Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Jaki Interfejs diagnostyczny OBDII? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=55021)

djatom 01-09-12 08:13

a tak wogóle co daje zmiana GEMu na poliftowy jeśli mogę spytać (np. jak patrzyłem to on ma inne rozmieszczenie wtyczek)

pkawaler 01-09-12 10:28

Cytat:

Napisał mayak (Post 764094)
cos się zmieniło? "B" to przecież niska wersja GEMu i to nie zależnie czy 4M5T czy też 7M5T

pkawaler - brawo!!
wszystko działa (pompa paliwa, c. zamek) prawidłowo?

tak... pompa paliwa wystartowała po oczywistej sprawie - uzupełnieniu bezpiecznika i przekaźnika... centralny, tak jak pisałem po odznaczeniu tych samych rzeczy w GEMie które były na starym...

wszystko wygląda, że jest od strony programowej kompatybilne (i wtyczkowej - na nowym GEMie nie ma jednego gniazda, które było na starym - ale przynajmniej u mnie nie miało ono żadnego pinu...)

---------- Post dodany o 10:11 ---------- Poprzedni post był z 10:07 ----------

Cytat:

Napisał djatom (Post 764115)
a tak wogóle co daje zmiana GEMu na poliftowy jeśli mogę spytać (np. jak patrzyłem to on ma inne rozmieszczenie wtyczek)

wszystko zależy od tego jaką wersję GEMa masz teraz... wg opisu masz auto z 2005 tak jak ja... czyli np. nie masz prędkości pracy wycieraczek zależnej od prędkości auta - wg mnie przydatny bajer...

follow me home - nie było...

a więcej to powiem jak pobawię się konfiguracją - wczoraj nie miałem czasu i tak wyszedłem z garażu o 22..

---------- Post dodany o 10:28 ---------- Poprzedni post był z 10:11 ----------

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 764089)
Gratulacje.
Z tego co pamiętam, to nie zyskałeś nic, czego by nie miał ten http://allegro.pl/ford-focus-mk2-c-m...554578995.html
4M5T-...-BH. To jest max wersja - dość dokładny przedliftowy odpowiednik tego -FB, którego skonfigurowałeś. Tyle, że do niego nie trzeba by kombinować z wiązką.

BTW - mój ELM (kablowy) bez najmniejszych problemów i od ręki w Win7 32...

gdzieś na rosyjskim forum była informacja, że FB jest odpowiednikiem Gemów C

z drugiej strony w serii poliftowej można spodziewać się nowszej wersji softu, jakiejś optymalizacji GEMa i pozbawienia problemów (o których możemy nawet nie wiedzieć) - z czasem też inne rzeczy stają się standardem...

oczywiście może być też druga strona - z czasem wprowadza się oszczędności - w branży automotive to normalna sprawa...

co do wiązki to i tak chodzi mi po głowie zmiana wiązki podsufitki - zawsze mogę poszukać poliftowej...

ppawel 02-09-12 20:23

Jest nowa wersja ELMconfig 0.1.1.8c

zmiany (przetlumaczone google translate):
- Fixed a bug which resulted in saving the configuration dialog by pressing "Cancel" is still going on conservation
- Added handling of the situation, when the calibration avtokorrektora completed with errors
- Fixed error when connecting if user ELM including adding in response to a symbol character 0x0D 0x0A
- The log is now a human, from the top down

mayak 02-09-12 20:32

kosmetyka

djatom 02-09-12 21:02

jest już do pobrania czy tylko narazie opis??

ppawel 02-09-12 21:50

http://civil.iffc.ru/ELMConfig/ELMConfig.zip

jest do pobrania

Favoriters 02-09-12 22:01

ech - ciekawe kiedy i czy zrobią PCM

mayak 03-09-12 10:14

myślę że prędzej zrobią wersję z obsługą tzw centralnego pliku konfiguracyjnego, bo to oznacza chyba (?) kompatybilność ze wszystkimi pozostałymi (europejskimi) fordami

---------- Post dodany o 10:14 ---------- Poprzedni post był z 09:20 ----------

poprawka, można zgłosić się do testowana upgrade'u wersji ROM zegarów do najnowszej wersji (508 lub 509)

pkawaler 03-09-12 20:12

Mayak, co z tym testowaniem... więcej szczegółów

KrisSz 04-09-12 12:13

Sprawdzałem na zaprzyjaźnionym fokusie ELM Scana i można bezproblemowo włączyć np system detekcji spadku powietrza (DDS) oraz Eco Mode na wyświetlaczach. Jak przerobię interfejs to będę w stanie włączyć autozamykanie drzwi po ruszeniu :-)

ppawel 04-09-12 20:54

Cytat:

Napisał mayak (Post 764762)
myślę że prędzej zrobią wersję z obsługą tzw centralnego pliku konfiguracyjnego, bo to oznacza chyba (?) kompatybilność ze wszystkimi pozostałymi (europejskimi) fordami

---------- Post dodany o 10:14 ---------- Poprzedni post był z 09:20 ----------

poprawka, można zgłosić się do testowana upgrade'u wersji ROM zegarów do najnowszej wersji (508 lub 509)

Widziałem że zgłosiłeś się do testów i jak poszło ?
Sam bym se zaktualizował bo mam wersję 408 czy jakoś tak ale poczekam na oficjalne wydanie.

mayak 05-09-12 23:35

in progress :)

mayak 06-09-12 14:58

http://img337.imageshack.us/img337/1286/20120906475.jpg
mam teraz najnowszy ROM w zegarach - soft wymieniony dzięki nowemu ELMConfig'owi

sam nowy ROM w zegarach nic spektakularnego nie daje (eco mode pojawił się), ale otwiera zupełnie nowe możliwości przed ELMConfigiem!

ppawel 06-09-12 17:21

fajowo czekam aż wydadzą nowa wersje :)

pkawaler 06-09-12 22:42

Cytat:

Napisał mayak (Post 765919)
http://img337.imageshack.us/img337/1286/20120906475.jpg
mam teraz najnowszy ROM w zegarach - soft wymieniony dzięki nowemu ELMConfig'owi

sam nowy ROM w zegarach nic spektakularnego nie daje (eco mode pojawił się), ale otwiera zupełnie nowe możliwości przed ELMConfigiem!

dobrze czytam, że ELMConfigiem można wgrać nowszy ROM?

jak to zrobić? czy trzeba mieć jakieś dodatkowe pliki?

---------- Post dodany o 21:26 ---------- Poprzedni post był z 21:01 ----------

widzę, że wersja która może updatować jeszcze nie jest oficjalnie wydana... :(

Mayak podzielisz się?

---------- Post dodany o 22:42 ---------- Poprzedni post był z 21:26 ----------

OK... już mam... jutro przetestuję...

dla zainteresowanych - wystarczy na rosyjskim forum poprosić autora o najnowszą wersję i ... dostaje się ją...

mayak 06-09-12 23:43

Siergiej chętnie daje do testów

uwaga - b. łatwo ubić zegary (robi się z nich 'warzywko') - zdarzyło mi sie to kilka razy!
dlatego pierwsze testy nie robiłem na swoich, na których jeżdżę

uwaga nr 2 - ubite zegary b. łatwo ożywić/uratować

uwaga nr3
po flashowaniu wersja rom pokazywana przez elmconfig nie zmienia się, zmienia się wersja pokazywana w trybie testowym zegarów

pkawaler 07-09-12 11:00

zrobione... ciekaw jestem tylko zy wskazanie koniczynek będzie się zmieniać... po 10 km są w takie jak po wczytaniu nowego ROMu

mayak 07-09-12 11:39

u mnie podobnie (przybyła jedna za prędkość ok. 100km/h przez kilka km), ale generalnie to ten ford eco mode jest kompletnie nie potrzebny, ot zwykła zabawka

KrisSz 07-09-12 14:03

Koniczynki działają - pojedź agresywnie parę kilometrów to znikną listki przy zmianie biegów.

Darecki_22 08-09-12 13:24

Witam, czy możecie przybliżyć temat ? Jak upgradować zegary, jaki plik wrzucić. Czy zależy od wersji zegarów? Mam poliftingowe z dużym wyświetlaczem. Z rosyjskim u mnie nie najlepiej. pozdr

ppawel 08-09-12 20:43

Cytat:

Napisał mayak (Post 766110)
Siergiej chętnie daje do testów

uwaga - b. łatwo ubić zegary (robi się z nich 'warzywko') - zdarzyło mi sie to kilka razy!
dlatego pierwsze testy nie robiłem na swoich, na których jeżdżę

uwaga nr 2 - ubite zegary b. łatwo ożywić/uratować

uwaga nr3
po flashowaniu wersja rom pokazywana przez elmconfig nie zmienia się, zmienia się wersja pokazywana w trybie testowym zegarów

w jaki sposób uratować ubite zegary czy da się domowym sposobem ?

pkawaler 08-09-12 21:28

Cytat:

Napisał Darecki_22 (Post 766532)
Witam, czy możecie przybliżyć temat ? Jak upgradować zegary, jaki plik wrzucić. Czy zależy od wersji zegarów? Mam poliftingowe z dużym wyświetlaczem. Z rosyjskim u mnie nie najlepiej. pozdr

trzeba najpierw otrzymać najnowszą (testową jeszcze) wersję ELMConfiga

nie wiem czy mogę podać link, więc najlepiej napisz do autora: civil@iffc.ru
zawsze to też pewność, że podeśle Ci najnowszą wersję... odpisuje dosyć szybko

nie trzeba nic więcej... w programie w module zegarów HEC, w zakładce Procedures znajdziesz Reprogramming (ROM Level 0509)... wciskasz i stosujesz się do wskazówek - nie możesz mieć włączonego wygaszacza, ani gaszenia ekranu (w laptopie)... jeśli Ci się cokolwiek z tych rzeczy włączy w trakcie upgradu to proces przerwie się z błędem...

na standardowym ELMie trwa to około 15-20 minut...

w razie przerwania z błędem - należy uruchomić proces od początku oczywiście usuwając przyczynę przerwania (wiem bo mi się to przydarzyło - nie miałem wygaszacza, ale miałem ustawione w systemie, że po 10 minutach pracy na baterii gaśnie ekran) i wszystko będzie w porządku...

w trakcie upgradu zostanie zablokowana klawiatura i myszka - nie należy więc liczyć na to, że przy włączonym wygaszaczu ktoś sobie ruszy myszką i że się on nie włączy...

no i po tym wszystkim wszystko działa - można wystartować konkurs na koniczynki :)... na najbardziej ECO forumowicza...

zdziwić się tylko można patrząc na wskazania spalania chwilowego - hamując rośnie, a przyspieszając maleje - powodem jest ustawienie jednostek... zamiast l/km to może być km/l... należy to zmienić w menu zegarów...

co do ratowania zegarów - może Mayak coś napisze z doświadczenia - moje przerzyły upgrade... myślę, że jak ktoś nie zrobi jakiejś głupoty to nic się nie stanie...

mayak 08-09-12 22:58

Cytat:

Napisał ppawel (Post 766669)
w jaki sposób uratować ubite zegary czy da się domowym sposobem ?

wystarczy odpalić jeszcze raz proces flashowania - mimo, że zegary były kompletnie dead i ELMConfig nic nie mógł z nich odczytać, to flash poszedł i wszystko oki :)

wydaje mi się, że lepiej poczekac na oficjalny release
jesli bardzo Ci spieszno do eco mode (IMO nie warto), to PM

pkawaler - masz 0.1.2a czy 0.1.2b?

pkawaler 09-09-12 09:28

Cytat:

Napisał mayak (Post 766724)
wystarczy odpalić jeszcze raz proces flashowania - mimo, że zegary były kompletnie dead i ELMConfig nic nie mógł z nich odczytać, to flash poszedł i wszystko oki :)

wydaje mi się, że lepiej poczekac na oficjalny release
jesli bardzo Ci spieszno do eco mode (IMO nie warto), to PM

pkawaler - masz 0.1.2a czy 0.1.2b?

mam ELMConfig_0.1.2.0b_Test.zip

Darecki_22 10-09-12 19:36

Cytat:

Napisał pkawaler (Post 766790)
mam ELMConfig_0.1.2.0b_Test.zip

Upgradowałem zegary właśnie tą wersją ELMConfing, padły zegary z powodu włączenia wygaszacza w laptopie. Kilka razy próbowałem połączyć laptopem do komputera focusa, udało się za około 10 - razem. Jeszcze raz fleszowałem i poszło, wszystko chodzi aż miło. pozdr

mayak 10-09-12 20:05

no to były emocje !!!

pkawaler 10-09-12 20:42

a zwracałem na to uwagę w moim poście...

Darecki_22 10-09-12 23:40

Cytat:

Napisał mayak (Post 767397)
no to były emocje !!!

Spoko, wczesniej napisałeś co trzeba robić. Paniki nie było.

pozdr

mayak 11-09-12 00:27

no to jestes cool :)
bo ja najpierw testowałem na nie swoich zegarach, ale potem jak ubiłem własne, to miałem dreszczyk emocji czy bede miał czym rano jechac do fabryki :D

mayak 12-09-12 09:09

Cytat:

Napisał pkawaler (Post 766691)
można wystartować konkurs na koniczynki ... na najbardziej ECO forumowicza...

duże wyrzeczenie: 80km/h nocą po mieście, ale listków koniczynkom przybyło:
http://img705.imageshack.us/img705/7028/20120911514.jpg


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi