Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Mk2 st 225km (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=79376)

Bananimd 11-01-17 12:10

Cytat:

Napisał vtec (Post 1155890)
10-io letni Ford bez korozji pod spodem? Widziałeś inne STki od dołu? Widziałeś inne 10-cio letnie auta od spodu? Normalnie, przy takim roczniku auta powinny być "zakonserwowane", jeśli ktoś ma zamiar takim autem dłużej pojezdzic.
Sprawdzałeś ranty błotników od wewnątrz (czy nie ma purchli) oraz czy elementy nadwozia (drzwi, klapa, itp) nie były ściągane? Takie rzeczy widoczne są od ręki. Następnym razem jedz sobie do Centrum Dobra w Warszawie lub do Lipskiego.

Widziałem chociażby swoje stare Volvo z 2002 oraz focusa kumpla mk1 i aż tak źle to nie wyglądało. Jeżeli chodzi o karoserie to nic nie było widać, jedynie był robiony lewy bok co wiem bo widziałem na starych zdjęciach po sprowadzeniu że było przerysowane i widać na tylnym zderzaku bo z tamtej strony nie jest dobrze spasowany. Sądziłem że w ASO powiedzą coś konkretnie a tu taki ...

c-matix 14-01-17 23:48

Przerysowane drzwi czy drugi lakier to pikuś trzeba by sprawdzić progi , słupki dobrze miernikiem, powinno być miedzy 50 a 80 bo wewnętrzne części są słabiej lakierowane. Dodatkowo pozaglądać pod plastiki , wykładzine w bagażniku i przy siedzeniach czy nie ma oznak świeżych mas lub widoku po czyszczeniu szpachli i itp.

Bananimd 15-01-17 09:25

Cytat:

Napisał c-matix (Post 1156398)
Przerysowane drzwi czy drugi lakier to pikuś trzeba by sprawdzić progi , słupki dobrze miernikiem, powinno być miedzy 50 a 80 bo wewnętrzne części są słabiej lakierowane. Dodatkowo pozaglądać pod plastiki , wykładzine w bagażniku i przy siedzeniach czy nie ma oznak świeżych mas lub widoku po czyszczeniu szpachli i itp.

Slupki prawdzone miernikiem mają w okolicach 80, do progów nie zaglądałem niestety, a mój błąd bo wiem że może je wcinać ruda, zaglądałem w każdą szparę, nie było oznak po czyszczeniu szpachli, ogólnie to można powiedzieć że zgodny z opisem, pomijając zawieszenie. Udało mi się utargować kilka tyś i zdecydowałem się na niego :) więc oficjalnie zostałem nowym posiadaczem fajnej foczka St :)
planuje od razu zrobić rozrząd wraz z kołami faz zmiennych oraz filtry i oleje, wiecie może jakie koszta będą z tym związane?

c-matix 15-01-17 10:14

No i gratki . To jak słupki nie okazywały oznak szpachli ani świeżego malowania to powinno być ok. Ważne by nie było ćwiartek chyba że na oblewaniu fury lub nie zostawiał 4 śladów.

maciobyk 15-01-17 11:07

Cytat:

Napisał Bananimd (Post 1156410)
Slupki prawdzone miernikiem mają w okolicach 80, do progów nie zaglądałem niestety, a mój błąd bo wiem że może je wcinać ruda, zaglądałem w każdą szparę, nie było oznak po czyszczeniu szpachli, ogólnie to można powiedzieć że zgodny z opisem, pomijając zawieszenie. Udało mi się utargować kilka tyś i zdecydowałem się na niego :) więc oficjalnie zostałem nowym posiadaczem fajnej foczka St :)
planuje od razu zrobić rozrząd wraz z kołami faz zmiennych oraz filtry i oleje, wiecie może jakie koszta będą z tym związane?

Czyli wziąłeś tego szarego 5D z Wawy ???

Rozrząd kpl( również pompa wody) bez kół zębatych do 480zł.

Bananimd 15-01-17 15:55

Cytat:

Napisał c-matix (Post 1156414)
No i gratki . To jak słupki nie okazywały oznak szpachli ani świeżego malowania to powinno być ok. Ważne by nie było ćwiartek chyba że na oblewaniu fury lub nie zostawiał 4 śladów.

No wiesz, z tą ćwiartką już się okaże jak porozbieram do konserwacji, ale wierzę w to że nic takiego nie miało miejsca :)

Cytat:

Napisał maciobyk (Post 1156420)
Czyli wziąłeś tego szarego 5D z Wawy ???

Rozrząd kpl( również pompa wody) bez kół zębatych do 480zł.

Tak dokładnie zawinąłem tego z Warszawy 5D, przyjemność z jazdy nie do opisania :)))

480 zł bez robocizny? dzwoniłem na jeden warsztat to cały rozrząd wraz z kołami zmiennych faz, filtrmi i olejami koszt 3560, co wy na to? bez kół 1800.

maciobyk 15-01-17 16:23

Cytat:

Napisał Bananimd (Post 1156448)

480 zł bez robocizny? dzwoniłem na jeden warsztat to cały rozrząd wraz z kołami zmiennych faz, filtrmi i olejami koszt 3560, co wy na to? bez kół 1800.

Tak.

Boxik 16-01-17 15:42

Cytat:

Napisał Bananimd (Post 1156448)
koszt 3560, co wy na to? bez kół 1800.

Z kosmosu się urwali.

AdixST 17-01-17 08:44

Cytat:

Napisał maciobyk (Post 1156420)
Rozrząd kpl( również pompa wody) bez kół zębatych do 480zł.

Dokładnie, rok temu wymieniałem rozrząd po zakupie Foki to koszt części z pompą wody to ok. 480zł + robocizna. :)

maciobyk 17-01-17 22:10

Naciągacze...
Ktoś z was wymieniał te koła rozrządu ???

decode 18-01-17 15:56

http://www.adrenalinemotorsport.pl/g...-gtperformance obczaj tego

Toretto 18-01-17 18:11

przecież to nasz forumowy, Mustanga wóz.

maciobyk 18-01-17 19:32

Cytat:

Napisał decode (Post 1156773)

Przyznam że raczej nikt się na niego nie pokusi przy tej cenie-może bliżej 30 tys już tak. Nieoficjalnie można ( już to pisałem kiedyś) w podobnej kasie wyrwać polifta bliziutko ;).

Mustang 19-01-17 01:51

Cytat:

Napisał maciobyk (Post 1156801)
Przyznam że raczej nikt się na niego nie pokusi przy tej cenie-może bliżej 30 tys już tak. Nieoficjalnie można ( już to pisałem kiedyś) w podobnej kasie wyrwać polifta bliziutko .

Z całym szacunkiem ale mam wrażenie, że opisujesz moje auto jakby było z kosmosu i żądam za niego jakiejś chorej kasy. Polifty są w okolicach +/-45tys. seryjne przedlifty to spora rozbieżność ale właśnie koło 30tys. Jednak fakt, że stawiasz mój egzemplarz wśród seryjnych sztuk to już delikatna obraza jak na kogoś kto przebywa na tym forum i wie ile pracy włożyłem w focusa. Wiadomo, że nigdy nie odzyska się kasy którą włożyło się w auto ale nie zamierzam wystawić go koło 30tys tylko po to żeby mieć satysfakcję że szybko poszło, to nie auto-handel... Przyjdzie taki dzień, że ktoś to doceni i wolę poczekać na taką osobę ;)
.

maciobyk 19-01-17 08:44

Nie twierdzę że twoje auto jest z kosmosu. Dlatego piszę jak jest. Jakiś czas temu sam dla siebie i kumpla szukałem takiego (temat odlozony na ważniejsze sprawy) więc widzę jak te auta długo stoją nawet te ładne zadbane. Możliwe że ktoś kupi, ale pewnie za kwotę która mu będzie pasować.

Bananimd 19-01-17 14:54

Ta foczka Mustanga to piękna sztuka z tego co widzę i na pewno sporo w niego zainwestował i kasy i czasu ale niestety nie dysponowałem taką kasą aby móc go nabyć choć kusi dźwiękiem ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi