Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] automatyczne zamykanie drzwi by Macios (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26682)

moon 25-05-05 10:40

Cytat:

Napisał hansvonb
grzehoo, moja tak ma - rocznik 2004. Czasem mnie to wk#$%, ale za to szybkie skręty robię też na trzy mignięcia.

Moze tez jest jakas kombinacja pozwalajaca na wlaczenie i wylaczenie tej opcji. Wiem ze moze to zrobic ASO przy uzyciu kompa.

grzehoo 25-05-05 17:55

Cytat:

Napisał moon
Cytat:

Napisał hansvonb
grzehoo, moja tak ma - rocznik 2004. Czasem mnie to wk#$%, ale za to szybkie skręty robię też na trzy mignięcia.

Moze tez jest jakas kombinacja pozwalajaca na wlaczenie i wylaczenie tej opcji. Wiem ze moze to zrobic ASO przy uzyciu kompa.

hmm... a więc jest nadzieja. moja to rocznik 2003, może więc się uda.
Będę w ASO za tydzień (klima się znowu psuje :evil: ) to się chłopaków przy okazji zapytam o to zaprogramowanie...

dzięki. dam znać jak będzie po.

bossy 25-05-05 22:17

Cytat:

Napisał NeroN
Cytat:

Napisał bossy
Ja mam foczkę 2004 bez alarmu i ta kombinacja działa. Foczka zamyka sie po ruszeniu.





Pozdrowionka !!!!!



Teraz to się gubie..... Co zastosowałeś ?? I każdorazowo Ci się zamyka po ruszeniu ?? Czy zamyka Ci sie po włączeniu zapłonu ??



Po włączeniu zapłonu nie, dopiero jak ruszę to zamyka się centralny.

NeroN 26-05-05 10:41

Cytat:

Napisał bossy
Po włączeniu zapłonu nie, dopiero jak ruszę to zamyka się centralny.

A co zastoowałeś dokładnie, bo też tak chcę [hmm]

bossy 26-05-05 12:40

Cytat:

Napisał NeroN
Cytat:

Napisał bossy
Po włączeniu zapłonu nie, dopiero jak ruszę to zamyka się centralny.

A co zastoowałeś dokładnie, bo też tak chcę [hmm]

Troszkę się chyba źle zrozumieliśmy jeśli ktoś wysiądzie z samochodu a silnik pracuje to już po ruszeniu już się nie zamknie. Zamkinie się po wyłączeniu i włączeniu zapłonu ale dopiero jak ruszę. A zastosowałem kombinację tą która jest opisana na początku postu. czyli to:

1. Włączyć kluczykiem zapłon.
2. Siedząc w samochodzie, trzykrotnie powtórzyć zablokowanie zamków w drzwiach przyciskiem Lock i odblokowanie klamką
3. Wyłączyć stacyjkę
4. Ponownie - trzykrotnie zablokować zamki w drzwiach przyciskiem Lock i odblokować klamką
5. Włączyć zapłon, po czym powinien dać się słyszeć pojedynczy sygnał piiiiiiii.
6. Jeden raz zablokować i odblokować drzwi.
7. Wyłączyć stacyjkę, kończąc tym samym programowanie.

Dla sprawdzenia poprawności wykonania - zapalić silnik i ruszyć samochodem, w czasie czego winno nastąpić automatyczne zablokowanie drzwi.

Wyłączenie funkcji - ta sama procedura

darekw 01-06-05 18:42

A w moim FFII z fabrycznym alarmem powyższe triki niestety nie działają :-( Natomiast udało mi się uruchomić tryb serwisowy komputera. Szkoda, że na razie :mrgreen: niewiele z przedstawionych tam wartości jest dla mnie zrozumiałych. Nie działa także otwieranie / domykanie szyb za pomocą pilota. Pewnie to dlatego, że centralny zamek nie ma funkcji domykania szyb (a może nie jest ona aktywna - da się to jakoś aktywować?).
Natomiast bardzo mi się podoba potrójne mignięcie kierunkowskazem na dotknięcie przełącznika. Dla mnie pasuje idealnie do wyprzedzania rowerzysty, omijania pieszego czy kałuży :lol:

KP 19-06-05 10:26

Cytat:

Napisał bossy
Troszkę się chyba źle zrozumieliśmy jeśli ktoś wysiądzie z samochodu a silnik pracuje to już po ruszeniu już się nie zamknie. Zamkinie się po wyłączeniu i włączeniu zapłonu ale dopiero jak ruszę. A zastosowałem kombinację tą która jest opisana na początku postu. czyli to:

1. Włączyć kluczykiem zapłon.
2. Siedząc w samochodzie, trzykrotnie powtórzyć zablokowanie zamków w drzwiach przyciskiem Lock i odblokowanie klamką
3. Wyłączyć stacyjkę
4. Ponownie - trzykrotnie zablokować zamki w drzwiach przyciskiem Lock i odblokować klamką
5. Włączyć zapłon, po czym powinien dać się słyszeć pojedynczy sygnał piiiiiiii.
6. Jeden raz zablokować i odblokować drzwi.
7. Wyłączyć stacyjkę, kończąc tym samym programowanie.

Dla sprawdzenia poprawności wykonania - zapalić silnik i ruszyć samochodem, w czasie czego winno nastąpić automatyczne zablokowanie drzwi.

Wyłączenie funkcji - ta sama procedura

W moim FFII tez to nie działa, w ASO (Dobra) powiedzieli ze nie wiedza to zrobić ale jak to ladnie powiedzieli monitują Niemców :P i moze cos wymyslą i wtedy dadzą znac :mrgreen: ciekaw jestem kiedem :mrgreen:


Cytat:

Napisał darekw
Natomiast udało mi się uruchomić tryb serwisowy komputera. Szkoda, że na razie niewiele z przedstawionych tam wartości jest dla mnie zrozumiałych.

powedz mi jak wszedłes w tryb serwisowy tez jestem ciekaw co tam mozna zobaczyc :lol:

rav16 19-06-05 18:44

Witam
Mam pytanie czy tylko u mnie po uruchomieniu tej funkcji nie dziala wskaznik otwartych drzwi ??

darekw 19-06-05 20:04

Cytat:

Napisał KP

powedz mi jak wszedłes w tryb serwisowy tez jestem ciekaw co tam mozna zobaczyc :lol:

Po prostu trzymałem wciśnięty przycisk resetowanie komputera podczas przekręcania kluczyka z pozycji zero do zapłonu i jeszcze kilka sekund później. Z początku miałem jakieś kłopoty (nie pamiętam co to było), ale za którymś razem wszedł do trybu serwisowego. Później już za każdym razem wchodził w tryb serwisowy.

No i oczywiście w tym czasie nie pokazuje żadnych "zwykłych" informacji - np. o drzwiach :-)

ghostg 05-07-05 09:18

A mi ryglowanie działa i jest ok ale nie ma otwarcia po wyłączeniu silnika. i tu uważam jest problem bo w razie wypadku drzwi są zamknięte. Wiec prosze o pomoc jak zrobić otwieranie po przekręceniu kluczyka lub zgaśnięciu silnika????

polewiak 31-12-05 10:31

Cytat:

Napisał acmeadow
(nie jestem pewien roku) około 2003 - przy delikatnym kliknieciu kierunkiem on mryga trzy razy (super sprawa przsy dynamicznej jeździe po mieście), bagaznik otwierany z pilota i własnie ryglowanie automatyczne.

pozdro ! ;)


Niestety ale moja foczka nie mryga trzykrotnie... :-( a przyznam, ze bardzo mi się to podoba w F2... czy jest szansa by w jakiś sposób to uaktywnić?

A co do ryglowania z automatu działa super - zaraz po przekroczeniu kilku km.


BTW
Otwieranie z pilota jest wygodne - tyle, że u mnie bardzo często to nie działa - ani z pilota ani z kabiny - można tylko kluczykiem.. swoją drogą współczuję użytkownikom F2 - którzy nie mają włącznika w kabinie a na klapie - jak również nie mogą otwierać kluczykiem....

grzehoo 31-12-05 11:50

Cytat:

Napisał polewiak
czy jest szansa by w jakiś sposób to uaktywnić?

zależy jaki rocznik. w moim - 2003 nie można, bo nie mam jakiegoś tam modułu do tego zainstalowanego. Być może roczniki 2004 już miały. Nie wiem jaki ty masz.

Cytat:

Napisał polewiak
swoją drogą współczuję użytkownikom F2 - którzy nie mają włącznika w kabinie a na klapie - jak również nie mogą otwierać kluczykiem....

tak naprawdę nie ma to większego znaczenia. Jak w FFII masz otwarty centralny, to bagażnik też jest otwarty i można go po prostu otworzyć ręką chwytając za ukrytą "klamkę". W FFI jest podobnie - możesz otworzyć ze środka albo z klucza, ale i tak musisz klapę podnieść ręką. Na jedno wychodzi.
W FFI plusem jest jednak to, że jak stoisz np. na światłach nikt ci nie otworzy bagażnika.

[ Dodano: Sob 31 Gru, 2005 ]
Cytat:

Napisał polewiak
Otwieranie z pilota jest wygodne - tyle, że u mnie bardzo często to nie działa - ani z pilota ani z kabiny - można tylko kluczykiem..

też to miałem. Posłuchaj czy podczas włączania przycisku od bagażnika słychać stuk przekaźnika w kabinie. Jeśli tak - elektryka jest OK.
Spróbuj poczyścić zamek z tyłu w klapie. Mi pomogło kilkakrotne przeczyszczenie i poruszanie mechanizmem.

marcin9913 03-01-06 07:10

Cytat:

Napisał bossy
1. Włączyć kluczykiem zapłon.
2. Siedząc w samochodzie, trzykrotnie powtórzyć zablokowanie zamków w drzwiach przyciskiem Lock i odblokowanie klamką
3. Wyłączyć stacyjkę
4. Ponownie - trzykrotnie zablokować zamki w drzwiach przyciskiem Lock i odblokować klamką
5. Włączyć zapłon, po czym powinien dać się słyszeć pojedynczy sygnał piiiiiiii.
6. Jeden raz zablokować i odblokować drzwi.
7. Wyłączyć stacyjkę, kończąc tym samym programowanie.

A jak mam ruruchomione ryglowanie po włączeniu zapłonu to ta funkcja po ruszeniu autem zadziała?

Agata 04-01-06 15:43

Czytam kilkakrotnie instrukcję uaktywniania funkcji ryglowania , ale nie do końca rozumiem!
Po przekręceniu kluczyka do pozycji II rygluje się ręcznie drzwi przyciskiem Lock potem odryglowuje je klamką bez otwierania skrzydła drzwi i powtarza się tę czynność trzykrotnie, czy też samym Lock-iem należy pobawić się trzykrotnie i dopiero trzykrotnie poruszyć klamką? Sorki za może zbyt dokładny opis, ale myślę, że może to mieć znaczenie, w końcu każdy może mieć wątpliwości, zwłaszcza że jak czytam nie od razu wszystkim to wyszło, a niektórym nawet do tej pory nie :D

A jeszcze jedno, w mojej foce mam zamontowany centralny zamek otwierany z kluczyka i autoalarm obwodowy, czy więc warto próbować uaktywnić ww. funkcję?

grzehoo 04-01-06 15:52

Agata, ja nie wiem czy to coś w ogóle działa w FFII

Agata 05-01-06 08:00

No to tak, u mnie, tj. w mojej Foczce ta funkcja nie działa. Powtarzałam kilkakrotnie czynności zamykania, otwierania i wysłuchiwania piiii...... i nic, jedynie wzbudziło to u mnie śmiech z samej siebie :mrgreen:

mam wrażeniem, że zależy to jednak od rodzaju alarmu czy też zamka i chyba w modelach nowych nie działa :cry:

burgerowa 10-01-06 18:15

Agatko nie przejmuj się ja jak się zabrałam za to to ze śmiechu aż się popłakałam a mój pies spokjrzał na mnie i pewnie pomyslał ale znalazła sobie zabawę :D:D

robak41 08-02-06 09:05

:D U mnie działa ale blokuje faktycznie dopiero po ruszeniu z miejsca.
Pozdrawiam

KP 08-02-06 10:17

Cytat:

Napisał mariuszmax
ten patent nie dziala w FF2

niestety nie i było juz na ten temat pisane, mozna załatwic to alarmem :mrgreen:

jerry01 23-02-06 21:21

--------------------------------------------------------------------------------

Cześć - próbowałem zastosować ten sposób uaktywnienia centralnego - 1. Włączyć kluczykiem zapłon.
2. Siedząc w samochodzie, trzykrotnie powtórzyć zablokowanie zamków w drzwiach przyciskiem Lock i odblokowanie klamką
3. Wyłączyć stacyjkę
4. Ponownie - trzykrotnie zablokować zamki w drzwiach przyciskiem Lock i odblokować klamką
5. Włączyć zapłon, po czym powinien dać się słyszeć pojedynczy sygnał piiiiiiii.
6. Jeden raz zablokować i odblokować drzwi.
7. Wyłączyć stacyjkę, kończąc tym samym programowanie.

Dla sprawdzenia poprawności wykonania - zapalić silnik i ruszyć samochodem, w czasie czego winno nastąpić automatyczne zablokowanie drzwi.

Wyłączenie funkcji - ta sama procedura
_________________
ale niestety nie działa u mnie - moze robie jakiś błąd ? A może nie wszystkie foczki maja takie cudeńko jak automatyczne ryglowanie drzwi ? Mam foczke 1.8 tddi z 2000 roku wersja ghia - mozna gdzieś sprawdzić np. w serwisie czy mam takie coś w aucie ?

HELP HILFE POMOCY :? :roll: :?: :!: :!: :!:

cisza 23-02-06 21:23

jerry01, na spokojnie spróbuj jeszcze raz ... powinno zadziałać

Czoperek1984 24-02-06 17:34

Cytat:

Napisał cisza
jerry01, na spokojnie spróbuj jeszcze raz ... powinno zadziałać

Jak rozpoznac jaki alarm mam i czy da sie to zrobic:)?Oczywiscie za nim sprawdze:)

cisza 24-02-06 17:42

Cytat:

Napisał Czoperek1984
Jak rozpoznac jaki alarm mam i czy da sie to zrobic:)?Oczywiscie za nim sprawdze:)

z tego co pamiętam to nie kwestia alarmu lecz centralnego. Ludziom bez alarmu drzwi zamykają się automatycznie (dotyczy FFI).

mucha 25-02-06 17:22

Czy probował to ktoś w c-maxie bo mi to jakos nie wychodzi :(

KP 27-02-06 16:07

Cytat:

Napisał cisza
tego co pamiętam to nie kwestia alarmu lecz centralnego. Ludziom bez alarmu drzwi zamykają się automatycznie (dotyczy FFI).

no własnie w FFI to opcja zamka a w FFII alarmu :D

jerry01 09-03-06 10:32

[banghead] Niestety u mnie nie ma takiej funkcji chyba - nie działa mi automatyczne ryglowanie drzwi mimo ze mam centralny zamek [zaklopotanie] [helm]

Karniol 13-04-06 18:00

Niestety w mojej FFII nie działa. Nie ryglują się zamki przy włączonym zapłonie, a alarmu nie mam. Tak więc [ass] . Szkoda mogło być tak fajnie. [boshe]

cisza 13-04-06 19:56

Karniol,
Cytat:

Napisał mariuszmax
ten patent nie dziala w FF2


chemik 14-04-06 16:49

U mnie (FFI 2001r 1,6 ZETEC kombi) patent ten nie dziala...

Jackiller 16-05-06 11:39

Cytat:

Napisał Macios
1. Włączyć kluczykiem zapłon.
2. Siedząc w samochodzie, trzykrotnie powtórzyć zablokowanie zamków w drzwiach przyciskiem Lock i odblokowanie klamką
3. Wyłączyć stacyjkę
4. Ponownie - trzykrotnie zablokować zamki w drzwiach przyciskiem Lock i odblokować klamką
5. Włączyć zapłon, po czym powinien dać się słyszeć pojedynczy sygnał piiiiiiii.
6. Jeden raz zablokować i odblokować drzwi.
7. Wyłączyć stacyjkę, kończąc tym samym programowanie.

Dla sprawdzenia poprawności wykonania - zapalić silnik i ruszyć samochodem, w czasie czego winno nastąpić automatyczne zablokowanie drzwi.

Wyłączenie funkcji - ta sama procedura

Ogrzewam - sprecyzujcie (ci co im działa) co oznacza "właczyć zapłon" - to kluczyk w której ma byc pozycji :| :?:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi