Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Przegląd po 60 tys. - 1.8 TdCi (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=2887)

elkbox 10-05-05 08:14

Przegląd po 60 tys. - 1.8 TdCi
 
Witam !!!

Po 60 tys. Focus powinien przejść tzw przegląd rozszerzony. Czym rózni sie ten przegląd od przeglądów po 20, 40 tys. Co dodatkowo wchodzi w zakres takiego przeglądu.
Słyszałem coś o regulacji zaworów w silniku TDci. Czy jest to bezpieczny zabieg i konieczny ? Czy mogą coś w ASO spartolić przy tym zabiegu. Ile mniej więcej płaciliście za przegląd (robocizna).

@ndy 10-05-05 08:24

akapit "przegląd rozszerzony" [bigok]

grzehoo 16-05-05 22:19

wydaje mi się, że powinna jeszcze być wymiana tego nieszczęsnego p/pyłkowego...
a tak a propos... mój przegląd na 60.000 wypada już po gwarancji... robić w ASO czy olać i wymienić olej i inne bzdety w jakimś warsztacie?

ragozd 17-05-05 10:36

Ja planujesz sprzedac za rok-dwa. lepiej serwisowac w ASO

grzehoo 06-07-05 07:55

kurde, przegląd rozszerzony w ASO to ok. 700 zł. Jest w nim kupa rzeczy, które można se przeglądnąć samemu.
Jedyne co tu widzę potrzebnego, to wymiana oleju + filtr, filtra paliwa, powietrza i ppyłkowego, ew. wymiana płynu hamulcowego (bo dwa lata już ma). Świec bym na razie nie wymieniał jeszcze :roll:
U mnie jeszcze przegląd 60 tys. zbiegnie się z przeglądem nadwozia (gwara na perforację)

Autko mam już po podstawowej gwarancji, bez Ford Protect :roll:

I teraz pytanie - czy dawać 700 zł za pełen przegląd, czy kazać ASO wykonać tylko to, co tu wymieniłem?

zis 06-07-05 08:52

Cytat:

Napisał grzehoo

I teraz pytanie - czy dawać 700 zł za pełen przegląd, czy kazać ASO wykonać tylko to, co tu wymieniłem?

Tak jak napisano powyzej. Jezeli chcesz jezdzic dluzej autem to olej ASO i jedz na przeglad do zaufanego warsztatu specjalizujacego sie w fordzie gdzie zrobia to pewnie za pol ceny. Jezeli jednak planujesz w niedalejkiej przyszlosci sprzedac foke to szybciej znajdziesz losia jak masz pieczatki przegladowe z ASO.

A tak na marginesie to dla mnie jako osobnika wychowanego na nissanie 700pln wydaje sie bardzo niska bo w Wawce za przeglad po 60k km w nissanie trzeba placic okolo 1400-1700 pln [screwy]

darekw 06-07-05 10:09

Cytat:

Napisał zis
A tak na marginesie to dla mnie jako osobnika wychowanego na nissanie 700pln wydaje sie bardzo niska bo w Wawce za przeglad po 60k km w nissanie trzeba placic okolo 1400-1700 pln [screwy]

Dokładnie - Renault Clio II 1.4 16V, 2002r - 1200pln, czy to w Warszawie, czy w Ciechanowie [screwy]

grzehoo 06-07-05 10:23

hmmm... no to może jednak pójdę do ASO.

NeroN 06-07-05 11:00

:shock: :shock: Ile wy płacicie za te przeglądy ??
Przecież wg mnie to jest przegięce....

Ja bym tam wolał jechać do jakieś inszego serwisu i to zrobić, albo samemu jak ja :mrgreen:

Filtr paliwa 39 zł
Filtr przeciw pyłkowy 40zł
Świece 4szt 45zł z allegro
Olej 5L (Fordowski 5W-30) 94zł + wymiana 20 zł (nie mam gdzie składować starego oleju i nie lubię się babrać)
Filtr oleju ok.20 zł
Ew. filtr powietrza ok. 30-40 zł (ja mam stożek, także go tylko czyszczę)

Uzupełnienie płynów, oględziny gum pod autem z przegubów itp. smarowanie zawiasów, ew, regulacja tylnej klapy itp...

Wszystko samemu, poza wyminą oleju.

Łączny koszt 253 zł.... [zlosnik]

Przyjedź do mnie, zrobię ci wszystko za 350 zł [helm]

darekw 06-07-05 11:10

Cytat:

Napisał NeroN
:shock: :shock: Ile wy płacicie za te przeglądy ??
Przecież wg mnie to jest przegięce....

Nie zrobiłem tego przeglądu [hehe] Jakoś się dokulałem do 62 tys. km, sprzedałem Clio i kupiłem Fokę :lol:

tecman 06-07-05 11:25

Cytat:

Napisał darekw
Cytat:

Napisał NeroN
:shock: :shock: Ile wy płacicie za te przeglądy ??
Przecież wg mnie to jest przegięce....

Nie zrobiłem tego przeglądu [hehe] Jakoś się dokulałem do 62 tys. km, sprzedałem Clio i kupiłem Fokę :lol:

Jesli komus nie zalezy na gwarancji to lepiej serwisowac auto poza ASO.
Ja robie tak (gwarancja +Ford Protect), ze kupuje po znajomosci czesci ekslopatacyjne (bez marzy) i montuja mi je w ASO. Ostatni przeglad 80tys km wyniosl mnie cos 430pln (z olejem ASO 5.7L - cos 150pln). Filtr oleju,p.ppylkowy i powietrza - 100pln,
czyli sumarycznie 530pln. Z czesciami ASO krzyczeli 650pln za przeglad 80tys.

grzehoo 06-07-05 11:33

no ale w ASO to własnie chyba robocizna bije cenę najbardziej. Części oryginalne można kupić gdzie indziej, ale chyba nie są o wiele tańsze, co?

np. mój skraplacz klimy - w ASO 1220 zł, a w sklepie Forda EPC w gdańsku - 1150 zł... ten sam

tecman 06-07-05 12:03

Cytat:

Napisał grzehoo
no ale w ASO to własnie chyba robocizna bije cenę najbardziej. Części oryginalne można kupić gdzie indziej, ale chyba nie są o wiele tańsze, co?

np. mój skraplacz klimy - w ASO 1220 zł, a w sklepie Forda EPC w gdańsku - 1150 zł... ten sam

w zwiazku z rozporzadzeniem unijnym GVO - czesci nie musza byc motocrafta - ja uzywam filtru powietrza i oleju - knecht, natomiast filtr p. pylkowy - fitron z weglem.

Te 3 komponenty kosztuja mnie (u znajomego) circa 90-100pln, w aso sam filtr p.pylkowy z weglem 95pln!!

grzehoo 06-07-05 12:27

o, dobrze wiedzieć o tych częściach i rozporządzeniu :)

[ Dodano: Sro 06 Lip, 2005 ]
w takim razie sprawa sprowadza się do kwestii pieczątki w Rejestrze Obsługi Pojazdów, którą za przegląd może wstawić tylko ASO Forda, zgadza się?

NeroN 06-07-05 14:26

Czyli zgodnie z rozporządzeniem, kupuję zestaw filtrów(paliwo, kabina,olej), olej np. castrol,świece np. iskra bądź ngk jadę do aso, oni mi to wkładają, podbijaja pieczontkę i jest tak samo prawnie to uznawane jakbym to robił normalnie ?? Czyli w przypadkku gwary chodzi o robociznę, a nie o części ??

tecman 06-07-05 16:52

Cytat:

Napisał NeroN
Czyli zgodnie z rozporządzeniem, kupuję zestaw filtrów(paliwo, kabina,olej), olej np. castrol,świece np. iskra bądź ngk jadę do aso, oni mi to wkładają, podbijaja pieczontkę i jest tak samo prawnie to uznawane jakbym to robił normalnie ?? Czyli w przypadkku gwary chodzi o robociznę, a nie o części ??

chodzi dokladnie o pozycje na fakturze, ktora mowi o przegladzie technicznym powiedzmy 80tys. Ze Ford sprawdzil wg. swoich wysokich ( [panna] ) standardow, ze auto jest sprawne i nic mu nie dolega.

Co do czesci to musza one byc zamiennikami oryginalow motocrafta.

NeroN 06-07-05 17:55

Cytat:

Napisał tecman

Co do czesci to musza one byc zamiennikami oryginalow motocrafta.

Czyli może to być zestaw filtrona, a nie motorcrafta ?? Itp przypadki ??

tecman 06-07-05 19:32

Cytat:

Napisał NeroN
Cytat:

Napisał tecman

Co do czesci to musza one byc zamiennikami oryginalow motocrafta.

Czyli może to być zestaw filtrona, a nie motorcrafta ?? Itp przypadki ??

pogooglaj o dyrektywie GVO - a rozwieja sie Twoje watpliwosci.

krzychup 09-07-05 23:53

Koszt przeglądu
 
Jak dotąd miałem tylko jeden przegląd po 20tys. który wyniósł mnie 650zł. Nie wiem czy mnie nabili w butelkę ale policzyli mi:
1. Filtr pow. 45zł
2. Masa uszczeln. 20zł
3. filtr nadmuchu Fo 103zł
4. Zasobnik smaru 11zł
5. Filtr oleju 43zł
6. Płyn chłodzący 1l 16ał
7. Przegląd 250zł
8. olej 5W30 formula e 160zł

Nie wiem czy wszystkie powyższe pozycje powinny być ujęte. Przy okazji likwidowali mi jakiś wyciek oleju i możliwe że któreś pozycje tego dotyczą ( anie powinny bo auto jest na gwarancji)

Jak jest w innych ASO z cenami przeglądów: po 20tys., 40tys., 60tys.?

tecman 10-07-05 12:17

Re: Koszt przeglądu
 
Cytat:

Napisał krzychup
Jak dotąd miałem tylko jeden przegląd po 20tys. który wyniósł mnie 650zł. Nie wiem czy mnie nabili w butelkę ale policzyli mi:
1. Filtr pow. 45zł
2. Masa uszczeln. 20zł
3. filtr nadmuchu Fo 103zł
4. Zasobnik smaru 11zł
5. Filtr oleju 43zł
6. Płyn chłodzący 1l 16ał
7. Przegląd 250zł
8. olej 5W30 formula e 160zł

Nie wiem czy wszystkie powyższe pozycje powinny być ujęte. Przy okazji likwidowali mi jakiś wyciek oleju i możliwe że któreś pozycje tego dotyczą ( anie powinny bo auto jest na gwarancji)

Jak jest w innych ASO z cenami przeglądów: po 20tys., 40tys., 60tys.?


Przeczytaj mojego posta w tym watku dot. ceny w ASO - wyglada ze 650pln kosztuje przeglad. Ale ze swoimi czesciami - niekoniecznie motocrafta (ale zamiennikami ) wychodzi taniej...650 - tyle kosztowalby mnie przeglad 80tys km.

POzdrawiam

Michup 11-07-05 07:40

ceny przeglądów...
 
Apropos cen, w Bemo Poznań dla silnika 1,8 TDDi: 20 kkm (przegląd podstawowy) było jakoś 650PLN; 40 kkm (przegl. podstawowy + wymiana płynu hamulcowego) coś koło 850 PLN. W obu przypadkach (w podanej cenie) skasowali za przegląd blachy 60 PLNów.
Następny przegląd 60kkm to chyba rozszerzony...zaczynam sie bać o wytrzymałość kieszeni...

pozdr.

grzehoo 11-07-05 19:41

właśnie dowiedziałem się w moim ASO o ceny i "opcje" co do przeglądu na 60 tys. w tdci (rozszerzony)
Pełen przegląd w ASO - 750 zł wraz z częściami :shock:
Przegląd - sama usługa (to jest ta "opcja") z własnymi częściami - 300 zł. 8)
więc sami widzicie... lecę szukać części, które będą kosztować mniej niż 450 zł i będę do przodu! [ninja]

tu link do zakresu działań w tym przeglądzie:
http://www.bigautohandel.gda.pl/ford_serwis_oferty.html

pozdro

gesio 11-07-05 20:46

mi za sam przeglad po 60tys powiedzieli w lublinie 250zł a z materiałami 750-800, jestem umowiony na srode na przegląd jak rowniez na wymianę łożyska podpory polosi bo solidnie huczy, musze jeszcze zglosic naprawe wyłażącego dywanika na progu po stronie pasazera. Czy w waszych tdci tez prz zapalaniu i gaszeniu występuje dziwny "hałas", mi gosc w serwisie powiedział ze to jest wina dwumasowego koła zamachowego i ze tak ma byc ale nie chce mi sie jakoś w to wierzyć.

grzehoo 11-07-05 21:22

hałas? co masz na myśli? u mnie przy zapalaniu słychać tylko zapalaną ropę, normalny odgłos, jak w dieslu. Przy gaszeniu? czasem cichutko i gładziutko, czasem troszkę głośniej i zatrzęsie lekko. Ale hałas? nieee...

[ Dodano: Pon 11 Lip, 2005 ]
a wyłażąca wykładzina po stronie pasażera? z doświadczenia wiem, że to ma każda foka (moja, mojego ojca była foka oraz foka mojego kumpla - wszędzie tak samo)... więc jak ci to naprawią, to będę bardzo ciekawy, jak to zrobili i czy już nie wyłazi :) poproszę o relację :)

gesio 11-07-05 22:34

gasze silnik i jest takie"tududududu" jakby wał korbowy wykanal jeszcze kilka bezwładnych ruchów w obie strony i kolo zamachowe mialo luz i to właśnie ono sie tak tłukło, wytłumaczylem najlepiej jak mogłem.A z wykładziną bede walczył bo to wyglada ochydnie jak w starym gracie, rozumiem ze ford oszczedza na materialach(pokrywa silnika itp) ale ta wykładzina jakby była z akrutka o 3 cm, gdybym ją włożył głębiej to mysle ze by nie wylazła :roll: a tak [ass]

grzehoo 11-07-05 22:36

no to zdaj relację, co ci tam wynaleźli i co ponaprawiali :)

pinio_tdci 12-07-05 10:27

Cytat:

Napisał gesio
gasze silnik i jest takie"tududududu" jakby wał korbowy wykanal jeszcze kilka bezwładnych ruchów w obie strony i kolo zamachowe mialo luz i to właśnie ono sie tak tłukło, wytłumaczylem najlepiej jak mogłem.A z wykładziną bede walczył bo to wyglada ochydnie jak w starym gracie, rozumiem ze ford oszczedza na materialach(pokrywa silnika itp) ale ta wykładzina jakby była z akrutka o 3 cm, gdybym ją włożył głębiej to mysle ze by nie wylazła :roll: a tak [ass]

Co do 'halasu', to tez sie zdarza, ale czasami jedynie :?

Tez bylem sie pytac w ASO (w germanii) i tez mi powiedzieli ze to dwumasowka, wiec sie przestalem nad tym 'skupiac' :mrgreen:

A o ktora wykladzine dokladnie chodzi, to nie kumam :shock:

grzehoo 12-07-05 13:39

myślę, że o tą standardową wykładzinę, co jest normalnie w każdej foce. na nią się kładzie dywaniki. jest taka czarna i pokrywa całą podłogę. jest ona wciśnięta pod taki czarny plastik progowy. I najczęściej właśnie po stronie pasażera z przodu, zaraz przy drzwiach spod tego plastiku wyłazi i odstaje nieprzyjemnie. też tak mam i co chwilę ją tam wsadzam z powrotem. ojciec i kumpel to samo.
a ty [you:15eea89539], tak nie masz?

gwoj 12-07-05 14:13

Jeśli chodzi o wykładzinę, to ASO dało sobie radę już za drugim razem. Nie wiem co zrobili ale ponad pół roku jest o.k.

grzehoo 12-07-05 14:15

pewnikiem przykleili 8)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi