Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDCI Nieszczęsne dwumasowe koło zamachowe (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=14083)

krzysztof.k 13-01-09 18:46

A ja tak zapytam z ciekawości :
Kto nie ma problemu z kolem dwumasowym i ma przebieg ponad 100 tyś km ?
I drugie pytanie :
Kto miał podczas jazdy awarię związaną z kolem dwumasowym i jakie były skutki ?

kamaz 13-01-09 21:12

Witam.
krzysztof.k, na pierwsze pytanie jeszcze niedawno mógłbym odpowiedzieć: ja.
Niestety, ale już przygotowuję się do wymiany. Przebieg 121 tyś. km, pewny, bo foke mamy od nowości.

Piccolo_Jr 14-01-09 00:34

Cytat:

Napisał krzysztof.k
A ja tak zapytam z ciekawości :
Kto nie ma problemu z kolem dwumasowym i ma przebieg ponad 100 tyś km ?

Chcąc nie chcąc analizujac informacje o tym przy jakim przebiegu komu dwumasa padła wychodzi na to że w fordach ten element jest obliczony własnie na ok. 100k km (sprzęgło zresztą pewnie podobnie).

Wojciech Micha 14-01-09 08:21

Cytat:

Napisał Piccolo_Jr
Jak przy 160k km chcesz sprzedać to bierz to co najtańsze jeśli Ci nie zależy.
Co do zakupu nowego samochodu to słuszna decyzja bo na pewno przy dieslu byś się sparzył jeśli Cię takie rzczy drażnią - dwumasa i wtryski to uroda wszystkich nowoczesnych diesli i tyle [pop]



No częsci juz kupiłem, a dopiero 21 stycznia wjedzie na warsztat.
Uwazam ze i tak drogo nie wyszło.
Na poczatku jak Pytałem Panów mechaników ile naprawa bedzie mnie kosztować to powiedzieli 3200 zł z ich czesciami wiec podziekowałem i powiedziałem ze swoje czesci bede miał i zaosczedzilem tym samym 1100 zł.
Chociasz tyle na poczieszenie. A wiadomo ze w warszawie roboczogodzina nie jest tania.
No chyba ze sie ma znajomosci.
Jak bym pojechał do swijego rodzinnego miasta to tam bym zapłacił tylko za czesci ale wole nie ryzykowac a nusz widelec rozpierdzieli mi sie w drodze i kosztów sobie jeszcze narobie.

MisiekT 14-01-09 12:11

Cytat:

Napisał Wojciech Micha
A wiadomo ze w warszawie roboczogodzina nie jest tania

w warszawie jest taki jeden porzadny serwis na Naddnieprzanskiej :P

Piccolo_Jr 14-01-09 12:26

U Wuja Z :wink: ?

Wojciech Micha 14-01-09 12:35

Widze ze każdy do niego odsyła.
To musi mieć od groma ludzi.

grzybek 14-01-09 17:42

Cytat:

Napisał Wojciech Micha
Widze ze każdy do niego odsyła.
To musi mieć od groma ludzi.

No co Ty, przecież Foki się nie psujo [los]
A tak na poważnie to dzwonisz i umawiasz się kiedy Ci pasuje [bigok]

MisiekT 14-01-09 19:32

Cytat:

Napisał grzybek
umawiasz się kiedy Ci pasuje

raczej kiedy Zbych ma pusto w kalendarzu...

Rasta 14-01-09 20:08

Cytat:

Napisał MisiekT
raczej kiedy Zbych ma pusto w kalendarzu...

No to nieprędko :lol:

michaelmaster 15-01-09 16:57

Cytat:

Kto nie ma problemu z kolem dwumasowym i ma przebieg ponad 100 tyś km ?
Ja póki co (odpukać) nie mam problemu. Przebieg 120tys - udokumentowany.

thermalfake 15-01-09 21:31

ponad 173 tysie, typowych objawów jak narazie brak ale już pieniążki trzeba szykować

belek 15-01-09 21:41

minimum 127tys - juz troche zatrzesie przy gaszeniu...

michaelmaster 15-01-09 22:02

Cytat:

juz troche zatrzesie przy gaszeniu...
U mnie też może trochę przy gaszeniu zatrzęsię (albo mi się tak wydaje), ale czy to też jest objaw padającej dwumasy? Bo żadnych innych objawów tu opisywanych nie znalazłem u siebie

krzysztof.k 16-01-09 14:28

U Was trzęsie przy gaszeniu a u mnie slychać czasami przy zapalaniu. Obecnie 124 tyś. km

thermalfake 03-02-09 12:54

czy do wymiany dwumasy trzeba dokupić śruby na koło zamachowe 8szt np te
http://ewcar.pl/pl,product,364804,sr...t,1131848.html

kamaz 03-02-09 14:27

thermalfake, u siebie wymieniałem niedawno i założyłem też nowe śruby koła dwumasowego oraz sprzęgła. Tak jak piszesz jest ich 8 szt. Przy sprzęgle jest ich 6szt. Wszystko zamówiłem w podanym przez ciebie sklepie. Przy koszcie wymiany całej dwumasy ze sprzęgłem koszt śrub nie jest aż tak duży, więc może dla spokoju warto to zrobić. I jeszcze jedno: śruby do sprzęgła są trochę inne i kosztują ok 2 zł/szt.

thermalfake 03-02-09 18:26

upss o śrubach do sprzęgła zapomniałem

Jackiller 03-02-09 19:47

Cytat:

Napisał thermalfake
ponad 173 tysie, typowych objawów jak narazie brak ale już pieniążki trzeba szykować

Bo dwumasa sypie się w miescie na niskich biegach a nie jak sie trzepie 50k rocznie :twisted:

zenwalk 12-02-09 10:43

Cytat:

Napisał Jackiller
Cytat:

Napisał thermalfake
ponad 173 tysie, typowych objawów jak narazie brak ale już pieniążki trzeba szykować

Bo dwumasa sypie się w miescie na niskich biegach a nie jak sie trzepie 50k rocznie :twisted:

Dwa dni temu wstawiłem auto do Zbycha na wymianę rozrządu. Od razu poprosiłem aby sprawdził dwumasę. Akurat silnik był ciepły jak przyjechałem więc go odpaliłem, aby posuchał. Stwierdził, że będzie niedługo konieczna wymiana dwumasy. Zapytałem się go daczego tak padają dwumasy w focusach...powiedzial, ze nie ma na to reguly. Dodal rowniez ze nie nalezy zbyt czesto odpalac auta na cieplym silniku..dlatego TDCi nie nadaja sie na taksowke :)

wkopys 16-02-09 20:12

Czy ta dwumasa się nadaje?
 
Witam !
Ostatnio w moim Focusie MK1 1.8TdCi 2004r 100KM, 117tyś pojawily sie stuki podczas zapalania silnika zimnego. Jak silnik jest ciepły to w ogole nie chce zapalic, a jak juz się uda to tłucze sie jak licho.Mechanik podpowiedział dwumasę i kazał iść do sklepu /swojego/z numerem VIN ponieważ są rózne rozwiązania SACHS i LUK. Sprzedawcy na allegro nic o tym nie wiedzą. Jak więc to z tym jest? Co sądzicie to takich aukcjach:
http://allegro.pl/item547380324_kolo..._1_8_tdci.html
http://allegro.pl/item553885545_kolo...s_1_8tdci.html
Czy te elementy róznią się od tych sprzedawanych w sklepach i czy będą pasować do mojego auta?
Goraco proszę o pomoc.
Pozdrawiam

belek 16-02-09 20:29

wiekszość tutaj poleca LUKa - oryginalnie dla Forda dwumasę robi właśnie LUK.
jedno co słyszałem to że są nowe dwumasy LUKa i regenerowane.
dowiedz się czy nie kupujesz w cenie nowej regenerowanej części

thermalfake 16-02-09 23:21

internetowe sklepy sprzedają komplet ze znaczkiem motorcrafta za 2k pln
w necie widziałem tylko nr katalogowy luka 415 0185 10
to co może zaskoczyć to, mogą być dwa rodzaje rozruszników w zależności od wieńca zębatego
kilka przydatnych informacji znaleźć także można tu // o ile ktoś wcześniej nie podał tego linka

Wojciech Micha 17-02-09 10:49

Witam Ponownie

Chciałem sie wam pochwalić że jestem już po wymianie nieszczęsnej dwumasy.
Nowa jaka została zamontowana miała luzu 0,5 mm a ta stara miała juz 8 cm i ogólnie tłukła sie niemiłosiernie.
Oczywiscie tarcza i docisk i łożysko hydrauliczne tesz wymienione chociasz jeszcze sa te cześci dobre.
Dwumasa wytrzymała 90 tyś.
Koszt cześci + robocizna 2000 PLN

krzysztof.k 17-02-09 11:53

Czyli rozumiem, że gdybyś wymienił tylko dwumasę też by było ok.

Pabloos 17-02-09 14:01

Cytat:

Napisał krzysztof.k
Czyli rozumiem, że gdybyś wymienił tylko dwumasę też by było ok.

nieopłacalne rozważanie , jak już zwalisz skrzynie to zrobić wszystko w komplecie . A prawdopodobnie za nie długi czas poleciał by wysprzęglik , jednak przy padniętej dwumasie dostaje biedaczek troszkę po tyłku

przemox 24-02-09 21:57

No i chyba dołączam do klubu dwumasowców. Chociaż z drugiej strony ma pewne wątpliwości, mimo iż mechanik ich nie ma. Otóż nie mam takich objawów jak uciekający czasem pedał sprzegła czy hałasy jakby ktoś walił w blachę. Jest tylko jedna sprawa - przy włączaniu silnika przez moment jest ostry pisk. Mechaniol twierdzi, że to nie żadna rolka czy też rozrusznik. Co o tym myślicie?!

grzybek 24-02-09 22:02

przemox, u mnie jedyny objaw jaki był to chu.owe odpalanie na gorącym silniku i nic więcej. "Chwilę" przed wymianą doszedł odczuwalny spadek możliwości tłumienia.

przemox 24-02-09 22:08

Cytat:

Napisał grzybek
chu.owe odpalanie na gorącym silniku

U mnie nie ma czegoś takiego. Sądzisz, że ten pisk to dwumasowe gówno?

belek 25-02-09 02:52

Cytat:

Napisał przemox
Jest tylko jedna sprawa - przy włączaniu silnika przez moment jest ostry pisk

u mnie piszczenie było spowodowane zwalonym wysprzęglikiem alternatora...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi