Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [FFII] Tarcze i klocki - informacje, dobór, ceny (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=19022)

giepe 16-06-09 17:41

Cytat:

Napisał giepe
Jaki komplet tarcz i klocków proponujecie założyć do FFII z silnikiem 1,6TiVCT?

Hamulce ważna rzecz, więc jakoś mnie nie przekonuje komplet wystawiany przez wielu sprzedawców na Allegro w postaci tarcz BREMBO
o symbolu 09.9464.14 i kompletu 4 klocków hamulcowych marki FERODO o symbolu FDB 1594.

Co można dostać innego w cenie <= od kompletu Motorcrafta?
Bardzo chciałbym poznać Waszą opinię i doświadczenia!

Konkretyzując moje pytanie: jaka jest alternatywa z ATE a może jeszcze coś innego jak np. TARCZE firmy MILE i klocki hamulcowe TEXTAR / ICER?

tresorxxx 18-06-09 09:04

Ja zakupiłem do siebie kompletny zestaw przód + tył TRW LUCAS co do tarcz nie mam zastrzeżeń ale klocki porażka. Niesamowicie sypią się i wżerają w alusy. Wcześniej miałem oryginalne motorcrafta i się tak nie sypały.

KP 18-06-09 09:22

ja ujezdzam na zmiane Ferodo i Motorcrafty w tej chwili na przodzie mam zalozone Ferodo
jedne i drugie są ok tyle ze Ferodo o połowe tansze i troszkę bardziej brudzą
co do jakosci hamowania - bez różnicy

Artur83 18-06-09 15:11

Cytat:

Napisał wielebny
ja ujezdzam na zmiane Ferodo i Motorcrafty w tej chwili na przodzie mam zalozone Ferodo
jedne i drugie są ok tyle ze Ferodo o połowe tansze i troszkę bardziej brudzą
co do jakosci hamowania - bez różnicy

Ja również mam podobny zestaw i nie narzekam :)

Kenio_PL 22-06-09 20:19

powiem tak :
Ferodo Premier mam w drugim aucie (KLOCKI I TARCZE FERODO) i musze przyznac twardy zestawik. Narazie nie interesowalem sie co do ich zuzycia. Cenowo niebyly az tak straszne.
Odpowiadajac na pytanie ktory z wiodacych producentow jest dostawca hamulcy na 1 montaz powiem ATE .
Ostatnio do foczki wsadzilem klocki firmy BRECK (podobno dobre jakies ale nie sadze bo polskie :mrgreen: ) Ludzie zachwalaja strasznie TEXTARY i ZNANE BREMBO ORAZ FERODO jako zestawy . Ponadto na oryginalach przejechane mialem tylko 28000 tys :x

Tak wiec nie mam dobrego zdania o oryginalach [tuning]

Pozdro

Tito54 15-08-09 16:44

Foczką jeżdżę od pół roku i hamulce zaczęły pulsować. Przeczytałem więc wszystkie wypowiedzi i zamierzam założyć na przód tarcze Mikoda, tylko zastanawiam się nad klockami do nich. Może Ferrodo, Textar a może inne. Miał ktoś w praktyce taki zestaw ? Mikody stosowałem w Escorcie i sprawdzały się.

ernestdoc 27-10-09 15:37

a co powiecie na taki zestaw chcę zamontować na przód tarcze i klocki boscha, czy jest ktoś kto już ujeżdżał taki zestaw?

krutoj 28-10-09 21:18

Cytat:

Napisał ernestdoc (Post 376613)
tarcze i klocki boscha, czy jest ktoś kto już ujeżdżał taki zestaw?

Ja miałem na vectrze b "kompletny komplet" boscha, tj. klocki/tarcze/przód/tył i sprawdził się bardzo dobrze. Długo wytrzymał, dobrze hamował, zero piszczenia, równomierne zużycie. Generalnie polecam.

ernestdoc 28-10-09 22:31

to mnie kolego uspokoiłeś bo jutro już wymiana i decyzja zapadła , dzięki

gervee 14-05-10 00:12

Gdzie kupujecie tarcze i klocki - chodzi mi o zamiennki lub firmy trzecie?
Może da się mniej niż 500 PLN za tarcze i klocki na przód (motorcraft)?

MisiekT 14-05-10 00:31

wez z allegro brembo+ferodo, 350zl i po sprawie

zwy 14-05-10 09:42

autojapan_2007 na allegro i odbiór masz w Krakowie

gervee 14-05-10 14:35

Cytat:

Napisał zwy (Post 447350)
autojapan_2007 na allegro i odbiór masz w Krakowie

To wiem i znam. Jak mają się jakościowo te produkty (? oryginalne) do Motorcrafta? Jak na razie mam Motorcrafta i przejechane 105 tys (pierwsze tarcze i drugi komplet klocków). Teraz tarcze idą won razem z klockami bo zużyte i trzeba komplet - może więc na próbę Ferodo + Brembo.

zwy 14-05-10 15:51

Ja kupiłem brembo i ferodo i jak na razie jest bardzo dobrze po 2000 km

droc 15-06-10 22:47

Witam,
Podczas ostatniego przeglądu w ASO powiedzieli, że tarcze mam poniżej minimalnej grubości no i klocki też miałyby na max 3k km starczyć. Od tego czasu przejechałem jakieś 1,5k km i zaczynam się denerwować ;-) W związku z tym nadszedł czas na zakupy. I tu zaczynają się schody, bo jestem kompletny lajkonik jeżeli chodzi o motoryzację w znaczeniu "zrób-to-sam".
Moja Foka to HB 5d 1,6 TDCi 109KM z 2005 roku. Mam 15" felgi stalowe. Precyzując pytanie chciałbym uzyskać informacje jakie tarcze i klocki (na przód) muszę kupić? Zdecydowany jestem raczej na Motorcrafta, więc będę wdzięczny za konkretne numerki części. No i co poza tarczą i klockiem jest potrzebne? Płyn hamulcowy? Jakieś zaciski? Chciałbym mechanikowi zawieść komplet, żeby nie było nieoczekiwanych wydatków.

pozdrawiam i dzięki za pomoc!

adamo 03-08-10 19:49

Założyłem ostatnio z przodu tarcze ATE Power Disc i do tego klocki też ATE i efekt jest naprawdę niezły. Znacząca poprawa w stosunku do oryginalnego zestawu. Hamulce są naprawdę bardzo czułe.
Polecam

dudek 05-01-11 16:46

Jako, że na dniach oddaję fokę na duży przegląd chciałbym prosić o rade dotyczącą układu hamulcowego...
Jakie tarcze, jakie klocki. Dodam, że najprawdopodobniej do wymiany mam zaciski...
Czy kupić standardowy zestaw Brembo + Ferodo?...czy może jakieś lepsze 300mm nacinane tarcze??

drake 05-01-11 19:06

Chłopie, masz tak ogromny temat obok, że aż wstyd pytać. Naprawdę...

palkens 05-04-11 15:15

Witam
chciałłbym się zapytać jak na dzień dzisiejszy ma się jakość klocków:
ate vs lucas vs motocraft
wszystkie 4 chce wymienić w moim 1.8 tdci
nie chodzi mi o cene a o jakość które sa poprostu lepsze:)
pozdrawiam

Adam Getka 05-04-11 15:32

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44413


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi