Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] 1.6B+G Temperatura skacze przy szybszej jeździe (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=56419)

slawek11 12-12-12 20:49

To ze gazownik twierdzi ze jest ok nie znaczy ze tak wcale jest, przjedz po 2 ,3 warsztatach montujacych LPG i zobaczysz co inni powiedza. Sam czujnik mozesz sprawdzic miernikiem czy jest sprawny.

chikus 14-12-12 12:00

Też mam problem z temperaturą,włączają Mi się bez sensu wentylatory/Auto klima wyeliminowana.W Trybie serwisowym temperatura 105 C -Termostat wymieniony rok temu,mam LPG ale wcześniej nie miałem problemu z temperaturą.Sprawdzę ten czujnik może mechanik za mocno go wkręcił lub uszkodził

slawek11 15-12-12 17:48

Mnie wymiana czujnika pomogla na tyle ze nie wchodzil juz na czerwone pole jednak temperatura rosla podczas agresywnej jezdzie z duzym obciazeniem, dopiero analiza wpiecia reduktora w uklad chlodzenia i poprawa tego elementu sprawila ze temperatura ani nie drgnie.
Sprawa z rosnaca temperatura u mnie miala tylko i wylacznie na piatym biegu i w zakresie predkosci 140-160 przekroczenie predkosci 160 km/h powodowalo powrot przynajmniej wskazowki to normalnego polozenia.

Gosc ktory przepinal ten reduktor powiedzial mi ze nie jest to obojetne w ktorym miejscu sie wepnie w uklad chlodzenia do kazdego auta trzeba podejsc indywidualnie.

chikus 16-12-12 10:31

U mnie wskazówka stoi na środku,ale w trybie serwisowym temperatura przekracza 102C włącza się wentylator,odkręciłem lekko czujnik temperatury z głowicy ale nic nie dało.Dziwi mnie zaledwie letnia chłodnica i węże od chłodzenia z lewej strony silnika (przy zbiorniczku) wszystkie delikatnie letniawe,dolny zimny a z prawej strony chłodnicy ciepły może znowu termostat?.

slawek11 16-12-12 11:37

Albo zapowietrzony uklad chlodzenia

chikus 16-12-12 18:47

Cytat:

Napisał slawek11 (Post 806147)
Albo zapowietrzony uklad chlodzenia

Jutro spróbuje go odpowietrzyć,zobaczymy co się stanie.

slawek11 16-12-12 20:38

Dobrze masz ten reduktor wpiety w uklad chlodzenia, bo z tego co wiem jak go nieumiejetnie sie wepnie to ciezko jest taki uklad odpowietrzyc. Ogolnie rzecz biorac wiele rzeczy moze miec wplyw na przegrzewanie nawet dochodzi do tego niedrozna chlodnica, zakamieniona , zasyfiala i bedziesz mial duzo wolniejszy przeplyw cieczy przez nia.

chikus 25-12-12 15:05

Nie wiem.Na postoju jest wszystko prawidłowo a po trasie węże zimne,wentylator kręci,Już cały dziki jestem.Zmienię ten termostat na 74 C i zobaczę może się uspokoi.Dziwi Mnie że wskazówka nie leci na czerwone pole u większości z takim problemem jak mój wskazówka leciała na czerwone pole.

pppawelek 09-05-13 18:34

Trchę odgrzeję...

O taki czujnik chodzi:
http://allegro.pl/czujnik-temperatur...171019909.html

???

slawek11 10-05-13 16:13

Jesli skacze CI temp. na wskaznikach to czujnik odpowiedzialny za to jest taki:

http://www.abcford.pl/Pages/ProductV...=427&c=10&s=22

dobra wiadomosc jest taka ze nie ma zamiennikow:) i chyba masz tak samo umiejscowiony jak ja czyli z tylu silnika pod alternatorem

pppawelek 12-05-13 12:44

To naprawde bardzo dobre wiadomości;) Dzięki!

Mk1Pat 04-11-13 22:12

mam podobny problem jak wy , mam gaz od tygodnia i zaczęły sie problemy z chodzącym wentylatorem okazało sie ze pękła plastikowa obudowa termostatu po wymianie i odpowietrzeniu problem cały czas nie znika nie cieknie juz nic ale załącza sie wentylator na postoju oraz w czasie jazdy go słychać i załącza sie dosc czesto nie raz tylko na chwile
, dodam że temperatura na wskazówce nie przekracza połowy czyli na wskaźniku jest jakby ok . przed montażem LPG wentylator sie nie załączał tak często .

in9vesto 08-11-13 16:24

Jeśli chodzi o załączający się wentylator, to on zawsze zaczyna pracować w momencie gdy dasz nawiew na przednią szybę (przynajmniej tak jest u mnie - prawdopodobnie dlatego, że automatycznie jest załączana wtedy klimatyzacja), zwróć uwage czy u Ciebie też tak jest.

Mk1Pat 11-11-13 20:36

myślałem ze to termostat bo dolny lewy wąż cały czas zimny a prawy gorący , wymieniłem termostat problem nie ustąpił , jak odkręcę korek od zbiorniczka przegazuję go kilka razy nagle zaczyna sie robić ciepły wąż lewy i układ pracuje próbowałem go tak odpowietrzyć ponad godzine ,myslalem ze jest wszystko ok zakręciłem korek chodził na wolnych obrotach jeszcze kilkanaście min po czym po zrobieniu 10 km wskaźnik temp sięgał czerwonego pola zatrzymałem się otwieram mache wentylator chodzi wąż lewy znowu zimny a prawy gorący co jest ? termostat nowy czy to jego wina dodam ze stary tez dziala a problem nadal nie znika

czy jest tu ktoś na tym forum kto może pomóc ??????????

slawek11 11-11-13 20:58

masz drozna chlodnice wogole, moze cos dlawi przeplyw normalny cieczy w ukladzie chlodzenia, czesto jak zle wpiety jest reduktor w uklad chlodzenia dzieja sie tez takie klocki ze skacze temp

Mk1Pat 11-11-13 22:03

tak wszystko jest ok po odkreceniu korka i przegazowaniu zaczyna sie robić ciepły wąż dolny a gdy zakrece i przejade kilka km znowu zimny waz i temp skacze

drake 12-11-13 09:34

tak czy inaczej podaj informacje jak masz wpiety reduktor, równolegle czy szeregowo

Mk1Pat 12-11-13 16:25

a jak powinien byc wpięty ?

drake 12-11-13 18:20

równolegle, jeśli masz wpięty szeregowo to musisz to zmienić bo to główny czynnik problemów z temperaturą w MK1

slawek11 12-11-13 20:27

dokladnie i reduktor wlasnie moze Ci dlawic ten przeplyw cieczy

Mk1Pat 12-11-13 20:32

no ale gdy odebralem samochód od gazownika było ok dopiero na drugi dzień zaczał wentylator chodzic

drake 13-11-13 00:15

lol.... rozumiem jakby Ci śmigało pół roku a potem sie zepsuło... po prostu sprawdź bez teoretyzowania i będziemy myśleć dalej

Mk1Pat 13-11-13 17:32

otóż byłem dzisiaj u gazownika powiedziałem mu o tym równoległym układzie zostawiłem samochód powiedział ze przepnie uklad równolegle czyli wychodzi na to że był szeregowo co wy na to ?

Mk1Pat 14-11-13 17:27

gazownik powiedział ze nie ma takiej potrzeby zmieniać na równoległy układ bo bedzie tylko gorzej ....

drake 14-11-13 20:35

bo jest głupim matołem i nie zna praw fizyki, słuchaj się gazownika dalej

Mk1Pat 14-11-13 21:24

stwierdził że trzeba zrobić dziurkę w termostacie tzn wywalic tą kulkę mam 2 termostaty takze z jednym to spróbujemy jeśli nie pomoże jade do innego gazownika . bo sam sie nie znam na tym reduktorze dzisiaj pokazywał mi jak to działa a ja jestem zielony .

slawek11 15-11-13 12:15

Zmien gazownika bo oprocz przepiecia tego reduktora wymienisz jeszcze termostat jak go uszkodzicie

Mk1Pat 15-11-13 15:05

nic nie dało przepięcie reduktora w równoległy układ zakręcił butle wypalił sie gaz i wszystko ok wychodzi na to że gaz przedostaje sie do układu chłodzenia i sie zapowietrza układ jutro mają mi zmienić reduktor .

Mk1Pat 16-11-13 13:11

wymienili reduktor w ramach gwarancji niby wszystko było ok zrobiłem trochę więcej km i wentylator sie załączył w czasie jazdy podjechałem pod dom chodził chwile i sie wyłączył nie wiem co jest teraz celuje w czujnik

BOGUS 16-11-13 22:59

witaj
problem jest mi znany. Miałem a raczej okresowo mam to samo. Problem wielokrotnie opisywany na tym forum, niektórzy zmieniali kilka termostatów, kilka czujników, ktoś nawet wgrał nowy soft silnika. Niektórym objaw ustąpił, innym nie.
Moja foka nie lubi prędkości w zakresie 105-120 km/h na 5 biegu - wtedy wskazówka temp. przy zdjęciu nogi z gazu idzie na czerwone pole... szybko idzie i równie szybko wraca po dodaniu gazu. Powiem Ci więcej , dzieje się tak tylko poniżej 15 st. C temp. zewnętrznej- w lecie problem nie występuje chyba że w chłodną noc.
Cóż nauczyłem się z tym żyć i jeździć moim egzemplarzem. U mnie problem zdaje się elektroniczny, jak go rozwiążę całkowicie to dam znać.
pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi