Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Filtr paliwa. Fordowski (Bosch) Made in E.U - Bosch Made in Israel.Różnica w jakosci? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=36378)

gapio8 07-03-10 15:56

Cytat:

Napisał abc (Post 420480)
nie zwrocilem uwagi:)

a co do filtra paliwa - nie chodzi mi juz o to, czemu sie nie wymienia, ale co to za konstrukcja/technologia jest uzyta? skoro w FFI trzeba wymieniac, a w FFII nie:)

Witam

Widze ze jednak filtra paliwa w FFII sie nie wymienia? bo juz sam nie wiem bo ja do wymiany kupilem wszystkie filtry i takie cos:
http://ford.sklep.pl/pl,product,3195...,1,6,tdci.html

http://ford.sklep.pl/pl,product,3195...,1,6,tdci.html
i jedno i drugie jest nie potrzebne?
i o co chodzi w tym 2 filtrze on nierozbieralny , co to jest?
dzięki

marcin9913 07-03-10 22:05

Cytat:

Napisał Artur83 (Post 421937)
kultury języka polskiego

Proponuje Ci poprzeglądaj wszytkie posty, może natrafisz jeszcze na kogoś kto popełnia podobne niewybaczalne błędy i będziesz miał okazje dokonać poprawek :)

Cytat:

Napisał Artur83 (Post 421887)
pracuję w branży motoryzacyjnej

Chyba minąłeś się z przeznaczeniem.

szejk78 07-03-10 22:14

[hehe]

abc 08-03-10 10:10

Cytat:

Napisał gapio8 (Post 421983)
Witam

Widze ze jednak filtra paliwa w FFII sie nie wymienia? bo juz sam nie wiem bo ja do wymiany kupilem wszystkie filtry i takie cos:
http://ford.sklep.pl/pl,product,3195...,1,6,tdci.html

http://ford.sklep.pl/pl,product,3195...,1,6,tdci.html
i jedno i drugie jest nie potrzebne?
i o co chodzi w tym 2 filtrze on nierozbieralny , co to jest?
dzięki

gapio, czytaj uwaznie. nie wymienia sie w benzynie, w pierdziawce sie wymienia. mam w swoim opisie wersje silnika:)

Fabinho 08-03-10 10:46

Cytat:

Napisał abc (Post 422177)
nie wymienia sie w benzynie, w pierdziawce sie wymienia

że w czym:?:[nono]

abc 08-03-10 10:50

Cytat:

Napisał Fabinho (Post 422219)
że w czym:?:[nono]

w pierdziawce, zwanej takze dieselem:)

Artur83 08-03-10 12:21

Cytat:

Napisał marcin9913 (Post 422085)
Proponuje Ci poprzeglądaj wszytkie posty, może natrafisz jeszcze na kogoś kto popełnia podobne niewybaczalne błędy i będziesz miał okazje dokonać poprawek :)


Chyba minąłeś się z przeznaczeniem.

Zluzuj już zwieraki i potraktuj mój komentarz edukacyjnie, a nie złośliwie, bo taki właśnie miał mieć charakter.

kris 1 08-03-10 12:43

filtr paliwa diesel się wymienia co 60.000 km a co wymianę oleju nalezy spuscic wode
wode mozna spuscic z bosch bo motocraft nie przewidział takiej opcji
z mojego punktu widzenia filtr bosch jest lepszy i niewazne z kad pochodzi jak jest oryginał

Matis2 08-03-10 20:55

Cytat:

Napisał krzys_jg (Post 419856)
Idąc tym tropem nie kupiłbym 90% rzeczy bo są MADE IN CHINA:)

masz racje zobacz np. na buty puma. adidas, nike orginał a wyprodukowane w Chinach bo tam jest tania siła robocza i tak ze wszystkim. Koleś mówił że brzydzi sie chinszczyzną a ja mówie to pokaż mi swój telefon okazało się że to made in China :D

Ranid 08-03-10 21:17

Może trochę na temat-był test filtrów różnych a szczególnie papier stosowany w nich.Okazało się że w filtrach Boscha olejowych było 6 metrów papieru a w tych gorszych firmach 4 metry.Filtron współpracuje z USA [nie pamiętam nazwy] i oni stosują nowej generacji papier,może ktoś zauważył że filtry powietrza są takie żółte a filtron ma pomarańczowe.Ponoć wcale nie ustępują tym najlepszym.Ja nie cuduje kupuje jak leci olejowy wymieniam co 10-12tyś wraz z olejem,powietrza co 20tyś,paliwa raz w roku na zimę,przejeżdzam rocznie 40tyś.

Firma znana z produkcji reflektorów HELLA też przeniosła się do Chin i np.lampy produkują do MERCEDESA.

krisfoka 08-03-10 22:04

Cytat:

Napisał marcin9913 (Post 421527)
Widze, że nie macie nic sensownego do dodania w temacie...
A skoro tak, to nie widze powodu abyście cokolwiek pisali!!!

no to Ci mówię że ja mam oryginalny i jest rewelka, od żydków nie kupuję nic bo nie będę wspierał nowego nazizmu czyli żadnych owocków jaffa na ten przykład.

do tego gdzieś tu wyżej widziałem też że ktoś napisał 'z kąd' ale niech to już zostanie.

p.s. bardzo ciekawa uwaga kolegi o tym bądź co bądź ;)

p.s.2 i mamy tu kilkanaście postów bez sensu.

kris 1 08-03-10 23:37

filtr to rolka papieru w metalowym opakowaniu wiec co mozna pisać więcej
jakosc filtra to jakosc papieru i tyle

langolier 08-03-10 23:39

Cytat:

Napisał kris 1 (Post 422503)
filtr to rolka papieru w metalowym opakowaniu wiec co mozna pisać więcej
jakosc filtra to jakosc papieru i tyle

+ jakość wykonania
gwarantuję Ci. że można wszystko spierdolić

lucash 08-03-10 23:50

[panna], aż ciężko się Was czyta...

Zrobiłem na filtrze Bosch'a made in Israel ok 13tys km przez ostatni rok, wcześniej nabiłem ok 15tys km na ori filtrze i co? I tyle, że identycznie w zimie zapalał jak na oryginale. Następna wymiana filtra albo na kolejne 15tyś km, albo przed zimą.
Pieprzycie o ilości zwoji w filtrze, a nie potraficie udzielić konkret odpowiedzi.
Brać opcję tańszą (tutaj Bosch z Izraela) i wymieniać regularnie.
Koniec kropka.

Zac 09-03-10 21:37

Ja mam pytanie odnosnie tego filtra, mam tego bosha i zrobilem na nim juz 10tys km, czy moge przejzdzic kolejne 10 tys km i zmienic przed zima , czy profilaktycznie wymienic teraz wraz z olejem??

lucash 09-03-10 22:50

Uważam, że możesz jeździć do zimy (późnej jesieni). Jeżeli tankujesz na w miarę zaufanej stacji, która to nie wykręciła Ci dotychczas żadnego wałka, to wymiana filtra co drugą wymianę oleju nie wydaje mi się być zbrodnią ;-)
Producent zaleca wymianę bodajże co 60tyś km.
Zrobisz jak uważasz :-P

Zac 09-03-10 23:22

tankuje tylko na stacjach shell, no lwasnie musze to przemyslec z jednej strony to nie jest jakis tam kosmiczny wydatek, ale z drugiej jak dobry to po co zmieniac....

marcin9913 10-03-10 19:18

Ja wymnieniam filtr paliwa co przeglad.
Tzn co roku. a rocznie robie 10tys

BEREN 10-03-10 20:41

Ja bym kupił FILTRON, bo polskie. Filtr jest filtr. Dobrze, że nie było na tym Israel made in poland ( filtron ). Ludzie przestańcie takie brednie pisać bo śmiać mi się chce. Następne pytanie będzie czy kupić ako mercedesa czy centra.... ( a ten mercedesa to centra ). Normalnie mówiąc kolokwialnie, mam zwałę. Nie lubię przepłacać za markę nie kupię gównianych podróbek JC. Jednak filtron, iskra, olej kujawski :D. Kupię bo jestem Polakiem, znam te produkty nigdy mnie nie zawiodły. Cudze chwalicie swego nie znacie. I nie piszcie mi, że mam się przesiąść na Poldka :D.

axis 12-03-10 09:15

Omijałbym z daleka filtry paliwa FILTRONU, kumpel w a4 wymieniał na filtr tej firmy i później musiał dużo kasy bulić na naprawy, ponieważ jak mechanik stwierdził filtry Filtron mają wiekszą siateczke w środku i mniej syfu wyłapują, a jak wiadomo ten syf trafia dalej do silnika. Po tym co sie dowiedziałem od znajomego wole być uprzedzony do tej firmy chyba że macie inne odczucia na ten temat.

belek 12-03-10 12:05

Cytat:

Napisał axis (Post 423654)
mechanik stwierdził filtry Filtron mają wiekszą siateczke w środku i mniej syfu wyłapują

gołym okiem to chyba nie zobaczysz struktury użytego filtra "papierowego"... mechanicy ze swoimi teoriami to mogliby stworzyc nowa teorie wzglednosci hehe

ja proponuje znalezc laboratorium i zrzucic sie na filtry (po dwa oryginaly, bosche i filtrony) i zlecic badanie jak latwo przeplywa przez nie paliwo, jak duze syfy wylapuja i po jakim czasie traca swoje wlasciwosci...

co wy na to? ;)

szejk78 12-03-10 16:26

Cytat:

Napisał axis (Post 423654)
Omijałbym z daleka filtry paliwa FILTRONU, kumpel w a4 wymieniał na filtr tej firmy i później musiał dużo kasy bulić na naprawy, ponieważ jak mechanik stwierdził filtry Filtron mają wiekszą siateczke w środku i mniej syfu wyłapują, a jak wiadomo ten syf trafia dalej do silnika. Po tym co sie dowiedziałem od znajomego wole być uprzedzony do tej firmy chyba że macie inne odczucia na ten temat.

[chytry] paranoja [hehe] polskie to są sędziszów a filtron to chyba włoski tak mi coś się wydaje jak kojażę jak wchodziły na nasz rynek , teraz to może i w polsce je robią


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi