Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Zimowe opony (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=18840)

Zielak 21-09-07 23:08

Zimowe opony
 
Elo!!! :lol: Jestem ciekawy waszych opini i porad na temat opon zimowych.Ja mam założone obecnie alumy 15"na nich niskoprofilówki(niedawno taka foczkę kupiłem)Moje pytanie dotyczy czy pozostawić alumy jak tak to czym je zabezpieczać przed solą piaskiem i śniegiem, jak nie to czy zakładając zwykłe koła można dostać niskoprofilówki ? jakie opony polecicie??i jakie można założyć do FF I alumy chodzi mi o rozmiar!!!POZDRAWIAM

artax 21-09-07 23:18

Na zimę to raczej zalecam felgi stalowe i zimowki 185/65/14.Opony Sava Eskimo3 ,bieznik kierunkowy ,cena śmieszna ale są skuteczne .Sprawdzilem podczas częstych wyjazdow w gory na narty.Zimowka musi miec dużą ilość lamelek tzn poprzecznych nacięć i wtedy ma przyczepność na śniegu.pzdr

KleXon 22-09-07 08:44

polecam goodyear ultra grip 6, bardzo dobra opona no tylko ta cena :|

driver 22-09-07 09:00

Na zime lepiej stalówki założyć i polecam - http://www.opony.com/opony/827_fires...interhawk.html

SUCOF33 22-09-07 14:06

ja polecam http://www.opony.com/opony/589_dębica_frigo_2.html

ZENO 22-09-07 14:35

a ja polecam http://www.opony.com/opony/55336_uni...s_plus_66.html

W tej cenie trudno o lepszą. [metal]

Flu1d 22-09-07 15:20

ja śmigam na takich BFGoodrich'ach
cena nie jest strasznie wygórowana ale dwu i trzyletnie opony nadal sobie radzą w górach przy wyjazdach na narty, w przyszłym roku napisze jak się nadal sprawują :D
przez dziwną zimę tego roku, znaczy dosyć ciepło było, to oponki troche dostały w kość, więcej jazdy w ciepłe dni niestety zużyły je szybciej, ale okaże się po zimie i w czasie zimy

Picia78 22-09-07 18:42

Ja mam jakieś tam kurde żem se nazwe zapomniał ale jak se przypomne to napisze zajeafjne są :roll:

thermalfake 22-09-07 21:00

mam te Michelinki do foczki II
http://opony.com.pl/testy/index_test...ra_roku=zimowe

ZENO 22-09-07 21:52

Cytat:

Napisał thermalfake

4,8 taki sobie wynik.

Ja kupiłem do swojej foczki Goodyear UG PERFORMANCE 205/55/16.

GAWRON 24-09-07 09:11

Najlepiej na zime zalozyc stalowe fele a jesli chodzi o opony to polecam Dunlop SP WINTER SPORT 3D

kodak 24-09-07 10:47

Ja również polecam Dunlop WinterSport, może za szybko się trochę ścierają, ale posniegu to jak czołgiem, oczywiście pietnastki...

WOJTI 24-09-07 15:37

To z tego co piszecie to nalezało by z letnich 205/55 R16 przejsc na zimówki 185/65 R15 Dobrze rozumiem??

ppgor 24-09-07 19:13

zasada jest taka:
na zimę węższe [tuning] :mrgreen:

KleXon 24-09-07 20:48

ja bym proponowal 185/65 R14 ewentualnie 195/60 R15

pepo 24-09-07 21:07

WOJTI, nie słuchaj ONI jeźdżą FFI
zostań na 205 i 16 calach

WOJTI 24-09-07 22:58

Tylko sie tak zastanawiam
na bank bedzie trzeba kupic stalówki - do alusów jak założe zimówki i bedzie trzeba w extremalnej sytuacji doczepic łancuchy to po felach...
Więc
opona 205/55 R16 np Kleber Krislap HP kosztuje 330 zł
+ felga 160 zł wychopdzi 500 zł na koło = 2000 komplet
a przy rozwiazaniu
195/60 R15
ta sama opona 181 zł + felga 160 zł wychodzi 340 / koło = ok 1500 komplet

więc jest nad czym się zastanawia 500 to skipas w Alpach ;-))

Wysłałem maila do Forda
W czesciach maja stalowa 15 do Foki II

Ciekawe co odpowiedza

[ Dodano: Pon 24 Wrz, 2007 23:00 ]
a w ogóle Pepo widze ze mamy taka samą Foke ;-))
ja dopiero od tygodnia ale jestem zadowolnony jak nie wiem [metal]
co prawda w miesicie pali 10 - ale ostatnio giga korki w poznaniu
pozdrawiam Cie serdecznie

jkb^^ 25-09-07 08:30

polecam dunlop m3 wintersport :)

rayos 25-09-07 11:36

Cytat:

Napisał WOJTI
a przy rozwiazaniu
195/60 R15

nie sadze, zeby Ci sie udało taki rozmiar założyc. R16 to jest minimum w przypadku tego silnika :)

KleXon 25-09-07 11:41

rayos, przeciez zimowke zaklad sie mniejsza :roll:

Greg 25-09-07 11:43

KleXon, a tarcze nie pozwola wsadzic mniejszej felgi niz 16 .
Przy tym silniku min to 16 cali .

Pzdr.

WOJTI 25-09-07 11:51

Całkiem mozliwe ze mniejsze niz 16 nie wejda ze wzgledu na rozmiar tarcz
Wtedy bedzie wchodziło w gre jedynie - zwężenie zimówki - co część kierówców praktykuje ze względu na wieszy docisk opony na podłoże
(o rajdówkach nie mówiac których kolcowane opony maja po 165 ;-))
Czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz z Forda...
Poinformuje jak tylko sie odezwa

SUCOF33 25-09-07 12:05

Ja bym ci proponował zostać przy takim rozmiarze jaki masz. Ja w mondeo ma letnie i zimowe takie same (czyli 205 55 16) i trzymają się super na śniegu ( oczywiście zimówki) a po 2 opon w rozmiarze 195 60 16 nie jest tyle rodzajów co 205 Więc zostań na tym rozmiarze co jeździsz.

pepo 26-09-07 22:14

tak jak Ci mówili koledzy nie da rady mniejszej felgi założyć , zwróć uwage na mase auta , 205 nie jest wcale szeroka jak na to auto

co do spalania poczekaj troche napewno spadnie a srednie 8 litrów powinienes bez problemów osiągnąć

mam nadzieje ze kiedys sie spotkamy narazie

piotrek85 27-09-07 19:15

Jana zimę mam felgi stalowe 205/55/16 i opony Goodyear UG 7 których raczej nie polecam. Moim zdaniem nadmiernie się ścierają. O sprawowaniu na śniegu trudno mi mówić gdyż śniegu prawie nie widziały.
Przy zastosowaniu kół takich jak letnie zawsze w sytuacjach awaryjnych mamy jeszcze 4 koła zapasowe, zawsze to jakiś plus.

SUCOF33 28-09-07 11:31

Cytat:

Napisał piotrek85
mamy jeszcze 4 koła zapasowe

Które wozisz w bagażniku :?: [los]

piotrek85 28-09-07 13:49

Cytat:

Napisał SUCOF33
Cytat:

Napisał piotrek85
mamy jeszcze 4 koła zapasowe

Które wozisz w bagażniku :?: [los]

Nie w garażu, w bagażniku wożę co innego. :P Ale zawsze mam na co zmienić dojazdówke jakby coś się działo.

trzyk 03-10-07 14:33

czy ktoś z was ma doświadczenie z oponami zimowymi yokohama (konkretnie chodzi o model w.drive). Jestem na etapie kupna zimowek (taka pora) i nie wiem co wybrać.
Waham się pomiędzy yokohama w.drive a sava eskimo s3.
Różnica w cenie 50,- na korzyść savy.
A może ktoś mi doradzi coś lepszego - tak, żeby zamknąć się w 900 za komplet.
pzdr

Pabloos 03-10-07 16:08

moze nie 900 ale juz w 1000 tak chocarz moze... - polecam nokian w . zimowa porą na tych pomykam i powiem szczerze ze jestem baardzo zadowolony [tuning]

ppgor 03-10-07 17:30

Cytat:

Napisał trzyk
Waham się pomiędzy yokohama w.drive a sava eskimo s3.

u mnie Sava na duży +

Picia78 03-10-07 17:51

Wiem Barumy polecam bardzo fajne na snieg i deszcz super :wink:

SUCOF33 03-10-07 18:34

Taki mały teścik
http://images30.fotosik.pl/94/978067e9726b646e.jpg

SzerszeN 03-10-07 21:37

a ja palne z innej beczki, po kilku przeczytanych dyskusjach na p.m.s. po obejrzeniu kilku testow na rozych madrych stronach stwierdzam co nastepuje, bdybym nie mial prawie nowych letnich opon, to zainwestowalbym kase w naprawde dobre markowe opony caloroczne

w naszych warunkach pogodowych jesli ktos po prostu jezdzi samochodem, bez szalenst zarowno w lecie jak i w zimie, kupno opon zimowych i letnich jest niepotrzebnym wydatkiem, dobre opony caloroczne spokojnie dadza rade w zimie, i w lecie, na mokrym, suchym i sniegu

takze warto to przemyslec i miec spokoj z przekladkami

WOJTI 08-10-07 09:56

No ja się nie zgadzam !!

Oszczedzanie i kupowanie "uniwersalnych" = dzwon w lecie i drugi w zimie

Wg mnie powinien byc nakaz jazdy w zimówkach - no chyba ze ktoś tylko jedzie w niedziele do kościoła - to może ryzykowac

Tylko ze wtedy stwarza również zagrożenie dla innych uczestników =- ze np. zatrzyma sie u mnie w bagażniku [nono]

A wszytsko to dla "prowizoryczna" oszczedności 1 tys zł

Radzę zweryfikować stanowisko i wypróbować jazde na jednych i drugich oponach!!

Zanim będzie za późno...

[ Dodano: Pon 08 Paź, 2007 09:58 ]
ps. zapomniałem dodac ze w koncu wybrąłme zimówki - Nokianki WR G2 205/55/R16 ;-)

SzerszeN 08-10-07 10:15

Cytat:

Napisał WOJTI
No ja się nie zgadzam !!

Oszczedzanie i kupowanie "uniwersalnych" = dzwon w lecie i drugi w zimie

mozesz sie nie zgadzac, twoje prawo, ale racji nie masz

napisalem wyraznie dobre markowe caloroczne, sa czesto lepsze od takich sobie letnich czy takich sobie zimowek

wez pod uwage ze napisalem o jezdzie bez szalenstw, czyli spokojnej, wez pod uwage ze jezdzac w miescie, twoje wspaniale zimowki widza snieg w postaci sniegu tylko kilka dni w roku, a moze i to nawet nie, takze jezdza glownie po suchym lub mokrym asfalcie, czasem po gololedzi, ale z tym nawet zimowki nie dadza rady, musialbys miec kolce albo lancuchy

dodam ze mam i zimowki i letnie, jednak przypuszczam ze przy kolejnym samochodzie zainwestowalbym w dobre caloroczne i tyle i po prostu warto sie nad tym zastanowic, bo roznice w cenie na oponach i zmianie dwa razy w roku jest dosc znaczna, natowmiast w pogorszeniu bezpieczenstwa niewielka lub zadna

ToMeK.sZ 08-10-07 11:10

Ja się pochwalę, że zamówiłem dzisiaj Bridgestone LM25 205/55R16 91 H za jedyne 398zł/szt.

Już miałem kupić Goodyear Ultra Grip 7+ 205/55R16 91 H, ale kumpel strasznie zachwalał te Bridgestone'y. Rzuciłem okiem na testy - lepsza ocena niż GY, poszperałem po sklepach netowych i znalazłem taniej niż GY i ... zamówiłem ;)

Swoje wrażenia z jazdy opiszę w okolicy stycznia jak już będę miał podstawę do wyrażania jakiejkolwiek opinii [tuning]

GAWRON 08-10-07 11:16

SzerszeN, Ty tez nie do konca masz racje. Zazwyczaj cos co jest do wszystkiego jest do niczego. Oczywiscie ze mozna jezdzic na calorocznych i bedzie w miare niezle jednak opona ma zupelnie inne parametry na lato i na zime wiec nieda sie zrobic takiej ktora zawsze bedzie bardzo dobra.

kleofas 08-10-07 11:43

najlepiej kupić 2 komplety dobrych opon (w moim przypadku to nie jest duży koszt, bo mam fele 14, więc się nawet nie zastanawiałem)
zużycie letniej gumy w lecie jest na pewno mniejsze niż uniwersalnej i tak samo z zimówkami zimą
IMO uniwersalne są OK w przypadku gdy tylko śmigasz po mieście i z rzadka zjawiasz się np na autostradzie, albo na drodze dojazdowej pod wyciąg narciarski, a przebiegi roczne pozwalają cię nazwać niedzielnym kierowcą. wtedy faktycznie koszty przekładania opon i ich magazynowania są już nie bagatelne, a jakość jazdy nie cierpi przez użycie uniwersalnych opon.

SzerszeN 08-10-07 11:46

gawron, przeczytaj dokladnie i ze zrozumieniem to co napisalem, potem poszukaj info w sieci, opona zimowa ma wyzszosc nad letnia czy caloroczna tylko w jednym wypadku, kiedy jest snieg, wiec owszem, w terenach kiepsko odsniezanych, nikogo nie namawiam i nie mam zamiaru przekonywac do calorocznych, jednak dla kogos kto mieszka w miescie, opona zimowa czasem moze bardziej zaszkodzic niz pomoc, w miescie po sniegu jezdzisz w roku od kilku godzin do kilku dni, zalezy jak duzo jezdzisz i jak duzo jest sniegu, pozatym jezdzisz po suchym i po mokrym asfalcie, ewentualnie po blocie posniegowym, i tu niestety jest zonk w oponach zimowych, gdyz one pokazuja tylko swoja przewage na sniegu, na suchym i mokrym asfalcie przegrywaja z letnimi i uniwersalnymi, to nie jest zadna tajemnica, mozna o tym poczytac

powtorze po raz kolejny, bo byc moze nie do wszystkich dociera, dla kogos kto porusza sie smaochodem glownie w miescie, i do tego bez szalenstwa, korzystniejszym rozwiazaniem, czyli kompromisem pomiedzy bezpieczenstwem, a kasa sa opony caloroczne zwane uniwersalnymi, oczywiscie nowe i dobre, a nei badziewie

kleofas 08-10-07 12:05

chyba że kupisz zimówki, które bardzo dobrze spisują się na mokrym i na błocie pośniegowym (dla mnie to główne kryterium, bo śmigam praktycznie non stop po mieście). na śnieg i tak jestem zaopatrzony w łańcuchy (zakłada się je w 5 minut, więc to nie jest problem).
kupując nowy samochód z salonu jest on zazwyczaj wyposażony w przyzwoite opony sezonowe letnie (czasami zimowe). dlatego praktycznie musisz kupić zimówki (chyba że miałeś zimówki to letnie). w takim wypadku bez sensu jest kupowanie uniwersalnych, bo tych "KITowych" nie zużyjesz :-)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi