Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] automatyczne zamykanie drzwi by Macios (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26682)

pszeem 11-02-10 14:24

Cytat:

Napisał noose (Post 411818)
Cobra 7777

nieststy nie mam dobrych wieści z cobra mial do czynienia niewiele, stwierdził ze musiałby mieć jakaś instrukcję do niej, bez tego nie jest w stanie niec zdziałać.
Ja zastanawiam sie nad jednym, faktycznie upierdliwe ale jak wlaczysz zaplon/uruchomisz silinik to drzwi rygluja się z automatu, natomiast jak otworzysz je to chyba ponownie nie zamkna auta, jesli nie zamkna to bezpieczne bedzie wg mnie ustawienie automatycznego ryglowania z poziomu modułu komfortu w foce zeby zamykal drzwi po ruszeniu, co umozliwi Ci bezpieczne odsniezenie auta na odpalonym silniku a po ruszeniu drzwi powinny sie zamknac, tak na logike powinno to zadzialac

noose 14-02-10 11:38

Dzięki za info.
Cobra sama zamyka przy zapłonie, potem mogę otworzyć więc w sumie można odśnieżyć. Ale komfort nie zamyka drzwi ponownie po ruszeniu:(
Będę walczył dalej;)

pszeem 16-02-10 11:45

sprobuj oprogramowac modul komfortu, on powinien dzialac autonomicznie, w koncu steruje czyms wiecej niz zamykanie drzwi :)

noose 17-02-10 09:41

No właśnie próbowałem, ale coś nie za bardzo zamyka te drzwi :(

adamsluk 18-04-10 21:43

a co z tymi migaczmi x3 ?? tylko soft w ASO? ile taki upgrade może kosztować i co dzięki niemu jeszcze można osiągnąć?

omodos 13-09-10 14:14

Generalnie fajna funkcja ale u mnie nie da się tego cholerstwa wyłączyć w żaden sposób.
Testowałem wszystkie kombinacje i pozycje kluczyka - po prostu nie da się.

Jaromir 23-09-10 10:05

Witam!

Mam pytanko dotyczące trzykrotnego mrugnięcia kierukowskazu przy delikatym dotyku jego włącznika.
Posiadam foczke jak w opisie
- wycieraczki przednie docierają po 20 sek
- bagażnik otwieram z pilota
- zamykają mi się automatycznie drzwi po ruszeniu
ale migacz nie miga trzy razy po wyłącznym dotknięciu styku!!!

Czy można tą funkcję aktywować?

Pozdrawiam,
Jarek

sebastian2488 01-10-10 10:41

a mi to nie dziala zamykanie czemu? 3*zamykam i otwieram na zaplonie daje na kluczyk do pozycji 0 3* zamykam otwieram kluczuk do pozycji 2 i nic nie ma sygnalu

omodos 03-10-10 09:56

Cytat:

Napisał sebastian2488 (Post 490372)
a mi to nie dziala zamykanie czemu? 3*zamykam i otwieram na zaplonie daje na kluczyk do pozycji 0 3* zamykam otwieram kluczuk do pozycji 2 i nic nie ma sygnalu

Sebastian,

A mi to działa i nie da się tego wyłączyć!
Może się zamienimy samochodami bo ja się bym tego pozbył z chęcią hehe ;) ?

Ps.

Znalazłem na sieci jeszcze jeden sposób na realizację, może się przyda.


Step 1
Confirm that the perimeter alarm is disarmed.
Step 2
Close all doors.
Step 3
Confirm that the ignition switch is in the OFF position.
Note: Steps 4 through 8 must be performed within 30 seconds.
Step 4
Turn the ignition switch from OFF to RUN.
Step 5
Press the power door lock UNLOCK button three times.
Step 6
Turn the ignition switch from RUN to OFF.
Step 7
Press the power door lock UNLOCK button three times.
Step 8
Turn the ignition switch from OFF to RUN.
Step 9
Verify that the RAP module chirps the horn. This indicates that the RAP module is now in the enable/disable mode and ready to accept program changes.
Step 10
Press the power door lock UNLOCK button one time to command the RAP module to toggle the autolock/relock feature ON or OFF.
Step 11
Press the power door lock LOCK button once to enter the command.
Step 12
Verify that the vehicle horn chirps one time to signal the RAP module confirmation of the command. There should only be one chirp indicating that the autolock/relock feature has been disabled. If one chirp is heard, followed by a longer honk, the autolock/relock feature has just been enabled. Return to step 10.
Step 13
Turn the ignition switch to the OFF position to exit the enable/disable mode.
Step 14
Verify that the RAP module chirps the horn once to indicate that a feature has been changed.

tomek75 07-12-10 10:54

Ja mam nieco inny problem. Ryglowanie działa bez problemów, po ruszeniu auta. Po wyłączeniu silnika zamki się automatycznie otwierają. Kłopot w tym, że psu na budę takie ryglowanie, jeśli mój 2 letni szkrab może sobie z tyłu sam otworzyć drzwi. Czy ktoś ma patent na takie ryglowanie, co blokuje możliwość otwarcia również z wewnątrz?

Pretorian 07-12-10 11:28

nie ma takiego patentu, ale nie da to się podobno parasola w d..pie otworzyć. W drzwiach powinno być takie kółko które przekrecasz i wtedy na stałe od wewnatrz nie można bedzie otworzyć drzwi.

misiom1 07-12-10 11:31

w drzwiach tylnych z boku (nie od wewnatrz nie od zewnatrz tylko z boku) masz taka jakby "dziurke" na klucz, wkladasz tam klucz przekrecasz w lewo lub w prawo (powinna byc jakas nalepka) i drzwi z wewnatrz nie mozna otworzyc

KamilK 07-12-10 12:08

witam,
a wie ktoś jak wyłączyc automatyczne zamykanie drzwi tuż po ruszeniu autem, dodam ze opis ktory znalazłem na forum nie działa :/

ryś7 08-12-10 09:58

Cytat:

Napisał KamilK (Post 513246)
witam,
a wie ktoś jak wyłączyc automatyczne zamykanie drzwi tuż po ruszeniu autem, dodam ze opis ktory znalazłem na forum nie działa :/

do tego opisu trzeba jeszcze na włączonym kluczyku pozycja 2 włączyć 1 raz ryglowanie i wyłączyć usłyszysz piiiii gotowe;p

omodos 08-12-10 13:00

Cytat:

Napisał ryś7 (Post 513940)
do tego opisu trzeba jeszcze na włączonym kluczyku pozycja 2 włączyć 1 raz ryglowanie i wyłączyć usłyszysz piiiii gotowe;p

no chyba że ktoś ma wszczepione przed modułem black box tak jak u mnie. Wtedy żadne piiii i inne pomysły nie pomagają.

KamilK 08-12-10 16:52

Cytat:

Napisał omodos (Post 490772)
Sebastian,

A mi to działa i nie da się tego wyłączyć!
Może się zamienimy samochodami bo ja się bym tego pozbył z chęcią hehe ;) ?

Ps.

Znalazłem na sieci jeszcze jeden sposób na realizację, może się przyda.


Step 1
Confirm that the perimeter alarm is disarmed.
Step 2
Close all doors.
Step 3
Confirm that the ignition switch is in the OFF position.
Note: Steps 4 through 8 must be performed within 30 seconds.
Step 4
Turn the ignition switch from OFF to RUN.
Step 5
Press the power door lock UNLOCK button three times.
Step 6
Turn the ignition switch from RUN to OFF.
Step 7
Press the power door lock UNLOCK button three times.
Step 8
Turn the ignition switch from OFF to RUN.
Step 9
Verify that the RAP module chirps the horn. This indicates that the RAP module is now in the enable/disable mode and ready to accept program changes.
Step 10
Press the power door lock UNLOCK button one time to command the RAP module to toggle the autolock/relock feature ON or OFF.
Step 11
Press the power door lock LOCK button once to enter the command.
Step 12
Verify that the vehicle horn chirps one time to signal the RAP module confirmation of the command. There should only be one chirp indicating that the autolock/relock feature has been disabled. If one chirp is heard, followed by a longer honk, the autolock/relock feature has just been enabled. Return to step 10.
Step 13
Turn the ignition switch to the OFF position to exit the enable/disable mode.
Step 14
Verify that the RAP module chirps the horn once to indicate that a feature has been changed.

zastosowałem tą metodę i udało się wyłączyć, dziekować.

Akuku 18-12-10 20:31

koledzy ale jak zablokować drzwi :
-przyciskiem na kluczyku i otworzyć klamką
-czy zamknąć klamką i otworzyć ??

vascode 23-10-11 19:49

Cytat:

Napisał Jaromir (Post 487548)
Witam!

Mam pytanko dotyczące trzykrotnego mrugnięcia kierukowskazu przy delikatym dotyku jego włącznika.
Posiadam foczke jak w opisie
- wycieraczki przednie docierają po 20 sek
- bagażnik otwieram z pilota
- zamykają mi się automatycznie drzwi po ruszeniu
ale migacz nie miga trzy razy po wyłącznym dotknięciu styku!!!

Czy można tą funkcję aktywować?

Pozdrawiam,
Jarek

mam tak samo, dołączam się do pytania...

moons 23-10-11 20:36

czytać Panowie, czytać, jedno proste zapytanie do wyszukiwarki i jest odpowiedź.
http://www.focusklubpolska.pl/showpo...42&postcount=1

Pozdrawiam

vascode 23-10-11 22:16

Cytat:

Napisał moons (Post 628830)
czytać Panowie, czytać, jedno proste zapytanie do wyszukiwarki i jest odpowiedź.
http://www.focusklubpolska.pl/showpo...42&postcount=1

Pozdrawiam


chciałem sie upewnić czy aby na pewno tylko WDS pozostaje...
teraz już wszystko jasne....

thing 19-01-12 14:40

odgrzewam kotleta :)

jak włączyć opcje strefowego otwierania? Czyli najpier kierowca, a następnie pozostałe?

Geras 22-02-12 10:58

a u mnie programowanie według poradnika z posta pierwszego nie działa, nie słyszę żadnego PIIII, czy nie wszystkie wersje dają się zaprogramować ?

- co ciekawe od jakiegoś czasu po otworzeniu auta z pilota gdy jestem w środku a kluczyki mam gdzieś luzem (nie w stacyjce) słyszę odgłos ponownego otwarcia zamków !
- druga sprawa to że MASTER (zamykanie obydwu drzwi przyciskiem LOCK) znajduje się u mnie w drzwiach pasażera, czy to nie dziwne ? Po wciśnięciu przycisku LOCK w drzwiach kierowcy zamykają się tylko drzwi kierowcy

Falcon 22-02-12 21:39

Nic dziwnego się nie dzieje u Ciebie, dają znać o sobie czerwone gumki w zamkach, temat omawiany wielokrotnie, poczytaj FAQ na ten temat.

umbowy 23-02-12 11:17

A u mnie to działa, z tym że przy okazji uzbraja się alarm. Tak samo jest przy włączeniu strefowości. Gdy otworzę tylko drzwi kierowcy i uruchomię silnik to alarm zaczyna wyc. Pewnie alarm mam podłączony do blokady drzwi, a nie do czujników otwarcia/zamknięcia.

szakalq 23-02-12 17:24

Cytat:

Napisał thing (Post 665680)
odgrzewam kotleta :)

jak włączyć opcje strefowego otwierania? Czyli najpier kierowca, a następnie pozostałe?

z instrukcji (print screen nie chciało mi się przepisywać):
http://img405.imageshack.us/img405/700/ryglowanie.png

Marcin76 18-04-12 00:50

Odgrzewania c.d.
Czy ktoś ma instrukcję Programowanie autoalarmu Cobra , która znajdywała się kiedyś http://www.focusklubpolska.pl/index.php?/=Zrobsam a obecnie nie działka link?

shokat 27-04-12 10:00

Przyłączam się do postu wcześniejszego. Ponadto, mam w temacie taki oto problem:
Zaprogramowałem automatyczne zamykanie drzwi po ruszeniu i wszystko działa, tylko zamki nie otwierają się po wyłączeniu silnika. O co chodzi? Jak to zrobić?

vascode 27-04-12 21:43

Cytat:

Napisał shokat (Post 713906)
Przyłączam się do postu wcześniejszego. Ponadto, mam w temacie taki oto problem:
Zaprogramowałem automatyczne zamykanie drzwi po ruszeniu i wszystko działa, tylko zamki nie otwierają się po wyłączeniu silnika. O co chodzi? Jak to zrobić?


tak po prostu jest
odblokują się jak pociągnie ktoś za dowolną klamkę ;p

maniek19828 14-11-14 15:42

witam u mnie to nie działa mimo kilku prób tak jak w opisie może mój nie ma tego w ogóle :sad:

sebolpittbull 07-12-15 20:05

Panowie do konkretów.
PACJENT:
Focus 2000r wersja z 4 szybami w pradzie, el.lusterkami, podgrzewaną szybą czołową. Centralnym i Klima manualna.
PROBLEM :
PRZY setnej nawet próbie nie mogę ustawić opcji zamykania podczas ruszania, co smieszniejsze nawet opcji podwójnego ryglowania czy otwierania strefowego też nie da się ustawić, Nie mówiąc juz o funkcji dotykania z kluczyka szyb oraz funkcji przykleszczenia szybami. A zwzelkie sugestie bede wdzieczny jak ustawic inaczej te funkcje lub co sprawdzic w otoczce co jest nie tak. Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi