Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [Ogólne] Polecane tarcze oraz klocki hamulcowe - czytaj pierwszy post! (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44413)

yarek444 03-02-16 20:35

Ja mam tarcze ATE a klocki TRW. Jest ok, jezdze juz 3 lata i smiga dobrze:)

Tal-Rash 03-02-16 22:00

Trzy lata bez wymiany? ja ebc green stuf wytarłem w 15misięcy...
ale wróćmy do tematu.
Pylenie. Kiedyś mówiono że dobry klocek musi pylić. Rozumiem że dziś jest to nieaktualne? Bo patrząc na ceny i opinie o niektórych klockach wierzyć mi sie nie chce że coś się nadaje na kjsy i NIE PYLI.

style 07-02-16 14:29

No właśnie jestem za ATE, ale słyszałem dobre opinie o TRW i za 300 zł komplet z klockami trochę kusi, ale chciałbym poznać opinie kogoś kto hamował na tej firmie bo potem będe załował, że nie wziąłem standardowo ATE :)

weuek 07-02-16 15:16

Nie ma znaczenia/różnicy, byle podrobione nie było.

style 07-02-16 21:42

Tzn. uważasz, że nie ma różnicy pomiędzy ATE, a TRW ? Skąd takie wnioski ?

weuek 07-02-16 23:50

To nie ten segment rynku (i tarcze małe, pewnie tylko na przedniej osi). O istotnych różnicach to można rozprawiać na temat rożnych kolorów klocków EBC.

style 09-02-16 22:29

Tzn. uwważasz, że skoro to tarcze do 1.6 to nie ma co o nich dyskutować bo nie rozumiem ?
Do tej pory miałem brać ATE zwykłe lub PD, ale trafiły mi się te TRW i wiem, że kilka osób je używało i była zadowolona, ale chciałem poznać jeszcze inne opinie... bo nie chce, żeby mi się po pół roku pogięły:)

weuek 09-02-16 23:42

Cytat:

Napisał style (Post 1110105)
bo nie chce, żeby mi się po pół roku pogięły:)

No to te do 1.6 (o ile masz tam rozmiar fabryczny) tym bardziej się nie pogną. I dowolne normalne (tzw. markowe) spiszą się bardzo podobnie.

style 15-02-16 22:42

Pierwszy raz kupiłem inny zestaw niż ATE - Kupiłem cały komplet na przód TRW. Jak zamontuje i pojeżdżę to napiszę jak wrażenia :)

beku_adii 17-02-16 21:09

co powiecie o klockach firmy KRAFT?

thomas77 17-02-16 21:49

to raczej niższa półka;)

Marek-B 18-02-16 09:06

Ja jeżdżę na tarczach i klockach TRW od miesiąca. Nie myślałem ,że mój focus może tak dobrze hamować :)

style 18-02-16 09:24

Oo to dobrze wróży - sam się niedługo przekonam jak założe cały komplet :)

weuek 18-02-16 09:32

Bez danych liczbowych to, że "dobrze, świetnie czy rewelacyjnie" hamuje - to nic obiektywnie nie znaczy.

beku_adii 18-02-16 22:41

a no własnie, ja tarcze zostawiam, zmieniam klocki i to jedynie dlatego, że piszczą w czasie jazdy... No chyba, że to łożysko, ale podczas hamowania jest cisza, także obstawiam głupie klocki

AdoKrycha007 23-02-16 15:58

Cytat:

Napisał Tal-Rash (Post 1108987)
Trzy lata bez wymiany?.

ja mam już 4 lata (prawie 60 tys km) bez wymiany a klocków mam jeszcze 30%. robiłem wtedy w ASO komplet przedni tarcze+klocki - obie oryginalne Ford Motorcraft. cięzkiej nogi nie mam, raczej jak praaawie-dziadek ;-) jak ktoś nie jeździ gaz-hamulec, i ma dobry markowy produkt założony, to wystarczą na długo.

panmatek 24-02-16 13:03

tarcze i klocki focus RS MK2
 
Witajcie forumowicze. Jakie tarcze i klocki polecacie do mojego fordzika ?

KrisSz 24-02-16 13:31

A jaki masz styl jazdy i czy upalasz auto ?

panmatek 26-02-16 14:46

Cytat:

Napisał KrisSz (Post 1112635)
A jaki masz styl jazdy i czy upalasz auto ?

mieszany wiadomo jest to auto na codzien, ale od czasu do czasi lubie tez poszaleć :)
Narazie mowa o tarczach i klockach z tyłu bo przód wyglada dobrze.

kkylo 09-04-16 18:38

w tym miesiącu planuję wymianę hamulców przód + tył , co polecacie ?
przód tarcze + klocki
tył bębny + szczęki + samoregulatory (ręczny nie odbija)

MichalST 10-04-16 01:14

Kiedyś pochwaliłem tu Zimmermany, cofam zdanie. O ile przednie tarcze trzymają się pancernie od 50tyś km mimo agresywnej jazdy, tak komplet założony na tył skrzywił się po 3 miesiącach. Nadmieniam że była zima, śniegi, powolna jazda, w skrócie brak warunków do przegrzania tarcz. Na bijących przejechałem 2 miesiące, teraz przetoczyłem i zobaczymy co dalej...

qluk 11-04-16 14:20

Michał, które zimmermany bo miałem założyć do siebie na tył (DBA jednak wykracza poza budżet na ten sezon).

MichalST 11-04-16 15:41

Zwykłe gładkie.
Natomiast wiercone (które mam na przodzie) trzymają się za*****cie. Możesz zagrzać do fioletu i nic im nie jest. Teraz męczę na nich drugi komplet klocków.
Może do tych cywilnych gładkich dają gorszy stop żeliwa?

qluk 11-04-16 17:40

Przód mam DBA 4000 T3 i jestem z nich mega zadowolony, jednak koszt na tył ... no cóż fundusz tegoroczny zweryfikował plany ;-)
To pozostaje rozważyć Zimmermany, Ate standard lub EBC standard.

Sylwester87 16-04-16 21:19

Witajcie, potrzebuję porady.

Podczas wyjazdu zapiekły mi się klocki w przednim kole, koniecznie musiałem dojechać na miejsce więc z problemami ale dojechałem. Auto odstawiłem do mechanika, wymienił sparciały od środka przewód i było git. 3 tygonie pojeździłem, żadnego bicia nie było. No i znowu to samo koło, mechanik przeoczył rdzę i zapiekło się już duużo mocniej, co 1000m w drodze do niego musiałem stawać bo tarcza czewrona i tak miotało samochodem że nie dało jechać. Mechanik za darmo zrobił drugi raz no ale teraz juz mam bicie przy hamowaniu obciążonym samochodem z większych prędkości.

Nowe tarcze i klocki (nie pamietam już producenta ) założone jakieś 15tkm temu.

I tu pytanie, oddać tarczę do przetoczenia, czy to bez sensu i po prostu kupić nowy komplet?

MichalST 18-04-16 22:33

Ryzyko pół na pół że po przetoczeniu nie będzie bicia. Kiedyś przetoczyłem bijące tarcze i po 2 tygodniach problem wrócił mimo że były jeszcze na delikatnym traktowaniu (docieranie).

Najpierw zregeneruj zaciski bo to jest główny problem. Papier P500 i wypolerować tłoczek, jeśli sparciałe uszczelnienia to oczywiście, a w zasadzie po tej jeździe na gorąco wolałbym wsadzić nowe.

Kwasniak 26-04-16 11:43

Znalazłam przyczynę stukania w kole, seryjny klocek ST rozpadł się zostało go tylko na środku :(

Mam propozycję kupna

Zimmermann Sport - 312zł/szt
EBC Yellow Stuff - 472zł/kpl

Pytanie dobry wybór czy może kupić pełne tarcze komplet ok 350zł.

Tarcze +klocki na przód.

Chłopaki z ST mk2 polecają

Zimmermany i klocki Hawk HPS

Hallo ktoś coś pomoże bo zostało mi 4cm2 klocka :) Zestaw ma być do raczej agresywnej jazdy w mieście bez upalania na torze :)

Tal-Rash 30-04-16 13:33

Brembo Max + Hawk HPS na przód i tył to dobry zestaw czy inne tarcze?
Chciałem ATE PowerDisc ale na tył niedostępne.
Może zimmermany wiercone na przód i tył?
Chcę na każdej osi to samo mieć.

Dajmos 30-04-16 21:15

Cześć Panowie, na szybko muszę zamawiać heble na tył do kombikfoki 1,8 tdci, ktoś lata na tarczach febi i klockach trw? czy może lepiej założyć 2xATE? Jazda czasem autostradowa, czasem dynamiczniejsza miastowa a czasem spokojna, czyli wszystkiego po trochu :D

mates 02-05-16 20:26

Ja do siebie będę zamawiał na przód ATE :) mam opcję dorwać je w dobrej cenie, taniej jeszcze niż z alledrogo. Tył bębny, ale w przyszłości... kto wie :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi