Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   pilot do sterowania radiem (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24038)

sure 18-10-08 15:14

pilot do sterowania radiem
 
Nie działa mi w Focusie pilot do sterowania radiem (5000RDS) przy kierownicy. Szukałem informacji na ten temat na forum, ale nie znalazłem. Czy mógłby mi ktoś poradzić od czego zacząć? Co może być nie tak? Narazie zrobiłem tylko tyle, że ściągnałem go i wyciągnąłem z niego kabelek, przyłożyłem do miernika i dochodzi do niego napięcie. Nie działa na nim ani jeden przycisk. Nie wiem też za bardzo jak go rozebrać. Nie jest to oczywiście jakieś straszne uniedogodnienie, ale fajnie by było gdyby taki bajer działał :)

MisiekT 18-10-08 15:41

jakie masz radio? z galka glosnosci czy przyciskami? zagladales za radio zeby sprawdzic wtyczki?
czy przestal ci dzialac nagle czy od kupienia tak masz?

sure 18-10-08 17:49

Radio jest z przyciskami. Zaglądałem do tyłu i wszystkie wtyczki są dociśnięte.
Acha i mam tak od kupna auta, a kupiłem je używane oczywiście w styczniu tego roku z przebiegiem 130tys. km

MisiekT 18-10-08 17:51

radio z przyciskami do regulacji glosnosci nie obsluguje pilota... zapewne przed kupnem ktos podmienil radyjko :cry:
musisz wymienic radyjko na takie z galka...

moons 18-10-08 18:05

Cytat:

Napisał sure
Radio jest z przyciskami.

Na 100% masz radio nie obsługujące pilota. Tylko radia z gałką od głośności dają się sterować pilotem.
Pozdrawiam

sure 18-10-08 18:18

Hehe, no to fajnie, że mi napisaliście, tak bym się niepotrzebnie męczył :)
Dzięki :!:

waski75 30-10-08 22:04

witam, ja mam radio z regulacja glosnosci w galce i tez pilot pod kierownica nie dziala i nie wiem za bardzo jak sie do tego zabrac,wymieniac pilota czy to moze cos przy radiu? bede wdzieczny z podpowiedzi

MisiekT 30-10-08 22:08

waski75, sprawdzales w ogole czy kostka od pilota jest porzadnie wpieta w radio?

waski75 30-10-08 22:15

no wlasnie nie zagladalem do radia wydawalo mi sie ze to pilot,no ale czemu kostka w radiu miala by byc wypieta?? a no i jak wyciagnac to radio?

moons 30-10-08 22:38

Cytat:

Napisał waski75
no wlasnie nie zagladalem do radia wydawalo mi sie ze to pilot,no ale czemu kostka w radiu miala by byc wypieta?? a no i jak wyciagnac to radio?

Pilot od radia ale nie taki jak masz w domu choćby od telewizora :D ten działa po kablu. Jest połączony z radiem zdaje się trzema kabelkami. Radio wyjmiesz choćby 4 gwoździami. Było na forum milion razy.
Pozdrawiam

waski75 31-10-08 10:29

ze na kabelku to oczywiste zastanawia mnie tylko dlaczego MisiekT uwaza ze moze byc wypieta kostka od pilota przy radiu

MisiekT 31-10-08 10:32

waski75, zaczyna sie od tego co najprostsze, czyli od sprawdzenia polaczenia pilot-radio, dlatego :D zamiast zadawac pytania juz bys to 500 razy sprawdzil i powiedzial: "Koledzy, to nie to, co jeszcze moge sprawdzic?"

Arturek 31-10-08 17:01

Cytat:

Napisał waski75
ze na kabelku to oczywiste zastanawia mnie tylko dlaczego MisiekT uwaza ze moze byc wypieta kostka od pilota przy radiu

Skoro wtyczka nie ma prawa być wypięta (Twoim zdaniem) to znaczy że pilot MUSI działać i nie ma innej możliwości!
Czy Ty blondynka jesteś?
Lepiej zapłać elektrykowi, bo
- zrobisz sobie krzywdę
- uszkodzisz auto
- nie potrafisz analitycznie myśleć

Tak samo można powiedzieć
- dlaczego miałyby być uszkodzone kable do joysticka
- dlaczego joystic miałby nie działać skoro kiedyś działał

pozdrawiam
Arturek

CAr 31-10-08 18:49

Cytat:

Napisał Arturek
- uszkodzisz auto

przesadzasz :)


Generalnie kolego - uszkodzenie pilota jest nikłe, a kostka w radiu sama nie może się wypiąć :roll:

Podłączony jest joystic przewodem w kolumnie kierownicy :?:

Arturek 01-11-08 09:10

Cytat:

Napisał CAr
Cytat:

Napisał Arturek
- uszkodzisz auto

przesadzasz :)


Tak - bo irytuje mnie gdy ktoś zamiast zejść do samochodu i sprawdzić sugestie kolegów stosuje tzw. "rozważania akademickie" - albo szukam uszkodzenia albo mi się nie chce / nie potrafię.

Jeśli autor pytania, metodą dedukcji doszedł do wniosku, że:
- kostka nie mogła się wypiąć
- kable się nie uszkodziły

To pozostaje jeden logiczny (?) wniosek = w radiu zepsuła się obsługa joysticka i trzeba kupić inne radio.
I tak rozwiązaliśmy problem bez dotykania samochodu :)

Lukas_power 01-11-08 10:29

Jeszcze jest pytanie czy kolega kupił Foczkę z niedziałającym pilotem czy pilot działał i nagle przestał:)

waski75 02-11-08 21:59

No to nie irytuj sie Arturek nie zalapales do konco a sie pienisz,poddalem watpliwosci samoistne wypiecie sie kostki a jesli chodzi o kable to wlasnie to wydawalo mi sie najbardziej prawdobodobne a pytanie zadalem bo byc moze jest to jakas czesta awaria w focusach a ja jestem bardzo krotko w posiadaniu tego auta.pozdro

moons 02-11-08 22:14

Cytat:

Napisał waski75
poddalem watpliwosci samoistne wypiecie sie kostki a jesli chodzi o kable to wlasnie to wydawalo mi sie najbardziej prawdobodobne

dobrze myślisz, tylko trzeba było inaczej zadać pytanie i mniej dymu by było :mrgreen: :mrgreen: . Jeśli wypięła Ci się kostka to najszybciej przy pilocie, ale to chyba sprawdziłeś, bo jeśli wypięła by Ci się przy radiu to straciłbyś jeszcze jakieś inne funkcje, bo jako takiej oddzielnej kostki od pilota nie ma tylko w tej samej kostce są jeszcze inne funkcje. Najpewniej gdzieś po drodze coś się stało z przewodami, Wyjmij radio i znajdź tam kostkę w której na pinie 11 jest biało czarny kabelek - ten jest połączony z pinem nr 1 w kostce przy pilocie, a na pinie 12 brązowo żółty - który jest połączony z pinem nr 2 w kostce pilota. Jeśli sprawdzisz i przewody są sprawne to wtedy będziemy szukać dalej przyczyny [chytry] .
Pozdrawiam

waski75 03-11-08 18:26

dzieki moons za pomoc jak bede mial chwilke to popracuje nad tym pilotem i dam znac co i jak,pozdro

[ Dodano: Wto 04 Lis, 2008 13:09 ]
sprawa wyglada nastepujaco wszystkie kostki sa wpiete ale kabelki od srodkowej podluznej nie sa podpiete wiec mam 5 luznych kabli 2xbialo-zielony 1xczarno zielony 1xbialo czarny i 1xzolto brazowy,jesli ma ktos jakis schemat jak to podlaczyc to bede wdzieczny

piterr89 11-11-08 13:32

A mam do was takie pytanie..
posiadam takowe radio http://allegro.pl/item472646348_pion...i_fi_w_wa.html

i powiedzcie mi jaki kabel strzeba podpiac aby moc strowac joystickiem przy kierownicy ??

moons 11-11-08 15:52

Cytat:

Napisał waski75
2xbialo-zielony 1xczarno zielony 1xbialo czarny i 1xzolto brazowy,jesli ma ktos jakis schemat jak to podlaczyc to bede wdzieczny

To żeś dał zagadkę :mrgreen: Najprostsze to wydaje mi się od końca czyli ten żółto brązowy wpinasz na pin 12, biało czarny na pin 11 - i sterowanie radiem z pilota powinno się pojawić :D . A dalej czarno zielony wpinasz na pin 17. No i zostało najtrudniejsze czy na pewno są dwa biało zielone? Bo na tej środkowej wtyczce jest biało zielony ale tylko jeden na pinie nr 6. Tylko że ten sam kabelek idzie do komputera pokładowego i podejrzewam że po prostu one się tu łączą. Czyli pewnie albo masz komputer pokładowy albo masz instalację do komputera. Ja bym je złączył i podpiął do pinu 6. Chyba że są różnej grubości bo jeśli są 0,35mm2 to na 100% trzeba je połączyć i wpiąć do tego 6 pina.
Pozdrawiam

michtat 26-04-09 11:38

Wykopałem stary temat, bo jedna rzecz mnie zastanawia.
Czy radyjko 4000 z gałką, będzie działać z pilotem? Kostkę mam i jest nawet wpięta w radio, bo pod tą kostkę poprzedni właściciel wpiął zestaw głośnomówiący.

Arturek 26-04-09 22:04

Cytat:

Napisał michtat
Wykopałem stary temat, bo jedna rzecz mnie zastanawia.
Czy radyjko 4000 z gałką, będzie działać z pilotem? Kostkę mam i jest nawet wpięta w radio, bo pod tą kostkę poprzedni właściciel wpiął zestaw głośnomówiący.

Kolega z konkurencyjnego klubu, podał informację, że u niego działa joystick z radiem Ford 4000.

michtat 08-05-09 15:57

Arturek, dzięki wielkie. Pilot zamontowany i potwierdzam - działa OK z radiem 4000


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi