Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Focus 1.6 Ecoboost 150 vs Octavia 1.4 140 (oba kombi) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=68167)

abc 03-03-14 11:51

Cytat:

Napisał Janisek (Post 956404)
no widziałem, że chcesz coś kupić, mój będzie do wzięcia jak już będą FF3 FL. Nie wydaje mi się żeby foki po lifcie pojawiły się dopiero w listopadzie - jak to pisze @abc.
Przy FF2 FL od momentu pierwszych zdjęć do pojawienia się w salonach minęło chyba 3-4 miesiące. Jeśli faktycznie jesteś zainteresowany to zapraszam :)





.

dzisiaj pisali w Motorze, ze bedzie w pazdzierniku...

Janisek 03-03-14 18:27

Cytat:

Napisał abc (Post 957421)
dzisiaj pisali w Motorze, ze bedzie w pazdzierniku...

no to już do stycznia trzeba poczekać, będą na wyprzedaży :)

Najlepiej niech poczekają ze 2-3 lata (jak z mondeo) [boshe]



.

abc 03-03-14 19:12

juz abstrahujac od tego, ze lubilem swoja foke mk2, to ta mk3fl jest sliczna. zakochalem sie. chyba to BMW sie pojdzie pier... nie wiem tylko, czy tyle wytrzymam.

abc 25-11-14 16:13

no a nie mowilem, ze listopad? ciekawe na kiedy bedzie mozna miec Foke, jak sie ja zamowi teraz:)

Janisek 26-11-14 07:34

dzwoń do dealera [bigok] jak pytałem pod koniec października to mówili, że powinna być początkiem lutego ale to było tak luźno więc [niewiem]

a jednak wytrzymałeś ? i co warto było tyle czekać ?


.

abc 26-11-14 09:36

Cytat:

Napisał Janisek (Post 1023952)
dzwoń do dealera [bigok] jak pytałem pod koniec października to mówili, że powinna być początkiem lutego ale to było tak luźno więc [niewiem]

a jednak wytrzymałeś ? i co warto było tyle czekać ?


.

nie wiem, czy warto. musze sie przejechac nowa. jechalem nowa w Niemczech i troche lepiej wyciszona jest. konsola srodkowa wyglada o niebo lepiej. tylko mi te zegary troche nie podchodza. ale poczekam az sie u nas pojawi, przejade sie i dam znac:)

slawek11 26-11-14 12:30

Cytat:

Napisał abc (Post 1023970)
nie wiem, czy warto. musze sie przejechac nowa. jechalem nowa w Niemczech i troche lepiej wyciszona jest. konsola srodkowa wyglada o niebo lepiej. tylko mi te zegary troche nie podchodza. ale poczekam az sie u nas pojawi, przejade sie i dam znac:)

Kup sobie Bentley-a albo cos tego pokroju tam mozesz sobie auto zamowic z dowolna konfiguracja i z dowolnymi materialami w srodku...........po prostu w tym segmencie super aut wychodza z zalozenia klient nasz Pan. Wszystkie auta grupy Audi/VW sa robione na jedno kopyto a jesli liczysz na mala awaryjnosc to kup sobie VW golfa IV generacji nie zajezdzonego z silnikiem 1.6 Pb. Wszystko pozniej co zostalo wyprodukowane bez znaczenia z jakim znaczkiem to jezdzi ma generowac koszty po skonczeniu sie gwarancji.

weuek 26-11-14 12:38

Cytat:

Napisał slawek11 (Post 1024003)
Wszystko pozniej co zostalo wyprodukowane bez znaczenia z jakim znaczkiem to jezdzi ma generowac koszty po skonczeniu sie gwarancji.

A są jakieś inne popularne marki, które mają inaczej?

abc 26-11-14 13:03

Cytat:

Napisał weuek (Post 1024004)
A są jakieś inne popularne marki, które mają inaczej?

Mazda:)

bez turbo, bez dwumasy, na lancuchu:)

---------- Post dodany o 13:03 ---------- Poprzedni post był z 13:02 ----------

Cytat:

Napisał slawek11 (Post 1024003)
Kup sobie Bentley-a albo cos tego pokroju tam mozesz sobie auto zamowic z dowolna konfiguracja i z dowolnymi materialami w srodku...........po prostu w tym segmencie super aut wychodza z zalozenia klient nasz Pan. Wszystkie auta grupy Audi/VW sa robione na jedno kopyto a jesli liczysz na mala awaryjnosc to kup sobie VW golfa IV generacji nie zajezdzonego z silnikiem 1.6 Pb. Wszystko pozniej co zostalo wyprodukowane bez znaczenia z jakim znaczkiem to jezdzi ma generowac koszty po skonczeniu sie gwarancji.

ale o co Ci chodzi? pisze po prostu, ze jak wsiadasz do Vw, czy nawet Skody, to tam wszystko jest uporzadkowane. moze nudne, al ena miejscu. a zegary w Foce mi sie nie podobaja. podoba mi sie, jak sie prowadzi. tu nie ma konkurencji.

ale to, ze mi sie nie podobaja zegary nie znaczy, ze musze od razu Bentleya kupowac.

weuek 26-11-14 13:11

Mazda? A jaka konkretnie? Bo, na przykład, trójka to przecież taki szykowniejszy focus...

abc 26-11-14 13:15

Cytat:

Napisał weuek (Post 1024008)
Mazda? A jaka konkretnie? Bo, na przykład, trójka to przecież taki szykowniejszy focus...

Spytales czy sa marki, ktore sie po gwarancji od razu nie popsuja. Wiec Ci odpisalem, ze Mazda.

Silniki maja na lancuchu, nie maja turbo (benzyny), nawet 2.0 165 PS nie ma dwumasy.

weuek 26-11-14 13:32

Cytat:

Napisał abc (Post 1024010)
Spytales czy sa marki, ktore sie po gwarancji od razu nie popsuja. Wiec Ci odpisalem, ze Mazda.

Silniki maja na lancuchu, nie maja turbo (benzyny), nawet 2.0 165 PS nie ma dwumasy.

A ona nie jest czasem zbyt nowa na to, żeby dywagować na temat niezawodności po okresie gwarancji?

abc 26-11-14 13:35

Cytat:

Napisał weuek (Post 1024013)
A ona nie jest czasem zbyt nowa na to, żeby dywagować na temat niezawodności po okresie gwarancji?

oczywiscie, ze jest. mowie tylko, ze Mazda wywalila rzeczy, ktore trzeba robic, niezaleznie od awaryjnosci - turbo, dwumase, pasek rozrzadu. i przyznasz, ze sa to drogie rzeczy. a jak bedzie z reszta - zobaczymy.

Atlis 26-11-14 13:48

Nowa Mazda 3 nie ma z Focusem nic wspólnego. Jesteś pewien z tą dwumasą? Z resztą jaki to jest z nią problem przy tak małym momencie?

slawek11 26-11-14 13:55

Problemy z dwumasami wiele zaleza od samych uzytkujacych je kierowcow, to samo sie tyczy turbin itd poza samochoodami ktore mialy te elementy fabrycznie wady konstrukcyjne.

abc 26-11-14 15:02

Cytat:

Napisał Atlis (Post 1024021)
Nowa Mazda 3 nie ma z Focusem nic wspólnego. Jesteś pewien z tą dwumasą? Z resztą jaki to jest z nią problem przy tak małym momencie?

Tak. Pytalem w Mazdie podczas jazdy probnej i sprzedawca twierdzil, ze dwumasy w silniku benzynowym 2.0 nie ma.

---------- Post dodany o 15:02 ---------- Poprzedni post był z 15:01 ----------

Cytat:

Napisał slawek11 (Post 1024024)
Problemy z dwumasami wiele zaleza od samych uzytkujacych je kierowcow, to samo sie tyczy turbin itd poza samochoodami ktore mialy te elementy fabrycznie wady konstrukcyjne.

po pierwsze - duzo samochodow mialo wady konstrukcyjne tychze czesci. po drugie - jesli moze to wynika nawet od samych kierowcow, a tych czesci po prostu w Mazdzie nie ma, to chyba lepiej, prawda?

ja sie nie czepiam niczego i nie chce specjalnie Mazdy jako przykladu dla wszystkich wskazywac. ale podalem to jako przyklad do wczesniejszych pytan.

Atlis 26-11-14 15:07

Słyszałem różne rzeczy opowiadać sprzedawców, ale oki.

W każdym razie dwumasa to akurat element który znacznie poprawia kulturę pracy silnika. Nie rozumiem czemu jest tak mocno demonizowana, miałem kilka aut od nowości, różnych marek, z dwumasą i nigdy z nią problemu nie było.

Mazda 3 z silnikiem 2.0 to niewątpliwie bardzo przyjemny samochód i każdy kto szuka auta w klasie niższej średniej powinien się nią przejechać. Natomiast fakt, iż dwumasę nie posiada a inne samochody ją posiadają można śmiało zignorować.

Adam Getka 26-11-14 17:43

Dwumasę się wkłada, aby móc obniżyć wolne obroty i nie było drgań. Musi poprawiać kulturę pracy....żeby pingwiny w Arktyce miały lepiej...

berthold61 26-11-14 18:06

Cytat:

Napisał abc (Post 1024010)
Spytales czy sa marki, ktore sie po gwarancji od razu nie popsuja. Wiec Ci odpisalem, ze Mazda.

Silniki maja na lancuchu, nie maja turbo (benzyny), nawet 2.0 165 PS nie ma dwumasy.

ale rdzewieje strasznie ludzie narzekają na to , teraz chyba tylko francuzi ze swoimi PSA się na tym tle wyróżniają na plus no może poza audi

---------- Post dodany o 18:06 ---------- Poprzedni post był z 17:59 ----------

Cytat:

Napisał bladerr (Post 947923)
no i chyba sam odpowiedziałeś sobie na pytanie z pierwszego postu [brawo]

niby nic się nie podoba ale z drugiej strony bądżmy szczeży octavia dłużej trzyma cenę , ludzie chętniej ją kupują jako używkę jest raczej trwalsza i prostsza w naprawach blacharka też trwalsza ciut i bardziej fora rozwinięte czyli mniej wydatków na niedouczonych mechaników lub cwaniaków

Atlis 26-11-14 18:09

@berthold61 - Mazda3 jest w sprzedaży od nie całego roku, o czym ty gadasz człowieku. A co do Octavii - cia, bo Józek w Młodej Boleslawi pakuje ją w sreberko... Bzdury jak nie wiem.

@Adam - głupoty opowiadasz.

Adam Getka 26-11-14 18:15

no nie...zmieniałem dwumas w audi na jednomas....i tam fabrycznie jest bit do obecności dwumasy. Jak się go wyłączy...to obroty na wolnych są wyższe o 50obr/min

Marcinek22 26-11-14 18:24

Adam nie kloc się z Atlisem on zawsze wie lepiej

Atlis 26-11-14 18:26

To na pewno uratuje te niedźwiedzie... Jednomasa jest lepsza bo prostsza i jeżeli jest lekka, to się silnik lepiej wkręca a obroty szybciej opadają. Ale zmiany biegów są, z dwumasą poprostu bardziej płynne. I tego miśki za kierownicą lubią najbardziej.

Adam Getka 26-11-14 18:27

Od kiedy dwumasa może być lżejsza od jednomasu?

berthold61 26-11-14 18:29

Cytat:

Napisał Atlis (Post 1024098)
@berthold61 - Mazda3 jest w sprzedaży od nie całego roku, o czym ty gadasz człowieku. A co do Octavii - cia, bo Józek w Młodej Boleslawi pakuje ją w sreberko... Bzdury jak nie wiem.

@Adam - głupoty opowiadasz.



mazdy wszystkie szybko rdzewieją i to nie jest wymysł jakiś tylko opinie ludzi ostatnia 6-ka to samo dlaczego teraz miało by być lepiej zresztą Japońce pod tym względem ustępują europie ba nawet Koreańcom
a z tą dwumasą to racja bo to ma łagodzić drgania z silnika na zespół napędowy i między innymi zakładają ją także do benzyniaków ze automatyczną skrzynią i różnymi DSG i innymi wynalazkami
co do tej octavi obrażać się nie ma o co bo takie są fakty ludzie chętniej ją kupują i już nie ja o tym decyduję i lepiej trzyma cenę to też nie mój pomysł [niewiem]

Adam Getka 26-11-14 18:31

w DSG się zgodzę, bo byś miał mocne łupnięcie przy każdej zmianie biegu.

Atlis 26-11-14 19:03

@Adam - w którym miejscu napisałem, że dwumasa jest lżejsza od jednomasy?

Berthold - mam Focusa 4 rok i już muszę uważać na styk zderzaka z błotnikiem. Japońca miałem prawie 6 lat i nie było na nim w dniu sprzedaży, po 2,5x większym przebiegu gram rdzy. Mazda miała zawsze problem z rdzą, ale czy ma z nią problem nowa 6 i nowa 3 raczej jeszcze nikt nie wie.

Adam Getka 26-11-14 19:04

napisałeś, że jest lekka

Atlis 26-11-14 19:06

Cytat:

Napisał Atlis (Post 1024104)
Jednomasa jest lepsza bo prostsza i jeżeli jest lekka, to się silnik lepiej wkręca a obroty szybciej opadają.

Jesteś pewien?

Adam Getka 26-11-14 19:14

a rzeczywiście, coś źle przeczytałem


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi