Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Montaż komputera pokładowego! (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=342)

carl23 01-01-10 15:02

A ja mam inne pytanie ;] jestem lewus z elektroniki i mechaniki (teoretyk bardziej niż praktyk) więc czy ktoś by się podjął założenia kompa u mnie? TDCI 115KM 2001r ,mówię całkiem poważnie, interesuje mnie stan "na gotowo" czyli części+robocizna.Proszę podawac ewentualnie cenę tutaj lub na priv, albo gg:4549358 chyba że znacie jakis dobry zakład z okolic wawki.Pzdr.

canprzem 03-01-10 20:22

w sumie zamontowałes komputer ??

---------- Post dodany o 20:22 ---------- Poprzedni post był z 20:14 ----------

cos ta stronka jest nieczynna

michu86 26-09-10 21:16

Odświeżę nieco temat moim pytaniem. Otóż przeszukałem swoja foczkę i za diabla nie moge znalezc tej wiazki. Owszem platanina kabli za licznikiem w schowku jakas jest, ale boje sie cokolwiek ruszyc by czegos nie uszkodzic i nie daj!! cos wyrwać.. Naczytalem sie sporo o montazu tego komputera i jedni pisza ze maja 9 pinow we wtyczce od kierunkow inni ze 10 itp. Ja mam tylko 8 (wiec moge sadzic ze tej wiazki w ogole nie ma) ale co poniektorzy tez tak mieli i cudem gdzies ta wiazka sie znajdowała, gdzies wsunieta gleboko. Czy jest ktos z okolic Wroclawia by w wolnej chwili pomogl mi w poszukiwaniach? Ktos kto znalazl i wie gdzie szukac.
Zalaczam tez zdjecia kostki z kierunkow i tez jedno pytanie o ten kabalek czarno-zloty. Jest podpiety pod pinem "1" gdzie ciagle o nim czytalem, że to ten od kompa? Myle sie??

Dzieki z gory wszystkim!

http://img243.imageshack.us/img243/4462/foto461.th.jpg

http://img692.imageshack.us/img692/2708/foto462j.th.jpg

moons 26-09-10 21:22

Nie masz co szukać. Nie masz instalacji pod komputer. Chodzi o pin 10 (kabelek czarno - żółty) w wtyczce od przełącznika kierunków. U Ciebie wyraźnie widać że masz pusto pod pinem 10. Także reszty instalacji także na 100% nie masz.
Pozdrawiam

michu86 26-09-10 21:36

takie odpowiedzi sie obawialem.. ale co z innymi co mieli podobnie i nagle wiazka sie znajdowala? Zatem plan montazu legl w gruzach.. ://

moons 26-09-10 21:42

Nie bardzo rozumiem, dlaczego? Ja i jeszcze kilku nie miało instalki a komputer mają zainstalowany. Nie ma się czego obawiać tylko kompletować części i jazda :) Podpowiem Ci że wtyczka od licznika pasuje do komputera po ścięciu jednego ząbka ;) Natomiast co do przypadków że niby nie było tego kabelka a znajdowała się wiązka to nie wierzę w takie coś. Jeśli jest ten przewód to i jest instalacja pod komputer jeśli go nie ma to nie ma instalacji. On do niczego innego nie jest potrzebny jak tylko do komputera.
Pozdrawiam

michu86 26-09-10 22:26

hmmm dzieki za podpowiedzi ;) zaczne kompletowac podzespoły i bede liczyc na mala pomoc, choc raczej nie podepne sam nowej wiazki tak jak fabrycznie to by mialo byc zrobione. Moze sie uda :)

Swoja droga mozesz mi powiedziec jeszcze od czego mam zaczac, bo wiem tyle, ze musze miec samego kompa, przelacznik z info i ramke zegarow bez polki. Jak mam zrobic z ta wiazka i wtyczka? Udac sie do el. samochodowego zeby to to zrobil? Czy kupic gdzies gotowa? :/

elite 27-09-10 01:40

Cytat:

Napisał michu86 (Post 488620)
hmmm dzieki za podpowiedzi ;) zaczne kompletowac podzespoły i bede liczyc na mala pomoc, choc raczej nie podepne sam nowej wiazki tak jak fabrycznie to by mialo byc zrobione. Moze sie uda :)

Swoja droga mozesz mi powiedziec jeszcze od czego mam zaczac, bo wiem tyle, ze musze miec samego kompa, przelacznik z info i ramke zegarow bez polki. Jak mam zrobic z ta wiazka i wtyczka? Udac sie do el. samochodowego zeby to to zrobil? Czy kupic gdzies gotowa? :/

W faq masz temat o montazu kompa. Przeczytaj caly

michu86 27-09-10 10:44

ok na tym FAQu:
click
wyczytalem o udaniu sie do el. samochodowego ktory powinien to zrobic, ale chyba nie wszyscy siedza tak w fordach/focusach zeby wiedzieli jak konkretnie na wiazka/kostka ma wygladac.. Moze ktos podsunie kogos z okolic wrocka?

Gonzolos 27-09-10 12:57

można zacząć od kompa i przełącznika info tylko cena zaporowa

http://moto.allegro.pl/komputer-pokl...237030994.html

mar213 27-09-10 14:04

Trochę kosmiczna cena poszukaj aut rozbitków na allegro z kompem i najlepiej wyświetlacz plus ramka (razem w zestawie) - bo kupienie samej ramki do licznika graniczy z CUDEM:)


W woli przypomnienia szukasz:

1. Wyświetlacz
2. Przełącznik kierunków z info
3. Czujnik temp. zewnętrznej
4. Czujnik poziomu płynu od spryskiwaczy (lub całego zbiorniczka z czujnikiem)
5. Ramka zegarów

6. Jeśli nie masz wiązki fabrycznej to kilka kabli i wtyczek z rozbitka.

Gonzolos 27-09-10 15:07

mi tam udało się narazie dorwać oryginalny czujnik temperatury zewnętrznej i czujnik poziomu płynu spryskiwaczy za 130zł :)

michu86 27-09-10 19:57

racja.. zaczne od rozbitków i rozejrze się na giełdzie, moze cos beda mieli.. a tamta cena to jakas z kosmosu.. :/

Falcon 27-09-10 20:16

Z kosmosu to jest cena w ASO,a tu nie ma tragedii choć ja kupiłem dużo taniej.

atomic99 29-09-10 15:44

A u mnie nie ma kabelka na 10 pinie i kabli do czujnika temp :(

Kicha

A mam Fokę z: data montażu 08.05.2001 miejsce montażu: Niemcy - Saarlouis

Falcon 29-09-10 15:46

Miejsce i data montażu nie mają znaczenia.

skrystos 28-10-10 23:30

Wie ktoś gdzie mogę poszukać wiązki od kompa do kupienia? Bo moja foca niestety nie ma :) Mam już komputer, manetkę z przyciskiem info, czujnik temperatury/oblodzenia, ramkę z miejscem na kompa i zbiorniczek z czujnikiem. Brakuje kabelków

moons 28-10-10 23:48

Wiązki raczej całej nie kupisz bo tak naprawdę to jest ona zintegrowana z wiązką pod konsolą wychodzi dużo drożej, a jeśli już znajdziesz to i tak trzeba te kabelki od kompa wypiąć z wiązki i wpiąć do swojej. Jeśli już to wiadomo Allegro albo szroty i najprościej i najtaniej szukać samych wtyczek nie jest ich za dużo a większość jest dosyć często używana w różnych fordach, a kabelki samemu poprowadzić. Najważniejsza wtyczka do kompa wcale nie musi być od kompa w focusa wystarczy ta od licznika jest identyczna a raczej daje się przerobić na pasującą do komputera.
Pozdrawiam

skrystos 29-10-10 16:26

Wtyczkę od kompa mam w kompa wpiętą, więc brakuje innych. Potrzebuję pewnie jeszcze od czujnika temperatury, od czujnika płynu w spryskiwaczach i? Masz może jakiś schemat gdzie jakoś to by było pooznaczane? Bo jak tak to kupie sobie kabelki pod kolor jak mam we wtyczce od kompa i sobie pociągnę bo jakaś giga filozofia to chyba nie jest.

moons 29-10-10 16:44

A dwa czy trzy tematy w FAQ plus kilka w elektryce widziałeś:)? Jest tam wszystko rozpisane, rozrysowane i obstrykane na zdjęciach.
Pozdrawiam

skrystos 29-10-10 16:50

Przeglądałem cały FAQ i mi nie wpadło w oczy, sorki zatem i polookam ;)

skrystos 09-11-10 14:10

Nie edytuje by podbić temat do góry. Mam pytanie. Czy zna ktoś w Wawie elektryka który po dostaniu wszystkiego (komp, wtyczka do kompa, manipulator kierunków, zbiorniczek spryskiwaczy z czujnikiem, czujnik temperatury) by to okablował i po podłączał w rozsądnych pieniążkach? Wiadomo, że zbiorniczek spryskiwaczy, kompa i manetkę mogę sobie wmontować sam ale jak się nad tym zastanowiłem to bardziej mi się chyba opłaca komuś zapłacić za ciągnięcie kabelków by to zrobił dobrze niż samemu walczyć z tym przez 2 dni ;)

mar213 09-11-10 18:23

A to już kwestia samozaparcia i własnych sił - wiadomo łatwiej zapłacić ale to wcale nie oznacza że będziesz miał zrobione dobrze:) a wręcz obawiam się że bardziej na odwal :/.

Chyba nie wierzysz że ktoś za 200-400zł - bo chyba więcej nie dasz za to?, powkłada kabelki w osłonki, polutuje, sprawdzi czy zbiorniczek nie przecieka, zagrzeje termokurczliwymi osłonkami i pospina all ładnie być nic się nie stało i się nie urwało za 100KM:). No chyba że będziesz mu na ręce patrzył i go poprawiał:P.

Zakładałem u siebie i jest sporo zabawy - więc trzeba cierpliwości a majstrom z warsztatów na ogół jej brak!
ZROBI CO MUSI: "Skręcić kabelki troszkę izolacji do przyszłego tygodnia wytrzyma, tu wetknie pod inne przewody może nie wyleci i cacy 400zł weźmie od Ciebie i będziesz "happy" a on się nie napracuje i zarobi:)

Przykra prawda o naszych majstrach:(.

skrystos 09-11-10 18:26

Dlatego pytałem o kogoś sprawdzonego. Wiesz ideałem by było mieć kogoś kto to sam zakładał, przysiąść do tematu z kratą piwka i we dwóch to ogarnąć ;P Niby rozumiem schematy i wiem co gdzie powinno iść ale zawsze bałem się majstrować w elektronice samochodu

moons 09-11-10 18:50

Tak, po pierwsze przy kompie nie masz co nabroić :) po drugie można spokojnie etapami robić, nie trzeba przy tej robocie pół auta rozkręcać. Po trzecie przy elektryce samochodu tak naprawdę w focusie mało jest tej elektroniki, to takie bardziej analogowe auto. Gdyby było na szynie CAN to faktycznie trochę strach mieszać ale tu możesz spokojnie. I pamiętaj jak nie zrobisz, na pewno zrobisz dużo lepiej niż niejeden mechanik.
Pozdrawiam

skrystos 09-11-10 18:53

Hmmm no to muszę wziąć te schematy co są w wątku, ponurkować w aucie i zobaczyć co gdzie jest żeby wiedzieć jakiego kabla ile kupić. Rozumiem, że ten schemat od diesla co jest wrzucony jest adekwatny też do benzyny? Mam auto przed liftem więc odpowiednie moduły mam tam już poskreślane z tego co widziałem. W takim układzie zostałoby mi kupienie odpowiednich wtyczek gdzieś, pinów na kable, kabelków pod kolorek by było jak w oryginale i podziubać... Ktoś chce mi pomóc? haha ;)

mar213 10-11-10 07:55

Szybka wizyta na dwóch góra trzech szrotach i masz komplet wtyczek.

Najlepiej jak znajdziesz auto z instalacją pod kompa.

A jak nie to:

Wtyczka od wyświetlacza - możesz użyć tej od licznika (tej Ci poszukam bo chyba mam gdzieś w garażu - kupiłem wyświetlacz z wtyczką odciętą, jak znajdę dam znać i Ci wyślę).
Od manetki z INFO - kup od kierunków i przekładaj pin
Od czujnika temp. i od czujnika spryskiwaczy - to standardowa wtyczka dwu pinowa - dużo takich w focusie od czujników. (potrzebujesz dwie).

skrystos 10-11-10 09:50

dzieki ale od kompa wtyczke mam; ) musze miec od czujnikow te wtyczki dwupinowe., musze kupic piny do wtyczek od kompa itd i po wchodzic tam bo z tego co widzialem na schemacie to nie ma nawet za bardzo lutowania, czy sie myle?

mar213 10-11-10 18:05

Nie wiem bo miałem instalację ale sądzę że lutownica Ci się przyda:)

skrystos 10-11-10 18:10

Już znalazłem dawny wątek w którym moons odpowiadał co jak i gdzie podłączył u siebie i widzę, że gdzieniegdzie dołożyć pin iso a w reszcie miejsc po prostu się dolutować. Chociaż nie wiem, bo jeden z kolegów na forum silnie forsuje teorie o nielutowaniu a o używaniu konektorków samochodowych ;P Zawsze uważałem dobrze zrobiony lut za połączenie dość pewne...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi