Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] Zmiana modułu komfortu? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26892)

moons 26-12-11 19:57

Tak z biała nalepką. Będzie miał numer kończący się na DA, DB, DC i temu podobne. Skoro masz różowy moduł to nawet bez oglądania Twojego auta mogę ze 100% pewnością powiedzieć że nie masz fabrycznego alarmu. Ewentualnie jakiś dokładany przed sprzedażą w ASO a to jest duża różnica.
Pozdrawiam

marfm76 26-12-11 20:07

Cytat:

Napisał moons (Post 655293)
Tak z biała nalepką. Będzie miał numer kończący się na DA, DB, DC i temu podobne. Skoro masz różowy moduł to nawet bez oglądania Twojego auta mogę ze 100% pewnością powiedzieć że nie masz fabrycznego alarmu. Ewentualnie jakiś dokładany przed sprzedażą w ASO a to jest duża różnica.
Pozdrawiam

OK. To odpuszczam sobie alarm. Szuka białego modułu i dorabiam kluczyki.
Dla pewności: TAKI będzie OK?
Jest w ogóle jakaś różnica czy dany moduł był wyciągnięty z benzyniaka czy z diesla??

Falcon 26-12-11 20:13

Nie ma różnicy i jeżeli chcesz mieć tylko pilotokluczyk to kupujesz obojętnie jaki bowiem wszystkie oprócz różowego obsługują pilota. Tylko jeden warunek - musi być przedliftowy.

marfm76 27-12-11 20:02

Cytat:

Napisał Falcon (Post 655297)
Nie ma różnicy i jeżeli chcesz mieć tylko pilotokluczyk to kupujesz obojętnie jaki bowiem wszystkie oprócz różowego obsługują pilota. Tylko jeden warunek - musi być przedliftowy.

OK. Dzięki za odpowiedź. Kluczyk i moduł zakupiony i czekam na przesyłki.
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące kolejności "działań" -poprawcie mnie jeśli się mylę. Po docięciu kluczyka wykonuje kolejne czynności:
1. Wymieniał moduł
2. Następnie najpierw koduję immo korzystając z dwóch oryginalnych kluczyków i trzeciego który chcę zakodować
3. Na końcu koduję pilota w kluczyku do centralnego -tym dorobionym kluczykiem.
Tak ma być??

Falcon 27-12-11 20:14

Zdaje się, że kolejność nie ma znaczenia.

moons 27-12-11 20:15

W jednym punkcie ma :) wypadało by najpierw wsadzić nowy moduł a potem kodować pilota, reszta faktycznie nie ważna :)
Pozdrawiam

marfm76 27-12-11 21:20

Dzięki :) jak już będę "po" to dam znać jak poszło :)

marfm76 07-01-12 19:38

Cytat:

Napisał marfm76 (Post 655541)
Dzięki :) jak już będę "po" to dam znać jak poszło :)

Dzisiaj wymieniłem moduł z "różowego" na ten z białą naklejką. Dostęp do "dalszej" śrubki jest straszny jak się nie ma krótkiego śrubokręta -jakoś udało się ją w końcu odkręcić ale spadła gdzieś do środka :(
Nowy moduł podłączyłem i bez problemu zaprogramowałem nowo zakupiony scyzoryk. Teraz mi się wszystko ładnie otwiera z przycisków łącznie z bagażnikiem :)
Niestety nie znalazłem nigdzie drugiej wtyczki więc Foka nie mruga kierunkami :( myślę, że ją gdzieś ukryli podłączając do centralki dokładanego alarmu bo jak mi jeszcze dział centralny i alarm z tego dodatkowego pilota na breloku to wtedy kierunkowskazy działały. Poszukam jeszcze tej centralki jak będzie lepsza pogoda.
Na dzień dzisiejszy pozostaje jeszcze dociąć grot i zaprogramować immo -ale to dopiero w poniedziałek.
Póki co jestem bardzo zadowolony :)

moons 07-01-12 22:26

To że kierunki mrugały z dokładanym alarmem to nie znaczy że była ta wtyczka. Bo alarmem można się wpiąć bezpośrednio w przewody idące do kierunków i będzie mrugać. Dołożenie tej wtyczki to jakieś 5 minut roboty.
Pozdrawiam

marfm76 08-01-12 23:30

Cytat:

Napisał moons (Post 660228)
... Dołożenie tej wtyczki to jakieś 5 minut roboty...

Czyli wystarczy zakupić taki przewód z dwoma wtyczkami -jedną wpina się do modułu a drugi koniec gdzieś w tą czarną skrzynkę (sterownik/komputer silnika) pod spodem -tak?

moons 09-01-12 00:48

No nie wiem czy tak łatwo kupisz przewód z wtyczkami :), najszybciej to kupisz same wtyczki z uciętymi przewodami gdzieś na szrocie. No i ten przewód łączy zieloną wtyczkę od modułu z wtyczką włącznika świateł awaryjnych, bo tam jest przerywacz kierunkowskazów.
Pozdrawiam

marfm76 09-01-12 08:47

Cytat:

Napisał moons (Post 660569)
No nie wiem czy tak łatwo kupisz przewód z wtyczkami :), najszybciej to kupisz same wtyczki z uciętymi przewodami gdzieś na szrocie. No i ten przewód łączy zieloną wtyczkę od modułu z wtyczką włącznika świateł awaryjnych, bo tam jest przerywacz kierunkowskazów.
Pozdrawiam

No to dla mnie nie będzie 5 min roboty :) Najpierw jednak muszę sprawdzić dokładnie, bo może ten kabel z zieloną wtyczką jest gdzieś podwieszony tylko dobrze ukryty.
Jeśli jej nie znajdę, to samą zieloną wtyczkę z obciętymi kablami mam -była dołożona w raz z niebieską do modułu który zakupiłem. Pozostanie tylko podłączenie drugiej strony.

wieslaw75 09-04-12 09:32

Witam
Czy ten moduł podejdzie do focus-a? moduł z mondeo
Tylko na nim brak literki L z boku na naklejce

Czy literka L musi występować? żeby moduł miał funkcje opisane niżej ?
"L (LA, LB, LC, LD, LE)
- Moduł komfortu GEM z podwójnym ryglowaniem, alarmem i czujnikami ultradźwiękowymi

MODUL STEROWNIK BSI MONDEO MK3 1S7T-15K600-LB
http://img19.allegroimg.pl/photos/or.../98/2204129852

czy jednak musi być taki ?

http://img04.allegroimg.pl/photos/or.../01/2241010146

Sugar 10-04-12 18:55

Cytat:

Napisał wieslaw75 (Post 706027)
Witam
Czy ten moduł podejdzie do focus-a? moduł z mondeo
Tylko na nim brak literki L z boku na naklejce

Czy literka L musi występować? żeby moduł miał funkcje opisane niżej ?
"L (LA, LB, LC, LD, LE)
- Moduł komfortu GEM z podwójnym ryglowaniem, alarmem i czujnikami ultradźwiękowymi

MODUL STEROWNIK BSI MONDEO MK3 1S7T-15K600-LB
http://img19.allegroimg.pl/photos/or.../98/2204129852

czy jednak musi być taki ?

http://img04.allegroimg.pl/photos/or.../01/2241010146

Z tego co widzę to są to identyczne moduły i obydwa mają literkę L w nazwie "1S7T-15K600-LB"

kunte 17-04-12 08:01

Koledzy dziś mam zamiar zabrać się za wymianę modułu. Udało mi się kupić taki o jaki mi chodziło. Pilot i kluczyk też już mam. Jednym słowem nic tylko wymieniać. Pojawił się jednak mały dylemat. Czy podczas tej wymiany odłączać akumulator? Jest mi to trochę nie na ręke bo znowu trzeba samoadaptację robić. Co się może skasować, jak odłącze tą wtyczkę przy podpiętym akumulatorze?

cimell 17-04-12 08:11

Generalnie powinno sie aku odlaczyc...ja tego nie robilem bo nie mam kodu do radyjka wiec operacja na zywca przeprowadzona.

moons 17-04-12 16:23

Cytat:

Napisał kunte (Post 709336)
Jest mi to trochę nie na ręke bo znowu trzeba samoadaptację robić

Co robić????
Pozdrawiam

siwy05 17-04-12 16:53

Cytat:

Napisał kunte (Post 709336)
Koledzy dziś mam zamiar zabrać się za wymianę modułu. Udało mi się kupić taki o jaki mi chodziło. Pilot i kluczyk też już mam. Jednym słowem nic tylko wymieniać. Pojawił się jednak mały dylemat. Czy podczas tej wymiany odłączać akumulator? Jest mi to trochę nie na ręke bo znowu trzeba samoadaptację robić. Co się może skasować, jak odłącze tą wtyczkę przy podpiętym akumulatorze?

Wymieniałem chyba z 4 razy i nigdy nie odłączałem aku, podłączałem kabelek do wycieraczek czasowych i też nie odłączałem

Paffcio 17-04-12 17:13

mam pytanie czy ktoś z tym miał doczynienia?
http://allegro.pl/sterownik-ford-esc...119501952.html
chodzi mi o wytrzymałość kluczy

MATRIX60MW 17-04-12 18:38

przecież centralny zamek to ty chyba masz.A jeśli chcesz to moduł np.biały,pilot jajko i masz centralny z pilota

Paffcio 17-04-12 19:50

Preferuje scyzoryk...poprosyu go zaprogramowac do białego modułu i pokrzyku :P

Kamil4862 17-04-12 22:05

Aku możesz odłączyć ale nie musisz. Ja nie odłączałem i problemu nie było. Jak podłączysz moduł z podłączonym aku usłyszysz centralny i to taka różnica ;)

kunte 18-04-12 08:27

Cytat:

Napisał moons (Post 709538)
Co robić????

Zdaje się, że to się prawidłowo nazywa adaptacja tak? Za błąd pardon.

Jestem po wymiania modułu. Generalnie czynność ta zajęła mi około 30 minut. Dla spokoju odłączyłem akumulator i zabrałem się za wymianę. Moja rada (zresztą ktoś już pisał o tym), uważajcie na śrubki, ja jedną straciłem i teraz tylko na jednej mam przykręcony moduł. Dostęp jest dobry, po wcześniejszym demontażu schowka. Musiałem tylko użyć większej siły, żeby odłączyć zieloną wtyczę, a tak poza tym, to wszystko przebiegło bez problemu. Po podłaczeniu aku, zaprogramowałem pilota i wszystki działa. Satysfakcja, że Foka do mnie "mruga" bezcenna! [jupi].
Na koniec powiem ile mnie to kosztowało: moduł 49zł, pilot 75, grot kluczyka 30zł. Pozostało mi tylko docięcie grota i zaprogramowanie immo.

Falcon 18-04-12 12:18

A (samo)adaptację jak przeprowadziłeś?:-)

MATRIX60MW 18-04-12 12:24

Cytat:

Napisał Ming1992 (Post 709551)
mam pytanie czy ktoś z tym miał doczynienia?
http://allegro.pl/sterownik-ford-esc...119501952.html
chodzi mi o wytrzymałość kluczy

skoro preferujesz scyzoryk to czemu pytasz o wytrzymałość tych kluczy? tak jak napisałeś= scyzoryk,moduł biały, zaprogramować i bangla

kunte 18-04-12 13:20

Cytat:

Napisał Falcon (Post 709914)
A (samo)adaptację jak przeprowadziłeś?:-)

Odpaliłem silnik i poczekałem aż osiągnie temperaturę pracy (wskazówka w pionie), potem w trasę jakieś 10 kilometrów i tyle. Jak narazie jest ok, aczkolwiek żeby wszystkio się dobrze ustawiło, to trzeba kilka razy powtórzyć taki cykl (na forum ktoś o tym pisał).

Falcon 18-04-12 13:21

Aha :-). Takie rzeczy to w Escorcie robiłem, ale o Focusie pierwsze słyszę.

moons 18-04-12 16:21

Trzeba przyznać że dosyć ciekawa procedura. Skoro znalazłeś to na forum to sprawdź czy czasem post nie był z datą 01.04.
Nie ma czegoś takiego jak adaptacja czy samoadaptacja czy temu podobne. Jak odłączysz akumulator jedyne co to komputer silnika pogubi kilka odczytów. Jak odpalisz po ponownym podpięciu akumulatora to przez kilka pierwszych km silnik może troszkę dziwnej pracować. Ale po przejechaniu kilku km wszystko powinno wrócić do normy. To wszystko.
Pozdrawiam

kunte 19-04-12 08:25

Człowiek uczy się całe życie. Nie wykluczone, że post rzeczywiście był bardzo stary. Teraz będę już wiedział.

roman-v 19-04-12 10:28

Cytat:

Napisał Ming1992 (Post 709551)
mam pytanie czy ktoś z tym miał doczynienia?
http://allegro.pl/sterownik-ford-esc...119501952.html
chodzi mi o wytrzymałość kluczy

Jest to uniwersalny sterownik CZ, z fordem ma wspólne tylko naklejkę na pilocie.
Jeśli myślisz że pasuje Plug&Play to się mylisz. Do podłączenia trzeba znać się na elektryce. Do oryginalnej centralki tego pilota też nie dostroisz. Uniwersalne piloty scyzoryki to szpan na dwa trzy miesiące, wykonanie-lipne (oryginalne nie wytrzymują a co dopiero chiński produkt). Jak już uniwersalny to tylko nie scyzoryk. Sprzedaje takie i wiem coś na ten temat.
No i immobiliser musisz przełożyć.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi