Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Ford Focus II i xenony (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8185)

Trojan 12-01-06 21:26

A ja mam inną ciekawostkę co do xenonów. Właśnie jechałem miastem i za mną śmigał FF1 na xenonach. Co mnie żdziwiło to fakt, że obie lampy miały inną temperaturę światła. Jedna była biała natomiast druga różowawa. Co to oznacza?
Czy są wsadzone różne żarówki, czy jedna się wypala? O co kamon?

KP 12-01-06 21:43

gdyby ktos chciał kupic to bardzo proszę znalazłem i sie napaliłem ale poki co nie mam wolnego 2,5 kawałka na lampki i jeszcze pares tówek na montaż :evil: :twisted:

[ Dodano: Czw 12 Sty, 2006 ]
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=80691624

moon 12-01-06 21:51

Cytat:

Napisał KP

Cytat:

MONTAŻ GRATIS (GWARANCJA)
[bigok]

KP 12-01-06 21:52

Cytat:

Napisał moon
KP napisał/a:
[ Dodano: Czw 12 Sty, 2006 ]
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=80691624

Cytat:
MONTAŻ GRATIS (GWARANCJA)


yhy Bielsko Biała :mrgreen: :mrgreen:

szy 12-01-06 22:02

Cytat:

Napisał KP
Bielsko Biała

Poproś kicura?

:mrgreen:

Szy.

KP 12-01-06 22:21

tak tak i mi lakier pazurami podrapie :mrgreen: :mrgreen:

moon 12-01-06 22:22

Cytat:

Napisał KP
tak tak i mi lakier pazurami podrapie :mrgreen: :mrgreen:

Eeeee... tam, wystarczy szybko jechac [hehe]

szy 12-01-06 22:28

A wracając do giczej foki, to chyba jednak 'tylko'
ksenony - nie widać ruchomej końcówki.

Szy.

KP 12-01-06 22:37

Cytat:

Napisał szy
tylko

:mrgreen:

pewnie tak bo nie wygląda nawet podobnie do twoich soczewek i za mało miejsca w tym srebrnym zeby sie miało gdzie ruszać, chyba ze zrobili jakos ze i to srebne sie rusza

tecman 14-01-06 15:16

GiK'u?? no i jak z tymi xenonami?? ruszaja sie czy nie? bo watek wygasl i nikt z nas w koncu nie wie jak to faktycznie jest?

[bigok] [hehe] [los]

mqba 17-01-06 12:54

Jestem winien Wam trochę wyjaśnień.

Reflektory które zakupiłem nie mają jednak systemu doświetlania. Ten drugi siłownik który początkowo wziąłem za silnik sterujący doświetlaniem to tak naprawdę siłownik elektromagnetyczny którego zadaniem jest całkowite odsłonięcie palnika ksenonowego po włączeniu świateł „długich”. Po prostu wówczas ksenony wspomagają żarówki H1 w reflektorach drogowych (efekt jest niesamowity). Co do podłączenia reflektorów tak aby działały (za wyjątkiem regulacji wysokości, oczywiście mówię o ręcznej regulacji) to nie ma większego problemu. Wystarczy doprowadzić do przetwornicy ksenonów masę ‘-„ , np. z lamp drogowych (tak ja zrobiłem) i wszystko gra. Nie trzeba, jak w Mondeo, zwiększać wartości bezpiecznika odpowiedzialnego za lampy.

Teraz jeżeli chodzi o możliwość sterowania wysokością. Siłowniki w obu lampach działają na zupełnie innej zasadzie. Standardowe lampy sterowane są analogowe przez zwykły potencjometr natomiast te ksenony wygląda jakby były sterowane cyfrowo (potwierdziło się to w rozmowie z jednym z Kierowników serwisu forda – tak w ogóle to dziękuje za kontakt do niego ). Będę nad tym tematem jeszcze siedział tylko muszę zdobyć dokumentację techniczną do tego nowego siłownika.


Pozdrawiam

mark54 07-02-06 14:26

Cytat:

Napisał mqba

.... Teraz jeżeli chodzi o możliwość sterowania wysokością. Siłowniki w obu lampach działają na zupełnie innej zasadzie. Standardowe lampy sterowane są analogowe przez zwykły potencjometr natomiast te ksenony wygląda jakby były sterowane cyfrowo (potwierdziło się to w rozmowie z jednym z Kierowników serwisu forda – tak w ogóle to dziękuje za kontakt do niego ). Będę nad tym tematem jeszcze siedział tylko muszę zdobyć dokumentację techniczną do tego nowego siłownika.

Ja tez jestem zaintersowany wymianą lamp na xenonowe.
No i chcialem zapytac czy udalo Ci sie juz rowiazać problem z regulacja wyskosci w tych lampach ?
Ciekaw jestem jak rozwizuje ten problem facet ktory oferowal te lampy na allegro za 2500zl razem z montazem i gwarancja...

ford_driver 22-02-06 12:11

xenoy i adaptacyjne focus II
 
swiatla adaptacyjne w focusie II to zwykle lampy nie xenony
xenony nie wystepuja z mozliwoscia kierowania strumieniem swiatla w zakretach

teraz o dokladaniu xenonow
lampy xenonowe sa homologowane w pojezdzie tylko i wylacznie razem z:
autopoziomoaniem wizaki swiatla
ukladem mycia kloszy lamp

inaczej stoswoanie xenonow jest nielegalne, niby nic ale jednak dla dobrego prawnika bylby to powod do niewyplacenia odszkodowania autocasco :-)

pozdrowienia

ford_driver

tecman 22-02-06 12:35

Cytat:

Napisał ford_driver
inaczej stoswoanie xenonow jest nielegalne, niby nic ale jednak dla dobrego prawnika bylby to powod do niewyplacenia odszkodowania autocasco :-)

jak ma sie DAS'a to mozna miec lepszego prawnika co udupi tego dobrego prawnika z ubezpieczalni:)

ford_driver 23-02-06 20:14

o ile DAS wiedzac o "nielgalnych" ksenonach bedzie cie bronic znam sytuacje gdy
nie wyplacono ubezpieczenia AC dlatego ze uzytkownik auta zmienil sobie lampy (tyl) w aucie i nie posiadaly one homologacji

aha jeszcze jedno jak ktos jezdzi "ciezarowka" to uwaga limit predkosci dla ciezarowki to 70 a na drogach szybkiego ruchu 80 km/h nikt sie nie czepia do czasu jak sie nic nie stanie

pozdrowienia

ford_driver

Greg 23-02-06 20:16

Cytat:

Napisał ford_driver
aha jeszcze jedno jak ktos jezdzi "ciezarowka" to uwaga limit predkosci dla ciezarowki to 70 a na drogach szybkiego ruchu 80 km/h nikt sie nie czepia do czasu jak sie nic nie stanie

Juz raczej nie ma ciezarowych foczek po zmianie przepisow

Sorki za OT

Pzdr.

ford_driver 24-02-06 19:54

Nowych nie ma ale uzywane caly czas moja w dowodach wpis "auto ciezarowe"

ostatnie roczniki sprzedawane jako "ciezarowki" to chyba 2004 rok


pozdrowienia

ford_driver

superkolo 03-06-07 20:05

panowie czy ostatecznie te xsenony trzymają poziom po wsadzeniu do auta które miało zwykłe lampy(czy po jednorazowym ustawieniu pod maską nie zmienia się ustawienie) czy gubią się podczas jazdy

Zachary 06-06-07 11:59

Cytat:

Napisał Trojan
A ja mam inną ciekawostkę co do xenonów. Właśnie jechałem miastem i za mną śmigał FF1 na xenonach. Co mnie żdziwiło to fakt, że obie lampy miały inną temperaturę światła. Jedna była biała natomiast druga różowawa. Co to oznacza?
Czy są wsadzone różne żarówki, czy jedna się wypala? O co kamon?

Tak, to efekt wypalania xenonów - przechodzą w barwę coraz bardziej różową. Najpewniej w tym przypadku, ktoś zmienił sobie tylko jedną lampę, a drugą zostawił i stąd zauważona przez Ciebie różnica.
U mnie w Scenicu xenony wytrzymały 65.000 km - należy pamiętać, że nie są to lampy wieczne.

Trojan 06-06-07 12:29

Cytat:

Napisał Zachary
xenony wytrzymały 65.000 km

Dlatego w "całodziennym świetle" nowych przepisów mam zamiar zainstalować sobie światła dzienne LED (Hella).

szy 06-06-07 12:40

A co dokladnie sie 'wypala', skad bierze sie inna barwa?

Szy.

pablo 06-06-07 12:58

Cytat:

Napisał Zachary
Cytat:

Napisał Trojan
A ja mam inną ciekawostkę co do xenonów. Właśnie jechałem miastem i za mną śmigał FF1 na xenonach. Co mnie żdziwiło to fakt, że obie lampy miały inną temperaturę światła. Jedna była biała natomiast druga różowawa. Co to oznacza?
Czy są wsadzone różne żarówki, czy jedna się wypala? O co kamon?

Tak, to efekt wypalania xenonów - przechodzą w barwę coraz bardziej różową. Najpewniej w tym przypadku, ktoś zmienił sobie tylko jedną lampę, a drugą zostawił i stąd zauważona przez Ciebie różnica.
U mnie w Scenicu xenony wytrzymały 65.000 km - należy pamiętać, że nie są to lampy wieczne.

rozne odcienie barwy ksenonów mają w pierwszej kolejności związek z rodzajem zastosowanej żarówki - są różne żarówki, o róznych temperaturach pracy.. przykładowo żarówka pracujaca w temp. 5000 K będzie dawała bielszą poświatę niż ksenon pracujący w temp. 4000 K [chytry]

co do zywotności żarówek ksenonowych, to duże znaczenie ma właściwe napięcie, ponieważ zmiana napięcia znamionowego żarówki może skrócić jej zywotność o połowę...

pepo 06-06-07 14:15

Trojan, i gdzie je zainstalujesz ( w miejsce halogenów?) bo też zamierzam coś takiego zrobić.

Trojan 06-06-07 14:22

Cytat:

Napisał pepo
Trojan, i gdzie je zainstalujesz ( w miejsce halogenów?) bo też zamierzam coś takiego zrobić.

Tak. Mam akurat okrągłe otwory. Zamontuję je tak, że zawsze będę się świecić po przekręceniu kluczyka a po zapaleniu reflektorów zgasną. Na razie poczekam aż spadną ceny bo to w miarę jest nowość.

MisiekT 06-06-07 19:06

Tojan, tylko pamietaj ze jest konkretna dyrektywa jakie warunki musza spelniac swiatla dzienne, zeby mogly zastepowac nasze mijania... no i wez tez pod uwage, ze zgodnie z naszymi przepisami, razem z dziennymi musza sie swiecic tylne swiatla, a to juz troche dlubania bedzie

KP 06-06-07 19:08

a tak wsadzając kij w mrowisko, jak mówia/stanowią nasze przepisy
w dzien jezdzimy na swiatłach mijania czy jest dopisek ze mogą to byc tzw swiatła do
jazdy dziennej [chytry]
bo jesli nie to dlina słuzbista sie czepi [policja]

[ Dodano: Sro 06 Cze, 2007 19:14 ]
dobra - mozna
sam sobie odpowiedziałem :P

http://www.prawojazdy.com.pl/index.p...ew&id_news=231

gRuHa 07-06-07 01:03

Cytat:

Napisał MisiekT
razem z dziennymi musza sie swiecic tylne swiatla, a to juz troche dlubania bedzie

żadne dłuybanie tylko raptem dwa przekaźniki więcej :D
które w większości zestawów Helli są dostarczane wraz z instrukcją co i jak...
wtedy dzienne zapalają się z pozycjami, a po włączeniu mijania gasną...

pepo 07-06-07 08:45

gRuHa, pozycje nie mogą sie palić z dziennymi

MisiekT 07-06-07 14:20

Cytat:

Napisał gRuHa
wtedy dzienne zapalają się z pozycjami, a po włączeniu mijania gasną...

gdyby to bylo takie proste, to bym nie pisal o dlubaniu... trzeba tak przekombinowac uklad, zeby tylne swiecily sie zawsze (np. po przekreceniu kluczyka)...
a tak w ogole to powiem tak - jak wszedl przepis to powaznie myslalem DRLach, ale stwierdzilem ze jak mam dac 650-700zl i sie nadlubac, to wole dorzucic ta kase do reflektorow i poszukac kiedys xenonow... i na razie mi sie nie zmienilo...

gRuHa 07-06-07 14:41

Cytat:

gRuHa, pozycje nie mogą sie palić z dziennymi
no to w takim razie 3 przekaźniki i przełącznik przełączający żarówki z przodu pozycje/dzienne


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi