Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Focus mk2 FL krajowy -> 2.0 TDCi (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=79610)

teopol 06-02-17 20:27

To powiem trudno i będę szukał dalej ;) wiem, że gościu od miesiąca próbuje sprzedać

slawek11 06-02-17 20:31

Jak cena nie jest z d..... wzieta to pewnie nie warto ogladac skoro od miesiaca sie nie sprzedal.

teopol 06-02-17 20:44

Czy ja wiem czy z ...

Cena 22900 zł. Jak dla mnie to dość sporo jak na ten rocznik i ten samochód.

Callmemaro 07-02-17 10:09

auto jest warte tyle za ile ktoś je kupi ... a to że miesiąc sprzedaje ... no cóż powiem z autopsji że swojego wystawiałem przed nowym rokiem w podobnej cenie to może jedna osoba zadzwoniła popytać i tyle ... może cena za wysoka .. może słaby okres na kupno/sprzedaż ... w każdym razie moim zdaniem to że auto w ciągu miesiąca się nie sprzedało nie musi źle świadczyć o tym konkretnym egzemplarzu ...

slawek11 07-02-17 19:21

Cytat:

Napisał Callmemaro (Post 1158965)
auto jest warte tyle za ile ktoś je kupi ... a to że miesiąc sprzedaje ... no cóż powiem z autopsji że swojego wystawiałem przed nowym rokiem w podobnej cenie to może jedna osoba zadzwoniła popytać i tyle ... może cena za wysoka .. może słaby okres na kupno/sprzedaż ... w każdym razie moim zdaniem to że auto w ciągu miesiąca się nie sprzedało nie musi źle świadczyć o tym konkretnym egzemplarzu ...

W Twoim konkretnym przypadku najbardziej odstrasza cena patrzac na oferty najtanszych poflotowych MK3. Nie twierdze ze auto nie godne uwagi ale w naszym kraju decydujacy aspekt ma jednak cena.

ClearWater 07-02-17 19:55

Kiedyś na forum pytałem o to zawieszenie i ktoś mi odpowiedział, że to tzw. zawieszenie asfaltowe. Z tego co wiem, to jedyna różnica to krótsze sprężyny o 15mm. Nie potrafię się wypowiedzieć ile ono zmienia, jednak mam w domu dwa Fordy ( C-max 2.0TDCI 2004, Focus 1.8TDCI 2009) i różnica w pracy zawieszenia tych aut jest spora, ale nie wiem czy wynika to z różnych stanów zawieszenia w tych autach, czy może z różnych zamysłów projektantów. W Focusie zawieszenie pracuje bardziej sprężyście oraz jest naprawdę komfortowe, jak na przyczepność oraz pewność prowadzenia, którą oferuje. Nie obawiałbym się większej twardości, czy jakiś dodatkowych problemów z tego powodu, a traktował to jako zaletę.

Callmemaro 07-02-17 20:46

Cytat:

Napisał slawek11 (Post 1159015)
... w naszym kraju decydujacy aspekt ma jednak cena.

cena i jeszcze magiczny przebieg ;-) chociaż powoli to się zmienia ...

Matn90 07-02-17 22:58

Cytat:

Napisał Callmemaro (Post 1159026)
cena i jeszcze magiczny przebieg ;-) chociaż powoli to się zmienia ...

Ciekawe czy któryś z mądralińskich oglądał te najtańsze focusy mk3, ja za 33 tys widziałem auta z uszkodzonym silnikiem, podpicowane do sprzedaży, co dopiero za 20 parę tys...

Nikt normalny nie sprzeda dobrego auta za bezcen, przez taki Januszy i handlarzy szybciej spadają ceny dobrych aut i ludzie nie chcą ich kupować, bo drogo, mam nadzieję, że nowa ustawa akcyzowa to zmieni. To będzie jedna z nielicznych ustaw tego rządu, która mnie cieszy, tak jak zmiana ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, dzięki zmianom bez problemu mogłem ściągnąć pieniądze z OC pojazdu, którego nieletni pasażer uszkodził mi błotnik, podczas wysiadania z pojazdu, inaczej musiałem bym się bujać przed sądem z nieletnim i jego rodzicami..

Lymok 11-04-17 23:16

Cytat:

Napisał jacekcrv (Post 1158435)
Z nr VIN można zobaczyć czy był DPF, na jaki kraj i czy wyposażenie się zgadza. Możesz podesłać na priv. Na temat koloru to zależy jak kto dbał. Weź czujnik, weź kompa to się sporo dowiesz. W 2.0 tdci zwykłym forscanem możesz przebieg w 2 miejscach sprawdzić. A elm - configiem vin w większości modułów.

jacekcrv z Twojej wypowiedzi wnioskuję że Forscanem mogę sprawdzić czy auto nie jest kręcone? Mógłbyś mi podesłać na maila albo tu wstawić screeny gdzie to sprawdzić, jaka zakładka itp? Byłbym wdzięczny bo przymierzam się do zakupu Focusa Mk2 kombi 2.0 Tdci. Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi