Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Nagrzewnica PTC Diesel (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=56115)

nightrider 24-10-16 18:27

elmconfig

Groszek 24-10-16 21:53

Ok, dzięki. Ale tez chyba zwykłym kabelkiem Elm 327 jaki posiadam niewiele zdziałam?

lewy89 25-10-16 07:54

Czy moze ktos wrzucic zdjecie kostki od grzalki tej ktora steruje jej praca? Ja kupiłem ale niestety poprzedni właściciel ucial przed wysylka i nie wiem jak to podłączyć. Najlrpirj zdjęcie samej kostki i jak jest podlaczona

aditola 05-11-17 19:00

Panowie odgrzeję temat, żeby nie zakładać nowego... Kupiłem nagrzewnicę, zamontowałem, kostkę od sterowania znalazłem i podpiąłem ale za uja wafla nie mogę zlokalizować kostek od zasilania. Przekopałem całą stronę od pasażera i ni huhu... Z linka w tym temacie przeczytałem cały wątek na ford club polska i ktoś się tam wypowiadał, że jeśli jest podświetlanie skarpetek to na 99% powinna być kompletna wiązka, podświetlanie to mam, instalację od podgrzewania foteli mam (podłączyłem przełączniki a we wtorek tapicer wszywa maty). Czy jest możliwe, że np jeśli mam gniazdko fabryczne 230V to nie ma tych kabli??? Ewentualnie gdzie ich szukać jeszcze? I ostatecznie podpowiedzcie od czego je ciągnąć? Od bezpiecznika w komorze silnika, którego? Proszę o jakieś foto/szkic który to bezpiecznik to sprawdzę jutro czy jest on/miejsce/piny na niego.
Adrian

jacekcrv 05-11-17 19:45

Masz silnik ten co w profilu ?
2.0 benz ?
Generalnie istnieje taka możliwość, że nie masz wiązki od zasilania dodatkowej nagrzewnicy.
U mnie w 2.0 Tdci zasilająca na szczęście była (są to przewody o bardzo grubym przekroju, także na pewno ich nie przeoczysz), ale nie miałem np wtyczki od sterowania.
Spójrz pod maskę w skrzynkę bezpieczników i szukaj bezpiecznika 80A.
Bump:
https://s20.postimg.org/3mkl6oxuh/na...ezpiecznik.png

aditola 06-11-17 19:12

Patrzyłem pod maską dzisiaj ale w tym miejscu (F5) mam bezpiecznik 30A i jakiś cieńszy kabel. Natomiast bezpiecznik 80A mam w gnieździe F2 i od niego idzie gruby, czerwony kabel.

Link do foto: https://drive.google.com/file/d/1heT...w?usp=drivesdk

jacekcrv 08-11-17 07:55

Czyli ten 80A powinien być od przetwornicy (nagrzewnicy-słownik brzydko poprawił)

aditola 08-11-17 22:01

czyli po nitce do kłębka? :smt119 gdzie go mam szukać? gdzie on wchodzi w ścianie grodziowej to może go wyśledzę?
Dzięki za pomoc i sorki za laickie pytania [pub3]

jacekcrv 08-11-17 22:20

Tego już Ci niestety nie powiem. U mnie grzecznie leżał przy wzmocnieniu konsoli na podłodze. Po zdjęciu przedłużenia tunelu i odgięciu wykładziny leżały dwa grube przewody z wtyczką

aditola 10-11-17 06:36

Wg schematu bezpieczników, który jest w FAQ, za dodatkową nagrzewnice odpowiada F6 a ten F2 80A to jest do wspomagania, czy ktoś potwierdzi? I pytanie następujące: czy jeśli bym dokładał kabel plusowy i bezpiecznik to ciągnę go już bezpośrednio do czerwonego kabla od nagrzewnicy czy gdzieś on musi jeszcze lecieć np do stacyjki? Po prostu czy na tym bezpieczniki będzie stale 12V czy to jest już tam po zapłonie 12V? I czy masę też ciągnąć bezpośrednio od Aku czy podłączyć się końcówka oczkowa do najbliższej śruby przy nagrzewnicy? Przepraszam ale nie jestem elektrykiem ;-)

jacekcrv 10-11-17 21:49

Zapytam znowu: czy dane w profilu o samochodzie masz dobrze wpisane ?
2.0 benz, 2009r ?
Na odwrocie pokrywki od bezpieczników masz rozpisane, który jest od czego.
Nagrzewnica jest opisana jako PTC.
Dla instalacji elektrycznej po liftingu jest to bezpiecznik, który zaznaczyłem.

aditola 12-11-17 14:09

Dane w profilu aktualne, faktycznie pod osłoną bezpieczników jest opis (nie wiedziałem) i jak byk stoi F5 80A PRAC. a ja mam tam wpięty jakiś minimalnie inny od pozostałych bezpiecznik 30A. Pasuje pierwsze ustalić od czego on jest bo może od czegoś dolozenego ekstra?

jacekcrv 12-11-17 14:24

Jeśli masz Silnik benzynowy to fabrycznie nie ma możliwości żebyś miał przewód zasilający.
Porozmawiaj z użytkownikiem Cortezo - on bodajże dokładał PTC do benzyny.

aditola 12-11-17 16:02

Ok, ja myślę że ten bezpiecznik 30A u mnie na F5 to może być zasilanie instalacji gazowej ale pewny w 100% nie jestem. Odezwe się w takim razie do Cortezo ale mam prośbę da mądrych głów co bardziej mają dostęp i po prostu się znają na schematach elektrycznych, żeby rzucili okiem czy przewód od skrzynki bezpieczników pod maską idzie wprost no dodatkowej nagrzewnicy czy przechodzi jeszcze gdzieś przez jakiś moduł/stacyjkę/etc...

jacekcrv 12-11-17 18:54

Wyślij mi na PW maila to Ci wyślę schemat od PTC.
Elementem sterującym jest GEM.

aditola 21-01-18 16:22

Panowie to znów ja. Nagrzewnica założona, kabel plus podłączony pod Aku, kabel minus do masy, kostka sterująca podpięta. Kolega a4tech w kompie niby ustawił PTC ale nie wiem, czy ona działa. Ten mam wrażenie, że działa i że raczej szybciej się nagrzewa ale na wyświetlaczu nic się nie pojawia. Czy w skrzynce bezpieczników nad nogami pasażera musi też być jakiś bezpiecznik? Jak to sprawdzić na 100% bez odkręcania jej i organoleptycznego macania?

jacekcrv 21-01-18 19:46

Na wyświetlaczu licznika powinno się pokazać albo % wartość albo ON/OFF od dodatkowej nagrzewnicy.

slawek290785 03-03-18 15:56

Koledzy a jak stwierdzić że nagrzewnica się włączyła mając zegary z małym wyświetlaczem.Po mijając rozkręcenie i wysunięcie nagrzewnicy w celu sprawdzenie czy grzeje. Musiał bym kupić zegary z dużym wyświetlaczem, czy z tymi zegarami ta nagrzewnica będzie też dobrze działała?. Klimatronic mam automatyczny 2-strefowy. Wczoraj zamontowałem ja dopiero. Na wyłączonym silniku i wyjętych kluczykach z stacyjki on nie grzeje?. Po zamontowaniu i podłączeniu pod instalacje elektryczna sprawdziłem kontrolką i jest cały czas prąd.Na wyłączonym nagrzewnica rozładowuje mi akumulator do zera, jak to możliwe jest żeby cały czas nagrzewnica grzała?. Podłączyłem te dwa grube przewody według kolorów kostki i ten jeden cienki 2-żywowy też podłączyłem pod kostkę wolną na wysokości sterowania klimatronica. Odłączyłem te 2 grube przewody od nagrzewnicy i ładuje akumulator.Kto pomoże i wyjaśni dlaczego do nagrzewnicy dochodzi cały czas prąd?. Z góry dzięki za pomoc.Pozdrawiam.

Poldek 10-03-18 01:44

Na ten temat dużo jest na forum forda club polska trzeba podłączyć się do komputera i tam wszystko pozmieniać i będziesz miał wszystko ok


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi