Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] 1.8B dziwna praca silnika na gazie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46066)

drake 06-01-11 13:13

U mnie też jest lekko wilgotno i się tym nie przejmuje póki co.

gargamel 06-01-11 13:43

panowie wyobrazcie sobie ze dzisiaj wypielem TPS czujnik polozenia przepustnicy i autko chodzi tak samo ja z wpietym tylko ze nie glupieja tak beznadziejnie szybko obroty hehe czy to oznacza ze jest zepsuty??ps. ssania jako takiego tez nie bylo z jak i bez TPSa wiec ja mysle ze on poprostu nie dziala i tu bedzie problem wlasnie:) a co wy na to??jestescie bardziej doswiadczeni:)

K@mix 07-01-11 16:45

Też mam lubryfiakcję i dziś wykręciłem przepustnicę i w kolektorze miałem dość sporo tego oleju od lubryfikatora. Wyczyściłem i żadnej różnicy w pracy silnika nie zauważyłem.

drake 07-01-11 17:34

gargamel, oczywiście - to z pewnością to. :) Ja tak miałem z MAFem. Wymień.

gargamel 07-01-11 18:40

zamowilem juz wczoraj:)powinno po niedzieli dojsc:)zamowilem jakis zamiennik ale wydaje mi sie ze nie bedzie problemu:)w ogole to jak jezdzilem to zauwazylem ze dziala tak samo jak byl wpiety TPS a jezdze bteraz bez hehe wisi dobie tam wtyczka odpieta:P powiem co i jak, kiedy juz zamontuje bowy potencjometr:) pozdrawiam:)

jaco67 13-01-11 10:12

Proszę wybaczyć banalne pytania, ale jestem laikiem w tej dziedzinie.
Kolego piterr130886, czy do czyszczenia przepustnicy (po jej uprzednim demontażu) należy rezebrać ją na czynniki pierwszy? Czy może wystarczy tylko mając ją zdemontowaną (tak jak zamieściłeś ją na pierwszym zdjęciu) wziąść w garść pędzel i benzynę i zacząć czyścić?

piterr130886 13-01-11 11:21

wyciągnąć przepustnice z auta, potem odkręć tą klapke co jest w środku przykręcona na 2 torxy i wymyj dokładnie tą klapke benzyną oraz całą tą powierzchnie w środku (ta rura w środku z kąd wyciągałeś klapke) na zewnątrz nic nie myjesz.

jaco67 13-01-11 17:24

Wielkie dzięki kolego piterr130886

gargamel 23-01-11 10:00

witam ponownie panowie:) niestety po wymianie potencjometra bylo niby ok troszke ale problem powrocil...tzn czasem tylko gasnie ale nierowna praca jest dalej zarowno na benie jak i na gazie, ale na gazie bardziej odczuwalne:) teraz mam zamiar wymienic przewody zaplonowe bo moze faktycznie one sa jakies felerne a i moze przewod odpowietrzenia skrzyni korbowej i ten maly odpowietrznik ale nibardzio wiem jak sie za to zabrac:) a szukalem na forum i jest tylko maly opis taki okrojony troszke....macie moze cos jeszcze? czekam na jakies pomysly:)

---------- Post dodany o 10:00 ---------- Poprzedni post był z 09:22 ----------

aha i jeszcze panowe powiem ze a nierowna praca to chodzi mi o to ze lekko strzela jakby z tlumika tak nierownomiernie hehe tzn takie pyk pyk co jakis czas i na gazie to slychac glosniej niz na benie ale na benie jest i tak:)moze chodzi tylko o zaplon??bo jak wymienialem swiece to i kable ale kable wzielem najtansze bo wczesniej szarpalo i pomoglo:) a moze cewka nie chodzi tak jak powinna??

drake 23-01-11 11:08

Strzelanko z tłumika to tak na sportowo, ja bym zostawił. :D

Jakie kable wziąłeś?

gargamel 23-01-11 11:30

wlasnie nie zamowilem jeszcze ani kabli ani cewki bo nie wiem jakie zamowic a wiadomo kasa wchodzi w gre....juz troszke wydalem na krokowy i potencjometr.... a strzelanie to nie takie do konca strzelanie tylko takie pykanie jakby ze slychac bardzo wyraznie jak silnik nierowno chodzi.....myslisz ze zamawiac ta cewke i kable?? jak tak to jakie??chodzi tez o cene nie ukrywam:)

michmarmik 23-01-11 11:41

gargamel poczytaj na forum o kablach, jest kilka ciekawych tematów. Dobrych kabli tanio nie kupisz. Ktoś tu polecał beru albo magnecor kv85, cena duża, ale ponoć kable nie do zajechania.

K@mix 23-01-11 11:49

gargamel ja dziś wezmę kamerkę i sfilmuje nie równą pracę mojego silnika i powiesz mi czy Twój chodzi tak samo, ponieważ też walczę z nierówną praca silnika. Obroty niby nie falują ale silnik własnie tak pyrka w tłumik. Na jakim poziomie masz obroty silnika? U mnie w trakcie jazdy nie gaśnie tylko jak odpalę rano zimny silnik chwile chodzi około 3 - 4 minutki na wolnych obrotach i sam zgaśnie po czym jak go odpalę to wtedy już na wolnych chodzi bez żadnego gaśnięcia. Z pierwszym odpaleniem też mam lekki problem bo muszę dodać trochę gazu bo inaczej tak jakby odpalał i gasł ale jak dodam gazu to odpali i wtedy już gaz mogę puścić.

w tym temacie opisałem gdzie znajduje się zawór odpowietrzania skrzyni korbowej i jak wygląda.
http://www.focusklubpolska.pl/showth...t=46095&page=2

gargamel 23-01-11 12:51

no ja chyba sie zabiore jutro do sklepu i kupie te cewke i kable.....a mam pytanko czy pomoglo jak zmieniles ten zaworek i przewod odpowietrzenia??moj nie gasnie jak pochodzi na wolnych obrotach tylko poprostu nierowno pracuje i czasem gasnie jak parkuje itd ale mysle ze to chyba bedzie przerwa gdzies w dostawaniu iskry albo iskra bedzie za slaba i wtedy gasnie bo juz nie wyrabia:) zobaczymy:)podaj link podem do filmika bede po 22 z pracy to obejze:)

---------- Post dodany o 12:51 ---------- Poprzedni post był z 12:46 ----------

obroty mam ok:) jak cieply to na pierwszej kresce pod 1000obr/min:) czyli wporzadku ale czasem wlasnie nierowno zaczyna chodzic i wtedy krokowiec lekko podnosi...jak juz jest ok to spadnie i czasem sie zmienia a czasem idzie w miare dobrze:P kasa najgorsza bo bawic to sie mozna w zgadywanie ale nie w takim przypadku;)

K@mix 23-01-11 19:47

Nie dorwałem dziś kamery. Jutro popołudniu sfilmuje pracę mojego silnika.

gargamel 24-01-11 15:31

witam ponownie.....zainstalowalem nowa cewke i silnik od razu lepiej pali i nie ma dziury w gazie ktora bywala na benzynie i w ogole lepiej i szybciej reaguje na gaz i przyspiesza ladniej i ma wiecej mocy:D ale jest problem taki ze dalej troszke nierowno chodzi i lekko trzesie autem......wymienielem juz: TPS, krokowca, cewke, i przewody....a swiece sa na bank ok bo zakladalem w zeszlym roku i jeszcze miesiac temu sprawdzalem jak wygladaja i wygladaja bardzo ladnie:) kurcze macie jakies pomysly?? moze ktos jest z DG albo okolic to bysmy pokombinowali cos razem.....:)

michmarmik 24-01-11 16:00

A EGR? może się przycina czy coś? rozumiem że obroty trzyma tylko go trzepie? tak jakby od czasu do czasu wypadł zapłon?

K@mix 24-01-11 17:49

Cytat:

Napisał michmarmik (Post 531453)
A EGR? może się przycina czy coś? rozumiem że obroty trzyma tylko go trzepie? tak jakby od czasu do czasu wypadł zapłon?

U mnie tak to właśnie wygląda jakby wypadał zapłon. Obroty trzyma dość równo ale tak jakby na wolnych wypadał zapłon. Na zimnym silniku jest to bardzo mocno odczuwalne na rozgrzanym już mniej ale jak maska jest otwarta widać jak silnik wibruje no i słychać jego nierówną prace. Gdy zdejmuje kable WN kolejno ze świec to silnik zaczyna pracować bardziej nierówno i mocniej szarpać więc wykluczam cewkę. Świece i przewody wymienione.

---------- Post dodany o 17:49 ---------- Poprzedni post był z 17:45 ----------

Jak sprawdzić ten zawór EGR? I gdzie on się znajduje? Filmik z zarejestrowaną pracą mojego silnika ładuje się na youtube ale trochę to jeszcze potrwa.

michmarmik 24-01-11 18:41

Ciężko go sprawdzić, bo to wszystko jest na podciśnienie. ale można go zaślepić. nie mogę sobie przypomnieć gdzie dokładnie w foce jest egr, bo sporo grzebałem przy tym w mondeo... w mondo wygląda to tak http://img29.imageshack.us/img29/2856/egr3o.jpg
http://img43.imageshack.us/img43/1055/egr.jpg
http://img8.imageshack.us/img8/8168/egr2i.jpg

ogólnie tu coś możesz poczytać, ale o mondeo:http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...er=asc&start=0

K@mix 24-01-11 19:30

Z moich oględzin w foce PB nie ma tego EGR. W necie też żadnej informacji na ten temat nie znalazłem. Więc to nie EGR. Z focusem dzieje się tak jak pisałeś tak jakby na wolnych obrotach wypadał zapłon. Świece wymienione, kable też więc pozostaje cewka. Może ona generuje za małe napięcie na wolnych obrotach? Obroty nie falują. Czyściłem już Przepustnice / Krokowiec / Przepływomierz / Zawór odpowietrzania skrzyni korbowej i nie ma żadnej poprawy jak focus chodził tak chodzi.

michmarmik 24-01-11 19:44

e tam nie ma egra, nie chce mi się iść teraz sprawdzić, ale egr musi być tylko inaczej wygląda nić w mondeo.

gargamel 24-01-11 19:55

K@mix!!! moj tak samo hehe z tym ze wymienilem takze cewke i dupa!!!! nie mam pojecia co tu moze byc nie tak.///.....jak gadalame z mmechanikiem niedawno to pytalem czy nie trzeba czasem wyregulowac zaworow ale on stwierdzil ze nie ma sensu bo ich nie slychac i nic nie wskazuje na zawory a o co chodzi to czeski film:/

K@mix 24-01-11 19:59

Ładuje film na youtube to określisz czy tak samo Twój pracuje. Wszystko ładnie w foce chodzi ale te wole obroty mnie dobijają. Na ciepłym silniku tego nawet tak nie czuć mocno ale kto by ze mną nie jechał to się pyta co on tak dziwnie pracuje i to strasznie wkurza. Nie ma ani spadku mocy ani nie szarpie przy przyspieszaniu tylko te wolne obroty.

Widzę ładnie już w foke zainwestowałeś. Krokowiec/ Cewka / TPS trochę odchudziłeś portfel.

gargamel 24-01-11 20:10

no troszke hehe ale mam jeszcze jedna mysl:P mam swiece NGK i cos gdzies czytalem ze przerwa jak jest za duza to moze uwalic cewke:) mysle czy nie zmienic na oryginaly....:P ale juz portfel boli powoli a dfo wyplatki daleko:P

K@mix 24-01-11 20:18

Miałem świece NGK. Jeździłem na przerwie oryginalnej potem zmniejszyłem na 0,95 i autko pracowało lepiej ale to może tylko tak mi się wydawało. Teraz zmieniłem na oryginalne Motocrafty i też jeździłem kilka dni na normalnej przerwie a potem zmieniłem na 0,95 moim zdaniem na mniejszej przerwie delikatnie lepiej wkręca się na obroty. Świece wykluczam bo na NGK zrobiłem jakieś 5kkm na Motocraftach jeżdżę 3 tydzień, przewody też eliminuje bo mam zmienione jakieś 500km temu, zmieniłem na NGK bo moje oryginały miały przebicie. Została cewka ale jak zdejmuje pokolei przewody z każdej świecy z osobna na pracującym silniku to silnik zaczyna pracować jeszcze bardziej nie równo więc cewkę też wykluczam. Już brak mi pomysłów co jeszcze można zrobić żeby silnik wrócił do normalnej kultury pracy.

gargamel 24-01-11 20:25

JA JUZ tez rozkladam rece:/ kapa jak nic a takie fajne autko.....wymienione praktycznie wszystko co potrzeba i dalej nic....a swiece moje zalozylem przed zima i jeszcze wtedy tego nie bylo:)ma ktos jakies pomysly??:)

K@mix 24-01-11 22:04

Znalazłem na forum gdzie EGR (Recyrkulator) znajduje się w silniku 2.0 więc może w 1.8 będzie w tym samym miejscu. Dodaje linki z do zdjęć.
http://img684.imageshack.us/img684/7...ginezetec2.jpg
http://img697.imageshack.us/img697/6273/image042f.jpg

Jutro zabieram się po południu za szukanie gada i zatkanie. Zdam relacje razem z fotkami gdzie co i jak.

O to instrukcja jaką znalazłem w innym temacie:

Wystarczy odkręcić 3 śruby. Klucze to chyba 10 i 27.
A potem wystarczy zatkać przewód który idzie do kolektora ssącego (tak to sie chyba nazywa). Drugi idzie od kolektora wydechowego(jego nie trzeba zatykać. Ja zatkałem kawałkiem aluminium (puszka po piwie) Wyciąć owal i zrobić w nim dziury na te dwie śruby. Złożyć wszystko i skręcić. Przejedź się i zobacz jaki jest efekt. Nie po winno być żadnej poprawy jeśli chodzi o gaśnięcie etc. Silnik będzie lepiej reagował na pedłą gazu będzie zrywniejszy szybszy. Zrestartujesz komputer i wtedy dopiero auto powróci do ustawień fabrycznych (wszystko co nabroił EGR zostanie skasowane) i autko powinno śmigać jak nowe. Jesli u Ciebie nadal będzie do dupy wniosek jest prosty. To nie była wina recyrkulatora

michmarmik 24-01-11 22:25

szczerze mówiąc to byłem na szybko zobaczyć gdzie jest egr i nie widziałem.:smt017

K@mix 25-01-11 00:12

Ja jutro dokładnie go poszukam bo skoro 2.0 go ma to w 1.8 też powinien być.

---------- Post dodany 25-01-11 o 00:12 ---------- Poprzedni post był z 24-01-11 22:28 ----------

YouTube - NierĂłwna praca silnika Focus 1.8
pierwsze odpalenie bez otwierania przepustnicy efekt silnik niby odpala ale od razu gaśnie.

drugie odpalenie już z dodaniem gazu silnik odpala chodzi chwilę i gaśnie

resztę widać na filmiku.

gargamel 25-01-11 04:34

mi sie wydaje ze gasnie Ci bo paliwa masz malo i sie woda mogla ostac w zbiorniku;) moze sie myle ale tak mysle:) bo ja zawsze ponas 1/4 zbiornika mam i mi nie gasnie hehe kiedys musie zdazylo pare razy ale to wlasnie jak mialem malo paliwa i chyba jak na syfiastej stacji zatankowalem:) a jesli chodzi i prace silnika i pykanie w tlumik to u mnie jest doslownie identyczna sprawa:P wiec mamy ten sam problem:) teraz zastanawiam sie nad zabraniem za caly uklad odmy i odpowietrzenie skrzyni korbowej:) wszystko wyczyscic itd:)moze to wlasnie tam albo uklad podcisninia:)ktos cos dorzuci??

---------- Post dodany o 04:31 ---------- Poprzedni post był z 04:30 ----------

ale w sumie ja odnosze wrazenie ze zarowno w moim jak i w Twoim aucie praca silnika jes lekko stabilniejsza na gazie nie??

---------- Post dodany o 04:34 ---------- Poprzedni post był z 04:31 ----------

a z tym EGRem to czekam co tam zbroisz hehe i juz mnie ciekawosc zjada:D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi