Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] Zmiana modułu komfortu? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26892)

moons 02-03-10 17:44

No właśnie się obawiam że również trwałość tego grotu który kupiłem też będzie chińska. Ale spróbuję go dociąć i jego jakimś sposobem mocować w scyzoryku. Na razie muszę gdzieś dociąć grot bo u mnie w mieście wielka qpa, nikt nie robi takich cudów [niewiem] .
Pozdrawiam

edit 04.03.2010
Tak jak pisałem wcześniej ten grot kupiony przeze mnie to jeden wielki szajs. Nie sprawdziłem tego przed próbą docięcia ale okazało się że nawet wymiarów nie trzyma i jest za duży że ani do maszyny ani do zamka nie da rady go włożyć. Ostatecznie dorobiłem klucz ale najzwyklejszy jaki można tylko grot i plastik uformowany na kształt fordowski koszt wszystkiego niestety to 40 zł kluczyk plus docięcie. Teraz już tylko składam to do kupy i mam ładniusi scyzoryk.

moons 04-03-10 16:01

No i mam oryginalny kluczyk scyzoryk Fordowski do Focusa I. Potrzebne mi były następujące rzeczy: kluczyk scyzoryk, byle jaki kluczyk od focusa i grot. Oczywiście te dwie ostatnie rzeczy można połączyć w jednym, ale ja używany kluczyk dostałem prawie za darmo do tego ten nieszczęsny grot z Allegro i ten który kupiłem u gościa który mi dociął klucz więc i tak mi wyszło taniej niż kupić nowy klucz.
Pierwsze co to wyjmujemy pastylkę immo z focusowego klucza, docinamy grot i zabieramy się za scyzoryk. Tu jest kilka problemów, bo pilot jest łatwo odczepić od reszty ale rozebrać tę część z grotem jest trochę trudnawo. Jest ona sklejona na stale wiec trzeba na siłę ale z wyczuciem. Potem wyjmujemy grot, dorabiamy jakieś mocowanie w swoim grocie (w moim tym co wyjąłem z dociętego kluczyka łatwo dorobiło się mocowanie takie jak w oryginalnym, wystarczyło trochę ślusarstwa:)). Potem robimy miejsce na immo focusowe które niestety jest większe od tego które jest w scyzoryku ale da się jakoś je tam upchnąć. Składamy wszystko do kupy, sklejamy te część w której jest grot bo inaczej będzie się rozwalać. Bierzemy swoje dwa oryginalne klucze od focusa i instrukcję obsługi siadamy w autku, programujemy pilota, programujemy immo i wszystko działa. Więc spokojnie wszystko da się zrobić i co najważniejsze wszystko działa tak jak powinno.
Na koniec mała refleksja. Kluczyk jak kluczyk, na pewno ładniejszy od scyzoryków grupy VW, ale czy warto?? Mój chyba dosyć szybko wyląduje jako zapas. Mimo wszystko chyba ten jajowaty pilot poręczniejszy niż ten scyzoryk. Przynajmniej wielkością jest prawie taki jak scyzoryk po złożeniu.

http://img716.imageshack.us/slidesho...kluczyk002.jpg

Pozdrawiam

Kacper85 04-03-10 16:16

Gratuluje![notworthy]
Ja bym sam się pokusił o taką modyfikacje, lecz... jak już wcześniej pisałem - zamontowałem alarm pilotowy, dobrej klasy, nie będę go wyrzucać z tego powodu.
Dla mnie scyzoryk jest wygodny, można włożyć w ciasną kieszeń i nie przeszkadza, do tego duże przyciski. Jak tylko zobaczyłem ten scyzoryk, to chciałem go "osiodłać" ;)

oxxo 13-04-10 19:11

Też chce mieć scyzoryk;p I teraz pytanie czy szukać modułu komfortu obsługującego alarm i pilot bo mam różowy czy założyć np. coś takiego http://allegro.pl/item968715132_alar...rzwi_ford.html

moons 13-04-10 19:28

ja bym szedł w oryginał, moduł wystarczy Ci zwykły z obsługą pilota, jeśli nie masz fabrycznego alarmu to raczej go nigdy nie założysz do focusa bo nie dostaniesz części. Alarm załóż sobie oddzielnie jakiś dobry.
Pozdrawiam

Kacper85 13-04-10 23:19

Odradzam zestawy alarmów ze scyzorykiem. Znajomy zawodowo montuje alarmy i tego nawet na życzenie nie montuje - bo szkoda czasu, kwestia dwóch-trzech miesięcy i piloty są rozklekotane.
Zresztą jaka może być jakość tych scyzoryków, skoro cały alarm z czujnikami kosztuje 220zł, a używany scyzoryk forda/vw to koszt ok 80-160zł - używany!

piotr7691 14-04-10 17:31

A jak technicznie postępować w czasie wymiany modułu na inny, odłączyć akumulator itp. Ktoś może poda kolejne czynności aż do momentu programowania pilota i kluczyka.

pawel_k 15-04-10 20:40

Odłączyć aku nie zawadzi, wręcz wskazane, moduł masz za schowkiem. Wypinasz stary zakładasz nowy i gotowe. Co do kodowania to jest w instrukcji a nawet parę tematów na forum.

oxxo 05-05-10 19:59

mam zamiar kupić moduł komfortu wraz z pilotem za 150zł, tylko nie wiem co z immobiliserem. Gdzie on jest zapisany?? w komputerze sterującym pracą silnika czy w module? bo z tego co wiem to transponder jest w pilocie. Mam 2 oryginalne kluczyki.

moons 05-05-10 22:48

Immo jest w kompie sterującym silnikiem. Jeśli masz dwa oryginalne kluczyki to spokojnie sam dopiszesz jeszcze jeden kluczyk do immo. Pilota zaprogramujesz też oczywiście tym bardziej.
Pozdrawiam

siwy05 06-05-10 11:07

Wlasnie jedzie do mnie gem z serii LD,8) jak tylko go dorwe ide zmontowac i zobaczymy jak dziala, moj poprzedni to FC, wiec alarmu nie ma, oby nie bylo z tym problemow, jest za to podwojne ryglowanie w zamkach. Udalo mi sie go skombinowac za 50zl, gdzie za wymiane przekaznika od bagaznika chcieli mnie skubnac 50zl. Nic mnie tak nie wkurzalo jak koniecznosc gaszenia silnika, wysiadania i otwierania bagaznika kluczykiem. [miecho]

moons 06-05-10 11:28

Jak zamontujesz daj znać jak działa, szczególnie mnie interesuje jak współpracuje moduł z podwójnym ryglowaniem ze zwykłymi zamkami. Bo jak rozumiem po zamontowaniu nowego GEMa tak będziesz miał.
Pozdrawiam

siwy05 06-05-10 11:54

Nie zrozumielismy sie, podwojne ryglowanie mam juz teraz z modulem FC bo zamki tez mam z podwojnym ryglowaniem. Ale jesli znajdzie sie osoba, ktora ma chec przetestowania jak ten mix bedzie dzialal, moge uzyczyc starego gema. Moons jak widze troche do Szczecina masz, a szkoda, choc wydaje mi sie, ze nie powinno byc problemow, na forum ludzie pisza, ze jedni maja ryglowanie inni, ze nie choc posiadaja te same wersje gema.

moons 06-05-10 12:46

Hmm to dziwne bo GEMy z serii F nie powinny mieć podwójnego ryglowania, dopiero K i L mają podwójne ryglowanie. Czy aby na pewno mówimy o tym samym? że zamki zamykają Ci się na dwa razy i za drugim razem nie można otworzyć klameczką od środka? A co do podmianki to i tak kiszka bo mój Focus jest przed liftem także mam moduł ZV zamiast GEMa.
Pozdrawiam

siwy05 06-05-10 13:50

Tak jestem tego pewien, po nacisnięciu przycisku zamykania zamki sie ryglują, naciskam drugi raz i slysze następne ryglowanie, od środka nie otworze już drzwi, sprawdzałem to dwa razy bo też myślałem, że ten moduł nie ma tej opcji. Gem napewno jest FC bo jeszcze wczoraj sprawdzałem, zresztą mam zdjęcie zrobione, mam magiczny biały kabelek od interwału, więc to będzie mój kolejny zakup. http://img.photobucket.com/albums/v6.../IMAGE_014.jpg

oxxo 06-05-10 19:15

Jak podłącze ten moduł z białą lub zieloną naklejką to od razu będę miał otwieranie bagażnika z pilota? czy muszę coś podłączyć??

marko_wrx 06-05-10 19:33

siwy05 jeśli Ty masz podwójne ryglowanie to możliwe, że u mnie może nie być skoro mam też moduł FC? Sprawdzałem (a blondynką raczej nie jestem) i nie mam podwójnego ryglowania.

moons 06-05-10 23:01

W sumie dziwne to, ale podwójne ryglowanie to bardziej zależy od zamków a nie modułu. Widocznie siwy05 ma zamki z podwójnym ryglowaniem.
oxxo, oczywiście że od razu o ile oczywiście masz pilota.
Pozdrawiam

siwy05 07-05-10 10:33

Jak widac wszystko zalezy od zamkow, mozliwe, ze tylko najslabsze gemy serii B nie obsluguja ryglowania, ale w tym wypadku raczej zmiana samego modulu nie pomoze bo watpie zeby w aucie z tymi modulami wstawili zamki z podwojnym ryglowaniem, chyba ze zalegaly na magazynach, choc to bylyby raczej pojedyncze przypadki.
Cholera jeszcze nie doszedl do mnie gem, a oczekiwanie potrafi czlowieka dobic.:-x

pawel_k 12-05-10 09:08

Wydaje mi się że podwójne ryglowanie jest uzależnione od zamontowanych zamków. Moduł komfortu może mieś tą opcję ale jeśli nie ma odpowiednich zamków to wiadomo, nie zarygluje. Przynajmniej ja tak mam, bo mam zamki bez podwójnego ryglowania, i mam moduł który takie ryglowanie obsługuje. Dla działania całości nie ma to wpływu. Co do sterowania centralnym z pilota i otwieraniem bagażnika to nie ma najmniejszego problemu, pod warunkiem że jest możliwość otwierania bagażnika przyciskiem na desce rozdzielczej. Nie wiem czy były modele, które czegoś takiego nie miały. Co do kolorów modułów proponuje na forum poszukać temat (chyba w dziele FAQ), jest tam cały temat opisujący dokładnie moduły, ich typy i funkcje.

siwy05 12-05-10 16:58

Zaraz jakiejś kur... dostane, kupiłem moduł we wtorek, facet powiedział, że wyśle w piątek co też zrobił, mamy środę i przesyłka PRIORYTETOWA jeszcze nie doszła. Ogólnie wyposażenie mojego focusa jest dziwne, przeglądając foki po lifcie w zasadzie ciężko trafić na model, który nie ma 4poduszek, a mój ma dwie i jest sprowadzony z belgii, gdzie na zachodzie są ponoć lepsze wersje wyposażenia.

oxxo 12-05-10 17:43

kupiłem dzisiaj moduł z pilotem i immo taki z biała naklejką i wszystko ładnie działa, a nie mam podwójnego ryglowania. Czekam jeszcze na grot. Później napiszę jaki ma symbol ale chyba EE. Zresztą jakby ktoś był zainteresowany to mogę sprzedać bo mam możliwość kupienia jeszcze jednego.
dzięki moons bagażnik tez działa.
Kluczyk wycinałem u gościa na narutowicza koło telefonicznej w łódzi (taka niepozorna budka koło uniwerku), gość tylko popatrzył na numerek na takim plastikowym pasku(dostałem w ASO z kluczykami) i dorobił. A dzień wcześniej w castoramie robili mi 2 razy i [dupablada]
Teraz jeszcze tylko muszę alarm bezpilotowy kupić i będzie super

siwy05 29-05-10 14:50

Doszedł do mnie moduł serii LD, no więc wsio działa, no prawie bo nie ma 3x mrugnięcia, choć powinno być, okazało się, że moduł jest z mondeo i tam jednak oznaczenia są inne niż w foce, mimo to moduł działa dobrze, więc jak widać pasują moduły od mondeo mk3. Plus tego wszystkiego jest taki, że kosztowało mnie to mniej niż wymiana przekaźnika w moim starym module. Wymiana jest łopatologiczna, aku nie odłączałem, programowanie pilotów też bezproblemowe.

lukaaszz 28-09-10 11:48

Drodzy koledzy, posiadam Focusa '99. Chciałem wymienić moduł na wyższy, tak by mieć otwieranie z pilota. Czytam ten temat już kilkakrotnie, jednak dalej mam wątpliwości co do wymiany. Reasumując temat, mam centralny zamek fabrycznie, moduł z różową nalepką i brak niebieskiej wtyczki. Czyli rozumiem, że wielka qpa ze sterowania z pilota, jeśli brak tej niebieskiej wtyczki? Nic nie wyda wymiana modułu. Fotkę zrobiłem jakby co ...

http://img697.imageshack.us/img697/121/img0310eu.jpg

zeberko 28-09-10 12:55

Mam całą kostkę niebieską kostke z kablami i pinami.

moons 01-10-10 16:28

Otóż możesz mieć mieć jak najbardziej pilota w kluczyku. Niebieska wtyczka nie jest niezbędna. Po wymianie modułu na taki z obsługą pilota i podłączeniu go wszystko będzie Ci działać. Niebieską wtyczkę możesz sobie dołożyć nawet później albo i wcale. W niej jest tylko jeden w miarę potrzebny przewód, który odpowiada za mruganie kierunkowskazami przy zamykaniu/otwieraniu auta, zależnie od wersji modułu. Jeśli zostaniesz bez tej wtyczki to tylko nie będzie Ci auto mrugać.
Pozdrawiam

sebastian2488 01-10-10 17:35

mam modul komfortu do sprzedania sterowanie pilota co doceny dogadamy sie info monika.sierpien1@wp.pl tel 691-158-182

lukaaszz 01-10-10 18:21

Cytat:

Napisał moons (Post 490472)
Otóż możesz mieć mieć jak najbardziej pilota w kluczyku. Niebieska wtyczka nie jest niezbędna. Po wymianie modułu na taki z obsługą pilota i podłączeniu go wszystko będzie Ci działać. Niebieską wtyczkę możesz sobie dołożyć nawet później albo i wcale. W niej jest tylko jeden w miarę potrzebny przewód, który odpowiada za mruganie kierunkowskazami przy zamykaniu/otwieraniu auta, zależnie od wersji modułu. Jeśli zostaniesz bez tej wtyczki to tylko nie będzie Ci auto mrugać.
Pozdrawiam

Moons Wielkie dzięki za wytłumaczenie :-)

siwy05 02-10-10 16:16

Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu praktycznie nowego kluczyka od audi z 2006roku, który nie nadaje się do niczego bo padła w nim elektronika, odrazu zaświtała mi o głowy myśl przeszczepienia do focusa, teraz pytanie jak to wykonać, myślałem nad kupnem używanego kluczyka jako dawcy elektroniki i nowego grotu do docięcia, dodatkowo potrzebne byłyby dodatkowe mikrostyki bo układ klawiszy się nie zgadza i trzebaby to jakoś zmontować. Jak myślicie jest to możliwe? Tak czy siak muszę dorobić się nowego kluczyka, bo stary szwankuje i niekiedy nie chcę działać, trzeba wyjąć baterię i ponownie ją zamontować, przy okazji ujawnił się jeden minus modułu z alarmem w aucie pierwotnie bez niego, otwarcie drzwi z kluczyka powoduje włączenie awaryjnych, które się nie wyłączają, w momencie jak pada mi bateria w pilocie muszę otworzyć drzwi kluczykiem czego efektem jest właśnie włączenie awaryjnych, co dziwne alarm powinien się wyłączyć a ten sobie miga i miga aż do wciśnięcia przycisku otwierania na pilocie ;)
BTW: do zaprogramowania nowego kluczyka potrzebne są dwa oryginalne, czy oba muszą mieć pilota? Mam jeden z pilotem i jeden zwykły bez przycisków.
http://img.photobucket.com/albums/v6.../IMAGE_047.jpg

Kacper85 02-10-10 19:26

wszystko jest możliwe. na allegro jest firma, która chińskie scyzoryki przerabia, montuje w nich elektronikę z polskich SEO i sprzedaje za 120zł (koszt normalnego pilota SEO u nich to 90zł). Pytanie tylko jedno - czy ktoś Ci się tego podejmie... Jak napisałem do nich, że dostarczę im oryginalny scyzoryk FORDa oraz kupię pilot SEO u nich, lub samą elektronikę do niego, i żeby mi to wszystko wkomponowali w ten dostarczony przeze mnie scyzoryk.... to rozmowa zakończyła się z ich strony - nie odpisali.
Trzeba się jednak liczyć z tym, że koszt takiej przeróbki może być spory, bo podejrzewam, że inaczej nikomu nie będzie chciało się walczyć z przerabianiem, czy wręcz budowaniem od nowa, płytki scalonej pilota.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi