Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Ledmoduly.pl - oświetlenie LED dla Twojego Focusa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=59141)

Deusblade 21-06-14 21:28

Witam
Ja mam inny problem odnośnie ledów w postaci pasków.
Postanowiłem rozświetlić tylne przestrzenie nóg i użyłem zwyczajnych pasków led o barwie ciepłej. Podłączyłem się do lampki przedniej poprowadziłem instalacje środkowym tunelem i bajka. Wykonałem instalacje po podklejałem je pod siedzeniami. Konstrukcja działa przez 2 tygodnie, potem zaczeły sie akcje typu przepala się bezpiecznik. Wymieniłem na odrobinę silniejszy. Chwila spokoju ale zaraz po tym w aucie zaczęły się zapalać światła kabiny podczas jazdy i nie chciały zgasnąć, dopiero po ponownym otwarciu drzwi i ich zamknięciu gasły tylko po to, aby sie zapalić ponownie. Sprawdziłem całą instalacje wszystko wygląda wporzo. Nie wiem czy to wina ledów czy jak ?? Focus ma pełną opcje rocznik 2009. Pomocy.

MATRIX60MW 22-06-14 12:05

Odłącz ledy od lampki na próbę i zobaczysz czy będą nadal dziać się takie akcje

jarekfxsilver 22-06-14 18:23

Próbuję znaleźć informację jaki typ żarówki wchodzi do oświetlenia tablicy rejestracyjnej do Focus mk2 po lifcie, model hatchback. Czy jest to rurkowa C5W czy taka wciskana W5W. Chciałbym zakupić LED ale nie wiem już jakie są w tym aucie. W MK1 były rurkowe ale tutaj???
Proszę o podpowiedź.

czarkoski 22-06-14 18:31

Też rurka

jarekfxsilver 22-06-14 19:36

Ja w sklepie www.ford.sklep.pl znalazłem informację że focus po lifcie w hatchbacku ma takie same żarówki i lampki (wciskane jak w focusie mk1 - ale już całe obudowane) jak Kuga, S-max, Fiesta VI, Ranger, Galaxy III, wersja kombi po lifcie w focusie ma lampki i żarówki takie jak każdy focus mk2 przed liftem, jakieś mocowanie takie na 2 śrubki.
Także wychodzi na to że są żarówki wciskane, a rurkowe mają focusy mk2 przed liftem i to każdy, a po lifcie rurkowe mają już tylko kombi.

Ps. 25.06.2014 r. doszły wciskane LED-y do podświetlania tablicy rej. zamontowałem je i fajnie to oświetla tablicę rej. Wcześniej w focusie mk1 też kupowałem led-y ale chytry dwa razy traci, dopiero jak kupiłem oryginalne firmy NARVA to zaczęły działać poprawnie, czyli nie przepalały się, jak sprzedawałem go to zostały w aucie i ponad dwa lata już tam świeciły a ten badziew no name max. świecił 3miesiące, dlatego teraz też kupiłem NARV-y. Focus mk2 po lifcie w hatchbacku ma wreszcie fajnie rozwiązane mocowanie i zabezpieczenie oprawek podświetlania tablicy rej. całkowicie zamknięte są oprawki i wciskane w listwę nad tablicą rej. a nie jak w mk1 i mk2 przed liftem że woda może się lać po żarówce z góry bo osłonięta nie jest.

jazzga 26-06-14 23:28

Ja mam foczkę całą oswietloną ledami od kolegi Czarkoskiego i bajeczka. Ładnie świecą, ale nie oślepiają. Przygasają ładnie,płynnie i problemów póki co nie ma :-)

Cynamonowy 21-09-14 18:45

Witam,

Panowie jakie diody led polecacie do oświetlenie rejestracji w Focusie MK2 FL? Kupiłem diody z radiatorem niestety po kilku dniach zaczęły zachowywać się jak stroboskop do tego zaczynają gasnąć na chwile. A może zamiast diod użyć moduł led?

Draco 29-09-14 23:29

warto wydać kasę na ten wynalazek Philipsa? Żarówka ma oświetlać wnętrze.
ŻARÓWKA PHILIPS C5W C10W RURKOWA LED 4000K 43mm
http://allegro.pl/zarowka-philips-c5...578622761.html

czarkoski 30-09-14 08:06

szczerze,za takie pieniążki.... NIE
niech Cie nie zmyli napis Philips, jej wartośc to ok. 5 do 8 zł

Jerry 25-11-14 00:50

Aukcje allegro na chwilę obecną dla Focusa mk1, dla focusa mk2 proszę pisać.
Przy zakupie dwóch lub więcej kompletów rabaty !
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.n...c9af610214f884

langolier 05-01-15 15:04

Zauważyłem, że jedna z lampek oświetlenia tablicy rejestracyjnej się nie świeci. Przy bliższych oględzinach i wyjęciu modułu oświetlenia okazało się, że plastik osłaniający żarówkę jest aż brązowy od rdzy a cały moduł jest skorodowany do tego stopnia, że przy dotknięciu palcem ułamały się blaszki od trzymania lampki rurkowej (drugi moduł jest całkowicie ok).
Zakupiłem więc i wymieniłem całe moduły na LED zakupione na znanym portalu.
No i działają ok, a nawet za bardzo ok - wieczorem zauważyłem, że lampki oświetlają jeszcze bardzo porządnie jezdnię z metr za tylnym zderzakiem.
No i pytania:
- czy w razie kontroli policja może się do tego dopierdzielić ? teoretycznie sprzedawca twierdzi, że homologację posiada, niestety w pudełku tego nie uświadczyłem
- czy inny kolor oświetlenia tablicy nie jest niezgodny z przepisem, że temperatura barwowa zewnętrznego oświetlenia auta powinna być jednakowa ? A może dotyczy to tylko przednich świateł ?

zamulek 22-04-15 09:45

Zakupiłem właśnie Focusa MK2
Jako, że w starym Focusie (MK1) tablica jest bardzo dobrze doświetlona żarówkami LED, chciałbym tutaj zastosować dokładnie ten sam zabieg. Domyślam się, że żarówka nie uległa zmianie i jest to C5W.

Natomiast pytanie dotyczy czegoś innego - czy jeszcze jakieś żarówki w MK2 można zastąpić LEDowymi w celu podniesienia efektywności oświetlenia ?

pozdrawiam

Jerry 22-04-15 22:42

Jeśli się nie mylę to Focus mk2 FL HB ma już inne klosze, a to oznacza inne żarówki czyli W5W. Oświetlenie jakie możesz modyfikować to tablica rej., lampki wew. oświetlenie schowka pasażera czy bagaznika. Dodatkowo dołożyć oswietlenie skarpetek. Na pełnym bajerze oświetlenie klamek wew., choć w niektórych kręgach oświetlenie tego typu występuje z przedrostkiem "Agro".
Zapraszamy ! :)

zamulek 23-04-15 08:22

@Jerry
orientujesz się jaki żarówki: lampka wewnętrzna, schowek pasażera, bagażnik ?

weuek 23-04-15 09:45

Wszystko W5W, przynajmniej u mnie (obie lampki podsufitki: przednia 3x, tylna 1x). Podświetlenie nóg z przodu tak samo W5W.

zamulek 23-04-15 11:26

A podświetlenie nóg z przodu to jeszcze chyba instalacja jest potrzebna ?

weuek 23-04-15 11:47

Sprawdź, może tylko nie masz żarówek włożonych.

langolier 23-04-15 23:00

Cytat:

Napisał weuek (Post 1059182)
Sprawdź, może tylko nie masz żarówek włożonych.

Chciałem być super hiper i zmieniłem żarówki na czerwone LED z allegro. Padly po miesiacu i wróciłem do zarówek...

weuek 24-04-15 07:09

Ja kupuję w sklepledowy.pl i jestem zadowolony z żywotności towaru. Ale "super hiper" mnie nie interesuje.

Jerry 15-05-15 12:29

Wielka okazja cenowa !
Przy zakupie zestawu do oświetlenia tablicy rejestracyjnej, drugi komplet za pół ceny!
Na pozostałe nasze produkty na hasło "FORUM FKP" 10% rabatu!
*Promocje nie łączą się z innymi.

E-mail: ledmoduly@gmail.com

coachu 27-09-15 21:40

Hej.
Ile za komplet LEDów do Focusa mk2 po lifcie ?
I co wchodzi w skład?

dinn 23-10-15 23:28

Czy ktoś z was wymienił zwykle żarówki w lampkach w lusterkach (oswietlajace nawierzchnie w okolicach drzwi) na LEDy?

weuek 23-10-15 23:45

Cytat:

Napisał Jerry (Post 1064323)
Wielka okazja cenowa !
Przy zakupie zestawu do oświetlenia tablicy rejestracyjnej, drugi komplet za pół ceny!

Czy ktoś się z siusiakiem na łby pozamieniał? Jak już jeden zestaw sobie zamontujesz, to na siusiaka pana jest ci ten drugi?

qluk 24-10-15 12:40

Żeby wymienić za rok :P Większość zapomina że LED i tak emituje ciepło, tyle że stroną montażową. Do tego większość tych modułów, zamienników w obsadzie żarówek, itd. jest przystosowana do pracy na 12V. Dodatkowo gros z montowanych modułów LED powinien być sterowany prądowo, a nie napięciowo (choć tak tez się da). Aby to oświetlenie tablicy rejestracyjne starczyło na lata należy zadbać o izolacje od wody i wilgoci, zapewnienie stabilnego napięcia (wskazany tez ogranicznik prądowy) oraz zagospodarowanie oddawanego ciepła (radiator na PCB).
Żeby nie bawić się w wymyślny sterownik, to do takiego zastosowania mozna by się ograniczyć do tego sterowania napięciem i stały prąd. Ilość luksów jakie potrzeba na tablice jest nieduża. To też wystarczy zastosować regulator napięcia 9V (też potrzebuje radiator), ewentualny rezystor, ograniczający prąd i kondensator wygładzający. Pod to podłączyć moduły oświetlające tablicę zaopatrzone w niewielkie radiatory. Blende uszczelnić (w mk2 jest piankowa uszczelka wiadomo co się dzieje po latach), u mnie zwykły łazienkowy silikon od kilku miesięcy zdaje egzamin do tego jest łatwy w usunięciu. W przypadku aut z układem monitorującym stan wyjść oświetleniowych trzeba dodać układ równoważący impedancje, która równoważy obciążenie do poziomu żarówek (tylko czemu wszyscy to błędnie nazywają CAN bus, nie wiem).

MATRIX60MW 24-10-15 19:30

qluk--- kupiłem u JERRY ledy do rejestracji coś około 3lata temu i do dziś śmigają aż miło.A jak wiadomo w miejscu gdzie są klosze podświetlenia rejestracji bywa wilgotno

dinn 29-10-15 13:27

Zamówiłem 10 sztuk LED W5W. Dealer zapewnił, że nie ma to wpływu na gwarancję samochodu.

coachu 16-11-15 20:23

Dinn, u jakiego sprzedawcy zamówiłes?

decode 15-02-16 16:48

Siemka,

Chciałbym zamówić takie led'y do mojego Focusa mk2 kombi '07r
Jako że "ciężko pracuje" i nie mam tu dostępu do "Twarzo-książki" mógłbyś udzielić informacji tu na forum lub PW. Co ile kosztuje, kaj zapłacić(allegro) czy numer konta?

Jerry 15-02-16 18:30

Wysłałem PW

majek32 15-02-16 20:00

na Allegro już nic nie ma?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi