Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning Optyczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Auto Detaling - polerka halogenów (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=52238)

Seboludek 15-09-11 11:43

Dzięki bardzo za wskazówki.

Na halogenach jeździmy tylko wtedy kiedy pozwalają na to przepisy. A w moim przypadku wygląda to tak, że dużo jeżdżę nocą i w naszym regionie (matt_ff) jest dużo lasów, w których od groma jest zwierzyny i naprawdę za każdym razem jak wracam do domu po zmroku przez drogę przechodzą sarny i daniele, bądź też stoją sobie niewinnie na poboczu (szer. 10m) i skubią trawkę. Dlatego każde 10cm widoczności więcej na bok bardzo poprawia bezpieczeństwo i komfort jazdy, dlatego za każdym razem jak jadę odcinkiem leśnym nocą nie przekraczam 70km/h i mam włączone halogeny, które wyłączam gdy jedzie coś z naprzeciwka lub wyjeżdżam już z lasu. A nie chciałbym kolejny raz brać sarny na zderzak lampy, grille i maskę z przodu :-( (chociaż mięsko dobre, ale nie za tą cenę :-P)

Jankos 15-09-11 11:45

Cytat:

Napisał KrisSz (Post 615292)
50 g tlenku ceru na portalu aukcyjnym na A kosztuje 9,90

Kris a powiedz jak ma się polerkę mechaniczną to jaki pad jest najodpowiedniejszy? czy lepiej filcem robic na wierterce?

MisiekT 15-09-11 11:48

Cytat:

Napisał Seboludek (Post 615296)
tylko wtedy kiedy pozwalają na to przepisy

a to przepisy mowia cos o lesie i zwierzynie? ja pamietam tylko:
- ograniczona przejrzystość powietrza
- drogi kręte w nocy

Seboludek 15-09-11 11:52

Jest troche zakrętów w lesie czyli się kwalifikuje :-D

---------- Post dodany o 11:52 ---------- Poprzedni post był z 11:51 ----------

A po za tym Nawet jak gadałem z policją kiedy mnie zatrzymali z zapalonymi halogenami, to jeden z nich powiedział, że żałuje, że jego osobiste auto nie ma halogenów, bo wie po jeździe radiowozem że dużo szybciej się zauważa zwierzaka ;)

Jankos 15-09-11 11:57

Cytat:

Napisał Seboludek (Post 615301)
Jest troche zakrętów w lesie czyli się kwalifikuje :-D

---------- Post dodany o 11:52 ---------- Poprzedni post był z 11:51 ----------

że dużo szybciej się zauważa zwierzaka ;)

Trzeba było mu powiedzieć żeby zainwestował w lepsze żarówki ;) ja ostatnio liska chytruska wychaczyłem w ostatniej chwili i wątpie żeby halogeny mi w tym pomogły - a mam zamontowane Tungsram BLUEish. +50%

Seboludek 15-09-11 12:07

Kto nie chce niech nie wierzy. Zwierzyny stojącej z boku drogi nie zauważysz jadąc nawet na długich (drogowych) bo wiadomo mają świecić na wprost a nie na boki, a halogeny (przeciwmgłowe) dają radę. Żarówki swoją drogą sam mam philipsy któreś z lepszych serii w halogenach, a w lampach już w nie nie inwestuje bo szkoda pieniędzy.

---------- Post dodany o 12:07 ---------- Poprzedni post był z 12:06 ----------

A lisek akurat mógł biec z boku także halogen by Ci nie pomógł, musiałbyś zamontować jakieś lampy w błotniku, żeby wszystko zauważyć i dodatkową parę oczu :-P

Jankos 15-09-11 12:41

Tzn. wiesz ja go zauważyłem jak sobie wychodził bardzo powolnym krokiem na pobocze, po czym spojrzał w moją stronę dla mnie było jasne że zaraz wyjdzie i w tym momencie kiedy miałem juz odbijć w lewo zeby nie mieć uszkodzeń i dać mu żyć, zauważyłem jakby moje światła go oślepiły, bo schylił łeb i się zawinął spowrotem w dół rowu.

KrisSz 15-09-11 15:14

Cytat:

Napisał Jankos (Post 615297)
Kris a powiedz jak ma się polerkę mechaniczną to jaki pad jest najodpowiedniejszy? czy lepiej filcem robic na wierterce?

Zależy co robisz. Jak szybę to polerka i pad filcowy pewno, jak halogeny to chyba filc na wiertarce będzie lepszy. Problemem na szybie może być to, że możesz narobić "soczewek" w miejscu w którym polerujesz dłużej. Jak to się ma do szybek w halogenach nie jestem w stanie powiedzieć...

Jankos 15-09-11 15:34

Chodzi o to że nie wiedzieć czemu i skąd ale rok temu podczas podnoszenia szyby kierowcy usłyszałem zgrzyt pisk po zamknięciu szyby ukazały się moim oczom i ku mojemu zdziwieniu pionowe, podłużne i równoległe i niesymetryczne rysy.
Pewnie jakiś dzieciak musiał wsypać trochę piachu i gotowe... zimę przetrwały ale nie wiem co dalej.
Czy zgłaszać szybę do wymiany u ubezp. czy spróbować to "naprawić"
Nie są to głębokie rysy i nie przeszkadzają w widoczności na bok czy w lustro.

Zresztą postaram się moim padaczkowatym aparatem cyknąć fotki.

kempus 15-09-11 16:20

Kupowałem zamienniki halogenów i jestem zadowolony :D

Seboludek 15-09-11 23:06

a czy zamienniki przypadkiem nie są wykonane z plastiku??

Wujek Stefan 15-09-11 23:34

Mój chrzestny kupił sobie zamienniki do swojej FF1. Szkło, bodajże 33 pln za szt. Miałem przyjemność testować te i oryginalne Seboludka w podobnych warunkach-całkowity zmrok w lesie. Oryginał świeci zdecydowanie lepiej :) I dlatego zdecydowałem się na ori używki, bo zależy mi na dobrej jakości święcenia, gdyż oprócz dzikiej zwierzyny w naszych okolicach boję się także dziur (17'' i profil 40 na oponie), których również u nas nie brakuje.

Wujek Stefan 19-09-11 14:26

4-krotna polerka Tempem za pomocą wiertarki (przystawka polerująca). Nieznaczna poprawa. Muszę jeszcze coś wykombinować.

Jankos 19-09-11 14:40

Mocniejszą pastą musisz na nie wjechać.

Seboludek 19-09-11 14:41

Mati myślę, że zamówimy ten tlenek ceru ;-]

K@mix 19-09-11 14:52

To ja też się podepnę pod wasze zamówienie

Wujek Stefan 19-09-11 15:02

A ile to tam kosztowało? :p

Jankos 19-09-11 15:20

Cytat:

Napisał matt_ff (Post 616702)
A ile to tam kosztowało? :p

Nie uważałeś była mowa na poprzedniej stronie :) [dziadek]
http://allegro.pl/tlenek-ceru-polero...806875702.html

Tu akurat macie 100g, ale są i mniejsze saszetki lub większe. A cena ja widzicie nie wielka.

Wujek Stefan 19-09-11 15:24

Fakt, mój błąd :) No to chyba faktycznie zamówimy :)

Jankos 19-09-11 15:36

Dajcie info i fotki jak już dojdzie cer i zrobicie porzadek z halogenami.

KrisSz 19-09-11 15:44

Tylko uważajcie żeby wam się soczewka przy polerowaniu nie zrobiła ;-)

Jankos 19-09-11 16:00

Nie no to będzie elegancko soczewki w halogenach :-P

Wujek Stefan 19-09-11 16:02

Bylibyśmy pierwszymi posiadaczami przedliftowych FF1 z soczewką na halogenie :p

Jankos 19-09-11 16:47

Full wypas :) a jakie oświetlenie z przodu extra [jupi]

Seboludek 20-09-11 01:12

a koledzy doradzą może, czym polerować: filc, czy jakiś pad inny będzie lepszy??

Jankos 20-09-11 08:30

Cytat:

Napisał KrisSz (Post 615245)
Kup tlenek ceru, filc na wkrętarke elektr. (jeżeli posiadasz) i jedziesz.

[bylo][los2]

Seboludek 20-09-11 23:36

wiem że było tylko chciałem się upewnić czym uzyskać najlepszy efekt na maszynie bo wcześniej o niej nie wspominałem, a do wiertarki (wkrętarki) ciężko chyba jakiegoś pada założyć...

Jankos 21-09-11 07:20

wcale nie bo są uniwersalne, check it out: http://www.pielegnowacauto.pl/materi...-polerski.html


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi