Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] TDCi - Usunięcie DPF (filtra cząstek stałych) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=40038)

hedo 11-08-15 21:05

No wlasnie byl problem z programowaniem,czekalem dzien dluzej poniewaz trzeba bylo wyjac sterownik i programowac na stole.Musialem doplacic za to ,powiedziano mi ze skomplikowana wersja.

GCSheko 11-08-15 21:08

heh, takie rzeczy się wie, przy pierwszej rozmowie z pacjentem...no chyba że się tego jeszcze nie robiło, a to gwarancja problemów
u mnie cała operacja wraz z usunięciem filtra i wspawaniem dławika w puszkę dpf trwa 3-4h :P

PS
gotowce do dpf off w tym sterowniku nie działają :)

hedo 11-08-15 21:13

Mowil ze nie wgrywa gotowcow tylko modyfikuje program

GCSheko 11-08-15 22:53

...ja tylko mówię jak jest :P

Impresja89 24-10-15 10:42

Witam... A gdzie polecacie usunąć dpf? Może być Wrocław, Poznań, Kraków, i ogólnie Lubuskie (zielona góra, Gorzów wlkp). Chciałbym to zrobić bez zbędnych późniejszych problemów. Mile widziana wasza opinia na temat wykonanej usługi i cena. Pozdrawiam
Ps niedawno kupiłem ff mk2 1.6tdci 109km 2007r 122tys przebiegu. jestem tu nowy wiec nie wiem czy dobrze trafiłem z pytaniem.

ruskm 30-11-15 14:54

GCSheko - możesz doprecyzować dlaczego focus po 2010 "ograniczony programowo do 90KM" z suchym DPF to pech? Gorzej się to wycina jest bardziej problematyczne?
Bo mam taki pojazd z 2011 z suchym DPF jak narazie nie mam problemów choć dopiero od okło 7000km samochód ma nie korzystne warunki dla DPF (łączny przelot 122tys.)

GCSheko 30-11-15 15:09

ale że o co biega z tym pechem, bo już nie pamiętam :)
ogólnie robią się super, tyle że trzeba sterownik na stół wyciągać, z dpf off nie ma problema, a moc 135KM to pikuś :D

ruskm 30-11-15 15:20

że zacytuje...
"no to masz pecha, to 2010r. 110KM ograniczony programowo na 90KM, "suchy DPF" bez zbiorniczka z dodatkiem, a te sterowniki mało kto ogarnia, miałem z Wawy już 2 na poprawki (nie programuje się przez złącze, trzeba wyciągać sterownik)
jestem prawie pewien że sytuacja się powtórzy "

Ten pech mnie po prostu zaciekawił.
Z twojego doświadczenia jak z trwałością tych filtrów?
Na razie problemów brak, ale jak pisałem jazda miejska dopiero od jakiś 7tys. km raz na dwa tygodnie jakaś wycieczka typu 40km. Wcześniej latał głównie po autostradzie z butem w podłodze.

Jeżeli padnie filtr to pewnie wpadnę poszukać tych 135 KM

GCSheko 30-11-15 15:22

aaa, no to biegało o to że większość które robiłem to były poprawki po różnych firmach :)

ruskm 30-11-15 15:30

Jeżeli mógłbyś jeszcze napisać jakie masz doświadczenia z tymi filtrami?
Bardziej, mniej trwałe niż we wcześniejszych?(z dodatkiem do filtra?)
Podbono mam jakieś wypalanie samoistne podczas jazdy? Jest szansa żeby się utrzymał po mieście?
Sens wypalania warsztatowego? Bo zgaduje że tu nie ma słynnego tlenku ceru?

GCSheko 30-11-15 15:39

trudno powiedzieć, jest ich mało na ryku, więc pewnie dlatego miałem ich z 10 na dpf, gdzie tych "mokrych" miałem z z 300 :D

jedrzej333 16-12-15 20:30

Czy po usunięciu dpf z auta przez firmę zajmująca się tym jest możliwe ze zrobili coś źle i przez to pada mi turbosprężarki juz któryś raz z kolei.?

coachu 05-01-16 20:23

Gdzie mogę potwierdzić czy mam DPF czy nie ?

GCSheko 06-01-16 11:47

otwórz maskę i zobacz :)
jest wkręcony czujnik w katalizator, jest dpf

cezarg1410 07-01-16 01:31

można też sprawdzić w ETISie po numerze vin

mooleda 12-01-16 13:38

Ford Mondeo usunięcie DPF + CHiptuning
 
Znajomy ma Forda Mondeo z 2004 r, 2.0 TDCi.
Chce wywalić DPF + Chiptuning.
W jednym punkcie powiedzili mu 1300 zł, za wywalenie DPF + chip na 150KM i zastanawia się czy to dobra cena, doradzicie ? interesuje mnie tylko opinia co do ceny, nie mój samochód więc nie wtrącam się w to co robi ;)

ps. jesli zły dział to proszę o przeniesieni ;)

Adam Getka 12-01-16 21:38

a to w starym Mondeo MK3 był DPF???? on się pojawił dopiero w mk4 od 2007 bodajże

GCSheko 12-01-16 23:03

W Mondeo MK3 DPF występował tylko w 2006r. i tylko z rynku DE :)
wywalenie z niego DPF to wyższa szkoło jazdy, a zrobienie do tego tuningu, prawie niemożliwe :D

Adam Getka 13-01-16 07:50

No to ktoś tu ustrzelił rarytasa

mooleda 13-01-16 13:46

oczywiście 2006 sprowadzony z DE, mój błąd :)

Facet który się tego podejmuje mówi że nie ma problemu z usunięciem i również chipem...
mówił podobno że trochę roboty jest i 800 zł za DPF musi wziąć, ale jak zrobi razem z chipem to 1300zł...

GCSheko 13-01-16 13:53

no to powodzonka :)

lukasek1995 19-02-16 20:47

Witam. Czy decydując się na zrobienie chipa warto przy okazji usunąć dpf czy dopiero jak się zacznie coś z nim 'dziać'? I jak ma chip do dpf a brak dpf, jakaś różnica? :-)

GCSheko 19-02-16 21:21

to już "suchy" dpf, zazwyczaj bardziej wytrzymały, więc nie warto zapobiegawczo wycinać
nie ma różnic

lukasek1995 19-02-16 22:46

Ok, thx :-)

poul_angel 13-04-16 23:22

Dla zainteresowanych mogę dorzucić coś do tematu.
Mam focusa mk2 2.0 Tdci, Heko wywalił dpf + chips na 170 KM i 400NM, przelatał już po zabiegu prawie 100kkm i wszytko super. Ostatnio wywalił błędy, że brak płynu do DPF-a, wszyscy mi mówili, że tam nie ma żadnego czujnika w zbiorniczku tylko wylicza poziom płynu z przebiegu. Robiłem programowe napełnianie zbiorniczka w Forscanie, ale nie pomagało. Okazało się, że zbiorniczek dostał kamieniem i ma dziurę. Zakleiłem dziurę, nalałem 1,5l ON, jeszcze raz napełniłem go w forscan i błędy zniknęły. Wyczytałem gdzieś w necie że tam jest jakiś czujnik "zera" i jak się zrobiła dziura to wyleciało wszystko do ostatniej kropli, dlatego spał błędem.

Piszę o swojej przygodzie bo może przydać się dla potomnych ;-)

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

koval_84 27-08-16 22:10

Wyciety DPF
 
Mam pytanie czy jeżeli miałem wyciętego dpf-a i do forda został wgrany soft od wersji bez dpf-a to czy to zostało zrobione poprawnie.

MichalST 28-08-16 21:42

Raczej nie...
Kwiatki mogą wyjść po czasie, lub po późniejszym zachipowaniu auta.

Poprawnie to się obrabia program, który masz u siebie i wgrywa ponownie do auta.

kubajoot 01-09-16 22:16

Witam. W czerwcu kupilem Focusa. 1.6 tdci 109KM. Byly wlasciciel mowil, ze DPF zostal wyciety. Wczoraj podczas jazdy zapalila mi sie kontrolka 'check engine' ale zadnego trybu awaryjnego ani nic, wszystko tak jak bylo wczesniej. Pojechalem dzis "na komputer" do mechanika. Odczytal bledy. Okazalo sie, ze wyskakuja bledy wszystkich trzech pedalow (sprzegla, hamulca i gazu) oraz DPFa. Zadzwonilem do bylego wlasciciela, ktory wycinal DPFa i powiedzial mi, ze tez kiedys mial taka sytuacje i pojechal do mechanika, ktory stwierdzil po odczytaniu bledow (dpf) ze moze to byc wina zbiorniczka w ktorym znajduje sie ten plyn do oczyszczania(?) DPFa. I podobno dolali ropy zamiast tego plynu (bo drogi) i kontrolka zniknela. Czy to mozliwe?? Oprogramowanie podobno zostalo zmienione po wycieciu. I do tego tego bledy zwiazane z pedalami. Wie ktos moze co to, co z tym zrobic? Teraz kontrolka mi sie nie swieci bo usunal mi te bledy. Z gory dzieki za pomoc!

MichalST 01-09-16 23:15

Jak nie wyłączy programowo kontroli poziomu dodatku do paliwa to tak się będzie dziać i w tym przypadku dolewka ropy normalnie załatwia sprawę (nie ma sensu lać tych Adblue czy innych skoro nie ma DPF). Moduł dawkujący dodatek (w zależności jak wycięli go w programie) może nadal działać.

jerzu 01-09-16 23:26

Cytat:

Napisał kubajoot (Post 1140330)
Odczytal bledy. Okazalo sie, ze wyskakuja bledy wszystkich trzech pedalow (sprzegla, hamulca i gazu) oraz DPFa.

Znasz kody tych błędów?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi