Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [Ogólne] Tarcze oraz klocki - Zimmermann, ATE, EBC, Black Diamond, Mikoda. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53534)

pawpor 03-12-12 14:50

Cytat:

Napisał kodens79 (Post 801240)
Co polecacie na przód i tył ? chodzi mi komplety .

Odpowiedź poleciała na PW :)

Dietih 07-12-12 22:37

Pawpor , widziałem na alle , że macie w ofercie klocki ATE CERAMIC ,

napisz coś o nich, czy warto, jakie są plusy i minusy,
a przede wszystkim czy nie są za twarde i nie wykończą zwykłej standardowej tarczy zbyt wcześnie, bo i takie opinie na forach można spotkać

w szczególności porównanie ze zwykłymi ATE ??

marfm76 07-12-12 22:50

pawpor napisz mi na PW jaka była by cena z wysyłką kompletu przednich tarcz ATE PowerDisc wraz z kompletem klocków.
A może do Foki 1.6 Kombi Benzyna polecasz jakiś inny zestaw - to wtedy zrób mi alternatywną wycenę drugiego zestawu. Z góry dzięki.
P.S. Z góry zaznaczam (jeśli miało by to znaczenie przy wycenie) , że ewentualne zakupy planuje dopiero po Nowym Roku

Falcon 07-12-12 23:48

Nie na priva lecz tu bo też jestem zainteresowany.;-)

pawpor 10-12-12 09:57

Cytat:

Napisał Dietih (Post 803000)
Pawpor , widziałem na alle , że macie w ofercie klocki ATE CERAMIC ,

napisz coś o nich, czy warto, jakie są plusy i minusy,
a przede wszystkim czy nie są za twarde i nie wykończą zwykłej standardowej tarczy zbyt wcześnie, bo i takie opinie na forach można spotkać

w szczególności porównanie ze zwykłymi ATE ??

Z minusów ATE Ceramic to chyba tylko to, że nie nadają się do katowania na torze - każdy ceramiczny klocek po przegrzaniu robi się agresywny dla tarczy..

Z plusów
- Brak pylenia (podstawowa zaleta)
- Większa siła hamowania (wynika z opinii naszych klientów)
- Mniejsze zużycie tarcz i klocków
- Brak piszczenia

Niestety do Focusa MK1 nie są produkowane klocki z mieszanką Ceramic

---------- Post dodany o 09:57 ---------- Poprzedni post był z 09:53 ----------

Cytat:

Napisał marfm76 (Post 803006)
pawpor napisz mi na PW jaka była by cena z wysyłką kompletu przednich tarcz ATE PowerDisc wraz z kompletem klocków.
A może do Foki 1.6 Kombi Benzyna polecasz jakiś inny zestaw - to wtedy zrób mi alternatywną wycenę drugiego zestawu. Z góry dzięki.
P.S. Z góry zaznaczam (jeśli miało by to znaczenie przy wycenie) , że ewentualne zakupy planuje dopiero po Nowym Roku

Cena takiego zestawu to 409zł - 5% rabatu - 388,55zł

Wysyłka
Paczkoamty po przedpłacie 11,99
Kurier po przedpłacie 17,50
Kurier za pobraniem 30zł

Cena aktualna na dzisiaj - nie wiem jak będzie po nowym roku (będzie zmiana cennika)

magnum 05-01-13 17:15

pytanko do pawpor, czy tarcze do mk1 do przodu Mikoda GT są warte uwagi? jeżeli tak to jakie klocki dobrze z nimi współgrają? ;) z góry dzięki za odpowiedź ;)

pawpor 05-01-13 18:04

Cytat:

Napisał magnum (Post 813048)
pytanko do pawpor, czy tarcze do mk1 do przodu Mikoda GT są warte uwagi? jeżeli tak to jakie klocki dobrze z nimi współgrają? ;) z góry dzięki za odpowiedź ;)

Wg mnie nie. Sprzedaliśmy kiedyś kilka kompletów i mamy z nimi same problemy (zwroty gwarancyjne) dlatego przy kolejnej aktualizacji sklepu tarcze te będą usunięte z oferty. Do Focusa I polecamy zestaw na Ate PowerDisc lub Zimmermanna jeżeli chodzi o gładkie tarcze

Atlis 05-01-13 18:45

sa juz jakies lepsze klocki do MK3? Niebawem bede musial zmieniac...

pawpor 05-01-13 18:54

Cytat:

Napisał Atlis (Post 813148)
sa juz jakies lepsze klocki do MK3? nie bawem bede musial zmieniac...

Na szczęście zostawili te same co w II :)

przód - http://www.brakeparts.pl/category.php?id_category=4335
tył - http://www.brakeparts.pl/category.php?id_category=17013
Do tego
Ate Ceramic przód - 249zł/kpl
Ate Ceramic tył - 208zł/kpl

Atlis 06-01-13 01:52

te od diesli pasuja do 1.6 ecoboost o tarczy 300mm? :smt017

btw, to o ate napisales na forum fordow:

Mam trochę doświadczenia z klockami ceramicznymi (nie ATE) i wygląda to tak: klocki są ok w optymalnych temperaturach pracy, lecz gdy tylko zdarzy nam się przegrzać układ klocki stają się strasznie agresywne dla tarcz (robią z nich sieczkę...). Czyli podsumowując klocki ceramiczne są dobre do emeryckiej jazdy, gdy ważny jest wygląd i wytrzymałość części. Nie nadaje sie do sportowej jazdy.
Dla osób lubiących "wykorzystywać" hamulce w swoich samochodach polecam klocki półceramiczne.


doradz klocki, nie szajs.

pawpor 06-01-13 09:24

Atlis chyba źle rozumiecie mój post na Ford Clubie - Ceramic to klocki bardzo dobre klocki do normalnej jazdy, tylko nie należy mysleć, że to klocek sportowy (wiele osób tak myśli widząc Ceramic i myśli, że trzeba je rogrzewać). Każdy klocek ceramiczny po przegrzeniu (Ate Ceramic bez problemu wytrzyma hamowanie Z 180->0 ale nie wytrzyma pałowania po torze) robi się agresywny dla tarczy. Jeżeli lubisz poszaleć to zakładaj EBC Green lub Hawk HPS
Do tarcz 278mm i 300mm w II też były te same klocki stosowane :)

muzz 06-01-13 23:03

Cytat:

Napisał pawpor (Post 813096)
Wg mnie nie. Sprzedaliśmy kiedyś kilka kompletów i mamy z nimi same problemy (zwroty gwarancyjne) dlatego przy kolejnej aktualizacji sklepu tarcze te będą usunięte z oferty. Do Focusa I polecamy zestaw na Ate PowerDisc lub Zimmermanna jeżeli chodzi o gładkie tarcze

hmm...a może to kwestia odpowiedniego doboru klocków?
sam miałem i nie narzekałem...ba nawet znajomek miał ATE PD w jednym samochodzie i w drugim w tym samym czasie M GT i mówił, że Mikody lepsze ;)
chyba, że to też kwestia w jakim samochodzie ;)

pawpor 07-01-13 09:57

Cytat:

Napisał muzz (Post 813828)
że Mikody lepsze
chyba, że to też kwestia w jakim samochodzie

Chcesz zobaczyć zdjęcia Mikody GT z Mondeo MKII 1.8?

muzz 07-01-13 16:49

wierzę ale tak jak mówie...ja miałem mikody GT w 230konnym kompakcie ważącym prawie jak klasa średnia i nie narzekałem...really...
znajomek tak samo a jeździł o wiele ostrzej niż ja...
po prostu zastanawiam się czy z mikodami to nie jest tak, że przy odpowiednich klockach jest rewelacja a przy innych masakra...ot ;)
znam kilku innych co też latają/latali mocniejszymi samochodami i też mikody mieli i też nie narzekali...
kolejna sprawa, że może w ciągu ostatnich 2 lat tak bardzo spadli z jakością...
głośno myślę :)

pawpor 07-01-13 17:00

Możliwe, że spadli z jakością bo 5 lat temu mieliśmy z wspólnikiem zamontowane ich tarcze i były naprawdę ok, ale to co teraz się dziej (tarcza z mondeo przy kazdym otworze pękła...) to jest jakieś nieporozumienie. Wież mi, że gdyby nie było problemów z tymi tarczami to sprzedawalibyśmy je nada

muzz 08-01-13 10:08

a tak przy okazji, co byś polecił do seryjnej tarczy (FFII, kombi, 1.6 Ti-VCT) do normalnej jazdy (czasami może szybciej ale to dupowóz a nie wyścigówka) i coś co by nie pyliło za bardzo?

Lisy 08-01-13 10:22

podłączam się do pytania.. silnik też VCT.. z tym że komplecik tarcze + klocki. Coś w stylu "dobra jakoś i cena"

pawpor 08-01-13 11:10

Obu polecam zestawy Zimmermanna ;) Podeślijcie VIN na PW wtedy prześlę pełną wycenę. Muzz jeżeli zależy Ci na braku pylenia polecam zamontować klocki Ate Ceramic

PICANTO 09-01-13 17:08

Cytat:

Napisał pawpor (Post 814326)
Obu polecam zestawy Zimmermanna ;) Podeślijcie VIN na PW wtedy prześlę pełną wycenę. Muzz jeżeli zależy Ci na braku pylenia polecam zamontować klocki Ate Ceramic

a tak mniej więcej ile by wyniosło za komplet tarcze+klocki Zimmermanna za przód i ile za tył ( chodzi mi tylko o rząd wielkości ) za niedługo też pewnie będę musiał wymienić, tylko nie wszystko naraz, pytam orientacyjnie.

pawpor 09-01-13 17:38

PICANTO poniżej pełna oferta do Twojego samochodu
- tarcze przód - http://www.brakeparts.pl/category.php?id_category=30146
- tarcze tył - http://www.brakeparts.pl/category.php?id_category=41993
- klocki przód - http://www.brakeparts.pl/category.php?id_category=4335
- klocki tył - http://www.brakeparts.pl/category.php?id_category=17050

PICANTO 11-01-13 21:00

pawpor
który zestaw byś polecał dla mojego wózka na przód do przeciętnej jazdy:
1.TARCZE HAMULCOWE ZIMMERMANN STANDARD CoatZ/KLOCKI HAMULCOWE ZIMMERMANN
436 pln
2. TARCZE HAMULCOWE ATE STANDARD / KLOCKI HAMULCOWE ATE - 470 pln
3. TARCZE HAMULCOWE ATE POWERDISC / KLOCKI HAMULCOWE ATE - 538 pln

chyba, że jakiś inny zestaw

skylla1 11-01-13 21:33

Zestaw 2 - ATE - jest chyba identyczny jak ten fabryczny z pierwszego montażu, więc powinien być optymalny.

razz 14-01-13 10:45

Zestaw 2 kupiłem jakieś 7000km temu od pawpor. Sprawdza się bardzo dobrze, tarcze proste, hamuje jak należy. Jedyny minut to to że czasem potrafi zapiszczeć.

pawpor 14-01-13 10:50

Picanto zestaw Zimmermanna jest jak najbardziej godny polecenia :)

muzz 14-01-13 12:03

do mnie paczuszka dotarła...dzięki!

Falcon 14-01-13 12:45

Do mnie też dotarła :-), Ate Power Disc z klockami Ate na razie działa jak należy, ale dopiero 600km przejechałem, na razie nic nie piszczy więc z oceną się wstrzymuję.;-)
Dzięki za szybką (36h od zamowienia!) i bezproblemową realizację! :-)

SOLAN 14-01-13 18:55

Cytat:

Napisał pawpor (Post 816525)
Picanto zestaw Zimmermanna jest jak najbardziej godny polecenia :)

A jakie klocki wybrac do zestawu Zimmermann sport (przód) i standart (tył) bo słyszałem opinie że Zimmermanna strasznie pylą , i lepiej wybrać coś innego ale jakie?

pawpor 14-01-13 19:06

Jeżeli zależy Ci na niskim pyleniu to EBC Green lub Ate Ceramic. Jeżeli jeździsz dynamicznie to wybrałbym EBC Green - doskonale spisują się z Zimmermannami

SOLAN 14-01-13 19:20

Cytat:

Napisał pawpor (Post 816699)
Jeżeli zależy Ci na niskim pyleniu to EBC Green lub Ate Ceramic. Jeżeli jeździsz dynamicznie to wybrałbym EBC Green - doskonale spisują się z Zimmermannami

Ajak będzie wyglądało zużycie tarcz przy takich klockach .

pawpor 14-01-13 19:23

Tak samo jak na klockach OEM lub nawet mniej. Klocki EBC podobnie jak Ate Ceramic mniej zużywają tarcze dzięki zastosowaniu mieszanki która dyfundując w głąb tarczy utwardza powierzchniową jej warstwę


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi