Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Interwał wycieraczek - montaż, dobór manetki, podpowiedzi. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=11414)

warna 23-11-10 15:01

Na to nie wpadłem :D Dzięki. Jeszcze w wolnej chwili się upewnię, czy aby na pewno mam ten biały kabelek :)

michtat 23-11-10 17:31

ht11 a różni się czymś ten od fiesty?

maciek20038 23-11-10 17:49

Cytat:

Napisał michtat (Post 507689)
ht11 a różni się czymś ten od fiesty?

czY to fiesta czy transit czy mondeo czy focus nie ma zadnej roznicy one pasują.Roznica jest tyllko miedzy sedanem a hm.Chodzi o tylna wycieraczke

ht11 24-11-10 03:26

tak jak maciek20038 napisał żadnej różnicy tylko tylna wycieraczka :) więc po co przepłacać...

warna 24-11-10 21:12

Hm. Wyjąłem manetkę, ale w kabelkach nie mam żadnego całego białego. Bardzie jakieś różowe są, za to wszystkie 10 pinów jest osadzonych. Jest nadzieja na interwał? Bo nie chciałbym kupować i zaraz sprzedawać :P

Swoją drogą, grzebiąc tam, można się nieźle plastikiem pociąć :/

moons 24-11-10 21:26

Wystarczyło dokładnie przeczytać forum i ten temat. Wiadomo że faceci mają problemy z kolorami ale wystarczy zajrzeć na pin oznaczony 1 na wtyczce manetki wycieraczki, jeśli jest tam jakiś kabelek znaczy się kabelek od interwału jest, a czy on jest biały, różowawy, żółtawy to już zupełnie inna kwestia. W schematach jest opisany jako biały.
Pozdrawiam

warna 24-11-10 21:30

Zapytałem, bo sprawdzałem przy latarce i było ciężko mi w ogóle wyjąć tą wtyczkę. Ale jeśli będzie działać, to jutro jadę po manetkę :) Dzięki wielkie.

tomeq77 24-11-10 22:05

Cytat:

Napisał ht11 (Post 507382)
Część z demontażu. a tu znalazłem jeszcze tańszy http://allegro.pl/ford-fiesta-przela...322833379.html.
250zł to zdecydowanie za drogi interes...

ten gość ma szrot wyłącznie z fordami i ma/może mieć wszystko. Za manetkę z interwałam dałem 50zł. Mailem zapytałem, odpisał, umówiłem się na odbiór osobisty i mam :smt023

jaremi 25-11-10 08:53

Witam,

czy ktoś mi podpowie jakie styki pasują do gniazda przełącznika wycieraczek? Niestety u mnie brak osławionego białego kabelka. Będą pasować od gniazda do radia w standardzie ISO?

warna 25-11-10 13:41

Kupiłem, podłączyłem, działa. Jest jeszcze więcej tego typu funkcjonalności, które się "uaktywnią" po włożeniu części od lepszej wersji wyposażeniowej?

Dzior 25-11-10 14:58

Cytat:

Napisał warna (Post 508530)
Kupiłem, podłączyłem, działa. Jest jeszcze więcej tego typu funkcjonalności, które się "uaktywnią" po włożeniu części od lepszej wersji wyposażeniowej?

Mogą występować elementy instalacji pod komputer pokładowy (trzeba zajrzeć za zegary czy jest wtyczka), podgrzewania foteli albo oświetlenie "skarpetek"
Opisy czego i gdzie szukać należy szukać w FAQ ;-)

qrczakos 27-11-10 11:38

potwierdzam, przedliftowy foki tylko ściągamy osłone, wypinamy manetke, wypinamy wtyczke, wpinamy wtyczke do nowej manetki (ja mam od mondeo), wsuwamy, pyk , osłonke zamykamy i hula i buczy;) koszt 4 dychy za manetke i może z 3,5minuty roboty własnej:)

tomeq77 27-11-10 14:27

Cytat:

Napisał qrczakos (Post 509216)
potwierdzam, przedliftowy foki tylko ściągamy osłone, wypinamy manetke, wypinamy wtyczke, wpinamy wtyczke do nowej manetki (ja mam od mondeo), wsuwamy, pyk , osłonke zamykamy i hula i buczy;) koszt 4 dychy za manetke i może z 3,5minuty roboty własnej:)

a ja właśnie wróciłem z auta... i lipa: nie ma kabelka:
http://img560.imageshack.us/img560/44/dsc00693.th.jpg

Nie wiem czy mi się chce w taki mróz coś robić...
Normalnie ręki opadają...:-(

siwy05 27-11-10 16:31

Eeee tam wciskasz kabelek we wyczke, dociskasz łącząc obie ze sobą i już, ja tam nic nie lutowałem, tylko na wcisk kable włożyłem, wypaść nie ma jak i działa

Bourne 27-11-10 19:21

Cytat:

Napisał tomeq77 (Post 509248)
a ja właśnie wróciłem z auta... i lipa: nie ma kabelka:
http://img560.imageshack.us/img560/44/dsc00693.th.jpg

Nie wiem czy mi się chce w taki mróz coś robić...
Normalnie ręki opadają...:-(

Ale ty masz foce po lifcie czyli masz moduł komfortu GEM i dla tego nie masz tego kabelka

tomeq77 27-11-10 20:10

Cytat:

Napisał siwy05 (Post 509273)
Eeee tam wciskasz kabelek we wyczke, dociskasz łącząc obie ze sobą i już, ja tam nic nie lutowałem, tylko na wcisk kable włożyłem, wypaść nie ma jak i działa

OK, no to kolejne, mam nadzieję ostatnie, pytanie: czy żeby przeciągnąć kabelek od GEMa do manetki trzeba wyciągać radio?

I czy na 100% mogę wyciągnąć wtyczkę z GEMa bez odłączania aku?

Kacper85 27-11-10 20:58

jak umiesz przeciągnąć bez wyciągania radia, to nie musisz. Wszystko zależy jak chcesz to zrobić :) wyciągnięcie będzie na pewno sporym ułatwieniem, bo radzę kabel puścić chociażby obok jakiejś wiązki, a nie luzem - inaczej po czasie będzie coś Ci stukało na dziurach, lub w najgorszym wypadku kiedyś Ci się przetrze i zrobi zwarcie.
Wyciągnięcie radia to nie jest nawet 5minut roboty.

siwy05 28-11-10 10:26

Wyciągać nie trzeba, choć trochę to ułatwia sprawę, ja aku nie odłączałem nawet jak zmieniałem GEM więc nie ma co histeryzować :)

Marek-B 01-12-10 19:44

Cytat:

Napisał Marek-B (Post 503259)
Mam jak w opisie ..Kombi2000r , czyli przed liftem.
Czy taką manetkę wystarczy zamienić z obecną ...bo już się pogubiłem w temacie..

http://img101.imageshack.us/img101/244/6stopni.jpg

No i [notworthy]:smt088 nie mam białego kabelka , choć foka przed liftem.
Przyszedł dziś DOPIERO , przełącznik, przepinam ...a tu dziura w kostce..
W sobotę powalczę z kabelkiem , narazie działa tak jak stARY , TYLKO CZASÓWKI NIE DZIAŁAJĄ .


EDIT>>

Przewertowałem poraz -nty cały temat i...
zgłupiałem do reszty.

Mam taki moduł.
98AG15K600AB różowy.
Czyli wychodzi na to ,że się da puścić tego kabelka ?
Zimno jak diabli , ale bym jutro powalczył.

Dzior 01-12-10 20:27

Cytat:

Mam taki moduł.
98AG15K600AB różowy.
Czyli wychodzi na to ,że się da puścić tego kabelka ?
Zimno jak diabli , ale bym jutro powalczył.
Przed liftem kabelek wpina się do złącza w skrzynce za pedałami.

o tak http://www.focusklubpolska.pl/showpo...9&postcount=36

Marek-B 03-12-10 13:18

Ufffffffff...
zimno , kable sztywne , musiałem grzać suszarką żeby nie połamać , ale..
DZIAŁA:)

tomeq77 03-12-10 14:11

Cytat:

Napisał Marek-B (Post 511568)
Ufffffffff...
zimno , kable sztywne , musiałem grzać suszarką żeby nie połamać , ale..
DZIAŁA:)

Ja zamierzam w sobotę się tym zająć. Tyle, że mam auto po FL i droga kabelka bedzie troche dłuższa i trudniejsza.

edit: i zrobione. Auto po jeździe, więc ciepłe. Wszystko trwało jakieś pół godziny.
Kolejny mały + na korzyść Focusa.

michtat 16-12-10 20:14

No i jestem kolejnym szczęśliwym posiadaczem tej pierdółki - aczkolwiek bardzo przydatnej pierdółki. Faktycznie pociągnięcie kabelka to pikuś. Na szczęście miałem starą kostkę od włącznika świateł i okazało się, że tam jest kilka takich pinów jak potrzeba. A przełącznik kupiony od mondeo mk3

mrkaczor 19-12-10 21:12

Zajrzałem do swojej instalacji i okazuje się, że też mam w pełni obsadzoną przewodami wtyczkę (Focus 99' przed liftem) :D Także lece prosto na allewiadomo i mam nadzieję że będzie choinkowy prezencik dla foki z serii "plug&play" :D Mam tylko pytanie do osób już po zakupach - od których bryczek manetki mają też support dla tylnej szyby? :) Z tego co wiem od Mondeo mk3 chyba wszystkie i od Fiesty to samo...?

Kacper85 19-12-10 21:41

focus htb i kombi, fiesta każda, mondeo htb i kombi
wystrzegać się: mondeo sedan i focus sedan.

michtat 20-12-10 07:17

Mrkaczor zobacz w dziale znalezione na giełdzie wrzuciłem taki od mondeo. Zadzwoń do gościa i pogadaj o cenie bo miał cały przełącznik za 35zł. Teraz podwyższył do 49, ale z gościem gadałem jak sam szukałem i myślę że się z nim dogadasz.

siwy05 20-12-10 09:52

Cytat:

Napisał mrkaczor (Post 519523)
Zajrzałem do swojej instalacji i okazuje się, że też mam w pełni obsadzoną przewodami wtyczkę (Focus 99' przed liftem) :D Także lece prosto na allewiadomo i mam nadzieję że będzie choinkowy prezencik dla foki z serii "plug&play" :D Mam tylko pytanie do osób już po zakupach - od których bryczek manetki mają też support dla tylnej szyby? :) Z tego co wiem od Mondeo mk3 chyba wszystkie i od Fiesty to samo...?

wszystkie, które na górnej części mają znaczki szyby tylnej, niektóre transity, fiesty, mondeo hatch i kombi, foka tak samo, sedany nie mają tylnej wycieraczki

mrkaczor 21-12-10 21:59

Cytat:

Napisał siwy05 (Post 519658)
wszystkie, które na górnej części mają znaczki szyby tylnej, niektóre transity, fiesty, mondeo hatch i kombi, foka tak samo, sedany nie mają tylnej wycieraczki

Tyle to wiem, z tym że nie zawsze zdjęcie jest tak zrobione, że widać tą wycieraczkę :| Dlatego wolałem się upewnić co do kompatybilnych źródeł :p

Cytat:

Napisał michtat (Post 519617)
Mrkaczor zobacz w dziale znalezione na giełdzie wrzuciłem taki od mondeo. Zadzwoń do gościa i pogadaj o cenie bo miał cały przełącznik za 35zł. Teraz podwyższył do 49, ale z gościem gadałem jak sam szukałem i myślę że się z nim dogadasz.

Wielkie dzięki michtat [jupi] Jakoś nie natrafiłem na tą ofertę jak szperałem na allegro a faktycznie koleś w porządku (tzn. jeszcze nie mam manetki ale już wsio ugadane i jest niby w drodze :D) - kosztowała 35zł faktycznie bo ta nowa cena to za cały moduł z kierunkami i taśmą :) Ogólnie wyszło mnie 40zł z przesyłką [dance] Teraz tylko wyszarpać jakoś starą ubożyznę i [wielebny2] :p

michtat 22-12-10 07:58

Cytat:

Napisał mrkaczor (Post 520343)
Wielkie dzięki michtat

miło mi, że mogłem pomóc :-)
Z wyciągnięciem starego przełącznika nie ma najmniejszego problemu. Ja wymontowałem tylko górną część obudowy kierownicy (nie odkręcasz żadnych wkrętów tylko te zatrzaski z boku wciskasz). Jak już zdejmiesz to patrząc od góry przełącznik się trzyma na takim jakby zatrzasku - zwalniasz zatrzask i wyciągasz przełącznik do góry. I po robocie

mrkaczor 23-12-10 13:29

No i dobrze powiedziane - po robocie [dance] Wymiana manetki to faktycznie pół minutki roboty :D Tylko mam pytanko jak u was działa ten interwał? Bo u mnie na pracy przerywanej śmiga aż miło (czyli manetka w porządku :)), ale już na pracy ciągłej zero efektu - dalej mam tylko dwa fabryczne stopnie :( A z tego co kojarzę u ojca w mondeo można było też i częstotliwość pracy ciągłej regulować... no chyba że jednak słabo pamiętam? :p

Edit: dzisiaj podpatrze to jeszcze u ojca wieczorem, ale być może to wina uboższego modułu czasowego w foczce...? :(


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi