Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Interwał wycieraczek - montaż, dobór manetki, podpowiedzi. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=11414)

siwy05 17-07-13 10:29

Ja też mam od mondeo i nic nie przeszkadza

dlugi72 26-07-13 11:55

Jeśli kogoś to zainteresuje też niedawno zmieniłem manetkę w swoim kombi na manetkę z interwałem ale nie bez problemów bo kupiłem na allegro taką że miała być z obsługą tylnej wycieraczki jak zapewnił sprzedawca lecz niestety była bez.Szkoda mi było czasu i nerwów na wykłucanie się ze sprzedawcą o te pare zł więc zacząłem kombinować żeby z dwóch poskładać jedną i mogę powiedzieć że jest to możliwe i działa w 100%.

jajaceek 23-09-13 16:42

Wymieniłem manetkę. Niestety nie było białego kabelka, w sklepie też nie było białego ale był pomarańczowy. Potrzeba ok 3 metrów. Działa teraz pięknie.

A swoją drogą to żenada, że nie ma tego kabelka. Jak dokładałem pilota do radia to złączka była, dokładałem podswietlenie zapalniczki to też złączka była, a tu nie :(

Gtsphinx 28-09-13 10:56

Ja manetkę zmieniłem, bo stara przestała działać. :) Wymieniłem oczywiście na taką z interwałem jednak jest pewien problem. Natryski przedniej i tylnej szyby są pozamienianie. Do tego już się przyzwyczaiłem, choć to trochę wkurza ale co gorsze, to nie mam takiego kabelka lub wtyków, by sprawdzić ten interwał. Mod z pewnością go odsługuje :(

kris1 19-02-14 20:09

Też potwierdzam focus przed liftem kostka pełna nic nie trzeba było robić starą wypiąć nową wpiąć i wszytko w pełni szczęśliwy kolejny posiadacz interwału. Ps. jeśli kogoś interesuje to teraz na Allegrogo gościu ma kilka jeszcze sztuk po 25 zyla okazja jakich mało heh..

Pako91 18-09-14 15:53

Cześć
Też chciałbym zamontować manetkę z interwałem ale nie mam ani kabelka ani kostki za bezpiecznikami. Kilka stron wcześniej wyczytałem że przy moim module CTM wystarczy wpiąć taką kostkę i całą resztę i normalnie działa. Manetkę mam, kabelek to nie problem, ale nie mogę nigdzie znaleźć tej kostki :P Przeleciałem wszystkie szroty z okolicy, przegrzebałem chyba z 8 Fordów i jak na złość nigdzie nie było kostki. Czy ktoś się orientuje gdzie można dorwać jakiś zamiennik czy cos?

samfisher74 17-10-14 08:14

Manetke kupilem , teraz trzeba kupic kabelek okolo 2,5 m , a jak wygladaja te piny ktore trzeba zalozyc na kabelek ?

artech 18-10-14 14:27

Cytat:

Napisał kris1 (Post 953768)
Ps. jeśli kogoś interesuje to teraz na Allegrogo gościu ma kilka jeszcze sztuk po 25 zyla okazja jakich mało heh..

Właśnie wczoraj dotarła do mnie od tego gościa, trochę się bałem, że to jakaś ściema ale wszystko ok,. Zaraz idę montować zobaczymy czy będzie działać.

Edit: Się k.....wa namontowałem.... nie mam pieprzonego białego kabelka...

samfisher74 18-10-14 17:15

To ja się pochwale , w czwartek kupiłem manetke za 30 zł , wczoraj ja założyłem okazało sie że mam biały kabelek .calosc zajęła mi 3 min.i mam juz interwał huuuura

artech 20-10-14 08:26

Witam. Panowie na początku tematu jest instrukcja albo link do niej. Niestety zdjęcie jest już niewidoczne. Zanalazlem u siebie ten pierdolnik z wtyczkami za schowkiem, tyle że żadna z wtyczek nie jest od wycieraczek. Po wyjęciu którejkolwiek gaśnie światło w kabinie albo radio a wycieraczki działają dalej... ktoś z was tak ma i wie jak to ugryźć i gdzie się wpiąć z tym kablem?

artech 20-10-14 17:28

Może ktoś chociaż dysponuje fotką gdzie się podpiął z tym kabelkiem?

moons 20-10-14 17:48

foka24.de
Pozdrawiam

czarkoski 20-10-14 17:56

GEM i lokalizacja wtyczki

http://i.imgur.com/1X7xnlI.jpg

Wtyczka przy włączniku wycieraczek (obie fotki)

http://i.imgur.com/AOnnysG.jpg

http://i.imgur.com/Dl69mff.jpg

Wtyczka przy GEM-ie

http://i.imgur.com/avgfjJg.jpg

artech 20-10-14 19:03

Bardzo, bardzo dziękuję

esio 25-10-14 22:53

Może ktoś podać symbol, oznaczenie albo link do konektorów potrzebnych do osadzenia w kostce przy przełączniku i przy GEM-ie, w tej chwili mam przewód wpięty na ścisk w kostkach i chcę to poprawić tak jak jest fabrycznie.

moons 25-10-14 23:23

Ford to nie VW gdzie można sobie oddzielnie każdy pin kupić, W Fordzie nawet całe wtyczki nie są dostępne jako oddzielne części. Pozostaje jedynie recykling części, czyli szukanie po szrotach odpowiednich wtyczek, albo szukanie czegoś podobnego do tych ze zdjęć.
Pozdrawiam

grzybu 26-10-14 00:51

Cytat:

Napisał esio (Post 1016589)
Może ktoś podać symbol, oznaczenie albo link do konektorów potrzebnych do osadzenia w kostce przy przełączniku i przy GEM-ie, w tej chwili mam przewód wpięty na ścisk w kostkach i chcę to poprawić tak jak jest fabrycznie.

ja użyłem tych samych co do wtyczek lamp. zostało mi parę, jak robiłem wtyczki do lamp poliftowych (kod kostki 1J0973735)

esio 26-10-14 18:47

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Będę szukał w takim razie całej wtyczki, bo co jak co ale dobry styk to podstawa w takich zabawach :D

andrzej1963 09-12-15 21:21

Przełącznik wycieraczek - zwykły i bogatszy
 
Witam,
prośba o wyjaśnienie:
jeżeli gniazdo 10 stykowe przełącznika jest z wszystkimi kablami to wiadomo,że zwykły przełacznik będzie działał z tymi funkcjami co posiada, a w tym lepszym będzie działała dodatkowo ta płynna (6-stopniowa ) przerywana praca wycieraczek.
A jak w gniezdzie będzie tylko 9 kabelków to zakładając ten przełącznik z płynną regulacją to będzie działał również bez problemu, tyle że nie wykorzystana będzie możliwość tej 6 stopniowej regulacji pracy przerywanej, czyli będzie miał tylko czynne te funkcje co zwykły?
Dobrze myślę?
Dzięki za wyjaśnienie.

MATRIX60MW 09-12-15 22:25

żeby działał interwał musi być owy biały kabelek

mates 10-12-15 08:22

Cytat:

Napisał andrzej1963 (Post 1100170)
Witam,
prośba o wyjaśnienie:
jeżeli gniazdo 10 stykowe przełącznika jest z wszystkimi kablami to wiadomo,że zwykły przełacznik będzie działał z tymi funkcjami co posiada, a w tym lepszym będzie działała dodatkowo ta płynna (6-stopniowa ) przerywana praca wycieraczek.
A jak w gniezdzie będzie tylko 9 kabelków to zakładając ten przełącznik z płynną regulacją to będzie działał również bez problemu, tyle że nie wykorzystana będzie możliwość tej 6 stopniowej regulacji pracy przerywanej, czyli będzie miał tylko czynne te funkcje co zwykły?
Dobrze myślę?
Dzięki za wyjaśnienie.

Owszem, tak powinno być.. tylko jaki sens kupować/wstawiać manetkę z interwałem, skoro nie będzie on działać? :) Mam na zbyciu zwykłą, jeśli chcesz.

MATRIX60MW 10-12-15 12:46

podobno jak nie ma kabelka to zawsze można dołożyć

zabiel36 10-12-15 14:41

Można. Niektórzy to sami robili, ale jak ktoś nie czuje się na siłach to każdy elektryk ogarnie to bez problemu jeśli tylko będzie chciał (bo nie każdemu się będzie chciało w to bawić ;) )

andrzej1963 10-12-15 19:24

Dzięki za wyjaśnienie problemu.

andrzej1963 20-02-16 22:00

Witam,
do GEM i do wtyczki wejdzie i zablokuje się standardowy konektor żeński dostępny w sprzedaży czy jakiś specjalny?
I jaka jego szerokość, bo na pewno nie zwykły 6,3mm, może 4,8mm?
Dzięki za sprawdzoną informację.

calypso83 28-02-16 17:07

Czy taka manetka zabangla z foczka mk1 ??http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5456301044 cena chyba dobra .

andrzej1963 28-02-16 17:14

Będzie pasować, ponoć od Mondeo 3 jest kompatybilna, choć z autopsji nie wiem,bo zakładałem oryginał od Focusa.
Cena jak najbardziej ok, tylko zaznacz,że chcesz do HB żeby odpowiednią gość wysłał (chodzi o pracę tylnej wycieraczki).
Wspomina zresztą o tym w aukcji.
A tak na marginesie nie masz przypadkiem zbędnych 2-3 konektorów z tej kostki co się wpina do manetki?

calypso83 28-02-16 18:00

O niestety nie mam ,będzie u mnie jakaś rzeźba pewnie:)

Tomaszstn 28-02-16 18:31

Na 100% pasuje z mondeo mk3 bo ja mam taką, upewnij się że to będzie wersja z interwałem i do hb lub kombi

andrzej1963 28-02-16 18:32

Szkoda....ale dzięki za info.
Kupiłbym na sztuki,ale są ponoć jakieś "specyficzne" i raczej te sklepowe nie podejdą.
Za rzezbą raczej nie przepadam, więc pewnie będę drążył temat.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi