Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [Ogólne] Polecane tarcze oraz klocki hamulcowe - czytaj pierwszy post! (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44413)

Adam Getka 10-05-11 22:47

oj tam oj tam :smt026

Kam1l 10-05-11 23:51

Cytat:

Napisał Rasta (Post 569937)
Litości, Ds lepiej hamują to nie wystarcza?

Ludzie czy was interesuje to jak hamują klocki czy to czy piszczą/pylą/hałasują, he?

Żona/ dziewczyna nie wystarczy że tylko dobrze sie bzyka. Musi przy tym ładnie wyglądać i dobrze gotować.

I nie każdy zapierdziela po torze codziennie i chce troche ciszy i nie ma czasu na mycie felg codziennie z nowego pyłu.
A jeśli idziemy tym tokiem, to takie małe zestawy i tak nie hamują. Także niech chociaż nie pylą.

MisiekT 10-05-11 23:58

Cytat:

Napisał Kam1l (Post 569995)
Żona/ dziewczyna nie wystarczy że tylko dobrze sie bzyka

poczekaj pare lat, zmieni Ci sie...
a jak dojrzejesz do DSa to nie bedziesz zadawal pytan o pylenie czy piski - do tego czasu kup b. dobra serie, czyli Premier za 150zl

Kam1l 11-05-11 00:05

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 569996)
a jak dojrzejesz do DSa to nie bedziesz zadawal pytan o pylenie czy piski - do tego czasu kup b. dobra serie, czyli Premier za 150zl

Narazie musi wyglądać i hamować. Dzięki za odpowiedź.

abercrombie1974 11-05-11 08:01

czy do FFII są klocki DS bo nigdzie nie znalazłem.?

żeluś 11-05-11 11:51

niedawno widziałem w Inter Cars'ie

PIT_er 11-05-11 16:15

Zbyszek z polecanego zakładu mechanicznego na tym forum nie poleca brembo+DS... Raczej taka firme na L.
Teraz nasuwa się pytanie na jakiej podstawie ktoś ocenia w/w zestaw jako najlepszy wybór cena/jakość ? Czy to tylko wasza subiektywna opinia nie potwierdzona testami ?

Rasta 11-05-11 16:44

Nie rozśmieszaj mnie :D

MisiekT 11-05-11 20:13

Cytat:

Napisał PIT_er (Post 570184)
Czy to tylko wasza subiektywna opinia nie potwierdzona testami ?

to nasza subiektywna ocena potwierdzona prowizja od Brembo i Ferodo za kazde polecenie [panna]

tianko 11-05-11 20:39

Witam. Ponad miesiąc jak zmieniłem tarcze i klocki w swojej Foce na tarcze Brembo i klocki Ferodo. I jestem mile zaskoczony taki duet zgrywa się doskonale, tak więc według mnie są naprawdę godne polecenia.
http://allegro.pl/tarcze-brembo-kloc...8.html#gallery

michmarmik 11-05-11 20:57

toć kolega PIT_er się nie popisał... zestawik brembo +ferodo hamuje wyśmienicie zwłaszcza jak się odpowiednio rozgrzeje, w porównaniu z tarczami forda nie ma porównania :D

belek 11-05-11 22:33

Cytat:

Napisał Rasta (Post 569937)
Litości, Ds lepiej hamują to nie wystarcza?

Ludzie czy was interesuje to jak hamują klocki czy to czy piszczą/pylą/hałasują, he?

mnie interesuje i jedno i drugie. mając rozeznanie mogę podjąć świadomą decyzję. przecież nikt tu nie pyta o heble na rajd czy tor. wiem że na miasto starczą zwykłe motocrafty lub brembo ze zwykłymi ferodo, ale przynajmniej 3 razy w roku jeżdżę w alpy i wierz mi że zjazd z trzytysięcznika załadowanym po dach kombi z rowerami lub trumną na dachu też potrafi dać popalić heblom, do tego parę gwałtownych hamowań na niemieckich autostradach od 200km/h do już nie mówię zera ale nawet 80km/h na seryjnych rozmiarach to spore obciążenie dla hamulców. dlatego większość chciałaby pewnie maksymalnie wydajny hamulec na awaryjne sytuacje (przy których oryginał się nie sprawdzi), ale z jakąś kulturą pracy. jakiś kompromis. dla mnie takim kompromisem powinny być ultimaxy (które pomogą przy fadingu, temperaturze i utrzymaniu styku klocka z tarczą w czystości, przy okazji nie rdzewiejąc jak maluch i nie hałasując jak TG) z ferodo ds. z tego co pisałeś to wydaje mi się że TG, oro czy jakieś ceramiczne tarcze i klocki od ds2500 i RC6 w górę mijają się z celem w serii focusa. ale dla kogoś innego może się okazać że ds to przesada jeśli syfią za dwa zwykłe i dlatego pyta, a mając odpowiedź będzie mógł podjąć decyzję ;)

F_Driver 11-05-11 22:44

Cytat:

Napisał pum (Post 569938)
odpuść

[up].

MisiekT 11-05-11 22:51

belek [panna]
ZADEN zestaw hamulcow w fabrycznym rozmiarze nie da rady... a doplacanie kilkukrotnosci do hebli na 3 razy w roku to jakis kosmos - 10x taniej bedzie wysadzic polowe pasazerow i obrocic 2 razy z tego 3-tysiecznika

i nie ma co porownywac klocka seryjnego (Premier) z a'la sportowym DS - bo ten ma hamowac, a nie sprawiac przyjemnosc pasazerom

DS i wyzsze to przesada dla kazdego kto przejmie sie pyleniem czy piszczeniem klockow

belek 11-05-11 23:31

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 570340)
belek [panna]
10x taniej bedzie wysadzic polowe pasazerow i obrocic 2 razy z tego 3-tysiecznika

hahaha tutaj może się i uda, ale gorzej będzie ich wysadzić na autobahnie przy 200 :D

myślałem że te a'la sportowe jak greeny, ds czy RC5 są właśnie dla tych którym nie wystarcza seria ale nie poświęcą komfortu (ciszy, czystości)...

może się zrzucimy dla Rasty na premium, greeny, redy, ds, ds2500, rc5 i rc6 i tarcze brembo, brembo max, ultimaxy, tg, powerdyski niech nam przestestuje? ;) dwudniowy zlot, Rasta porobi pomiary, chętni będą mogli się przejechać jako pasażer i sprawdzić pylenie i hałas... :)

----------------------------------------------------------------------------

czy nacinane tarcze "doszlifują" sobie używanego klocka z innych tarcz?

jak docieracie hamulce? bo ostatnio słyszę różne wersje, łącznie z takimi że trzeba je przypalić trochę ;) w "sam naprawiam" piszą żeby parę razy delikatnie hamować od 100km/h do 50km/h i wystarczy

Seboludek 12-05-11 01:01

Jak wcześniej pisałem jestem użytkownikiem zestawu tarcz Brembo gładkich i Ferodo DS (tylko przód). Wcześniej jeździłem na zestawie Bosch'a. Moja opinia po ok 6 tys. km jest jedna. Nigdy nie wrócę do "zwykłych klocków"!!!
Zalety DS jakie zauważyłem:
1) Znacznie mniejsze pylenie niż Bosch (a jak już się uzbiera osad to nie jest trudny do usunięcia)
2) Bardzo odczuwalne polepszenie skuteczności hamowania,
3) Nawet po kilku mocniejszych hamowaniach te klocki dalej hamują,
4) Zauważyłem, że czasami podczas hamowania, gdy trzymam pedał w tej samej pozycji auto hamuje coraz mocniej?!
5) Dużo przyjemniej się hamuje :)
Wady:
1) Mi te klocki przy normalnej jeździe nie piszczą. Dopiero w korku lub podczas dojeżdżania do świateł używając minimalnej siły hamowania piszczą, ale nie jest to taki pisk jak starego jelcza komunikacji miejskiej stającego na przystanku. Ja słuchając radia na normalnym poziomie głośności praktycznie tego piszczenia nie słyszę.

Na razie więcej uwag nie mam, jak się jakieś pojawią to napiszę. Decyzję czy warto zakładać czy też nie musicie podjąć sami. Ja osobiście chwalę sobie taki zestaw i polecam każdemu komu zależy na przyjemności jazdy oraz niemęczącym i bezpiecznym hamowaniu.

Belek nie uzbierałbyś kasy nawet na jeden zestaw dla Rasty ;)

Rasta 12-05-11 07:08

Amen :D

Adam Getka 12-05-11 08:09

Cytat:

Napisał PIT_er (Post 570184)
Zbyszek z polecanego zakładu mechanicznego na tym forum nie poleca brembo+DS... Raczej taka firme na L.
Teraz nasuwa się pytanie na jakiej podstawie ktoś ocenia w/w zestaw jako najlepszy wybór cena/jakość ? Czy to tylko wasza subiektywna opinia nie potwierdzona testami ?

Bo jak to polecał to było za drogo. A większość klienteli to byłaby najlepiej zadowolona jakby się hamulce dało naprawiać tyrtytką za 1 zł. Po prostu dostosował swoje opinie do ludzi jacy do niego przyjeżdżają....

A polecane i niepolecane masz na początku tematu....

pum 12-05-11 09:11

Cytat:

Napisał Seboludek (Post 570376)
1) Mi te klocki przy normalnej jeździe nie piszczą. Dopiero w korku lub podczas dojeżdżania do świateł używając minimalnej siły hamowania piszczą

o tym piszczeniu wszyscy mówią...

Rasta 12-05-11 09:21

Na pewno w konfiguracji EBC TG/UM + DS nic nie piszczy. Zajechałem dwa komplety i nigdy nic nie pisnęło.

PIT_er 12-05-11 10:25

Cytat:

Napisał Rasta (Post 570201)
Nie rozśmieszaj mnie :D

Bardzo dużo wniosłeś do tematu ;]. Przepraszam, że tak akurat przy Twojej wypowiedzi zacytuję fragment regulaminu tego forum - zdecydowana większość powinna się z nim zapoznać ponieważ popełnia ten sam błąd.

Cytat:

Napisał Regulamin FKP
6. Treść wypowiedzi powinna być merytoryczna, odnosząca się do tematyki wątku.
Wszelkie wypowiedzi nie na temat będą usuwane, ich autorzy upominani, a w przypadku
częstego naruszania zasad może zostać odebrany dostęp do forum.

Cytat:

Napisał MisiekT
to nasza subiektywna ocena potwierdzona prowizja od Brembo i Ferodo za kazde polecenie

Uwaga jw. Odnosząc się do dyskusji tylko w tym wątku, należy wierzyć, że jeżeli użytkownik polecający zestaw: posiada usportowionego Focusa / dłubie przy swoim samochodzie to wiarygodność zostaje spełniona i początkujący użytkownik tegoż forum powinien wybrać polecany zestaw - ot tak, ponadto ktoś kto podważa zdanie powyższych jednostek to kuglarz i heretyk kwalifikujący się do potępienia. Skoro ten zestaw jest tak cudowny, że niemal zamienia wodę w piwo i hamuje za kierowcę to dlaczego od zaufanych ludzi można usłyszeć, że tarcze brembo po niewielkim przebiegu wichrują się, odkształcają etc ? Zamiast drwić z mojego komentarza może lepiej wrzucić jakiś test tarcz + klocki wspomnianych producentów ? Duża część osób chyba nawet nie bierze pod uwagę, że mogą być zbliżone albo i lepsze zestawy w kategorii cena/jakość. A posty w tym wątku to już doprawdy śmietnik - połowa powinna być wysłana przez PW. Można zauważyć również pewien szablon: użytkownik: "jaki mam kupić zestaw?" i potem jeden z drugim: "brembo+ferodo"; druga możliwość to informacja usera o posiadanym zestawie plus jego wrażenia. Zwrócę tylko uwagę na fakt, że w tym wątku przewijają się pozytywne opinie między innymi o klockach ATE, tarczach BOSCH.
Cytat:

Napisał michmarmik
toć kolega PIT_er się nie popisał... zestawik brembo +ferodo hamuje wyśmienicie zwłaszcza jak się odpowiednio rozgrzeje, w porównaniu z tarczami forda nie ma porównania

Może porównując do seryjnych faktycznie brembo+ferodo jest lepsze, ale czy porównując do wszystkich zestawów dostępnych na rynku w tej cenie również wypadają tak dobrze ?
Cytat:

Napisał Adam Getka
Bo jak to polecał to było za drogo. A większość klienteli to byłaby najlepiej zadowolona jakby się hamulce dało naprawiać tyrtytką za 1 zł. Po prostu dostosował swoje opinie do ludzi jacy do niego przyjeżdżają....

Akurat jak z nim rozmawiałem (2tyg temu) to brembo+ferodo nie są już tak dobre jak kiedyś, konkurencja znacznie się poprawiła, co do jakości brembo miał spore wątpliwości - to już nie to samo co kiedyś a większość nie potrafi lub nie chce tego zrozumieć. Sam kupiłem zestaw na tył brembo+ferodo - przejechane 12tyś km i ? I tarcze są już zniszczone, przypuszczam, że drugie 10tyś je dobije.
Jeżeli idziesz do Zbyszka i mówisz, że chcesz brembo+ferodo a on poleca Ci coś innego:
1) bo już Cie zna
2) cena nie jest dla Ciebie przeszkodą
3) zobowiązuje się do zjedzenia założonych tarcz z klockami jeżeli będziesz niezadowolony
To twierdzisz, że robi to specjalnie ponieważ chce dostosować przekazywane informacje do poziomu swojego klienta?
Cytat:

Napisał Adam Getka
A polecane i niepolecane masz na początku tematu....

Tia, w pierwszym poście wymienione są tylko trzy zestawy znanych już marek (pomijając ten z najwyższej półki).

Rasta 12-05-11 10:32

Cytat:

Napisał PIT_er (Post 570480)
Bardzo dużo wniosłeś do tematu ;]. Przepraszam, że tak akurat przy Twojej wypowiedzi zacytuję fragment regulaminu tego forum - zdecydowana większość powinna się z nim zapoznać ponieważ popełnia ten sam błąd.

Jakbyś kolego przeczytał dokładnie ten watek to byś wiedział, że dużo wniosłem tylko nie lubię 20 razy powtarzać tego samego.

Ps. Zluzuj zwieracze :D

michmarmik 12-05-11 16:39

w tym temacie to już wszystko było powiedziane/napisane, teraz trwa tylko nie kończąca się dyskusja :)

krou 13-05-11 14:59

Cytat:

Napisał krou (Post 560562)
No i nadszedł ten dzień, że przyznaję się do błędu i dołączam do Adama

Umieściłem ten post w temacie o EBC, ale powtórzę go tu.



Zawsze chwaliłem klocki EBC Greenstuff... aż do dziś!
I nie wiem czy słusznie.

Na tył założyłem sobie tarcze Brembo gładkie i klocki EBC Greenstuff.
Po roku użytkowania i dużego zadowolenia z hamowania, pewnego dnia
usłyszałem głośne zgrzytanie. Okazało się że klocek pękł(?) i poharatał mi tarcze.
Wuj Zbych powiedział, że tak może się zdarzyć gdy na przykład hamulce są
rozgrzane i wjedzie się w wodę. Wymieniłem więc tylne tarcze już na EBC i znowu
założyłem klocki EBC Greenstuff. Do tej pory nic się z nimi nie dzieje, jeżdżę na nich rok.

Natomiast!
Z przodu mam tarcze Brembo gładkie i klocki EBC Greenstuff.
Jeżdżę na tym dwa lata. I co mnie pozytywnie zaskoczyło, to to, że starłem je tylko
nawet mniej niż w połowie. Jeszcze większa część została.
Ale dziś, uruchomiłem samochód po dwóch dniach nie jeżdżenia (ostatnio pada deszcz,
może to miało wpływ...), spokojnie ruszyłem z parkingu i po przejechaniu 10 metrów
z prędkością 15km/h wcisnąłem hamulec by się zatrzymać przed zakrętem.
W tym momencie czuję, że hamulec miętko się zapada, a samochód toczy się dalej.
Wciskam jeszcze raz i jeszcze. Za każdym razem zaczął stawiać większy opór.
W takim sensie, że go "napompowałem". Uff! Toczę się dalej po osiedlu i mam wrażenie, że
hamulec hamuje tylko połowicznie, no i do tego zgrzyta. Wysiadłem by to sprawdzić.

Co się okazało... Klocek odpadł od płytki (tej w pięknym zielonym kolorze :) ).
No i się wkurwiłem. Klocka zostawało jeszcze ponad połowa, a tu taka niespodzianka.
Przy czym dobrze, że nie w trakcie jazdy, bo bym się jeszcze [miecho] z ciężarną żoną [miecho]

Podobno coś takiego może się wydarzyć jeśli hamulce były mocno rozgrzane i często mocno się hamowało.
Ale ja w większości hamuję biegami, nie rozpędzam się przed zakrętami etc.
W całej historii tych hamulców miałem tylko jedno ostre hamowanie półtora roku temu.
(I muszę przyznać, że z dużej prędkości samochód został zatrzymany w sekundy i
stanął jak wryty, więc tu duży plus).

W tej całej sytuacji nie bardzo wiem jak się zachować.
Czy 2 lata dla klocków to dużo? Choć nie były katowane, a jeszcze ich sporo zostało.
Już 2 raz zdarzyła się podobna sytuacja!
Kurw bierze, że człowiek wydaje dwa, albo i trzy razy tyle co za inne klocki,
a tu takie jaja, przy czym ZAGROŻENIE ŻYCIA. Firma reklamuje klocki,
jako najbardziej wytrzymałe, "prawie wyczynowe", a sprzedawca mi się tłumaczy,
że mogłem ostro hamować. No [miecho]! Po to przecież kupuję pół-sportowe kloce za w kij kasy.

Jednym słowem nie wiem, czy mam prawo się złościć, czy to moje wina
bom głupi i nie wiem jak używać hamulca czy wina producentów którzy walą w konia klientów?

Tak czy inaczej zamówiłem najbardziej polecane Ferodo Premium za 150zł
(w przeciwieństwie do 330zł za Greenstuff) i zobaczę jaka jest różnica.

Co o tym myślicie?

Już miesiąc jeżdżę na Ferodo Premium.
Choć są o połowę tańsze od GreenStuff, to są co najmniej o połowę LEPSZE od nich!!!

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Ferodo.

Rasta 13-05-11 22:58

Dawno to mówiłem.

fabio210 21-05-11 22:32

Koledzy, ostatnio zmieniałem, i założyłem:
Tarcze brembo, wentylowane nacinane
klocki brembo dedykowane do tarcz

koszt 500zł bez robocizny

mjq 22-05-11 09:21

Cytat:

Napisał fabio210 (Post 573902)
Koledzy, ostatnio zmieniałem, i założyłem:
Tarcze brembo, wentylowane nacinane
klocki brembo dedykowane do tarcz

koszt 500zł bez robocizny

Tylko po co to wszystko, jak z tyłu nadal są bębny?

belek 22-05-11 11:48

Cytat:

Napisał fabio210 (Post 573902)
Koledzy, ostatnio zmieniałem, i założyłem:
Tarcze brembo, wentylowane nacinane
klocki brembo dedykowane do tarcz

koszt 500zł bez robocizny

zajebiście, ale może jakieś wrażenia? :D

krou 22-05-11 13:39

Cytat:

Napisał fabio210 (Post 573902)
Koledzy, ostatnio zmieniałem, i założyłem:
Tarcze brembo, wentylowane nacinane
klocki brembo dedykowane do tarcz

koszt 500zł bez robocizny

Kozaczysz? ;) :)

Kam1l 22-05-11 14:24

Cytat:

Napisał fabio210 (Post 573902)
Koledzy, ostatnio zmieniałem, i założyłem:
Tarcze brembo, wentylowane nacinane
klocki brembo dedykowane do tarcz

koszt 500zł bez robocizny

Noo... to teraz ta stukonna bestia rodem z WTCC będzie się zatrzymywać w miejscu!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi