Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [Ogólne] Polecane tarcze oraz klocki hamulcowe - czytaj pierwszy post! (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44413)

Rasta 01-11-10 01:59

Prorok :D

MONSTERA 05-11-10 01:35

Właśnie mam problem.... Po 2 latach jazdy foczką,(a jeżdżę nią już ponad 4 lata) nadszedł czas wymiany hampli (przez ten czas hamowała super)... kupiłem zestaw orginalny Motorcrafta (tarcze + klocki). Po jakimś czasie tarcze zaczęły bić... :? Wymieniłem tarcze na Zimmermany, lecz po niedługim czasie i one biją co ostrzejsze lub nawet lżejsze lecz dłuższe hamowanie.... Teraz nie chcąc kupować kolejnego kompletu, postanowiłem je przetrzymać... Ciekawe kto wytrzyma dłużej: tarcze czy moja cierpliwość.... Więc nie ma to reguły jakie tarcze są założone.... Na początku zawsze jest super....

A może to jest jakaś przypadłość tych foczek....?? [niewiem]

XymoX 05-11-10 06:12

Cytat:

Napisał MONSTERA (Post 501325)
A może to jest jakaś przypadłość tych foczek....??

a przed założeniem nowych tarcz piasta została oczyszczona dokładnie z rdzy i syfu ?

MONSTERA 05-11-10 18:14

Piasty są czyste.... Naszła mnie też myśl co by te tarcze zamienić miejscami lecz pewnie to nic nie da.... W sumie to nie powinno tak być ale cóż, taki urok..... Byłem kiedyś u tokarza, coby te tarcze przetoczyć ale sam mi powiedział że teraz takie gówinko produkują.... I też, że nie daje gwarancji że po przejechaniu jakiegoś nieokreślonego dystansu znów nie zaczną bić.....

MisiekT 05-11-10 18:19

syfna piasta, lekko krzywa felga albo cokolwiek pozornie drobnego moga wykrzywic tarcze, zla technike jazdy pomijajac...

moze po prostu trafiles na lipne tarcze - u mnie Brembo jezdzi juz ponad 50tys. bez problemow, a Motorcraft wytrzymal chyba z 5tys. zanim pojawilo sie bicie

Seboludek 05-11-10 19:15

Panowie a co myślicie o takim zestawie?? Brembo MAX i Ferodo DS?? czy może ktoś poleci jakieś inne tarcze (W PRZYSTĘPNEJ CENIE) do tych kolców??

MisiekT 05-11-10 19:47

zwykle brembo - MAXy to pseudo lans bez wiekszych efektow... a dobre "sportowe" tarcze to juz wiekszy koszt

WHOOCKEY 26-11-10 12:17

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 501522)
moze po prostu trafiles na lipne tarcze - u mnie Brembo jezdzi juz ponad 50tys. bez problemow, a Motorcraft wytrzymal chyba z 5tys. zanim pojawilo sie bicie

...ale o brembo też ostatnio usłyszałem, nie do końca jesteś pewien jakie kupisz. Podobno mają na produkcji selekcję:
1/ do montażu na nowe (fabryczne) autka
2/ do serwisów
3/ do zwykłych sklepów z częściami
boję się że jak kupię ze zwykłego sklepu to się zawiodę
Być tu mundrym :smt104

MisiekT 26-11-10 12:21

wydaje mi sie ze panikujesz... do mnie mechanior bral po prostu z IC

WHOOCKEY 26-11-10 12:32

...a z Motorcraftem słyszałem znowu, że jest tak że kupują tarcze innej produkcji i tylko walą pieczonę z własnym logo isprzedają jako orginały. Podobno sprzedają tarcze Textar

---------- Post dodany o 12:32 ---------- Poprzedni post był z 12:21 ----------

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 508972)
wydaje mi sie ze panikujesz... do mnie mechanior bral po prostu z IC

co to jest IC??:smt104

Lukasz04 26-11-10 12:51

Cytat:

Napisał WHOOCKEY (Post 508973)
co to jest IC??:smt104

Inter Cars. Części samochodowe.

sajmon 27-11-10 14:39

Trw
 
TRW+TRW= 300 Zeta

korek007 28-11-10 15:22

Witam
Chwaliłem zestaw Brembo standard plus Ferodo premier. Ostatnio przy wymianie opon poprosiłem mechanika aby luknął na klocki. I co? Po ok. 62-63 kkm klocki jeszcze grube, a tarcze w najbliższym czasie do wymiany. Czyli wytrzymały krócej niż klocki !

Pramus 10-12-10 18:58

A takie pytanie- celowalem w zestawik Brembo+ Ferodo, ale pomyslalem ze moze znalazlbym cos moze nie az tak efektywnego jak chwalony przez wszystkich zestaw, ale... tanszego? Hamulce z przodu i tak musze zmienic jako komplet. Jesli za niewiele nizsza cene jest naprawde znaczna roznica w hamowaniu i zywotnosci, to mozecie mi smialo odradzic zmiane mojej decyzji :)

BEREN 10-12-10 21:39

Zimmermanki tarcze+klocki, po 2k śmigają pięknie cisza spokój i jak brzytwa. Także jak ktoś się waży w tym kierunku, polecam.

F_Driver 10-12-10 21:52

Cytat:

Napisał Pramus89 (Post 515908)
A takie pytanie- celowalem w zestawik Brembo+ Ferodo, ale pomyslalem ze moze znalazlbym cos moze nie az tak efektywnego jak chwalony przez wszystkich zestaw, ale... tanszego? Hamulce z przodu i tak musze zmienic jako komplet. Jesli za niewiele nizsza cene jest naprawde znaczna roznica w hamowaniu i zywotnosci, to mozecie mi smialo odradzic zmiane mojej decyzji :)

Ja mam u siebie BREMBO+FERODO jestem zadowolony i wiem za co zapłaciłem. Nie jest to taki zaje** zestaw jak u Rasty czy Adama G ale wydaje mi się że akurat tu nie powinno się szukać oszczędności ,jeśli jest inny zestaw w tej cenie a równie dobry lub lepszy bierz ,chłopaki ci doradzą ale tu oszczędności nie szukaj.

Pramus 11-12-10 08:49

Tez tak pomyslalem, szczegolnie ze te zestawy Brembo+ Ferodo spadly z ceny ostatnio prawie 40zl. Ale jesli byloby cos porownywalnego w nizszej cenie, to dlaczego nie.

Rasta 11-12-10 09:47

Tylko jest jeden myk, jakie to jest Ferodo, bo mamy kilka modeli. Brać min. Ferodo Premier, bo jeśli w zestawie dają Ferodo Target to .....

Pramus 11-12-10 10:02

http://allegro.pl/tarcze-brembo-kloc...345379915.html
Ferodo Premier rzecz jasna, jeszcze ze 2 tyg temu patrzylem to ten zestaw kosztowal 330zl, wiec spadly prawie 40zl.
EDIT: Rasta, a ty te nacinanki co masz teraz to tez Brembo?

MisiekT 11-12-10 17:10

nie Brembo tylko EBC Turbo Groove...
nacinane Brembo (Max) to pic na wode i bezsens jezeli chodzi o mozliwosci - juz lepiej kupic klocek Ferodo DS do gladkiej tarczy, ale i tak cudow nie bedzie bo hebel jest po prostu za maly

F_Driver 11-12-10 17:32

A tam bezsens zaraz. Szybciej zżerają klocek ale ładnie wyglądają przy alu [helm]

MisiekT 11-12-10 17:34

"bezsens jezeli chodzi o mozliwosci" - lans to inna sprawa

PS. przy alu to ladnie wygladaja duze tarcze a nie oryginalne mikrusy ktore czesto ledwo wystaja za logo na feldze :)

F_Driver 11-12-10 17:37

Tak możemy wymieniać co ładnie wygląda :-) porcelana ,heble od Adama G itp itd a plug&play Brembo MAX :-P

abercrombie1974 12-12-10 19:15

a co powiecie o takim zestawie.
przód zimermann sport wiercone i klocki zimermann
tył zimermann sport i klocki zimermann

Rasta 12-12-10 20:08

Nic nie powiemy, jak stać to brać.

abercrombie1974 12-12-10 22:17

Cytat:

Napisał Rasta (Post 516814)
Nic nie powiemy, jak stać to brać.

czyli co zestaw jest ok

Rasta 12-12-10 23:01

Ja bym brał co innego, i wiele razy już to pisałem. Ale oczywiście oprócz fajnej nazwy jest to dobra firma.

abercrombie1974 12-12-10 23:31

Cytat:

Napisał Rasta (Post 516925)
Ja bym brał co innego, i wiele razy już to pisałem. Ale oczywiście oprócz fajnej nazwy jest to dobra firma.

to co byś proponował
chodzi mi o kompromis
dobre hamowanie ale klocki miękkie aby za szybko nie zjeżdzały tarcz.chyba że się mylę to mnie popraw.wolę częściej wymieniać klocki niż tarcze.auto nie będzie używane na torze.bardziej chodzi mi o rezerwę bezpieczeństwa w nagłych sytuacjach i pewność że mnie nie zawiodą.
a i jeszcze jedno muszę wymienić amorki.jakie lepsze gazowe czy olejowe i kayaba czy monroe

Rasta 12-12-10 23:43

Gazowe, Kayaba, tarcza seria + Ferodo DS, olej nacinane.

abercrombie1974 12-12-10 23:52

Cytat:

Napisał Rasta (Post 516959)
Gazowe, Kayaba, tarcza seria + Ferodo DS, olej nacinane.

czytałem że nacinane są lepsze bo odprowadzają pył i gazy.ale jeśli twierdzisz że zestaw tarcze seryjne i klocki feredo będzie ok to git.sądze że wiesz co mówisz.

pum 13-12-10 08:24

tylko DS to twardy klocek a kolega nie chciał twardego...

Rasta 13-12-10 10:12

Bez przesady, na gładkiej tarczy daje radę, nacinana tarcza przyspiesza bardziej zużycie.

abercrombie1974 13-12-10 19:53

a tarcze Mikoda GT

MisiekT 14-12-10 01:02

hehe, z Zimmermanna na Mikode - nie mam pytan :)

abercrombie1974 14-12-10 09:51

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 517442)
hehe, z Zimmermanna na Mikode - nie mam pytan :)

jesli masz uwagi to podziel się.

MisiekT 14-12-10 09:55

mikoda to low-end z Czestochowy, cokolwiek by nie pisali o "sportowych wlasciwosciach"

abercrombie1974 14-12-10 10:21

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 517473)
mikoda to low-end z Czestochowy, cokolwiek by nie pisali o "sportowych wlasciwosciach"

dzięki.kompletnie się na tym nie znam i dlatego was pytam jaki komplet mam wybrać.tak jak pisałem wcześniej auto nie będzie śmigało po torze a bardziej zależy mi na rezerwie bezpieczeństwa.chodzi mi o pewien kompromis porządne tarcze i miękkie klocki aby za szybko nie ścierały tarcz.

Rasta 14-12-10 10:36

Prawda jest taka, że przy takich seryjnych hamulcach jak są w Foce to najlepszy efekt uzyska się dobrym klockiem hamulcowym, a miękki klocek to nie jest dobry klocek.

MisiekT 14-12-10 11:46

Cytat:

Napisał abercrombie1974 (Post 517485)
pewien kompromis porządne tarcze i miękkie klocki

takim kompromisem jest wlasnie seria albo Brembo+Ferodo Premier... wszystko inne jest juz bardziej ukierunkowane :)

Frozer 17-12-10 16:40

Cytat:

Napisał abercrombie1974 (Post 517485)
dzięki.kompletnie się na tym nie znam i dlatego was pytam jaki komplet mam wybrać.tak jak pisałem wcześniej auto nie będzie śmigało po torze a bardziej zależy mi na rezerwie bezpieczeństwa.chodzi mi o pewien kompromis porządne tarcze i miękkie klocki aby za szybko nie ścierały tarcz.

Wiesz rób jak chcesz, stać cię na droższe to kup takie, jednak widzę jak się gryziesz wiec od siebie muszę dodać, jak kilku poprzedników: zestaw ferodo + brembo i jest cacy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi