Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Nagrzewnica PTC Diesel (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=56115)

weuek 15-09-15 21:51

Ograniczony, ale mam. Pisałem już wcześniej, że mogę sobie przy jej pomocy szybę odmrozić (nie mam grzanej). Wystarczy podnieś obroty ponad jałowe i PTC zaczyna grzać. Tylko do tego nie mogą być włączone lusterka i tylna szyba.

No i podstawowa różnica to to, że PTC załącza się pół minuty po ruszeniu na dowolnej temperaturze na wyświetlaczu, choćby i 18*C, pod warunkiem że jest odpowiednia różnica na zewnątrz. Na zegarach mam informację na ile % aktualnie działa. Bez tej funkcjonalności to w zimie jeździłbym kilkanaście km w zimnym aucie, bo na "max/hi" to nigdy nie ustawiam (ani na "min/lo" latem).

jacekcrv 16-09-15 00:25

Tak kopałem za tą wiązka. Wyjąłem radio,panel od klimatronika , schowek również. Ale wtyczki nie udało mi się namierzyć ani od strony konsoli środkowej ani od tyłu. Dlatego potrzebuję informacji z jakich pinów leci informacja i dorobię ten kawałek wiązki.

Zdon 16-09-15 09:11

U mnie była schowana w okolicy nagrzewnicy, za osłona nóg pasażera w okolicy włączników grzania szyb i foteli poniżej klimatronika.

- wtyczka C102 pin 5 kabel zielono-czarny, ten ma dojść do S48 i stamtąd kabel zielono-pomarańczowy -> do wtyczki PTC C851 pin 1
- wtyczka C103 pin 9 kabel biało-czarny -> do wtyczki PTC C851 pin 2
- wtyczka C103 pin 14 musi być połączony do wtyczki C378 modułu klimatyzacji pin 5

Znalezione na 1 stronie tego tematu kolego sympatyczny

Dom1n 16-09-15 19:10

Cytat:

Napisał weuek (Post 1086765)
Ograniczony, ale mam. Pisałem już wcześniej, że mogę sobie przy jej pomocy szybę odmrozić (nie mam grzanej). Wystarczy podnieś obroty ponad jałowe i PTC zaczyna grzać. Tylko do tego nie mogą być włączone lusterka i tylna szyba.

No i podstawowa różnica to to, że PTC załącza się pół minuty po ruszeniu na dowolnej temperaturze na wyświetlaczu, choćby i 18*C, pod warunkiem że jest odpowiednia różnica na zewnątrz. Na zegarach mam informację na ile % aktualnie działa. Bez tej funkcjonalności to w zimie jeździłbym kilkanaście km w zimnym aucie, bo na "max/hi" to nigdy nie ustawiam (ani na "min/lo" latem).

Przy manualnej klimie dokładnie te same funkcje spełnia ta grzałka. U mnie nie trzeba podnosić obrotów na jalowym żeby grzała na 100% ale to już od alternatora zalezy.

Z kolei kabelek sterujący mialem ukryty w okolicy lewego kolana pasażera.

weuek 16-09-15 20:40

Cytat:

Napisał Dom1n (Post 1086910)
Przy manualnej klimie dokładnie te same funkcje spełnia ta grzałka. U mnie nie trzeba podnosić obrotów na jalowym żeby grzała na 100% ale to już od alternatora zalezy.

Mój alternator to żart, bo tylko 105A - to taki stan rzeczy ma uzasadnienie.

To dalej ciula wiem, bo jeden pisze, że w ręcznej tylko przy "max", a drugi, że tak samo jak w automatycznej. :-)

Dom1n 16-09-15 21:46

No tak, włącza się przy położeniu max, ale ja po Twoim opisie działania nie widzę jakiś róźnic. I tak ma się mały wpływ na to jak ona będzie grzać bo tym steruje GEM. U mnie altek ma 140A.

weuek 16-09-15 22:50

To niedowidzisz, bo już chyba z 3 razy pisałem, ze działa nawet przy ustawieniu na 18*C (a "ustawialny max" to 28, a potem jest "HI").

Dom1n 17-09-15 06:07

I to sprawia że właściwie nie masz wpływu na działanie tej nagrzewnicy, ja jak nie widzę potrzeby to po prostu mam ja wyłączona na stale.

weuek 17-09-15 07:34

Zaiste, taka bezradność to dramat.

lewy89 21-09-15 14:58

Mam uciete te cienkie dwa kable od grzałki.jak je podlaczyc do wtyczki od sterowania przy manualnej kliemie? Chodzi mi o kolory

coachu 27-09-15 21:05

Hej.
Chciałbym sobie założyć taka nagrzewnice do mk2 po lifcie. 1.6 diesel.
Ktoś może podsumować co dokładnie jest potrzebne i co sprawdzić zanim to kupię ?

coachu 29-09-15 12:10

Czyli nikt z forum nie dokładał takiej nagrzewnicy ?

Falcon 29-09-15 12:14

Przeczytaj pierwszy post tego tematu, a się dowiesz czy ktoś zakładał.

Zdon 29-09-15 12:32

W tym temacie jest dokładnie wszystko opisane. Wystarczy poczytać, bo stron nie ma za dużo, jak to w innych.

kobrys 17-10-15 10:30

Czy jest jakaś różnica w budowie nagrzewnicy/kostkach/sterowaniu z punktu widzenia samej nagrzewnicy pomiędzy MK2 przed- vs po-lift?

Pytam z punktu widzenia zakupu na allegro czy mam szukać jawnie polifta bo taką fokę mam czy spasuje obojętnie, która ff2/c-max/kuga?

Czy jest różnica w mocach nagrzewnic/innych wartościach znamionowych między 1.6/1.8/2.0 TDCI?

ppawel 17-10-15 12:03

Cytat:

Napisał kobrys (Post 1091810)
Czy jest jakaś różnica w budowie nagrzewnicy/kostkach/sterowaniu z punktu widzenia samej nagrzewnicy pomiędzy MK2 przed- vs po-lift?

Nie

Cytat:

Napisał kobrys (Post 1091810)
Pytam z punktu widzenia zakupu na allegro czy mam szukać jawnie polifta bo taką fokę mam czy spasuje obojętnie, która ff2/c-max/kuga?

Obojętnie

Cytat:

Napisał kobrys (Post 1091810)
Czy jest różnica w mocach nagrzewnic/innych wartościach znamionowych między 1.6/1.8/2.0 TDCI?

Nie

kobrys 17-10-15 12:27

Dzięki, dzięki, dzięki! :)

mayak 17-10-15 12:30

Wszystko to samo, od mondeo 4, smax, małego volvo i mazdy też pasuje, ale od ff3 nie.

kobrys 17-10-15 12:40

Dopóki jeździłem sam jakoś to było, ale że pierwszy potomek się zbliża to wydaje mi się to lepsza inwestycja niż na leki dla młodego i żony.

Dzięki Panowie - zamawiam i będę się bawił w przyszłym tygodniu.

robdol 17-10-15 20:07

odwagi
mnie montaż całości zajął 30 min
aktywował mi kolega bo nie miałem wtedy jeszcze viakena
dasz radę

kobrys 17-10-15 20:50

Cytat:

Napisał robdol (Post 1091871)
odwagi
mnie montaż całości zajął 30 min
aktywował mi kolega bo nie miałem wtedy jeszcze viakena
dasz radę

Od tego jest forum żebym się nie bał, a świadomie szedł do przodu :)

Nagrzewnica zamówiona - jutro sprawdzę czy mam instalację czy mam zacząć zbierać kable i końcówki (Kombii Ghia 2k10).

Jak będę montował zrobię może świeżą i odrobinę dokładniejszą fotorelację.

robdol 18-10-15 11:14

montaz jest naprawdę banalny jedyna "gimnastyka" to włożenie samej grzałki (dobrze mieć kogoś do pomocy z odciągnięciem dołu kokpitu)

krystianen 18-10-15 18:48

jakby ktos potrzebowałem to mam nagrzewnica na sprzedaż ff2/cmax/kuga

jacekcrv 24-10-15 12:42

Wczoraj zamontowałem PTC u siebie. Mój samochód jest z 2007roku, 2.0 tdci.
Mam klimatronik czyli od nagrzewnicy PTC do GEMu muszą dochodzić 2 kable:
-1 sterowanie PWM
-2 napięcie po stacyjce
Nie potrzebuję 3 kabla , który jest potrzebny przy klimie manualnej.
W samochodzie miałem poprowadzone grube kable zasilające(bezpiecznik w komorze silnika już był), ale nie miałem wiązki od sterowania.
Nie miałem ponieważ we wtyczce C103 pin nr 9 był pusty, w wiązce nie miałem kabla wychodzącego z tego pinu.
Po dorobieniu brakującego kabla z pinu nr9(C103) , aktywowaniu w GEMie nagrzewnica działa.

kobrys 24-11-15 08:10

Także i ja zamontowałem PTC u siebie wczoraj.

Nagrzewnicę kupiłem za uczciwą cenę od kolegi @krystianen

Miałem zasilanie i bezpieczniki, ale wiązki sterującej z GEMa brak.
Kabel dwużyłowy kupiłem w sklepie elektronicznym. Do tego złączki męską+żeńską bo nie chciałem zarabiać nagrzewnicy na stałe. Uciąłem oryginalny kabel od sterowania i zarobiłem własny.

PIN do C102 nr 5 zapożyczyłem z wiązki od wyłącznika airbagu pasażera.
Nie mam przycisku, na jego miejscu mam sygnał alarmu i nie zamierzam go nigdy używać - a w razie potrzeby zawsze można ponownie domontować.

Ciekawostka - byłem a ASO Ford w Krośnie zapytać o to czy nie mają pinów luzem za piwo czy dwa.
Pan szefujący ASO mi powiedział, że nie mają dla mnie czegoś takiego.
Ale pokazał mi jakąś nową wiązkę gdzie te piny były - było w sumie ze 3 kable napięciowe i 3 kable sygnałowe. Mówił, że to wtyk do nowych modułów drzwiowych - cena 650zł za wtyczkę.

Pośmialiśmy się jeszcze z ceny i ja jeszcze dodatkowo z jego braku kompetencji (brak wiedzy + ostatnim razem po wymianie płynu hamulcowego zapomnieli założyć uszczelkę i tak sobie pojechałem, zadzwonili wieczorem, że im została... dostałem breloczek w przeprosiny). Niestety jest to nowy salon i serwis.

Aktywacja ELMConfig za pomocą Viakena trwała jakieś 0,2 sek.


Przy alternatorze 150A - spokojnie daje 80% na wolnych obrotach wraz z włączonym odmrażaniem szyb.


Bardzo przydatny okazały się:
- ten temat
- temat na forum fordclubpolska (ponad 60 stron)
- strona kolegów z rosji

uwertura 11-01-16 20:50

A jak tak zadam pytanie trochę z innej beczki czy wam ciepłe powietrze leci na wszystkie kratki??? mi tylko jak ustawie na przednie, na szybę i nogi leci zimne dlatego od niedawna dopiero odkryłem że takie coś posiadam bo w zimę zawsze miałem ustawione na szybę i tam dopiero po 6 km dmuchało ciepłe powietrze. A teraz na kratkach środkowych ciepłe mam po 3 minutach jazdy ale tylko tam.

weuek 11-01-16 21:33

Ja tym PTC odmrażam przednią szybę, więc i tam też ciepłe leci. Na nogi to nie jestem pewien, bo kiedy działa PTC, to zawsze mam buty, (raczej grubsze) skarpety i spodnie.

kobrys 16-01-16 12:17

Mam włączony pełen tryb 'info' dla nagrzewnicy na zegarach i niezależnie jak ustawie strefy na ekranie climatronic nagrzewnica zawsze działa.
Jedyne co w moim przypadku się zmienia to jeśli ustawię tylko jedną strefę to wiatrak przyspiesza, ale to logiczne bo spowolniony ruch powietrza na leju mógłby spowodować przegrzanie grzałki i elementów sąsiednich.

HajerŚląsk 09-06-16 03:16

Jakiś tutorial z prowadzeniem wiązki od zera? Ktoś chętny do pomocy?

Groszek 21-10-16 22:34

Witam.
Dziś z pomocą kolegi włożyłem nagrzewnicę do swojego Focusa, wszystkie kable i kostki na szczęście były na miejscu, wystarczyło podpiąć wszystko i poskręcać, teraz chciałbym ją aktywować. I tu pytanie - czym? Czasem używam Forscana ale tym chyba nie da rady? Pomoże ktoś?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi