Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDCI Nieszczęsne dwumasowe koło zamachowe (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=14083)

Wojciech Micha 13-02-07 20:07

No to jak ja. Myśle że czy teraz wymienisz czy później to i tak rozrusznik do regeneracji a sprzęgło to ruznie bywa. Zależy jaki masz też przebieg. Ja mam 60 tyś i jeszcze nie wymieniam. Ostatnio mój mechanik wyjoł rozrusznik i oczyścił go z syfu przesmarował ale zadnych tulejek nie wymieniał bo były dobre a dwumasa no ma już troche luzu no ale narazie nie wymieniam , a sprzęgło według niego jest jeszcze dobre to też jest djagnoza może nie na słuch no ale pewniejsza niż ta twoja.Po tym wyjęciu rozrusznika też ładniej mi zapala nie tłucze się tak. Więc może zacznij od rozrusznika. To nie jest dużo pracy a może ci coś powie.

koperson 13-02-07 20:12

Ja mam teraz 87 kkm. No ale zeby sprawdzić sprzęgło to pewnie musiał Ci je rozbierać...

Wojciech Micha 13-02-07 21:02

Nie nie rozbierał tylko powiedział że na sprzęgło to jeszcze nie czas.
Po wyjęciu rozrusznika widzisz dwumase było gdzieś na forum jaki ma dopuszczalny luz chyba do 6 cm. Ja nie sprawdzałem bo w to troche nie dowiezam. A ja bym ci raził zebyś troche powęszył i popytał u kilku mechaników i zaczoł od tego rozrusznika.

Jarecki_7 15-02-07 13:50

Jestem po wymianie koła 2000,oo + 250,00 robocizna [notworthy]

koperson 15-02-07 15:06

Dlaczego aż 2 Tyś za koło?

Scyzor 15-02-07 16:23

Cytat:

Napisał koperson
Przy odpalaniu tylko na rozgrzanym silniku słychac metaliczny odgłos i to samo przy gaszeniu motoru. Tak tez powiedzieli mi w ASO ale diagnoza została postawiona "na słuch".

:shock: :shock: :shock:
To chyba sie musze zajac tym tematem, bo u mnie tak juz od dawna ma. ale nie zawsze. najgorzej jak na przyklad lece w trasie pare godzin, zatrzymam sie na jakis szamunek i odpalam za jakies pol godzinki to go telepie. A raz to nawet zaskoczyc nie chcial. :shock:
Na zimnym silniku jest cisza.
A moze to jest raczej kwestia rozrusznika? Ktos tu kiedys wspominal, ze musi on nakrecic ponad 500 obrotow bo inaczej jakies tam zabezpieczenie nie pozwala zastartowac silnika??
U mnie przeglad juz nie dlugo to chyba kaze rozrusznik wyjac i zalukam w to kolo.
Wojtek:
u Ciebie po tym przegladzie rozrusznika cos sie poprawilo?

Wojciech Micha 15-02-07 20:05

Po wyjęciu rozrusznika oczyszczeniu go z tego syfu i przesmarowaniu jest narazie ok już go tak nie szarpie przy tym odpalaniu na ciepło. Ale podejżewam że i tak kończy się dwumasa bo objaw drgania sprzęgła został nie jest to jakieś drganie uciążliwe ale jest. A wcześniej go nie było. Także Scyzor wyjmuj ten rozrusznik pesmaruj wymień co trzeba i będzie ci napewno lepiej zapalał ale na jak długo to tego nikt nie wie.

Scyzor 16-02-07 12:49

Cytat:

Napisał Wojciech Micha
Po wyjęciu rozrusznika oczyszczeniu go z tego syfu i przesmarowaniu jest narazie ok już go tak nie szarpie przy tym odpalaniu na ciepło. Ale podejżewam że i tak kończy się dwumasa bo objaw drgania sprzęgła został nie jest to jakieś drganie uciążliwe ale jest. A wcześniej go nie było. Także Scyzor wyjmuj ten rozrusznik pesmaruj wymień co trzeba i będzie ci napewno lepiej zapalał ale na jak długo to tego nikt nie wie.

ok. dzieki za info. Mozesz jeszcze zdradzic ile za to przesmarowanie rozrusznika? I gdzie robiles?
U mnie nie ma drgan sprzegla, pedal stoi sztywno jak wilkowi na mrozie. :D
Tak wiec obstawiam ten rozrusznik, jedyne co mnie niepokoi to to, ze jak go gasze to tez klekocze. :shock:
Podjechalem dzis z ciekawosci do znanego w Warszawie oraz wsrod braci focusowskiej serwisu Forda (nie ASO) - tam gdzie zawsze serwisuje. Diagnoza: dwumasa do wymiany.
Troche mnie to strapilo ale u nich juz mialem dwie "trafne" opinie:
1. Raz jak mi sie zaczela swiecic kontrolka ladowania stwierdzili, ze alternator do wymiany, bo to w Focusach niby czesto padaja. Pierwszy lepszy elektryk w moim miescie rodzinnym polutowal jakis kabelek za 50 zl.
2. Drugim razem fura mi gasla po odpaleniu rano - opisywalem przypadek na forum. Diagnoza: wtryski do wymiany a i moze cala pompa. Co bylo? - zawor EGR do zaslepienia, koszt 200 zl. :D

Tak wiec zaczne chyba od tego rozrusznika.

Jackiller 16-02-07 15:56

Dla ciekawskich

Dwumasa w ABS-car 1855zł :twisted:
(ale nie ma)

Pozdrawiam

Rasta 16-02-07 16:08

Cytat:

Napisał Jackiller
Dwumasa w ABS-car 1855zł
(ale nie ma)

A termostat do benzyny 40 pln (w benzynie czasami pada) :P

Jackiller 16-02-07 16:41

Cytat:

Napisał Rasta
Cytat:

Napisał Jackiller
Dwumasa w ABS-car 1855zł
(ale nie ma)

A termostat do benzyny 40 pln (w benzynie czasami pada) :P

... jaka mówisz jest róznica W CENIE I SPALANIU paliwa...
ile % pada dwumasa - badania robiłeś ??

Scyzor 16-02-07 16:49

Cytat:

Napisał Jackiller
Dla ciekawskich

Dwumasa w ABS-car 1855zł :twisted:
(ale nie ma)

Pozdrawiam

A tutaj troche taniej:
http://www.ford.sklep.pl/sklep,1502,...,281973,0.html

LUK czyli takie same, jak montowane seryjnie. :D
Pozdrawiam

Jackiller 16-02-07 17:02

TUTAJ - za 500-600 zł

Scyzor 16-02-07 17:10

Cytat:

Napisał Jackiller

jak sie okaze, ze moje jest padniete, tfu,tfu, to Ci je sprzedam za 200 zl. :D :D :D

Ja w regeneracje nie wierze. Szkoda by mi bylo siana wydanego na robocizne.

Jackiller 16-02-07 17:30

Cytat:

Napisał Scyzor
Ja w regeneracje nie wierze. Szkoda by mi bylo siana wydanego na robocizne.

jak to się mówi - twój cyrk, twoja małpa. Ale czasem kasa zmusza do tego.
To tak jak ze spodniami - W ŻYCIU nie kupiłem Wranglerów :mrgreen:

Wojciech Micha 16-02-07 22:10

Syzor
Za to przesmarowanie i oczyszczenie to 50 zł dałem ale to muj dobry znajomy mechanior i nie w warszawie to robiłem tulko w Ostrowcu Św z skąd pochodze bo w warszawie to regeneracja rozrusznika ktos juz na forum to robił 560 zł.A jak będziesz robił to sprawć czy masz dobre łożyska.Jak coś będziesz wiedział to daj znać.

falcor 17-02-07 01:42

nowe kolo mozna tez miec za 1090 zł w LINK

pzdr
falcor

Piccolo_Jr 17-02-07 10:58

Jak na koło zamachowe to tanizna.

Scyzor 17-02-07 14:18

Cytat:

Napisał Jackiller
To tak jak ze spodniami - W ŻYCIU nie kupiłem Wranglerów :mrgreen:

A co one regenerowane sa?? :wink: :mrgreen:

Jackiller 17-02-07 22:23

Cytat:

Napisał Scyzor
A co one regenerowane sa?? :wink: :mrgreen:

z sekendhendu :wink:

BARDZO CIEKAWE o kole - kliknij(kliknij) [bylo]

Scyzor 18-02-07 20:45

Cytat:

Napisał Jackiller
Cytat:

Napisał Scyzor
A co one regenerowane sa?? :wink: :mrgreen:

z sekendhendu :wink:

BARDZO CIEKAWE o kole - kliknij(kliknij)

Ten artykul juz czytalem wczesniej i w nim wlasnie kolo sie wypowiedzial, ze nie bardzo pojmuje, jak mozna zregenerowac to kolo, ktore jest spawane plazmowo.

No ale Poak potrafi i wszystko naprawi. :D

Jackiller 19-02-07 08:28

Cytat:

Napisał Scyzor
No ale Poak potrafi i wszystko naprawi. :D

TEż go czytałem - ale pokazałem, że jednak mozna.

Rasta 19-02-07 17:56

Pozwole sobie przytoczyć:

Cytat:

Napisał Kent
Witam, to mój pierwszy post na tym forum i przepraszam jeśli narobie OT. Szukałem informacji na temat koła dwumasowego w Focusie, ponieważ ostatnio ten element uległ awarii w moim Fordzie. Zaniepokoiło mnie przytłumione terkotanie i wibracje dobiegające z okolic silnika przy ujęciu gazu. Znajomy mechanik rzucił podejrzenie właśnie na koło, co potwierdziła wizyta w (żeby nie urazić nikogo nazwy nie podam) salonie forda na ursynowie. Gwarancja już sie skończyła, a serwis oczywiście zaproponował wymianę. Zabił mnie jednak jej koszt: 4200 zł z robocizną. Nie dałem za wygraną i po dwóch burzliwych spotkaniach z kierownikiem salonu cena spadła juz do 2800 zł. Ale nadal mnie to nie urządza i sprawa będzie miała ciąg dalszy, ponieważ mam juz powoli dość walki z tym samochodem i pracownikami serwisu. Przebieg samochodu to 107 tys. kilometrów. Dodam jeszcze, że w listopadzie wymieniłem sprzęgło z dociskiem. Koszt tej wymiany wyniósł 2500zł. Gdyby pracownicy serwisu wtedy poinformwali mnie o konieczności czy też możliwości wymiany koła dziś nie byłoby problemu. Ale kończyła sie gwarancja i zapewne ktoś pomyślał "zostawmy frajerowi ledwo zipiące koło, to przyjedzie za 3 miesiące i zedrzemy 4 tysiące zł". Poczatkowo byłem bardzo zadowolony z Focusa, ale potem zaczęła sie fala usterek. Po dwukrotnym zatankowaniu paliwa pod auchan padła pompa i wszystkie wtryskiwacze (koszt 11 tys. zł - gwarancja, to faktycznie mój błąd z paliwem, ale w sumie nalałem tego tylko jeden zbiornik. Od tej pory BP). Następnie było kilka >cenzura<, aż pewnego razu na myjce ciśnieniowej zauważyłem łuszczenie sie lakieru na masce i lewych tylnych drzwiach. Okazało sie, że samochód (nowy, zakupiony w salonie, rocznik 2004) został źle pomalowany fabrycznie, miał nałożone o dwie warstwy lakieru za dużo. Po boju z salonem, samochód został zabrany do fabryki na ponowne lakierowanie. Następnie padł zawór EGR, w.w. sprzęgło i teraz koło. Łączny koszt napraw wszystkich usterek przekroczył 22 tys zł, co przy cenie samochodu - 62 tyś. jest kwotą skandalicznie wysoką.
Przepraszam, że tak sie rozpisałem, ale może ktoś dwa razy zastanowi sie zanim zdecyduję sie na Focusa 1.8 TDCi.


Jackiller 19-02-07 19:40

Cytat:

Napisał Rasta
Pozwole sobie przytoczyć:

Są tacy - co dają się wydoić jak krowa :P

kleofas 19-02-07 22:24

rasta, znamy takiego jednego, co miał 190 HP zamiast 220 :-)
i robił taaaaaakie dymy.
widzisz, jak się tankuje na auchanie to tak bywa, ale nie można generalizować.
a kolo dwu masowe niestety potrafi szlag trafic. tylko powiedz mi jak koleś jeździł skoro przy przebiegu poniżej 100kkm wymieniał kompletne sprzęgło?
diesel to niestety nie formula1. on ma tyrać jako wół roboczy, ale nie na wyścigach. i jak tego się trzymasz, to cię nie zawiedzie.

Scyzor 20-02-07 00:38

Cytat:

Napisał Rasta
Pozwole sobie przytoczyć:

Cytat:

Napisał Kent
Witam, to mój pierwszy post na tym forum i przepraszam jeśli narobie OT. Szukałem informacji na temat koła dwumasowego w Focusie, ponieważ ostatnio ten element uległ awarii w moim Fordzie. Zaniepokoiło mnie przytłumione terkotanie i wibracje dobiegające z okolic silnika przy ujęciu gazu. Znajomy mechanik rzucił podejrzenie właśnie na koło, co potwierdziła wizyta w (żeby nie urazić nikogo nazwy nie podam) salonie forda na ursynowie. Gwarancja już sie skończyła, a serwis oczywiście zaproponował wymianę. Zabił mnie jednak jej koszt: 4200 zł z robocizną. Nie dałem za wygraną i po dwóch burzliwych spotkaniach z kierownikiem salonu cena spadła juz do 2800 zł. Ale nadal mnie to nie urządza i sprawa będzie miała ciąg dalszy, ponieważ mam juz powoli dość walki z tym samochodem i pracownikami serwisu. Przebieg samochodu to 107 tys. kilometrów. Dodam jeszcze, że w listopadzie wymieniłem sprzęgło z dociskiem. Koszt tej wymiany wyniósł 2500zł. Gdyby pracownicy serwisu wtedy poinformwali mnie o konieczności czy też możliwości wymiany koła dziś nie byłoby problemu. Ale kończyła sie gwarancja i zapewne ktoś pomyślał "zostawmy frajerowi ledwo zipiące koło, to przyjedzie za 3 miesiące i zedrzemy 4 tysiące zł". Poczatkowo byłem bardzo zadowolony z Focusa, ale potem zaczęła sie fala usterek. Po dwukrotnym zatankowaniu paliwa pod auchan padła pompa i wszystkie wtryskiwacze (koszt 11 tys. zł - gwarancja, to faktycznie mój błąd z paliwem, ale w sumie nalałem tego tylko jeden zbiornik. Od tej pory BP). Następnie było kilka >cenzura<, aż pewnego razu na myjce ciśnieniowej zauważyłem łuszczenie sie lakieru na masce i lewych tylnych drzwiach. Okazało sie, że samochód (nowy, zakupiony w salonie, rocznik 2004) został źle pomalowany fabrycznie, miał nałożone o dwie warstwy lakieru za dużo. Po boju z salonem, samochód został zabrany do fabryki na ponowne lakierowanie. Następnie padł zawór EGR, w.w. sprzęgło i teraz koło. Łączny koszt napraw wszystkich usterek przekroczył 22 tys zł, co przy cenie samochodu - 62 tyś. jest kwotą skandalicznie wysoką.
Przepraszam, że tak sie rozpisałem, ale może ktoś dwa razy zastanowi sie zanim zdecyduję sie na Focusa 1.8 TDCi.


Rasta:
a czemu ma sluzyc ten tekst?
Tak, jak napisal Kleofas, trzeba byc naprawde mistrzem by zajechac sprzeglo przed 100 kkm.
Na Auchan to mozna traktor albo Tarpana tankowac.

Ja mam TDCI i przejechane 157 kkm. Naprawy jak do tej pory: padlo ladowanie - naprawa 50- zl, zaslepienie zaworu EGR - 200 zl. Mam tam jakas ruda po lusterkiem kierowcy ale to nie ma znaczenia czy motor diesel czy benzyna.
Ostatnio cos lomocze przy zapalaniu ale obstawiam bardziej rozrusznik niz legendarne kolo zamachowe.
I naprawde nie zaluje, ze kupilem TDCI. Nie jezdzilem benzyna 2.0 ale mysle, ze jezeli chodzi o spalanie to pozostawia duzo do zyczenia.
Jezdzilem natomiast sporo benzyna 1.8 (zarowno w Mondeo II - stan licznika przy sprzedazy 420 kkm - generalnie bezawaryjny u mnie przez ponad 150 kkm) oraz Focusem 1.8. Osiagi naprawde mizerne w porownaniu z TDCI.

Rasta 20-02-07 00:46

Cytat:

Napisał Scyzor
a czemu ma sluzyc ten tekst?

A lubię was podkurwiać :P

Ps. Jakie te nowe diesle są ekologiczne, czylko czemu wszyskie mają ześlepiony zawór ERG - taki samochód nie powinien przejść przeglądu :!:

Cytat:

Napisał Scyzor
Focusem 1.8. Osiagi naprawde mizerne w porownaniu z TDCI.

Osiągi czy odczucia :?:

MisiekT 20-02-07 01:02

Cytat:

Napisał Scyzor
Focusem 1.8. Osiagi naprawde mizerne w porownaniu z TDCI.

Tak Misiu, skoro 1.8 mizerne w porownaniu z tdci 100KM, to pewnie z 2.0 130KM szedl bys rowno... :shock: :P

Sadze ze mozemy sie spotkac gdzies na miescie (+ Rasta), zebys mial szanse przekonac sie o mizernosci osiagow naszych fok :P

Scyzor 20-02-07 10:21

Cytat:

Napisał MisiekT
Cytat:

Napisał Scyzor
Focusem 1.8. Osiagi naprawde mizerne w porownaniu z TDCI.

Tak Misiu, skoro 1.8 mizerne w porownaniu z tdci 100KM, to pewnie z 2.0 130KM szedl bys rowno... :shock: :P

Sadze ze mozemy sie spotkac gdzies na miescie (+ Rasta), zebys mial szanse przekonac sie o mizernosci osiagow naszych fok :P

Chlopaki. Po co te emocje? :D
Chyba rozpetalem burze w szklance wody.

Ja sie na miescie nie spotykam, bo Ci ktorzy TDCI testuja w miescie przystawiajac sie do benzyny to wlasnie potem rozpisuja na forum jak to im padla dwumasa. I jaki to syf ten diesel Forda.
Nie mowie, ze 1,8 benzyna to zly motor ale jak dla mnie, ktory 98 % jazdy autem spedza na polskich drogach to przewaga TDCI jest kolosalna.
Nie mowie tu o garowaniu na maxa na autostradach.
Z pozdrowieniami [pub2]
Scyzor

Macios 20-02-07 10:44

podpisuję się pod słowami Scyzora

co nie zmienia postaci rzeczy, że diesel mi nie pasuje........i już !


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi