Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] Zmiana modułu komfortu? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26892)

daniel145 12-01-11 11:59

dzisiaj zamontowalem modul z zielona nalepka 98AG 15K600 FA od Mondeo. Chociaz modul jest z podwójnym ryglowaniem, to nie ma znaczenia, bo ja nie posiadam takich zamkow, a drzwi normalnie zamyka.


Wiem ze moduły ZV (pFL) nie sygnalizują kierunkowskazami otwarcia pojazdu, a czy zamkniecie powinny sygnalizować?

pawel_k 20-01-11 10:43

Cytat:

Napisał daniel145 (Post 527056)
Wiem ze moduły ZV (pFL) nie sygnalizują kierunkowskazami otwarcia pojazdu, a czy zamkniecie powinny sygnalizować?

U mnie sygnalizacja kierunkami jest tylko przy zamknięciu samochodu przy czym trzeba dwukrotnie wcisnąć przycisk zamknięcia na pilocie, a jest to związane z obsługą podwójnego ryglowania (w ten sposób właśnie się zamyka na podwójne ryglowanie). Reasumując sygnalizacja kierunkami informuje o zamknięciu w trybie podwójnego ryglowania.

siwy05 09-02-11 13:36

A ja już wymiękam z tymi oznaczeniami, kupiłem moduł KD z foki tdci 2004r, wg opisów powinna być funkcja komfortowych kierunków i co? I nie ma :smt017 jako że funkcja ta dla mnie jest bardzo praktyczna zaraz trafi mnie piorun kulisty. Wcześniejszy moduł to LD i też nie ma (może przez to,że od mondeo), ma za to alarm. Jeszcze wcześniejszy to FC, który się zepsuł i zaraz go chyba spale na stosie.

moons 09-02-11 21:35

Faktycznie te opisy to można sobie o kant czterech liter rozbić. Najprościej chyba będzie jak ktoś kto ma ten komfortowy kierunkowskaz sprawdzi jaki ma numerek. Może wtedy trafi się na taki jak trzeba.
Pozdrawiam

michtat 10-02-11 20:00

Cytat:

Napisał siwy05 (Post 538142)
kupiłem moduł KD z foki tdci 2004r, wg opisów powinna być funkcja komfortowych kierunków i co? I nie ma

Sprawdzę jutro, ale na 99% mam właśnie taki i kierunki mam

Gregor_71 17-05-11 08:15

Witam i o informacje proszę, może ktoś wie,
mam moduł 1S7T-15K600FB w foce hatchback 2002 i jest w niej wszystko co być powinno z elektryki z wyjątkiem chyba 3 mrugnięć kierunków..

drugi jest 1S7T-15K600BB w foce kombi 2002 i jest coś*nie tak... działa centralny z kluczyka manualnie (nie z pilota)... a jak sobie umyśli to podczas jazdy po jakimś czasie raz sie zaryglują drzwi a raz nie...

nie wiem czy ma alarm, domykanie szyb itd... proszę o poradę lub rozszyfrowanie co on ma a czego nie..

Browar00 19-05-11 22:15

Podepne sie do tematu, chce kupic pilota ale nie mam pewnosci czy mam modul komfortu, Mam anglika i za schowkiem nie potrafie tego znalezc. Zaczalem sie zastanawiac czy nie ma tego modulu z druiej strony w okolicach kierownicy. Czy jezeli mam podwojne ryglowanie z kluczka to znaczy ze mam tez modul komfortu i moge smialo kupic pilota ?

siwy05 20-05-11 16:39

Cytat:

Napisał Browar00 (Post 573290)
Podepne sie do tematu, chce kupic pilota ale nie mam pewnosci czy mam modul komfortu, Mam anglika i za schowkiem nie potrafie tego znalezc. Zaczalem sie zastanawiac czy nie ma tego modulu z druiej strony w okolicach kierownicy. Czy jezeli mam podwojne ryglowanie z kluczka to znaczy ze mam tez modul komfortu i moge smialo kupic pilota ?

Moduł ma każda foka, pytanie jaki ma twoja

Browar00 20-05-11 22:49

dobra znalazlem ... w anglikach modul jest w tym samym miejscu czyli po prawej stronie nad pedalem gazu ... moj to 98AG-15K600-ED czyli z tego co wyczytalem moge smialo kupic pilota. Teraz tak ... Mam dwa kluczyki o takie:

http://img851.imageshack.us/img851/9461/img0540d.th.jpg

Nie mam pojecia czy sa orginalne i nie mam pojecia o immo. Czy jezeli kupie dodatkowy kluczyk z pilotem o TAKI np. to czy nie bede mial problemu z zaprogramiwaniem go samemu ? i co z immo ? Po przeczytaniu tego POSTU wnioskuje ze jak kupie nowy kluczyk z pilotem, ktos mi go dotnie, to wystarczy powtorzyc wszystkie kroki z FAQ i po sprawie ? To samo z kodowaniem pilota ? Mam racje ? Sorry jezeli pytanie jest banalne.

EDIT

Ogladalem tez TAKI pilot. Zakoduje go bez problemu ?

moons 20-05-11 23:39

Z pierwszego linku tak zwane jajko zaprogramujesz bez najmniejszego problemu i immo jak i pilota. Natomiast scyzoryka oryginalnie zaprogramujesz tylko pilota. W scyzoryku siedzi inne immo i żeby działał z focusem I trzeba przełożyć samą pastylkę z kluczyka focusa. Czyli jeśli chcesz scyzoryk to musisz jeszcze dodatkowo dokupić jakiś kluczyk od FF I, może być nawet docięty i zaprogramowany do innego auta, wyjmujesz z niego tylko immo przekładasz do scyzoryka i wtedy programujesz.
Pozdrawiam

Browar00 20-05-11 23:48

czyli moge uzywac stary kluczyk i pilot ze scyzoryka ? Taniej mnie to wyjdzie jak nie bede musial klucza dorabiac a tylko pilota ze scyzoryka zaprogramuje.

moons 21-05-11 08:56

I będzie Ci się chciało nosić kluczyka razem z scyzorykiem? niezły klocek się zrobi z tych dwóch kluczyków. Ja i jeszcze kilku kolegów przerabialiśmy scyzoryki żeby działały z FFI. Wszystko się ładnie trzyma i kluczyk działa jak trzeba. Choć ja nie używam bo wolę jednak jajko bo jest zgrabniejsze i wygodniejsze niż scyzoryk.
Pozdrawiam

Browar00 25-05-11 23:36

Cytat:

Napisał moons (Post 573694)
I będzie Ci się chciało nosić kluczyka razem z scyzorykiem? niezły klocek się zrobi z tych dwóch kluczyków. Ja i jeszcze kilku kolegów przerabialiśmy scyzoryki żeby działały z FFI. Wszystko się ładnie trzyma i kluczyk działa jak trzeba. Choć ja nie używam bo wolę jednak jajko bo jest zgrabniejsze i wygodniejsze niż scyzoryk.
Pozdrawiam

W koncu kupilem jajko. Pisze bo nie udalo mi sie zakodowac immobilisera. Nie mam pojecia czemu i to jest moje pytanie. Po 30 min krecenia kluczami w stacyjce przelozylem pastylke ze starego kluczyka i dziala klucz i pilot. Dalej mam dwa sprawne klucze, ale zastanawiam sie dlaczego nie udalo mi sie zakodowac tego ustrojstwa. Pilot zalapal za pierwszym razem ... nie jestem na tyle glupi zeby nie zrobic tego samego z immo. Instrukcje z forum. Nie wiem o co chodzi ... Czyzby moja foka miala juz 8 kluczykow zakodowanych i gdzies sobie leza porozrzucane po swiecie ?? :D

moons 26-05-11 09:08

Kluczyków (immo) można kodować ile się chce, tyle że każdy ponad 8 wymazuje ten zakodowany na początku.
Problemem może być faktycznie to że Twoje klucze nie są "oryginalne". Pilota zaprogramujesz każdym kluczem, natomiast do immo powinny być dwa oryginalne fabryczne klucze dopisane do kompa. Jeśli masz choć jednego już dorobionego lub sklonowanego to nici z programowania samemu, pozostaje tylko ASO.
Pozdrawiam

Browar00 26-05-11 14:02

a widzisz ... jeden nie byl orginalny. Na szczescie moglem bez problemu przelozyc immo ze starego ... Dzieki

Makfoc 28-05-11 13:44

ZX3 co ten gem potrafi?
 
Witam

Właśnie się dogrzebałem do gem-a, bo chciałem włączyć zamykanie drzwi po ruszeniu, ale po przeprowadzeniu procedury wył i pikał jak w opisach jednak po ruszeniu się drzwi się nie zamykały.

Model gem-a 1S7T-15K600-JD

Pozdrawiam

Makfoc 16-06-11 11:23

Foka wersja usa 2005 (zx3) czy mogę wymienić na europejskiego?
 
Witam

Posiadam fokę zx3 (3 drzwiowa) 2005 rok nr gem-a 1S7T-15K600-JD


Mimo zakończenie na "D" nie ma 3 mrugnięć, ryglowania zamka, zamykania po ruszeniu (o dziwo jak robię procedurę to sygnalizuje włączenie i wyłączenie tej opcji, ale włączeniu i ruszeniu nic się nie dzieje :/) czy to może oznaczać uszkodzenie gem-a, czy amerykanie mają swój opis i ten gem się nadaje do ....[rower]?

Czy mogę wymienić na europejskiego gem-a?
I z jakim ryzykiem może się wiązać podłączenie niewłaściwego gem-a, problemy w immobilizer-em etc.?

Pozdrawiam - Karol

nerdlink 28-06-11 21:59

Czy centralka CZ obsłuży pilot
 
Witam. Mam takie pytanie. Niedawno kupilem focusa 1,6 w wersji ghia z 99 roku i mam lekko zjechany kluczyk. Chcialbym sobie dorobic nowy ale z pilotem. Jak sprawdzic czy centralka mojego zamka centralnego bedzie obslugiwa pilot. Czytalem na jakims forum ze w schowku po prawej stronie jest sterownik i jezeli nie ma rozowej naklejki informacyjnej to bedzie obslugiwac. Ja u siebie nie widze takiej centralki. Jak trzeba postepowac z kupnem takiego pilota.
Z gory dzieki za odpowiedzi

moons 28-06-11 22:35

Trzeba się cofnąć choć o jedną stronę w tym temacie i wszystko będzie jasne. :)
Pozdrawiam

nerdlink 28-06-11 22:52

dzieki moons

nerdlink 29-06-11 22:03

mam jeszcze pytanie. w ktorym dokladnie miejscu znajduje sie sterownik centralnego zamka i po czym poznac ze obsluguje piloty raiowe.

moons 29-06-11 22:06

Sorry, ale ja nie żartowałem z tym cofnięciem się na poprzednią stronę tematu.
Przecież nawet jest ogromne zdjęcie jak to wygląda.
http://www.focusklubpolska.pl/showpo...3&postcount=84

Pozdrawiam

marfm76 30-06-11 15:03

Hej.
Przymierzam się z do wymiany modułu i w związku z tym mam kilka pytań.
1. Mam moduł z "różową" naklejką, czyli mam centralny z kluczyka i bez alarmu -tak?
2. Skoro jednak mam alarm i centralny z pilota to muszę mieć jakąś centralkę dołożoną (jedną wspólną do zamka i alarmu lub dwie osobne jakoś połączone) -tak?
Ponieważ ten alarm i centralny raz mi działa a raz nie to pomyślałem, że zmienię moduł i będzie wszystko prawie jak oryginał :) i ty nasuwają się kolejne pytania:
3. Czy muszę znaleźć centralkę alarmu tego dołożonego i ją wypiąć -czy może wystarczy jak tylko podłączę nowy moduł?
4. Czy jak założę założę nowy moduł to stary pilot do niego zaprogramuję?
5. Jeśli nie potrzebuję podwójnego ryglowania oraz innych bajerów typu domykanie szyb, to jaki mam zakupić moduł żeby był alarm i centralny z pilota -tali z białą naklejką jak ten?
http://allegro.pl/focus-mk1-modul-ko...650669184.html

Czekam na odpowiedzi -szczególnie liczę na kolegę moons :)
Z góry dzięki.

moons 30-06-11 16:25

Nie to żebym miał jakieś pretensje, ale ludziska zacznijcie temat od czytania, choćby w tym wątku wszystko było już kilkakrotnie pisane. [readmore]
1. Tak, w sensie że kluczykiem "mechanicznie" otwierasz wszystkie drzwi a nie w sensie że pilotem w kluczyku.
2. Tak
3. Znaleźć to raczej przydało by się, żeby choć zobaczyć co tam jest wstawione.
4. Jeśli chodzi Ci o ten który masz od alarmu to nie. Do oryginalnego modułu potrzebny oryginalny pilot w kluczyku.
5. Tak

A tak na marginesie nie rozumiem Twojej zamiany. Masz założony alarm plus centralny, masz do niego pilota i wszystko działa.
Jeśli dołożysz moduł będziesz musiał dokupić pilota oryginalnego w kluczyku, teraz jeśli Twój alarm ma taką opcję to można by było go podłączyć tak żeby był aktywowany centralnym zamkiem, bo inaczej i tak będziesz musiał zamykać Fokę oryginalnym pilotem w kluczyku a potem aktywować alarm oddzielnym pilotem.
Pozdrawiam

marfm76 30-06-11 16:53

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Cytat:

Napisał moons (Post 589125)
...A tak na marginesie nie rozumiem Twojej zamiany. ...

Problem jest tego typu że teraz mam alarm otwierany pilotem i centralny otwierany pilonem -jakiś dołożony. Wszystko było by fajnie, gdyby nie to, że od czasu do czasu całość przestaje reagować na pilota i nie mogę zdiagnozować usterki. Pół biedy, kiedy to się stanie na otworzonym i rozbrojonym aucie -gorzej gdy alarm jest uzbrojony i nie można go wyłączyć. Ostatnio musiałem holować auto do elektromechanika bo jak się nie rozbroi alarmu to autka oczywiście odpalić nie można -dobrze, że chociaż można wyłączyć syrenę kluczykiem, żeby nie wyła.
Opisałem moje przygody z alarmem tu:
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24272
Najgorsze jest to, że jak przestaje działać i podjadę do firmy zajmującej się alarmami, to nagle u nich na parkingu wszystko wraca do normy -jakieś czary.
Wstępna prognoza to prawdopodobnie pada centralka :( więc kombinuje co tu wymyślić.
Z tego co piszesz to faktycznie więcej zachodu z tym modułem komfortu -chyba łatwiej będzie wymienić to co mam na nowe, jeśli faktycznie już "pada".
Jeszcze raz bardzo WIELKIE DZIĘKI :)

moons 30-06-11 17:01

Skoro jest tak jak piszesz to ja osobiście bym zrobił tak, alarm z auta won, dokładany centralny z auta won, wszystkie piloty precz.
Kupujesz moduł który obsłuży pilota fabrycznego, kupujesz pilota z kluczykiem, wszystko docinasz, programujesz żeby działało. Kupujesz porządny alarm bez kluczykowy podpinasz go w aucie i jesteś super zadowolony, oczywiście nie z kosztów a z działania:)
Zamykasz auto oryginalnym pilotem i od razu aktywuje się alarm, tak samo z otwieraniem, robisz to jednym przyciskiem na jednym pilocie, w kieszeni masz tylko jeden kluczyk a nie kluczyk i garść pilotów.
Pozdrawiam

marfm76 30-06-11 18:58

Cytat:

Napisał moons (Post 589137)
... ja osobiście bym zrobił tak, alarm z auta won, dokładany centralny z auta won,...

Właśnie się nad tym zastanawiam,czy wywalić wszystko i nie wtstawić wszystko od nowa -muszę przeliczyć koszty.

Cytat:

Napisał moons (Post 589137)
.... wszystkie piloty precz....Zamykasz auto oryginalnym pilotem i od razu aktywuje się alarm, tak samo z otwieraniem, robisz to jednym przyciskiem na jednym pilocie, w kieszeni masz tylko jeden kluczyk a nie kluczyk i garść pilotów...

Może nie do końca jasno wytłumaczyłem -obecnie mam jeden osobny pilot do kluczyka (jajko z trzema przyciskami) i jak wciskam największy to jednocześnie uzbraja się alarm i zamyka centralny. Tak samo jedno naciśnięcie tego samego przycisku odblokowuje alarm i automatycznie otwierają się wszystkie drzwi -pod warunkiem, że zadziała :(
Na dwa mniejsze przyciski auto w ogóle nie reaguje.
Szukałem tej centralki żeby odczytać numer modelu i sprawdzić na stronie producenta co to w ogóle jest warte ale nigdzie nie mogę znaleźć -nie ma za schowkiem ani z drugiej strony za bezpiecznikami. Kable od syreny pod maską idą w "nieokreślonym"kierunku gdzieś do środka..... ręce opadają :(
Może w sobotę spróbuję jeszcze coś porozkręcać i odnajdę "dziadostwo".
Dam znać jak do czegoś dojdę.

nerdlink 01-07-11 12:10

ja u siebie wraz nie moge znalezc tej centralki. Mozecie dokladnie opisac gdzie szukac bez odsylsania wstecz bo tam nic takiego nie ma, moze mam za krotko focusa i nie wiem o jakich schowkach mowicie

Falcon 01-07-11 12:29

No nie żartuj...schowek po stronie pasażera demontujesz i masz jak na dłoni...po prawej stronie.

nerdlink 01-07-11 13:03

Cytat:

Napisał Falcon (Post 589515)
No nie żartuj...schowek po stronie pasażera demontujesz i masz jak na dłoni...po prawej stronie.

w sensie z paskow pocznych opuszczam czy trzeba jakos go wykrecac


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi