Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Zakup GPS (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=36859)

guernsey 20-03-10 23:31

mio C 720 zakupione pod koniec 2008 roku w MM, ale jest tak w tej navi, żę jak odpalasz to masz menu i mapę, która jest w pamięci wewnętrzej a jak wsadzisz kartę to Navi odpala się jakby raz jeszcze i masz nowe menu i nową, zakładam że aktualną, mapę.
Wyłączasz, wyciągasz kartę i odpalasz znowu na starej.
Więcej "grzechów" nie pamiętam. Więcej innych modeli nie używałem więc nie mam pojęcia.
Sam pracuje przy sprzedaży elektroniki i z doświadczenia wiem, żę po pierwsze ludzie nie czytają instrukcji, nie mając pojęcia próbują sciągać softy, crakować, wgrywać oprogramowanie od innych producentów itp....

A tak właśnie równolegle czytam ten link z forum gps i już się na pierwszej stronie uśmiałem po pachy, ludzie marzą o navi do oglądania filmów, słuchania muzy itp, powiększania skrzyżowań a co się stało znaki pokradli?? nie ma co jeździć slepo na navigacji, to ma mi podpowiadać, ale nie ma myśleć za mnie, takie jest moje zdanie.
I tu znowu się potwierdza życiowe doświadczenie z mojej pracy tj TV 19" fullHD 100Hz, port USB do odtwarzania divX z napisami TXT za max 500 złotych!!! Litości, takich rzeczy nawet w Erze nie mają:)

Pozdrawiam

Ranid 21-03-10 08:41

Cytat:

Napisał guernsey (Post 426483)
jest tak w tej navi, żę jak odpalasz to masz menu i mapę, która jest w pamięci wewnętrzej a jak wsadzisz kartę to Navi odpala się jakby raz jeszcze i masz nowe menu i nową, zakładam że aktualną, mapę.

Tak jest też u mnie GoClever 5010,ta wgrana mapa jest do kitu drogi zlikwidowane 25 lat temu w mojej mieścinie pokazywała,wogule te mapy co dają to wiadomo jaka cena taka mapa.Wgraną mapę na kartę można zawsze wyciągnąć to dla tych co boją się kontroli.

darwin4 21-03-10 12:42

Właśnie szukam nawigacji która działa na tej zasadzie. Gdy włącze bez karty są mapy oryginalne - mogą być nawet stare, gdy wsadze karte już mam wybór czy włączyć wgrywaną czy tą z urządzenia.
Na jakich urządzeniach w ten sposób działają mapy? Chodzi mi o działanie za każdym razem, bo raz się spotkałem że po wyjęciu karty z mapami i włożeniu jej za nic w świecie nie mogłem odpalić mapy (przez system w nawigacji). Wyskakiwał błąd. Po wrzuceniu nowej mapy wszystko znowu wróciło do normy. Może to wina mapy że tak się stało? Może jakiegoś pliku brakowało? Robiłem skrót do mapy z karty na pulpit nawigacji, może to się zamotało?

Komor 29-03-10 19:06

To w końcu MIO, Garmin czy co innego??
Muszę w końcu coś kupić, oczywiście bez mapy, mapy mam w domu.

Co polecacie do 400-500 zł? Wyswietlacz nie musi mieć 5", jeżdże teraz na coś a'la 3" więc jak bedzie 4 to i tak super [up]

iAntonio 29-03-10 19:57

Cytat:

Napisał Komor (Post 429909)
To w końcu MIO, Garmin czy co innego??

już chyba wyrażałem swoją opinię, ale mogę jeszcze raz:)
Mio odradzam
Garmin najlepszy a polecam też TomToma, bo mam i nie narzekam
A ogólnie to podstawa często aktualizować mapy, bo inaczej kicha

sipox07 29-03-10 21:23

Polecam Ci goclevera 5066FMBT
smigają wszystkie mapy i to bez odblokowywania. (nie tracisz gwarancji)
Zostanie Ci jeszcze na kartę 8gb albo 16gb
pozatym fajna sprawa z bluetooth możesz mieć neta w navi
no i transmiter FM słyszysz komunikaty w głośnikach
pozdro.

darwin4 29-03-10 23:13

W jaki sposób na goclevera 5066FMBT chodzą mapy bez odblokowania? W jakiej postaci trzeba je nagrać na karte pamięci?

sipox07 30-03-10 05:17

to proste jak konstrukcja cepa.
orginalna mapa nazywa się mobilenavigator.
Instalujesz np.AutoMape na sd i zmieniasz nazwe na mobilenavigator

Komor 30-03-10 08:03

Kurde chyba go dzisiaj zamówię, skoro mówisz że dobry, ma 5" ekran, czego chcieć więcej za tą kase ...
Kurde, obdzwoniłem 3 sklepu, nigdzie jej nie ma, zobaczymy pod koniec tygodnia ;)

qrczakos 30-03-10 12:12

Cytat:

Napisał Komor (Post 430066)
Kurde chyba go dzisiaj zamówię, skoro mówisz że dobry, ma 5" ekran, czego chcieć więcej za tą kase ...
Kurde, obdzwoniłem 3 sklepu, nigdzie jej nie ma, zobaczymy pod koniec tygodnia ;)

Na allegro kup.. wszystkie goclevery wogóle chyba można odblokować sposobem takim że nie traci się gwarancji.. przynajmniej w moim 4335 miałem sytuacje że zgrał mi sie wirus i navi sie nie włączała i wysłałem na gwarancje i zrobili :) w kazdym badz razie popieram przedmówce i bierz GC 5066

Komor 30-03-10 13:55

Może i racja, wezme na alledrogo!
Zamówie dziś.

piotr-ek 30-03-10 13:55

MIO odradzam gubi zasięg jeżeli ma się ogrzewaną przednia szybę lub jeździ się pod trakcja tramwajową - miałem tak w Krakowie, teraz mam TOM TOM-a XL i jestem zadowolony, ma łatwiejsze wyszukiwanie miejscowości i mapa jest moim zdaniem lepsza- (mowa o mapie zamontowanej już w zestawie)

Arturek 30-03-10 17:41

Cytat:

Napisał piotr-ek (Post 430179)
MIO odradzam gubi zasięg jeżeli ma się ogrzewaną przednia szybę lub jeździ się pod trakcja tramwajową - miałem tak w Krakowie, teraz mam TOM TOM-a XL i jestem zadowolony, ma łatwiejsze wyszukiwanie miejscowości i mapa jest moim zdaniem lepsza- (mowa o mapie zamontowanej już w zestawie)

Witam
Jak kolwiek MIO uważam za sprzet z dupianą mapą i odradzam, to nie zgodzę się z gubieniem zasięgu.
Prawdopodobnie miałeś wgraną nieoryginalną, piracką AutoMapę.

Mam auto z ogrzewaną przednią szybą i mieszkam w Krakowie
Nigdy nie miałem problemu z gubieniem sygnału w MIO, tak samo po podpięciu - szybko lokalizowała satelity

Arturek

Ranid 30-03-10 20:38

Cytat:

Napisał Komor (Post 430178)
Może i racja, wezme na alledrogo!
Zamówie dziś.

Kup dzisiejszy Motor nr 13-14 jest test nawigacji.

martino79 01-04-10 21:29

Czy w necie jest "przedruk testów"? Może jakiś skan?

stello 04-04-10 08:54

mio 500 albo goclever 5066 bez odblokowania automapa na kartę sd ,duży wyswietlacz i również łatwa do odblokowania

KAISER 04-04-10 12:10

Moje skromne zdanie:

Sam jeżdzę na MIO. Satelity łapie dobrze, ale nie mam ogrzewanej przedniej szyby więc na ten temat się nie wypowiadam.
We Wrocławiu trakcja mi nie przeszkadza.

Generalnie dobrze mieć conajmniej SiRFstar III i wtedy jest OK.
Zawsze można też dokupić antenę zew. - jakby naprawdę był problem. Ale powtarzam, że ja go nie miałem.

Soft: jak dla mnie tylko Automapa - nie ma lepszych map na Polskę.

Wielkość ekranu: osobiście nie widzę różnicy w funkcjonalności pomiędzy 3,5" i większymi. W końcu to nie symulator.

Karta SD: warto mieć - chociażby ze względu na wspomniane kontrole policji. W razie czego szybki off, wyciągasz kartę i mogą sobie w samym urządzeniu grzebać do woli.

Jakość i cena: chyba komponenty teraz są takie same lub porównywalne? (elektronika)
Co do jakości obudowy - bywa różnie.

Generalnie zerknij może tutaj:
http://www.nawigacja.pl/produkt/kate...amochodowa+GPS

Wydaje mi się, że ceny są niezłe.

Pozdr :)

marcin9913 22-04-10 22:57

Przymierzam się właśnie do zakupu nowej nawigacji.

Obecnie mam NavRoad 430BT ekran 4,3"

Myśle teraz nad:

NavRoad NR460 ekran 4,3"
http://www.allegro.pl/item997859409_...ep_fv_460.html

lub

LARK 50.2 ekran 5"
http://www.allegro.pl/item998780670_...aw_kurier.html


Co wybrać?

A może jakiś iinny sprzęt polecicie do AUTOMAPY?

qrczakos 23-04-10 00:15

go clever 5066

Arturek 23-04-10 06:11

A może warto poszukać nawigacji która ma funkcję TMC - obiecują stopniowy rozruch od maja 2010

http://www.destiatraffic.pl/site/ind...?os=100&lan=pl

Arturek

qrczakos 23-04-10 11:54

Cytat:

Napisał Arturek (Post 439926)
A może warto poszukać nawigacji która ma funkcję TMC - obiecują stopniowy rozruch od maja 2010

http://www.destiatraffic.pl/site/ind...?os=100&lan=pl

Arturek

do tmc jest potrzebna wymiana danych czyli albo z telefonu przez bluetooth albo wifi, zreszta gc chyba ma tmc skoro moj 4335 ma..

darwin4 27-04-10 17:46

Zdecydowałem się na go clever 5066 jesli chodzi o gps. Ale ostatnio też zainteresowało mnie kupno jakiegoś palmtopa. Znacie jakieś fajne palmy które są godne polecenia? Cena taka jak gps, czyli max 400zł.

qrczakos 27-04-10 19:47

odblokujesz sobie gc 5066 i tak jakbys mial palmtopa prawie:) a jezeli chodzi o palmy to jak sie zastanawialem nad navi to patrzałem na mio cos takiego
http://www.allegro.pl/item1014236535...d_windows.html
ale to juz na Twoim miejscu kupiłbym samsunga omnie;) tylko ze tam slabszy moduł gps bo tylko 8 satelit lapie bodajrze.. no ale gratuluje zakupu gc ;) dobry wybor;)

darwin4 27-04-10 23:07

gc dlatego bo po wyjaciu karty pamieci z mapami mam czysta navi. Nie chce nic odblokowywac, poniewaz mi chodzi tylko o nawigowanie.
Podczas weekendu byłem w dosyc dalekiej trasie (wyjazd firmowy). Przedstawicieli mojej firmy maili palmtopy i w nich navigacje, jakoś tak sposobały mi się te zgrabne urządzonka :) dlatego z ciekawosci pytam jaki byscie mogli mi polecic. Nawet bez wbudowanego modulu gps ale z mozliwoscia podpiecia anteny ktora mozna np sobie przykleic do dachu - ponoc duzo lepszy sygnal.
Jesli chodzi o telefon to nie chce i nie porrzebuje az takich zabawek gdzie jest wszystko w jednym :]

qrczakos 27-04-10 23:38

GC odblokowuje sie na tyle fajnie że nie grzebiesz w rejestrach itp.. tylko mojego sie zamist mobilenavigator.exe wstawiales o tej samej nazwie total comandera i odpalales nim programik i klikales run explorer i bajo i masz pulpit windowsa.. ja u siebie mam automape 6.2 europe;) pieknie smiga :) na www.my-navia.pl masz poradniki jak odblokowac i wogole.. ja mimo ze mialem odblokowana navi to ona jest taka ze jak wyciagniesz z niej karte pamieci chyba i wlaczysz bez karty to masz tak jak fabryka dała.. musialem oddac na gwarancji do naprawy i nie kapneli sie ze mam odblokowana :)

Arturek 28-04-10 06:57

Cytat:

Napisał qrczakos (Post 439979)
do tmc jest potrzebna wymiana danych czyli albo z telefonu przez bluetooth albo wifi, zreszta gc chyba ma tmc skoro moj 4335 ma..

Co Ty za bajki opowiadasz, że do TMC potrzeba BT lub wifi???
To totalna bzdura!!!
TMC to osobna funkcja w nawigacji = nawigacja musi mieć odpowiedni moduł i nie ma to nic wspólnego z BT czy wifi.
Jeśli masz inne zdanie to poczytaj sobie w internecie - przykładowo, stara, monochromatyczna nawigacja NAVIFLASH 1011 ma funkcję TMC (działa w Niemczech) a wcale nie ma BT ani wifi
http://www.naviflash.com/pl/front_co...t=401&idart=23

qrczakos 28-04-10 09:17

Cytat:

Napisał Arturek (Post 441782)
Co Ty za bajki opowiadasz, że do TMC potrzeba BT lub wifi???
To totalna bzdura!!!
TMC to osobna funkcja w nawigacji = nawigacja musi mieć odpowiedni moduł i nie ma to nic wspólnego z BT czy wifi.
Jeśli masz inne zdanie to poczytaj sobie w internecie - przykładowo, stara, monochromatyczna nawigacja NAVIFLASH 1011 ma funkcję TMC (działa w Niemczech) a wcale nie ma BT ani wifi
http://www.naviflash.com/pl/front_co...t=401&idart=23

mieć tmc to jedno, a mieć je aktualne to jest drugie no nie?:) to tak jakby jezdzic teraz na mapie z 2007 roku :) mapa jest? spoko. ale nie aktualna

pilgrim 28-04-10 13:01

Wszystko rozbija się ile kto jeździ i gdzie jeszcze.
Na Polskę polecam AM, ale już na inne kraje TomToma, Garmina ewentualnie iGO.
Sam mam nawigację w telefonie. Wg mnie daje radę spokojnie. Ekran ponad 3" wystarczający, zresztą jadąc raczej słucham komend głosowych niż gapie się w strzałki.
Nawigacja do 400 na oryginalnych mapach? To albo sprzęt badziewny albo mapa do dupy albo i jedno i drugie.
Co do tego TMC to jak nasze warunki nie brałbym tego jako wyznacznik przydatności. Interesuje mnie kwestia aktualizacji danych. w tym przypadku to jednak CB.
Reasumując na Polskę mam AM, a jak jadę dalej to odpalam iGO, który już z niejednego zadupia mnie wyprowadził bezbłędnie a nie raz lepiej sie w kraju sprawdził niż AM.
Natomiast co do urządzeń to warto się zainteresować sprzętem Pentagramu. Może nie są zbyt designerskie, ale maja otwartego widocha, porządny odbiornik GPS i pięknie chodzą. Jakościowo też są niezłe.

darwin4 28-04-10 18:02

Jeśli chodzi omnie to jezdże tylko po PL wieć używam i używałem tylko AM i pewnie nadal będe. Nie chodzi mi o oryginalne mapy, tylko o to aby urządzenie nie wymagało koniecznie odblokowania. Dokładniej, żeby po wyjęciu karty z urzadzenia był "czysty" sprzęt.

pilgrim 28-04-10 21:26

A dlaczego ma być czysty? Przecież to bujda dziennikarska mówiąca o tym, że policja sprawdza legalność oprogramowania. Niby na jakiej podstawie? Ktoś złożył doniesienie na Ciebie i powiadomił policję gdzie i kiedy będziesz jechał? Zwykłe medialne bujdy. Zresztą to co pismaki opowiadają to przez 10 należy dzielić i z zasady można uznać, że mijają się z prawdą, mówiąc dość delikatnie.
Swoja drogą ok 250 za AM PL to nie jest też jakiś duży koszt.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi