Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Pytania o ST170 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25626)

mariost 19-02-12 13:14

Cytat:

Napisał Kadzik (Post 680495)
Może kierownica była wymieniana albo obszywana, ciężko coś wywnioskować ze zdjęć ;/

...też tak może być...
Cytat:

Napisał Kadzik (Post 680495)
A jak z dostępnością części/zamienników do tej wersji? I jak się prezentuje cena?

...tak jak drake mówi, poszperaj troszke, chociażby w tym temacie tutaj, np. też u mnie w Naszych Foczkach są zdjęcia faktur z ASO...tragedii nie ma z cenami...

maciobyk 19-02-12 13:39

Jakby Ci się chciało to tego można też oglądnąć http://otomoto.pl/ford-focus-st-170-...C22767622.html . Tyle że musiałbyś szczypnąć go o cenę bo jeszcze tydzień temu było 16400zł a jest tak jak widać.

Kadzik 19-02-12 13:49

Cytat:

Napisał maciobyk (Post 680510)
Jakby Ci się chciało to tego można też oglądnąć http://otomoto.pl/ford-focus-st-170-...C22767622.html . Tyle że musiałbyś szczypnąć go o cenę bo jeszcze tydzień temu było 16400zł a jest tak jak widać.

Może tamta cena była przed zarejestrowaniem go w PL, a teraz jest już po rejestracji. Kurcze 170km od mojej miejscowości, jak w pobliżu nie znajdę nic ciekawego to się tam wybiorę.

Może i tragedii z cenami nie ma, ale luknąłem ceny opon. Są one 2 razy droższe chociażby od a3. ;/ Fakt w a3 są 15, a focus ma 17.

mariost 19-02-12 13:55

Cytat:

Napisał Kadzik (Post 680514)
ale luknąłem ceny opon. Są one 2 razy droższe chociażby od a3. ;/ Fakt w a3 są 15, a focus ma 17.

yyy ...:smt017 ?!?!

Kadzik 19-02-12 14:01

Może trochę przesadziłem, ale są droższe. Porównywałem akurat Goodyare itp. :P

Falcon 19-02-12 14:02

To jak Kadzik? Chcesz gaz do niego ładować czy nie? Bo jeżeli chcesz tanio jeździć to pomyliłeś silniki.;-)

Kadzik 19-02-12 14:08

Jak najbardziej chce LPG. Skoro ten silnik nie nadaje się, bądź się nie opłaca, to wezmę pod uwagę inny.

Tak w ogóle zastanawiam się nad innymi samochodami, ale focus bardzo mi się podoba :)

maciobyk 19-02-12 14:32

Ile Ty KM miesięcznie robisz że myślisz o gazie ???
Dlaczego porównujesz 15" do 17" ??? Przecież to normalne że im wyższy rozmiar to opona droższa.
A co do tego ST-ka co Ci go pokazałem...opis w ogłoszeniu taki sam jak przed tą ceną, a rejestracja to tylko 250zł+ ubezp. Cena podniesiona tak sobie przez sprzedającego...

Kadzik 19-02-12 14:41

Miesięcznie robię 1000km - 1300km, w 90% jest to miasto.
Kupując ST170 muszę nabyć 17, ew. 16, co się wiąże z droższą oponą - wiem to. W A3 są 15, czyli wychodzi ciut taniej. O to mi mniej więcej chodził - porównanie tych dwóch aut pod względem cenowym opon.

Co do tego ST-ka, to nie kumam czy się kierował podnosząc cenę.

pum 19-02-12 14:45

dodaj do tego że heble też są droższe i pewnie parę innych rzeczy.

1000-1300km miesięcznie to nie jest dużo.

maciobyk 19-02-12 14:48

Hmm...troche więcej śmigasz ode mnie...
Nie musisz nabywać 17' bo praktycznie już są na aucie :). Druga sprawa...co ile km Ty zmieniasz opony że tutaj to gra ważną rolę ??? Piszesz ciut....dla mnie to może to być nawet 5-20 zł, więc nic strasznego... Jeśli liczysz się z kosztami.. to kup fokę 1,6 :).

Kadzik 19-02-12 14:59

Opony to koszt raz na jakiś czas, sprawdzałem też koszt części i ich dostępność na allegro. Nie wygląda to zbyt dobrze.
W moim Golfie, mam już czwarty sezon opony i nadal są w dobrym stanie. :)
Widać muszę wziąć pod uwagę silnik 1.6. Zawsze to trochę taniej. :P

pum 19-02-12 15:02

zostań przy golfie.

MisiekT 19-02-12 15:04

glaszczcie sie dalej, glaszcie:
- opony 17" praktycznie x2 (w stosunku do 15" tej samej klasy/modelu), a 16" na zime gdziej 1,5x drozsze
- heble x2
- olej/filtry to samo, przy czym w tym silniku warto zalewac drogi olej i zmieniac przynajmniej co rok przy tak malych przebiegach i miejskiej jezdzie
- sprzeglo x2
- dwumasa dodatkowo 1,5k
- sterownik kolektora 1k (jak nie jest jeszcze padniety, to i tak pewnie niedlugo padnie)

STek tani w utrzymaniu specjalnie nie jest, a jak juz cos padnie to tym bardziej - skoro kolega na dzien dobry mowi o gazi mimo symbolicznych przebiegow, to o czym w ogole mowa?! [panna]

Kadzik 19-02-12 15:13

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 680547)
glaszczcie sie dalej, glaszcie:
- opony 17" praktycznie x2 (w stosunku do 15" tej samej klasy/modelu), a 16" na zime gdziej 1,5x drozsze
- heble x2
- olej/filtry to samo, przy czym w tym silniku warto zalewac drogi olej i zmieniac przynajmniej co rok przy tak malych przebiegach i miejskiej jezdzie
- sprzeglo x2
- dwumasa dodatkowo 1,5k
- sterownik kolektora 1k (jak nie jest jeszcze padniety, to i tak pewnie niedlugo padnie)

STek tani w utrzymaniu specjalnie nie jest, a jak juz cos padnie to tym bardziej - skoro kolega na dzien dobry mowi o gazi mimo symbolicznych przebiegow, to o czym w ogole mowa?! [panna]

To rozumiem, wreszcie ktoś wszystko napisał co i jak. Dzięki. Teraz już wiem, że ST-ek nie jest dla mnie.
Swoją drogą golf zostanie, ale bardziej w roli auta zastępczego, drugiego w domu. Szukam auta do 20tys. i dlatego pomyślałem o focusie, a że w moim mieście jest do kupienia ST, to chciałem się trochę o nim dowiedzieć. ;)

maciobyk 19-02-12 15:23

:smt017

NeroN 19-02-12 15:45

Cytat:

Napisał Kadzik (Post 680551)
Swoją drogą golf zostanie, ale bardziej w roli auta zastępczego, drugiego w domu.


To kup drugiego Golfa [helm]

kowalewski92 19-02-12 16:52

Nie wiem, chcesz szukać oszczędności w spalaniu, a zastanawiasz się nad silnikiem 170 konnym...

mariost 22-02-12 16:45

Cytat:

Napisał kowalewski92 (Post 680617)
170 konnym...

...jak w serii to góra 160 konnym :)...

BTW...chyba nie było o tym:
...wyceniałem sobie dziś ubezp. i w zakładce "wersja wyposażenia" wyskoczyło mi :
- ST170 Trend
- ST170 Ghia

...skojarzyłem to z logiem Ghia które mam na tunelu środkowym naklejone... STeki też miały podział na wers. wyposaż. ? ;)

coomac 23-02-12 10:31

http://otomoto.pl/ford-focus-st170-C22437531.html
Znany czy nieznany na forum?

Gimnastikball 23-02-12 10:33

Rok sie juz buja, albo lepiej...

drake 20-03-12 13:14

Mam mały problem z rozrządem, tj. nie problem z rozrządem w aucie ale z kupnem. Daniel83, załatwiłeś z tą rolką u siebie? Pasuje od zwykłego 2.0? Moje auto z jest z lipca 2002, nie chcę rozbebszyć wszystkiego a potem czekać 2-3 tygodnie na rolke z niemiec

SZWED 27-03-12 20:39

Rozgladam się właśnie za Focusem ST170, właściwie tak jak napisałem wcześniej w powitaniach szukałem innego samochodu i przypadkiem natknałem sie na Foke:smt001
Potrzebuję hatchbacka, z mocą 150+, seryjnie "usportowionego" i fajnie gdyby 5d, czyli klasycznego Hot Hacza[poebao] Rozglądałem się za Astrą OPC, Corollą TS, Clio Sport, Golfem GTI ale po tym jak miałem okazje obejrzeć i przejechać się St'ekiem okazało sie, że jest to ciekawa alternatywa...
Bardzo podoba mi się wewnątrz, podoba mi sie tez praca silnika i jego charakterystyka, jako że dotąd jeździłem japończykami które też "lubią" wysokie obroty. Zakochałem sie w sposobie w jaki pokonuje zakręty... Żonie natomiast podoba się z zewnatrz i to że jest 5d. Wprawdzie idealnie byłoby gdyby był jeszcze niebieski ale kupując używane autko raczej trudno wybrzydzać w kwestii koloru...
Przestudiowałem ten wątek i jestem teraz trochę zdezorientowany, jedni je chwala a inni narzekaja... pytanie jest proste i banalne, dlaczego?
Czy wg was, mam tu na myśli użytkowników ST170'tek, biorąc pod uwage moje oczekiwania względem auta, ST170 je spełni???
Na co zwrócić SZCZEGÓLNĄ uwage przy kupnie oprócz sterownika kanałów dolotowych i sprzegła(dwumasu)????
Czy powinienem o czymś wiedzieć jako przyszły potencjalny użytkownik takiego autka? Mam na myśli jakieś dziwne części lub usterki lub jakieś inne cuda które w zwykłych autach się nie zdarzają???

drake 27-03-12 21:15

Ogólnie jak to do rzadszych odmian samochodów w tym wypadku:

- elementy rozrządu na zamówienie
- sprzęgło na zamówienie
- dwumas na zamówienie
- elementy zawieszenia oprócz stabilizatorów + sprężyn takie same (nie wiem co do amorków ale jak wymieniałem swoje to były identyczne jak zwykłe z 2.0 z tyłu)
- większe tarcze, ale nie ma problemu z dostępnością towaru (klocki to samo)
- oleje, filtry - ze zwykłego 2.0
- usterek silnika/skrzyni jako takich nie stwierdzano

Jak werwy Ci wystarczy, to bierz, ale szału jako takiego nie ma, w końcu bez turbawki. Jak jeździłem civiciem z podobną mocą to lepiej to było czuć, ale jakoś tam tak goło i wesoło, tu się człowiek w środku lepiej czuje.
sztuczny penis wygląda na większego w focusie. Ogólnie autko lepiej hamuje niz przyspiesza, jakby tak przyrównać. Hample naprawdę robią dobrą robotę

Superozy 27-03-12 22:24

W tym aucie najlepsza jest przyjemność z jazdy i prowadzenia... Układ kierowniczy jest niezastąpiony...

Cytat:

Napisał drake (Post 700407)
Hample naprawdę robią dobrą robotę

Zgadzam się w 100% grubsze tarcze są naprawdę wporzo [up]

SZWED 27-03-12 22:32

Zależy co dla kogo jest szałem... Na mnie niestety od czasu kiedy miałem Impreze WRX mało które auto robi wrażenie:?
Ale nie o to w tym przypadku chodzi. W sytuacji gdy większość aut ma 10s i wzwyż, myślę że 8s do 100km/h nie jest wcale złym wynikiem, a dodając do tego sposób w jaki się prowadzi w zakrętach i niezły hamulec myślę że to autko może dać dużo frajdy z szybkiej jazdy... czy się mylę???
Turbo nie ma no i dobrze, bo wolę wysokoobrotowe N/A.
Gdzieś tam kiedyś oglądałem w programie "motorvision", że na ich torze testowym Foczka ST170 miała taki sam czas jak BMW M5... myślę że to całkiem nieźle.
Zdaję sobie sprawę, że jest dużo szybszych wozów jednak mi zależy na tym co napisałem w poście powyżej.
Raczej chciałbym żeby to był szybki, seryjny i troszkę nietypowy, funkcjonalny hatch do jazdy po drodze a nie "mistrz prostej" lub auto na tor. Czy ST spełni te warunki???

mariost 27-03-12 22:37

@SZWED - z tego wszystkiego co "żeś" tam wymienił, ja szukałbym Leona Cupry ;)
...STek jest usportowiony, ale miano Hot-a w mk1 zostawmy RSowi ;)

SZWED 27-03-12 22:43

Taaa... jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia. Cena. Mam pewien budżet, którego nie mogę przekroczyć gdyż ma to być drugie w domu auto, dla mnie... Leon Cupra się nie łapie. Jakbym tyle miał to brałbym RS'a[ziom]

Superozy 27-03-12 22:45

Cytat:

Napisał SZWED (Post 700477)
Raczej chciałbym żeby to był szybki, seryjny i troszkę nietypowy, funkcjonalny hatch do jazdy po drodze a nie "mistrz prostej" lub auto na tor. Czy ST spełni te warunki???

No z nietypowym nie trafiłeś :-P bo autko mało kto odróżnia od zwykłego ST-ka, mk2 w pomarańczce wszyscy np widzą, a tutaj zaskakujesz innych kierowców na drodze osiągami tego auta :) jest na pewno szybki, funkcjonalny i tak jak pisałem z b. dobrym układem kierowniczym w porównaniu do innych.

Jeżeli szukasz coś co by się odróżniało to wybrałbym albo tak jak pisze kolega Mariost Leona
Corolla jest brzydka w środku albo bym to nazwał "szczeniacka"...
Astra ma ten stary wygląd oplowski w środku co mi nie podchodzi do gustu
Nowe Clio z turbo robi dobre wrażenie
A Golf też jest fajny, zwłaszcza osiągi, ale tylko silniki 1.9 TDI... reszta się podobno sypie

MisiekT 28-03-12 00:01

Cytat:

Napisał SZWED (Post 700477)
szybki

NIE
Cytat:

Napisał SZWED (Post 700477)
seryjny

TAK
Cytat:

Napisał SZWED (Post 700477)
troszkę nietypowy

NIE, trzeba byc mega pasjonatem zeby kumac ze to cokolwiek mniej typowego
Cytat:

Napisał SZWED (Post 700477)
funkcjonalny hatch

TAK, jak kazdy inny focus

niestety, ale biorac pod uwage stan STekow, dostepnosc czesci i ilosc nietypowych usterek, nie jest to dobra propozycja - no chyba ze ktos mysli o STeku pod katem dupowozu od razu pod lpg itp. - ale to szkoda gadac


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi