Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] komputer pokładowy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35900)

michmarmik 02-07-10 10:52

kolego podstawa to znaleźć części co jest dość trudne i długotrwałe
Cytat:

Napisał Kacper85 (Post 415981)
wbrew pozorom wcale nie tak tanio, ale ceny są... ruchome, względne - zależy jak trafisz. Generalnie to tak:
komputer od 50 do 200zł
manetka info od 50 do 130zł
czujniki od 50 do 90zł za sztukę
Potem są pierdoły w stylu wtyczki, fragmenty wiązki, kable, taśmy izolacyjne. Acha - ramka zegarów jest bezcenna :D
Musisz się także liczyć z tym, że możesz coś kupić uszkodzonego... w końcu kupujesz używane części z 10 letnich aut, które trafiły do rozbiórki zamiast sprzedaży w całości.


Kacper85 02-07-10 11:08

wiesz, mi się nie spieszyło bo szukałem wszystkiego w promocyjnych cenach, całość zebrałem przez jesień i zimę, po sprzedaży starych części wyszło niecałe 200zł.
Jeżeli ktoś chce kupować w wyższych cenach, to myślę, że całość zbierze w góra 2tyg-miesiąc.

michmarmik 02-07-10 12:13

pewnie że lepiej dłużej poczekać a kupić komputer za 70zł zamiast 200zł. :)

Kacper85 02-07-10 15:08

z tym wszystkim jest jednak zawsze związane ryzyko - przełączniki info się psują, komputer się potrafi zepsuć... a gwarancji nikt na używane części nie daje.
U mnie póki co wszystko działa tak jak potrzeba, komputer pokazuje spalanie idealnie :)

moons 02-07-10 17:08

Do tego pamiętajcie też że nie tylko coś popsute można kupić to można trafić tę felerna wersje która ma ciągle problem z zasięgiem. :)
Pozdrawiam

basiax4500 21-09-10 19:43

Witam znalazłam wiązke do komputera pokładowego obok przyklejonej wiązki była druga wiązka- dwa kabelki z żaróweczką w oprawce nie wiem do czego to ma być podłączone na pewno to mi nie odłączyło się od jakiegos panelu sprawdziłam wszystko jest podswietlone jak powinno czy ta żaróweczka też jest od komputera pokładowego? i jeszcze jedno pytanie czy we wiązce do kompa jest już podłączony kabelek od czujnika temperatury zewnętrznej ?wystarczy tylko założyc czujnik ? czy trzeba prowadzić przewody od czujnika do kompa? pozdrawiam posiadam zdjęcie tej drugiej wiązki mogę wysłać mailem prywatnie pozdrawiam

mar213 21-09-10 21:22

Jak masz wiązkę do kompa to kabel masz pociągnięty do czujnika (wtyczka jest na belce czołowej od strony chłodnicy.
Jeśli chodzi o ten drugi kabelek to podeślij zdjęcie... gdzieś ktoś kiedyś pisał że instalację do podświetlenia podłogi miał ale tego nie jestem pewien.

moons 21-09-10 21:24

ta żaróweczka jest od podświetlenia popielniczki. Jak wyjmiesz popielniczkę to nad górną krawędzią otworu może masz miejsce na tę oprawkę.
Natomiast czujniki temperatury i poziomu płynu to zależy, trzeba sprawdzić czy są już wyprowadzone na zewnątrz czasem są a czasem nie. w różnych wersjach różnie to bywało czasem była full a czasem tylko np w kabinie albo odwrotnie.
Pozdrawiam

mar213 22-09-10 10:45

Cytat:

Napisał moons (Post 486804)
ta żaróweczka jest od podświetlenia popielniczki.

Faktycznie może być od popielniczki o tym nie pomyślałem - tam jest delikatne zapięcie więc uważaj żeby nie pękło, chyba że już pękło:)

basiax4500 22-09-10 18:21

Cytat:

Napisał mar213 (Post 486944)
Faktycznie może być od popielniczki o tym nie pomyślałem - tam jest delikatne zapięcie więc uważaj żeby nie pękło, chyba że już pękło:)

Witam wyciągnełam popielniczke i nie ma tam wejscia na oprawke z żarówką chyba że jest obok popielniczki jutro sprawdze pozdrawiam

basiax4500 23-09-10 16:15

Cytat:

Napisał moons (Post 486804)
ta żaróweczka jest od podświetlenia popielniczki. Jak wyjmiesz popielniczkę to nad górną krawędzią otworu może masz miejsce na tę oprawkę.
Natomiast czujniki temperatury i poziomu płynu to zależy, trzeba sprawdzić czy są już wyprowadzone na zewnątrz czasem są a czasem nie. w różnych wersjach różnie to bywało czasem była full a czasem tylko np w kabinie albo odwrotnie.
Pozdrawiam

Mielisćie racje nad popielniczką jest wejscie na oprawkę już założyłam dzięki za pomoc i pozdrawiam

mar213 25-09-10 11:28

Nie popielniczki a gniazda zapalniczki:) sorki za przejęzyczenie:)

moons 25-09-10 12:03

a właśnie że podświetlenie popielniczki przy zapalniczce żarówka wchodzi do takiego zielonego pierścienia. :)
Pozdrawiam

mar213 25-09-10 12:06

Ten pierścień podświetla popielniczkę czy tylko obwódkę gniazda zapalniczki:)?

Bo jak popielniczkę to chyba muszę tam luknąć bo nie świeci:)

moons 25-09-10 14:43

To są dwa różne podświetlenia, w poliftowych focusach jest podświetlenie popielniczki zamocowane nad popielniczką i jest podświetlenie zapalniczki taki zielony pierścień i chyba na stałe zintegrowana z nim żarówka. Natomiast przed liftem jest tylko podświetlenie zapalniczki.
Pozdrawiam

Falcon 25-09-10 15:11

Cytat:

Napisał moons (Post 488323)
Natomiast po lifcie jest tylko podświetlenie zapalniczki.

Raczej chciałeś napisać "przed liftem"...coś Ci się pokiełbasiło. ;-)
Swoją drogą to widac to oszczędzali jak mogli...nawet w Escorcie MK6 było podświetlenie popielniczki w standarcie...

moons 25-09-10 15:15

Faktycznie, już poprawiłem coby dalej to się nie rozprzestrzeniało :)
Pozdrawiam

lukira 14-11-15 14:17

Witam.

Jest ktoś ze śląska kto bawił się w zakładanie komputera w przedliftach?

Tomaszstn 14-11-15 16:41

Tak, ja, wiązki nie miałem, zakładałem wszystko od podstaw.

lukira 14-11-15 17:26

A chciałoby Ci się założyć u mnie od podstaw? Jak tak to ile za takie cudeńko?

Tomaszstn 14-11-15 22:02

Teraz awykonalne, dopiero jak będzie ciepło, ale jak chcesz to mogę Ci podpowiedzieć co i jak.

mates 26-11-15 13:44

Witam,

Podbiję temat :) Focus mk1 przedlift, brak komputera, brak wiązki (pinu 10 w manetce) ale chęci na posiadanie by były.. w elektronice jestem słabiutki, brakuje nawet podstaw. Jeśli byłby ktoś z Olsztyna lub bliższych/dalszych okolic w stanie pomóc/zamontować mi to, chętnie bym skorzystał.
Mam możliwość pozyskania części pod komputer z rozbitka kombii polift (zegar z 5 żarówkami).

Ramkę już nabyłem, chciałem sobie pomierzyć czy wejdzie uniwersalny termometr na płytce pcb z ekranem lcd 2x16, ale kiepsko to widzę przez nieszczęsny kształt otworu w ramce. Manetka, komputer czy ramka to nie problem, gorzej z wiązką. Skoro focus kombii miał komputer, to ma też wiązkę. Dużo kabelkologii z rozebraniem tego i przełożeniem do przedlifta? Warto w ogóle się w to bawić Waszym zdaniem?

Tomaszstn 27-11-15 03:43

Z perspektywy czasu, warto, ja też nie miałem bladego pojęcia jak to zrobić ale na podstawie kilku stron tu na forum poradziłem sobie, zajęło mi to 2 dni. Starałem się robić to bardzo dokładnie i bez cięcia żadnego kabelka z ori instalacji. Było mi łatwiej gdyż kupiłem cała wiązkę. Potrzebujesz oczywiście ramkę, kompa, manetkę, zbiorniczek płynu do spryskiwaczy, termometr zew. Nie jest to bardzo skomplikowane i spokojnie każdy da sobie radę.

michmarmik 27-11-15 08:15

Cytat:

Napisał Tomaszstn (Post 1098325)
zbiorniczek płynu do spryskiwaczy

tylko czujnik wystarczy.

mates 27-11-15 13:52

Możliwość zakupu części mam, możliwe nawet, że wiązkę bym dostał.. bo stoi rozbitek kombii polift, która ma:
-manetkę z info
-manetkę z interwałem (też bym dołożył chętnie, ale wtedy nie miałbym obsługi tylnej szyby, o ile się zorientowałem, a składać 1 manetki z 2, żeby działała tylna wycieraczka nie chcę)
- ramkę - już zakupiona.. z lekkim uszkodzeniem, ale jest
- komputer.. nie widziałem akurat, ale pewnie jest razem z innymi gratami na tylnym siedzeniu
- wiązka.. no właśnie, jakieś kabelki są tam, ale czy łatwo będzie taką wiązkę wyjąć z auta żeby przełożyć do siebie?

Nigdy nie robiłem takich rzeczy i jeśli musiałbym pół samochodu rozebrać, to nie wiem czy potem byłbym w stanie to poskładać :P Najbardziej mi zależy na termometrze tak naprawdę, chociaż i spalaniem bym nie pogardził ;) Instrukcję czytałem, również tą na niemieckiej stronie (a raczej oglądałem niemieckie obrazki) i... szczerze mówiąc nie wiem, czy czuję się na siłach. Jakby był ktoś chętny za pomocy, kto temat ogarniał u siebie, to byłbym pewniejszy :)

MATRIX60MW 27-11-15 15:15

co do wspomnianego interwału to musi być z kombi/HB i będzie obsługiwał tylną szybę jak do tej pory.Jedynie sedanowa manetka nie ma obsługi tylnej wycieraczki bo jej tam nie ma

mates 27-11-15 17:53

To źle coś przeczytałem widocznie :D W takim razie jutro popełnię zakup manetki z interwałem (ew sprawdzę czy mam kabelek do interwału, ale podobno dołożenie go jest proste). Chyba się zdecyduję też na ten komputer, jeśli dobre ceny mi dadzą na szrocie :P Pomęczę ich o wyciągnięcie instalacji też, a jeśli przerośnie mnie samodzielny montaż, to komplet zaczeka na kogoś, kto zechce mi pomóc :) Dzięki za rady

Tomaszstn 29-11-15 17:10

Wystarczy Ci tylko wtyczka od kompa z kabelkami o długości choćby 10cm, resztę sobie jesteś sam ogarnąć. Za dużo też nie trzeba rozbierać, ogólnie nie jest ciężko.

jazzga 29-11-15 17:50

Taką wtyczkę mam jak coś [emoji6]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi