Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDCI Nieszczęsne dwumasowe koło zamachowe (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=14083)

NeroN 03-01-07 18:00

W szmelcwagenach są dwa rodzje tego koła, zwykłe i dwumasowe i tak się to ta podmienienia-bez kombinacji.

Wojciech Micha 31-01-07 15:13

a co powiecie o drganiu sprzęgła czy to też jest objaw że pada dwumasa.

Jackiller 31-01-07 15:53

Cytat:

a co powiecie o drganiu sprzęgła czy to też jest objaw że pada dwumasa.
Wo Mi - będziesz wiedział jak Ci padnie dwumasa - póki co jeździj a nie się zamartwiaj. Bo jak się naczytasz na forum co może paść w TDCI to ci kopara opadnie i go sprzedasz.

Wojciech Micha 31-01-07 22:41

Dobra odpowieć.Ale mnie to drganie pedała sprzęgła troche niepokoi.
Pytanko do Jackilier.
1Mówisz że będe wiedział jak mi padnie dwumasa , czyli mam rozumieć że mi się sprzęgło rozsypie i koniec jazdy.
2A tobie padła dwumasa.

Jackiller 31-01-07 23:06

Jak będzie padała dwumasa - to będzie słychac jak byś młotkiem w metalowy gar walił (zaczytane)
Dwumasa nie pada sama - pada od CISKANIA furaka na niskich biegach (strzały ze sprzedła np:) zwłaszcza po CIPtjuningu.

Wojciech Micha 01-02-07 12:25

Dzięki za odpowiedź.
To co umnie się dzieje.
Biegi wchodzą płynnie nic nie chrobocze a to drżenie pedału sprżęgła nadal jest. Nie jest to jakieś duże drżenie no ale jest.Wcześniej tego nie miałem.Może coś tobie Jackiller przychodzi dogłowy co to moze być.
A tak na marginesie gratuluje syna.

schnorrer 04-02-07 08:45

ciekawy jestem jak szybko nasila sie problem w kołem. bo silnikiem szarpie mi przy zapalaniu (tylko to, nie gasnie ani nic innego) od ponad poltora roku i nie nasila sie w ogole. jest tu jakas zasada?

Jackiller 04-02-07 15:26

Cytat:

Napisał Wojciech Micha
Biegi wchodzą płynnie nic nie chrobocze a to drżenie pedału sprżęgła nadal jest. Nie jest to jakieś duże drżenie no ale jest.Wcześniej tego nie miałem.Może coś tobie Jackiller przychodzi dogłowy co to moze być.

... jedynie to,że jak kupiłem (półtora roku temu) to mam to samo... i nic się nie dzieje.
Zanimkupiłem,kolega,który chwilowo jeździł TDCI we firmie mówił, że też miał taki objaw...
śmigam i dałem sobie siana.
Czy naprawię teraz czy jak się spitoli totalnie - jedna (prawie) kasa :wink:
Cytat:

Napisał Wojciech Micha
A tak na marginesie gratuluje syna.

A podziękowac,podziękować :D

Wojciech Micha 04-02-07 21:16

A przy odpalaniu Jackiller jak jest ciepły też ci tak szarpnie i nieprzyjemnie za stuka ktoś ty określił ten dzwięk (przezucanie złomu). Jak jest zimny to jest wszystko w pożo u mnie odpala git. Tak też jest u ciebie.

walimar 05-02-07 12:33

czy foka 1,8 tddi (90KM) ma też koło dwumasowe ????
Mam objawy metalicznego dzwonienia w okolicach silnika.

Jackiller 05-02-07 15:38

Cytat:

Napisał Wojciech Micha
A przy odpalaniu Jackiller jak jest ciepły też ci tak szarpnie i nieprzyjemnie za stuka ktoś ty określił ten dzwięk (przezucanie złomu). Jak jest zimny to jest wszystko w pożo u mnie odpala git. Tak też jest u ciebie.

... nie nie, nie mam na szczęście metalicznych dżwięków...
Drży jedynie trochę sprzęgło... ale to się nie ma czym stresować.

[ Dodano: Pon 05 Lut, 2007 15:39 ]
Jedyny metaliczny dźwięk w czasie używania auta miałem od załączania się sprzęgła klimy.

Scyzor 06-02-07 14:55

Cytat:

Napisał Wojciech Micha
A przy odpalaniu Jackiller jak jest ciepły też ci tak szarpnie i nieprzyjemnie za stuka ktoś ty określił ten dzwięk (przezucanie złomu). Jak jest zimny to jest wszystko w pożo u mnie odpala git. Tak też jest u ciebie.

U mnie czasami jak jest goracy i go odpalam to rzegocze jak stary kaszlak. Albo wogole nie chce zaskoczyc. Jeszcze raz przekrece i pali. Ale to mialem jak mial 80 tys. km. Teraz mam 155 kkm i czasami mu sie zdarzy. Podejrzewam bardziej rozrusznik.
Kola nie wymienialem.
Ogolnie polecam sie nie stresowac, jezdzic, nie tankowac oranzady oraz na stacjach krzakach, nie strzelac ze sprzegla i z piskiem startowac ze swiatel a foka bedzie Wam dlugo sluzyc.
To ze ten diesel jest dynamiczny nie znaczy, ze mozna nim robic sprinty w miescie. On sie bardziej przydaje na trasie, przy wyprzedzaniach itp.
Pozdrawiam

Wojciech Micha 06-02-07 15:05

To ładny zanotowałeś przebieg 155 tyś km bez wymiany dwumasy.
Bo przecież niema chyba takiego dnia by ktoś nie pisał ż e coś się zaczyna dziać z dwumasą

kleofas 06-02-07 15:33

nie no, bez stresu...
mam znajomego co odpowiada za flotę w jednej firmie
na 20 sztuk tdci z przebiegiem ponad 200kkm (latanych przez przedstawicieli czyli raczej ostro i bez "szacunku" dl amateriału) w jednym padła dwumasówka!
za to turbo w 5 (ale to już inna sprawa, bo o turbawkę trzeba dbać)

walimar 06-02-07 15:34

Jedno pytanie: czy foki 1,8 tddi maję te nieszczęsne koła dwumasowe.
Z opisów waszych wynika, że problem te spotyka silniki tdci.
Jakie ja mam koło ?????????

emes 06-02-07 16:24

Cytat:

Napisał kleofas
mam znajomego co odpowiada za flotę w jednej firmie
na 20 sztuk tdci z przebiegiem ponad 200kkm (latanych przez przedstawicieli czyli raczej ostro i bez "szacunku" dl amateriału) w jednym padła dwumasówka!
za to turbo w 5 (ale to już inna sprawa, bo o turbawkę trzeba dbać)

dzieki Kleofas za tą opinię, bo rozmowa o dwumasach zaczynała przypominać legendę o zabarwieniu horroru. Moje podejście to lać dobre paliwo, szaleć, ale w granicach rozsądku i jeździć jeździć jeździć, a nie czekać kiedy padnie i nie demonizować tematu. A tak na pocieszenie, ceny koła zamachowego dwumasowego:
Audi A6 3175 PLN
C4 2129 PLN
Peugeot 607 2735 PLN
Octavia 2150 PLN
Megane 2831
VW Passat 2150 PLN
Toya Avensis 5600 PLN
Mondeo 2.0 TDCi 1512 PLN
za Poradnikiem Auto Świat

Piotr_78 06-02-07 18:49

Cytat:

Napisał walimar
Jakie ja mam koło ?????????

raczej 185/65/14 stalowe :mrgreen:
zapomniałem dodać że TDDI to nie dotyczy , my mamy normalne koło i dlatego tak silnik klekoce i to właśnie lubię stare sprawdzone rozwiązania :D

Scyzor 06-02-07 18:55

Cytat:

Napisał Wojciech Micha
To ładny zanotowałeś przebieg 155 tyś km bez wymiany dwumasy.
Bo przecież niema chyba takiego dnia by ktoś nie pisał ż e coś się zaczyna dziać z dwumasą

No dzieki. Ja po prostu dbam o auto, bo sluzy mi w pracy. Dla ciekawosci moge dodac, ze mam oryginalne, nie wymieniane tarcze hamulcowe z drugimi klockami, nie ruszane zawieszenie, pierwsze swiece zarowe. Auto serwisowane zgodnie z ksiazka, przy 140 kkm wymienilem rozrzad i juz nastawilem sie na wymiane polowy zawieszenia ale serwis nic nie znalazl.
Tak jak pisal Kleofas a kiedys wczesniej ktos na forum,powolujac sie na swojego znajomego z Niemiec, te focusy robia ponad 200 kkm bez wiekszych problemow.

Wojciech Micha 06-02-07 19:21

No ok.Mój mechanior stwierdził dwumasa nawala.
Zobaczymy w takim razie ile moja dwumasuwa wytrzyma z tymi objawami drgania sprzęgła.
Swoją drogą ford ma dwumase najtańszą jak tu kolega wczesniej pisał do toyoty koł dwumasowe 5600 szok

falcor 06-02-07 21:24

O swoich problemach z kolem dwumasowym pisalem w : LINK

Moje autko od tego zdarzenia w Katowicach wytrzymalo 1000 km :)
Na poczatku zaczelo pulsowac sprzeglo i walic raz na jakis czas. Potem juz tak napierdzielalo ze niedalo sie jezdzic.

pzdr
falcor

PS. stare kolo mam w garazu, jak kogos interesuje jak bije to moge nakrecic krotki amatorski filmik :)

Wojciech Micha 06-02-07 21:36

No to nakręć ten filmik Falcor chętnie zobaczymy a wszczegulności wszysczy co mają problem z tym ustrąństwem

koperson 11-02-07 22:24

Panowie ja już pisałem o moim kole, że na 90% procent do wymiany, z tym że poki co bardzo wczesne stadium. W związku z tym mam pytanie, czy jeżdzić z tym do oporu czy zmieniać juz teraz?Z tego co tu czytam jak bede jezdził do bólu to pozniej mogę wymieniac sprzeglo i rozrusznik, czy to nie ma związku?

falcor 12-02-07 21:27

Wrescie znalazlem troche czasu, wiec udostepniam obiecany film: filmik

Pozdrawiam
falcor

Rasta 13-02-07 00:55

Cytat:

Napisał falcor
Wrescie znalazlem troche czasu, wiec udostepniam obiecany film: filmik

Po obejrzenu filmik stwierdzam, że do tych diesli straszną stertę złomu pakują :P

Wojciech Micha 13-02-07 15:02

A ja stwierdzam że do wszystkich diesli teraz taki złom pakują.
Kto to koło dwumasowe wymyślił. Przecież to się sypie na potęge.Ale wiadomo interes jakoś musi się kręcić. Co mi stego że przenosi mniej drgań ze skrzyni biegów jak się zaraz sperd........

Piccolo_Jr 13-02-07 18:25

Koło zamachowe dwumasowe wymyślił ktoś kto wiedział że jak się go nie użyje to nie koło będziesz wymieniał ale po kolei skrzynię biegów półosie przeguby i wszelkie inne elementy odpowiedzialne za przeniesienie napędu na koła znajdujące się "za silnikiem"
Koło zamachowe jest tu odpowiedzialne za tłumienie drgań z nowoczensych silników diesla które są co prawda coraz mocniejsze ale mają okropny sposób dostrczania mocy na koła i trza było coś z tym zrobić.
A że się te elementy sypią to tylko wina koncernów samochodowych ktore za wszelką cenę szukają oszczędności (wiem coś o tym) i jak widac z tym elementem trochę się przeliczyły (w VW dwumasa też się sypie na potęge).
Ale jak ktoś już linka podawał Valeo rozwiązało już przynajmniej problem wysokich kosztów naprawy stosując specjalny zamiennik (ciekawe jak z trwałością). Poza tym jak widać dwumasy wciąż tanieją więc za jakiś czas może nie będzie tak źle (mam nadzieję bo planuje za jakiś czas klekotem jeździć :P ).

Wojciech Micha 13-02-07 19:24

Wiesz valeo wymyśliło ten paten ale niewiadomo jak z trwałością. A po zatym do forda jeszcze takiego patentu niema. Pożyjemy zobaczymy.

koperson 13-02-07 19:30

Chłopaki to jak w końcu, bo nikt mi nie odpowiedział. Jak koło daje o sobie znac to lepiej je od razu wymienić czy też jezdzić do momentu ąz sie całkowicie rozsypie?

Wojciech Micha 13-02-07 19:36

A jakie masz objawy. Sąd wiesz że to dwumasa

koperson 13-02-07 19:49

Przy odpalaniu tylko na rozgrzanym silniku słychac metaliczny odgłos i to samo przy gaszeniu motoru. Tak tez powiedzieli mi w ASO ale diagnoza została postawiona "na słuch".


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi