Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   EGR zaślepiony i co dalej (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=11677)

drake 01-02-13 09:06

nie nie, w te dziurki to się kolego nie baw

JohnLenin 01-02-13 09:10

Cytat:

Napisał AvataR (Post 825150)
no i stało się zaślepka zamówiona + silikon na temperature. Oglądałem swój solniczek i nie ma tam łatwego dostępu do tego EGRa....macie jakiś patent jak szybko zaslepić.
I jeszcze jedno może lepiej wybrać zaślepkę z otworami które podobno nie będą generować nam wywalania błędu a spaliny będą przechodziły tylko w 5%
http://allegro.pl/40-zaslepka-egr-fo...984403000.html

Założyłem taką samą, tylko zażyczyem sobie żeby była bez dziurek. Na razie zero błędów, jak coś to możesz sobie wywiercić, gdyby wywalało.

darkens 01-02-13 21:22

Kobinujesz jak .... [zlosnik]
Cytat:

Napisał AvataR (Post 825150)
I jeszcze jedno może lepiej wybrać zaślepkę z otworami ...

Tak jak juz wszyscy pisali, do MKI zaslepka bez otworkow, czy dziurek [zlosnik]
Cytat:

Napisał AvataR (Post 825150)
+ silikon na temperature.

tez zbedny, wystarczy dobrze skrecic :D
Cytat:

Napisał AvataR (Post 825150)
Oglądałem swój solniczek i nie ma tam łatwego dostępu do tego EGRa....macie jakiś patent jak szybko zaslepić.

dostep jak dostep, nie jest zle. Ja dalem rade lamana nasadowa "10"
Dobrze jest tez wczesiej sprysnac jakims np. WD lub polac cola :D

---------- Post dodany o 21:22 ---------- Poprzedni post był z 21:02 ----------

http://imageshack.us/a/img38/9124/egrr.jpg

AvataR 01-02-13 23:49

po raz pierwszy w życiu słyszę że coś jest lepsze jak nie ma "DZIUREK" no ale cóż czego nie robi się dla foczek...blaszka zamówiona gładka zgodnie z waszymi zaleceniami. Teraz tylko dobrać się tego EGR jakoś.

Suchoklates 03-02-13 19:22

AvataR, życzę powodzonka :) Mi osobiście udało się tylko jedną śrubę poluzować a druga ani drgnie. Dodam że pryskałem śruby czymś takim (dokładnie takim samym) http://e-enter.eu/sklep/product.php?id_product=21 i ładnie żarło ten cały bród co tam się znajdował, ale i tak nie dałem rady poluzować drugiej. Panowie pomóżcie :)

AvataR 05-02-13 10:56

zaślepka przyszła na weekend zaślepiam i czekam na wywalenie błędu i pięknej jazdy ale:
prosze jeszcze o podpowiedz osoby TDCI 2004 kto montował EGRa. Czy musze całkiem odkręcać i demontować tę rure widoczą na zdjęciu wyżej? Odkręcamy to z kanału czy normalnie na rade?

darkens 05-02-13 19:08

Cytat:

Napisał AvataR (Post 827466)
Czy musze całkiem odkręcać i demontować tę rure widoczą na zdjęciu wyżej? Odkręcamy to z kanału czy normalnie na rade?

Zadnej rury calkiem nie odkrecasz.
Odkrecasz tylko te sruby ktore Ci zaznaczylem strzalkami i delikatnie rozchylasz, a blaszka powinna sie wsunac pomiedzy zlacze.Potem to juz tylko musisz ponownie skrecic :D Silikonu tez bym nie dawal :D
Cytat:

Napisał AvataR (Post 827466)
Odkręcamy to z kanału czy normalnie na rade?

Kanal Ci nie potrzebny.Sciagasz tylko gorna plastikowa oslone-dwie srubki w tylnej czesci, z przodu delikatnie pociagnac do gory, bo tylko na wcisk.

Cytat:

Napisał AvataR (Post 827466)
i czekam na wywalenie błędu i pięknej jazdy ...

a dlaczego mialby Ci od razu blad wywalic :?: :?: :?:
Zaslepiaj i ciesz sie z jazdy, a nie mysl kiedy Ci blad wywali [zlosnik]

Blad to wywala jak sie zawor spier&^%#^% , a nie byl zaslepiony [zlosnik]

---------- Post dodany o 19:08 ---------- Poprzedni post był z 18:57 ----------

Cytat:

Napisał Suchoklates (Post 826584)
Mi osobiście udało się tylko jedną śrubę poluzować a druga ani drgnie. Dodam że pryskałem śruby czymś takim (dokładnie takim samym) i ładnie żarło ten cały bród ...

ale ten preparat to nie do tego, bo on raczej sluzy do smarowania,

prysnij WD40 , lub czyms podobnym co ma wlasciwosci penetrujace rdze :D
i lekko stuknac w lebek tej sruby
"Coca Cola" tez czasem sie sprawdza [zlosnik]

AvataR 05-02-13 19:57

no i wszystko jasne już nie mogę doczekać się weekendu.

AvataR 06-02-13 10:59

a tak mnie jeszcze oświeciło dzisiaj. Co się dzieje z tymi spalinami które nie zostaną ponownie spalone przez EGR? Idą od razu do katalizatora czy osadzają sie przed zaslepiona blaszka?

mjprzem 07-02-13 15:09

nic sie z nimi nie dzieje. te spaliny ida do katalizatora lub wydechu ...a poniwaz niema zadnego obiegu przez egr to jest to slepy zaulek i spaliny tam nie kraza w zwiazku z czym nic nigdzie sie nie osadza. jedyne co moze sie gdzies osadzic to troche sadzy przy kolektorze wydechowym do egr..ale niema to praktycznie zadnego znaczenia.

JohnLenin 07-02-13 17:27

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 828655)
nic sie z nimi nie dzieje. te spaliny ida do katalizatora lub wydechu ...a poniwaz niema zadnego obiegu przez egr to jest to slepy zaulek i spaliny tam nie kraza w zwiazku z czym nic nigdzie sie nie osadza. jedyne co moze sie gdzies osadzic to troche sadzy przy kolektorze wydechowym do egr..ale niema to praktycznie zadnego znaczenia.

A kat prędzej się zapycha? Znam osoby które, po zaślepieniu, wywalały bebechy z kata.

darkens 07-02-13 21:11

Cytat:

Napisał JohnLenin (Post 828719)
A kat prędzej się zapycha? Znam osoby które, po zaślepieniu, wywalały bebechy z kata.

to zobacz jaki syf wracal do cylindrow :smt017 jak potrafi katalizator zapchac [zlosnik]

mjprzem 08-02-13 08:25

Cytat:

Napisał JohnLenin (Post 828719)
A kat prędzej się zapycha? Znam osoby które, po zaślepieniu, wywalały bebechy z kata.

Nie nic z tych rzeczy.
spaliny z egr zmniejszaja toksycznosc spalin i eliminuja grupe pewnych szkodliwych zwiazkow, ale jak zaslepiamy egr to zwiekszamy temp. spalania w silniku co raczej pozytywnie wplywa na katalizator. Ale usuwanie kata to inny zabieg ktory tak samo pozytywnie wplywa na:
-moc silnika
-sprawnosc silnika (mniejsze jednostkowe zuzycie paliwa)
-zuzycie silnika (wynikajace z dwóch powyzszych poniewaz silnik pracuje pod mniejszym obciazeniem generujac ta samom ilosc mocy)

Pomijam kwestie srodowiska... bo wiadomo ze egr i kat to obie te rzeczy sluza do ochrony srodowiska.

Dobre zdanie napisal darkens..zatkany katalizator potrafi zrobic nie mniejszy syf w silniku jak problem z egr.

Zreszta kazdy powinien zdawac sobie sprawe z tego ze wszystkie elementy ktore przytykaja dolot powietrza i wylot spalin z silnika diesla nie pomagaja silnikowi (zwiekszaja zuzycie paliwa, zwiekszja zuzycie silnika, zmniejszaja moc silnika - pomijam tylko filtr powietrza bo on jest jakby konieczny oraz przepustnice w silnikach benzynowych ktora tez jest konieczna do uzyskania odpowiedniego skladu mieszanki)

darkens 08-02-13 16:31

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 829007)
Zreszta kazdy powinien zdawac sobie sprawe z tego ze wszystkie elementy ktore przytykaja dolot powietrza i wylot spalin z silnika diesla nie pomagaja silnikowi ...

zapomniales o DPF-ie [zaklopotanie]
To dopiero jest wynalazek [zlosnik] Cale szczescie, ze w MKI jeszcze tego nie wkladali. Kolejna rzecz do usuniecia [zlosnik]
Niestety, nie jest to juz takie latwe jak w przypadku EGR-a i trzeba ingerowac w oprogramowanie kompa :(
Jak pierwszy raz wlaczylo mi sie wypalanie, to nie wiedzialem co sie dzieje :mrgreen:
a za mna kupa czarnego dymu - i to wlasnie byla dbalosc o srodowisko [zlosnik]

Yerzo 09-02-13 21:38

Koledzy, mozecie mi na szybko powiedzieć czy w dobrym miejscu zaslepiłem EGR ?

Focus II 1.8 TDCI - zaślepiałem na czuja :)

http://img833.imageshack.us/img833/8049/zdjcie0469v.jpg

SUCOF33 09-02-13 22:07

w dobrym miejscu go zaślepiłeś.

Yerzo 10-02-13 07:42

dzieki.sprawdze dzisiaj efekty.

mam taki objaw,ze po odpaleniu auta po nocy,obroty rosna bardzo powoli pomimo pedalu w podlodze.dopiero gdy dojda do 2500-3000 to auto wkreca sie normalnie. ktos zasugerowal mi EGR bo i w czasie jazdy, na dwojce z malej predkosci nic sie kompeltnie nie dzieje - dopiero dojscie do obrotow w ktorych turbo zaczyna dmuchac powoduje,ze auto przyspiesza - nie mam tutaj na mysli palowania auta ponizej jakis obrotow.Poprostu auto zjezdzajac czasami z ronda wyglada jakby mialo 30KM

AvataR 10-02-13 13:46

no i stało się. wczoraj zaślepiłem EGR. W TDCI nie powiem lekko nie jest. trzeba mieć szczupłe ręce i małą grzechotkę. Odkręcenie jak wcześniej się popsikało WD-40 nie sprawia problemu (odkręcamy zgodnie ze wskazówkami zegara).
Po wstępnej wycieczce mogę powiedzieć że faktycznie różnica jest na małych obrotach. Auto troszkę lepiej pszyspiesza na małych obrotach. Nie jest to jakiś mega power ale faktycznie moc jest lekko odczuwalna. Dla mnie zaślepienie to przede wszystkim ochrona silnika i turbinki.

darkens 10-02-13 20:58

u mnie to tak wyglada

http://imageshack.us/a/img5/7707/egrzaslepka1.jpg

AvataR 10-02-13 21:05

no u mnie tak samo blacha ocynk 1.5mm. jako że nie mam dostępu do frezarki to zamówiłem za 15zł z przesyłką.
Co ty masz takiego białego węża?:smt104

mjprzem 11-02-13 11:59

ten bialy waz to tylko materialowa oslonka -nic waznego.

Yerzo 11-02-13 19:22

No i wywaliło mi dzisiaj błąd na zegarach "Usterka silnika". Ot tak w czasie jazdy. Efektów żadnych nie widzę w czasie jazdy.

Czyżby zaślepiony EGR dał o sobie znać ?

AvataR 11-02-13 21:01

Cytat:

Napisał Panther (Post 830351)
No i wywaliło mi dzisiaj błąd na zegarach "Usterka silnika"

szybko coś. Czy błąd zniknie bo zdemontowaniu blachy i czy można z błędem jeżdzić bez obawy przed negatywnym wpływem na działanie silnika?

Yerzo 11-02-13 21:09

Zazwyczaj większość aut ma procedurę usuwania takich błędów - kilka odpaleń auta lub kilkadziesiąt przejechanych kilometrów. Pod warunkiem, że błąd dalej nie wyskakuje.

Ja akurat podepnę kompa rano i usunę błąd.

JohnLenin 11-02-13 21:18

Cytat:

Napisał Panther (Post 830413)
Zazwyczaj większość aut ma procedurę usuwania takich błędów - kilka odpaleń auta lub kilkadziesiąt przejechanych kilometrów. Pod warunkiem, że błąd dalej nie wyskakuje.

Ja akurat podepnę kompa rano i usunę błąd.

Mamy ten sam silnik i z tego samego roku, zaślepiłem kilka miesięcy temu i jak na razie zero błędów. Ciekawe dlaczego nie zawsze wywala błąd? Zaślepka bez otworków.

SUCOF33 11-02-13 21:28

Ciekawe jaki błąd wywaliło. W c-max nic po zaślepieniu się nie działo, jest już prawie rok .

darkens 11-02-13 21:41

Cytat:

Napisał Panther (Post 830351)
Czyżby zaślepiony EGR dał o sobie znać ?

wcale nie powiedziane, ze to od EGRa :smt017 Moze tylko jakis zbieg okolicznosci. Jak podepniesz pod kompa to bedzie wiadomo.
Jaka zalozyles blaszke :?: Jesli dales pelna to moglo blad wywalic, bo powinna byc juz z otworami ze wzgledu na zmieniona elektronike silnika niz w MKI

JohnLenin 11-02-13 21:44

Cytat:

Napisał darkens (Post 830444)
wcale nie powiedziane, ze to od EGRa :smt017 Moze tylko jakis zbieg okolicznosci. Jak podepniesz pod kompa to bedzie wiadomo.
Jaka zalozyles blaszke :?: Powinna byc juz z otworami ze wzgledu na zmieniona elektronike silnika niz w MKI

Ja, na próbę założyłem bez otworków i nie wali błędem, także nie zawsze chyba powoduje to błędy w FFII.

darkens 11-02-13 21:50

Mi po trzech tygodniach od zaslepienia wywalilo sprezynke i tez bylem juz posr%#*% i prawie w gacie narobilem , ze to przez zaslepke EGRa, a okazalo sie ze to czujnik polozenia walu korbowego [zlosnik].
Pare dni pozniej padl czujnik polozenia walka rozrzadu :D - za dwa tygodnie mialem jechac na wczasy nad morze.
I jak tu nie mowic o zlosliwosci rzeczy martwych :smt017
albo o szczesciu w nieszczesciu [zaklopotanie]

Yerzo 11-02-13 22:54

Cytat:

Napisał darkens (Post 830444)
Jesli dales pelna to moglo blad wywalic, bo powinna byc juz z otworami ze wzgledu na zmieniona elektronike silnika niz w MKI

Tak, dałem pełną bez otworków.

Natomiast zczytałem teraz błędy Forscanem i wywaliło :
U0402 - Invalid Data Received from Body Control Module
U0121 - Lost Communication With Anti-Lock Brake System (ABS) Control Module
U2197 - Invalid 'Vehicle Speed' data
P0489 - Exhaust Gas Recirculation A Control Circuit Low

Wcześniej żadnych błędów nie było. Także zaślepiony EGR panikuje. Usunę błędy i poczekam do następnego razu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi