Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning Optyczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Podświetlenie wnętrza LED-"skarpetki" (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42504)

MATRIX60MW 30-08-10 02:27

ja owinąłem kabelek wokoło tych blaszek lampki i dodatkowo pokryłem to cyną i nie widziałem aby jakoś szczególnie się ruszało.Jak próbowałem bez owinięcia to się jakoś nie dawało przylutować albo mnie się zdawało

Greg 30-08-10 12:33

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 479286)
a próbowałeś się przylutować do tych blaszek w lampce?

A od kiedy to lutujemy się do blaszek [panna]
Przewody chyba lecą i lecą od dołu podszybiem do góry,
po kiego sobie utrudniać [chytry]
Mam prośbe byś akurat mnie nie uczył lutowania, zakładania końcówek i innych
pierdół które przerabiałem jak ty byłeś w podstawówce [chytry]
Właściwie to chyba ją zaczynałeś [zlosnik]

Pzdr.

gRuHa 30-08-10 13:23

Cytat:

Napisał Greg (Post 479359)
Mam prośbe byś akurat mnie nie uczył lutowania, zakładania końcówek i innych
pierdół które przerabiałem jak ty byłeś w podstawówce

nie uczę [bigok]

Greg 30-08-10 13:32

Senkju [zlosnik]

Pzdr.

AR3S 06-09-10 09:55

Cytat:

Napisał przemekdeja (Post 476948)
wieczorne fotki

No szacuneczek - wyszło bardzo profi. Sam będę musiał coś takiego ogarnąć to będzie jakieś +10 do respektu :)

TomuŚ 20-09-10 15:55

TO i ja sie pochwali zrobiłem ostatnio podświetlenie wnętrza foczki na zielono pod kolor zegarów, przycisków i radia które wcześniej też specjalnie kupiłem z zielonym podświetleniem, jak dla mnie to zaje... fajnie to wygląda, zrobił bym fotke ale aparat mam w serwisie ;/

damianTDCI 20-09-10 16:30

To co nam po samym opisie :p

Todbringer 20-09-10 20:25

Panowie a gdybym chciał zrobić osobne podłączenie podświetlenia skarpetek z tyłu do lampki która wisi nad głowami pasażerów tylnej kanapy (tak żeby gdy im coś upadnie na podłogę zapalając tylną tylko lampkę świeciło się również tylne podświetlenie skarpetek) to gdzie znajdę kable od tej lampki w bocznym słupku czy idą do przedniej lampki?

rafalesku 20-09-10 20:33

Ale ze zdjęć widać że jest różnica pomiędzy kierowcą a pasażerem. U pasażera jest odcięcie tego zagłębienia na nogi z przodu. Tyle tylko że nie ma za bardzo nad nogami pasażera jak umieścić tych diodek żeby były bezpieczne i jeszcze oświetlały cały dywanik. W sobotę zrobiłem to tak jak przemekdeja i wyszło dobrze, tylko mnie to odcięcie denerwuje. Jeszcze będę nad tym myślał.

moons 20-09-10 21:15

Cytat:

Napisał Todbringer (Post 486412)
Panowie a gdybym chciał zrobić osobne podłączenie podświetlenia skarpetek z tyłu do lampki która wisi nad głowami pasażerów tylnej kanapy (tak żeby gdy im coś upadnie na podłogę zapalając tylną tylko lampkę świeciło się również tylne podświetlenie skarpetek) to gdzie znajdę kable od tej lampki w bocznym słupku czy idą do przedniej lampki?

Instalka idzie jak się nie mylę gdzieś blisko lewej strony auta na podsufitce ale to i tak nie ma znaczenia bo przecież żeby działało tak jak chcesz musisz się wpiąć w tylną lampkę i od niej pociągnąć przewody.
Pozdrawiam

michmarmik 20-09-10 22:24

nie koniecznie. chociaż jeśli chce żeby się zapalało razem z tylną lampką (tylko tylną) to przewody od lampki(od "blaszek")musisz ciągnąć.
w bocznym słupku idą kable do lampki przedniej a po drodze jest chyba odczep do tylnej.
u mnie wygląda to tak:
http://michmarmik.republika.pl/podsufitka.JPG

Todbringer 21-09-10 19:11

Chciałbym uniknąć zdejmowania podsufitki ale widzę że będzie trudno, wpięcie się w kable w słupku przed lampką pozostawi tylko efekt zapalania oświetlenia z diod tylko przy otwartych drzwiach a chciałbym żeby można zapalać je również włącznikiem w samej lampce... Coś na pewno da się wykombinować.

michmarmik 21-09-10 19:25

można dołożyć dodatkowy włącznik trzy pozycyjny. ja tak zrobiłem i mam sterowanie takie jak w lampce :)

---------- Post dodany o 19:25 ---------- Poprzedni post był z 19:17 ----------

gdzie sie podpiac przy podswietlaniu skarpet

post #5 i 7 będą tu pomocne :)

rafalesku 22-09-10 21:22

Tutaj macie zdjęcie z tym odcięciem. Może ktoś ma jakiś pomysł.
Na drugim zdjęciu widać jaka jest różnica pomiędzy oświetleniem zwykłą żarówką W5W (lewa strona) a diodami (18 szt).


http://img299.imageshack.us/img299/3...092010001p.jpg

http://img46.imageshack.us/img46/2900/22092010005.jpg

DejaVu 23-09-10 07:27

Cytat:

Napisał rafalesku (Post 486414)
W sobotę zrobiłem to tak jak przemekdeja i wyszło dobrze, tylko mnie to odcięcie denerwuje.

Cytat:

Napisał rafalesku (Post 487431)
http://img299.imageshack.us/img299/3...092010001p.jpg

wyolbrzymiasz. mnie by bardziej denerwował ten badziewiasty krzywo obsadzony zegar nad radiem.

michmarmik 23-09-10 09:26

to chyba termometr :P

rafalesku 23-09-10 20:27

Cytat:

Napisał przemekdeja (Post 487510)
wyolbrzymiasz. mnie by bardziej denerwował ten badziewiasty krzywo obsadzony zegar nad radiem.

Mnie również denerwuje, ale powolutku i go przerobię.
Faktycznie to jest termometr.
No, a krzywo bo tymczasowo i słabo przymocowany żeby nie zniszczyć zaślepki.

Nie zmienia to jednak faktu, że odcięcie jest i wieczorem razi nierównomierny rozkład podświetlenia.

michmarmik 23-09-10 22:38

o a propo termometru to dzięki za przypomnienie, muszę coś przed zimą wymyślić, czyli jakiś termometr do foki zaadoptować :)

poloo 22-10-10 10:42

Moja interpretacja
 
Moja interpretacja :)

Zamontowałem również w bagażniku x2. ale z racji panującego w nim 'burdlu' nie robiłem zdjęcia :) przy najbliższej okazji jak posprzątam to pokaże jak wygląda 'barek' :P

jakość zdjęć jaka jest taka jest. aktualnie nie miałem na stanie aparatu wiec telefonem robione :P


a co do montażu... użyłem takich oto pasków ledowych :

i zestawu małego MCgyvera' :P


+ jakoś z 15m kabla & opaski zaciskowe :)

wszystko podłączyłem standardowo do lampki w podsufitce.
na blaszki mocujące żarówkę wsunąłem wsuwki ( czy jak to nazwać-widoczne na force w foliowej torebeczce :) )

kabel przeszedł podsufitką po lewym słupku no i w nogi. Pod kierownicą pierwsze rozgałęzienie... dalej pod cupholderami rozdziałka na pasażera i do tyłu, mniej więcej w połowie tunelu wypuściłem kable na boki z lekkim zapasem żeby można było swobodnie fotelami szurać :)

jeśli chodzi o mocowanie ... zalane kropelką listewki(wcześniej przemalowane na czarno bo w intermarsche tylko białe były :D ) i wklejone taśmy LEDowe po 24 LEDy z tego co pamiętam ( z przodu i z tyłu po tyle samo dałem.)

na froncie listewki przykręcone na wkręciki z tyłu na paski zip'owe do belki pod fotelami.


jeśli chodzi o bagażnik o którym wspomniałem to taśmy przykleiłem na super glue już bez listewek. Kabel z lewej strony na prawą przeciągniety w osłonie od progu załadunkowego. :) bardzo fajnie sprawdza się jako barek nad wodą :D

no i to chyba by było na tyle :)

michmarmik 22-10-10 14:28

Cytat:

Napisał poloo (Post 497054)
Moja interpretacja

ładnie, aczkolwiek podziel się jakich materiałów/ledów użyłeś.

Dzięki poloo ale na przyszłość odpowiadaj na pytania nie poprzez edycję, bo nie zaczaiłem że edytowałeś posta...
fajne z tymi taśmami ci wyszło. to czekamy na foto bagażnika.

Jerry 22-10-10 23:29

Cytat:

Napisał poloo (Post 497054)
Moja interpretacja :)


...podsufitce.
na blaszki mocujące żarówkę wsunąłem wsuwki ( czy jak to nazwać-widoczne na force w foliowej torebeczce :) )

profesjonalnie noszą nazwę konektor płaski żeński :P

poloo 23-10-10 11:31

Cytat:

Napisał michmarmik (Post 497121)
ładnie, aczkolwiek podziel się jakich materiałów/ledów użyłeś.

Dzięki poloo ale na przyszłość odpowiadaj na pytania nie poprzez edycję, bo nie zaczaiłem że edytowałeś posta...
fajne z tymi taśmami ci wyszło. to czekamy na foto bagażnika.



ok luzik :D nie chciałem po prostu zaśmiecać :)

Cytat:

Napisał Jerry (Post 497262)
profesjonalnie noszą nazwę konektor płaski żeński :P

dzięki Jerry :P :D

WHOOCKEY 18-11-10 08:40

Chłopaki zaiste rewelacja te LED'y!!!
Już wiem co mądrego zrobić z przyszłą gotówką!!!

omen9 22-11-10 19:18

Chcę zamontować dodatkowy wyłącznik trójpozycyjny do sterowania oświetleniem (diody led) po stronie kierowcy i pasażera, żeby uzyskać możliwość regulacji tym oświetleniem tak samo jak lampką na podsufitce. Kto wie do jakiego złącza kablowego należy się podpiąć, żeby uniknąć montowania dodatkowych kabli od lampki podsufitkowej.

BlueMan 22-11-10 20:40

Cytat:

Napisał omen9 (Post 507159)
Chcę zamontować dodatkowy wyłącznik trójpozycyjny do sterowania oświetleniem (diody led) po stronie kierowcy i pasażera, żeby uzyskać możliwość regulacji tym oświetleniem tak samo jak lampką na podsufitce. Kto wie do jakiego złącza kablowego należy się podpiąć, żeby uniknąć montowania dodatkowych kabli od lampki podsufitkowej.

ja poszedłem na prościzne i wpiąłem sie do lampki w podsufitce i nawet jest oki

michmarmik 22-11-10 20:46

Cytat:

Napisał omen9 (Post 507159)
Chcę zamontować dodatkowy wyłącznik trójpozycyjny do sterowania oświetleniem (diody led) po stronie kierowcy i pasażera, żeby uzyskać możliwość regulacji tym oświetleniem tak samo jak lampką na podsufitce. Kto wie do jakiego złącza kablowego należy się podpiąć, żeby uniknąć montowania dodatkowych kabli od lampki podsufitkowej.

ten wątek Ci powinien wszystko wyjaśnić, ja sobie zrobiłem właśnie taki wyłącznik trój-pozycyjny.
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25011

kubix 22-11-10 22:54

:)) kozak

dudek 23-11-10 14:25

Zawsze chciałem zrobic takie podświetlenie, ale po pierwsze nie mam takich umiejętności i wiedzy elektrycznej, a po drugie miejsca...Bardzo byłbym wdzięczny jak dostałbym namiar na osobę, która zrobiłaby mi takie podświetlenie...

ciesla86 07-12-10 21:48

Witam, poczytałem sobie ostatnio troszkę o tym podświetleniu skarpetek i zacząłem przy tym powoli grzebać, pogoda nie najlepsza ale ciekawość wzięła górę :] Okazało się że z przodu mam fabryczną instalacje podciągniętą (i tu już moja pierwsza radość, trochę roboty odpada) więc zakupiłem leda na razie jednego żeby posprawdzać, wsadziłem od strony kierowcy i jest działa (micha się cieszy i radości ciąg dalszy). Teraz odpalam, jadę, patrzę a tu moje cichobiegi delikatnie oświetlone i myślę sobie czemu mi to robisz a ja ci taki tuning na mikołaja chciałem sprawić :( Miernik w dłoń i badam sprawę dogłębniej, już po chwili pojawia się odpowiedź na zaistniałą sytuację. Niestety ale przy zamkniętych drzwiach podaje ok 3V może mniej i dioda delikatnie świeci, przy odpalonym samochodzie może być ciutkę więcej ponieważ dioda odrobinkę mocniej wtedy świeci.
Wy też tak może macie? i czy da się zrobić tak żeby przy zamkniętych drzwiach nie podawało zupełnie napięcia na te diody?

Pozdro

mrkaczor 10-12-10 21:29

Wszystko zależy od tego, pod co ty się tak naprawdę wpiąłeś, bo sorka ale fabrycznej instalacji pod LEDy to ci na pewno nikt nie pociągnął [rotfl2] Najwyraźniej jest to jakiś obwód który nie jest odcinany całkiem ze stacyjki - trzeba było poszukać kabli od lampki i byłoby wszystko cacy :p


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi