Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   GWARANCJA 12 Czy wogle warto? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=33779)

fokus2005 21-12-09 10:19

GWARANCJA 12 Czy wogle warto?
 
Witam , co sądzicie o nowym programie gwarancyjnym forda ? Czy warto zainwestować te 89pln ?

http://www.ford.pl/Serwis/Serwis-Gwarancja-12

michtat 21-12-09 11:00

Zagadnienie opisywane dokladniej przez oskara co najmniej w dwóch wątkach. Czy warto- hmmm chyba sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie. Jak robisz wszystkie przglądy w fordzie i wszystkie naprawy w fordzie to pewnie warto, a jak nie to wątpię żeby ktoś przystał na ich warunki

marcin9913 21-12-09 20:04

Te 89zł to opłata za rok czy za miesiac????

Koniu 21-12-09 20:42

raczej ubezpieczenie a nie gwarancja ale sie nie oplaca odrazu mowie bo nawet jak sie cos stanie to pierw oni musza z autoryzowac a potem naprawa ford sprzedaje tylko czesci w sumie

sebastian437 21-12-09 20:45

Z serwisem to jest tak jak mówiono w programie Turbo Kamera TVN na gwarancji usterki nikt nie zlokalizuje ale po to wiadomo o co chodzi . Moje zdanie jest takie ALE to Moje mieć jednego zaufanego mechanika i z niego korzystać .Serwis http://poradnik.telewizor.eu/serwis.php -raczej odradzam może cena 89 to nic ale co w zamian????

Koniu 21-12-09 20:51

kolego 89 zl wykp gwarancji 150 test kwalifikacyjny jak cos i trzeba wszystko naprawic w serwisie zeby ja dostac samochod musi byc bez zarzutu wiec sam sobie odp

MisiekT 21-12-09 21:08

jak ktos ma nerwy zeby pozniej sie wyklocac, ze zmiany klockow i inne eksploatacyjne czynnosci (chociazby rozrzad) mozna robic poza ASO, to w sumie nawet chyba sie oplaca - sam przeglad to kilka stowek rocznie (zakladajac przebieg do 20tys) a w zamian gwarancja na grube graty... no chyba ze w warunkach jest informacja ze wszystko trzeba w ASO, to wtedy nie oplaca sie w ogole

Koniu 21-12-09 21:20

jeszcze raz powotrze ze to nie jest gwarancja tylko ubezpieczenie chodz gwarancja to nazwali chodz zeby dostac gwarancje to trzeba wszystko w aso naprawic co oni napisza w tescie kwalifikacyjnym!!! co do przegladow to nie trzeba ich wykonwyac w aso. lecz maja byc zgode z wymogami forda tak samo mozna wymieniac czesci u pana kazia i jechac na gwarancje do aso tych czesci lecz musza byc spelnione pewne wymogi dotyczace technologi napraw

michtat 22-12-09 07:34

Koniu a jak ma się do tego ART.4 OBOWIAZKI WŁASCICIELA POJAZDU
Własciciel jest zobowiazany do wykonywania wszystkich przegladów okresowych oraz napraw elementów
objetych Programem w stacjach autoryzowanych przez NSC zgodnie z planem obsługi pojazdu okreslonym
przez NSC oraz zgodnie z technologia napraw z wykorzystaniem oryginalnych czesci zamiennych Ford.

oraz ART.6 WYŁACZENIA
8. W przypadku dokonania przez Beneficjenta naprawy poza autoryzowana siecia dealerska firmy NSC
wyłaczeniu ulegaja nawet czesci wymienione w Artykule 2 pkt.1.

fokus2005 22-12-09 08:41

Cytat:

Napisał michtat (Post 396749)
Koniu a jak ma się do tego ART.4 OBOWIAZKI WŁASCICIELA POJAZDU
Własciciel jest zobowiazany do wykonywania wszystkich przegladów okresowych oraz napraw elementów
objetych Programem w stacjach autoryzowanych przez NSC zgodnie z planem obsługi pojazdu okreslonym
przez NSC oraz zgodnie z technologia napraw z wykorzystaniem oryginalnych czesci zamiennych Ford.

oraz ART.6 WYŁACZENIA
8. W przypadku dokonania przez Beneficjenta naprawy poza autoryzowana siecia dealerska firmy NSC
wyłaczeniu ulegaja nawet czesci wymienione w Artykule 2 pkt.1.



Ogólnie to poczytalem troche na stronce co i jak ale ni huhu nie kumam o co chodzi bo raz pisza ze biora za cos odpowiedzialnosc a w wykluczeniach sie z tego wycofuja

michtat 22-12-09 09:21

No właśnie tak jest to napisane, że ogólnie nie wiadomo o co chodzi. I chyba o to chodzi żeby nie było wiadomo o co chodzi... ;-)

fokus2005 22-12-09 09:33

Cytat:

Napisał michtat (Post 396771)
No właśnie tak jest to napisane, że ogólnie nie wiadomo o co chodzi. I chyba o to chodzi żeby nie było wiadomo o co chodzi... ;-)


Czyli " to jest jakaś zorganizowana akcja " Pt czy mieszka tu jakiś cwaniak czyli jak wyrwać 89pln z kieszeni właściciela

Koniu 22-12-09 15:59

Cytat:

Napisał fokus2005 (Post 396776)
Czyli " to jest jakaś zorganizowana akcja " Pt czy mieszka tu jakiś cwaniak czyli jak wyrwać 89pln z kieszeni właściciela

plus 150 test kwalifikacyjny chyba ze wszystkie przeglady i naprawy robisz w jednym aso wtedy moga cie zwolnic. ale np w tym tescie żadaja np dla silnika 1,6 tdci sprawdzenie uplynosci ooleju z turbosprezaki. kolego fokus z tego co mi tlumaczyli to jest to gwarancja do przegladu ktora potem musisz kontynlowac. kolego focus2005 jak chcesz gwarancje musisz miec po 1 pojazd kupiony w kraju po drugie jak go nie serwisujesz w aso od zawsze to 150 zl placisz w ciemno test kwalifikacyjny wynik tego testu co wyjdzie to musisz to naprawic w aso potem placisz 89 zl za gwrancje 12 wazna do nastepnego przegladu z wymiana oleju gdzie bedziesz mogl przedluzyc o kolejny okres i tak do 10 lat i 200 000 km

fokus2005 23-12-09 08:08

poruszyłem ten temat bo moja foka jest krajowa i od początku serwisowana w aso nawet po gwarancji

sebastian437 23-12-09 09:37

Moja też krajowa 2005r i co z tego wynika na gwarancji nie zlokalizowali uszkodzenia półosi po alesz owszem cena za sztukę 1250.

mihal 03-01-10 00:47

Cytat:

Napisał sebastian437 (Post 397204)
Moja też krajowa 2005r i co z tego wynika na gwarancji nie zlokalizowali uszkodzenia półosi po alesz owszem cena za sztukę 1250.

jakie byly objawy???

sebastian437 03-01-10 12:59

Telepie w trakcie przyspieszania http://hobby-elektronika.eu/stabilizator.html

Vadero 03-01-10 19:54

no cóż, nie ma co gdybać - trzeba spróbować :)
Umówiłem się na przegląd do Forda po 80kkm (mam 75kkm, ale robię częściej ;) - części swoje przywożę, płace tylko za robociznę - 320zł) + 89zł za "gwarancję" -zobaczymy jak to zda egzamin :)

alex2006 03-01-10 21:15

Vadero-do którego ASO jeździsz?

november 23-01-10 05:57

mam c-maxa na gwarancji Ford Protect i pierwszy raz powiem nie narzekam na serwis!! Po lekkim zakopceniu przy przyspieszaniu autko na serwis i pełna diagnostyka. Fakt za duze cisnienie turbodoładowania i ......na drugi dzien wymiana uszkodzonej rury dochodzacej do intercoolera oraz zaworu sterowania podciśnieniem calkowity koszt 1400zł (W TYM KOSZT PELNEJ DIAGNOSTYKI SILNIKA I TURBO 350zł! :smt098) dzięki Ford Protect wymiana i wszelkie koszty GRATIS!! to było w sierpniu 2009r teraz auto jak nowe :-) jak wspominałemw dziale sprzedam z powodu orzymania auta służbowego C-max idzie do sprzedaży: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11191154
jesze na gwarancji!!!! POLECAM!!!!!!!

mark_TDDI 23-01-10 08:01

Cytat:

Napisał november (Post 407256)
jak wspominałemw dziale sprzedam z powodu orzymania auta służbowego C-max idzie do sprzedaży: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11191154
jesze na gwarancji!!!! POLECAM!!!!!!!

Te - akwizytor...To nie ten dział (ale zamodowałem;-)

Vadero 24-01-10 00:32

Cytat:

Napisał alex2006 (Post 400232)
Vadero-do którego ASO jeździsz?

niestety multexim ;)




No to wracając do tematu - foka już na gwarancji. dość szczegółowy przegląd robią przed zakwalifikowaniem auta do niej. zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce :)

newrafal 24-01-10 20:34

Vadero czy teraz mając tą gwarancję jesteś zobligowany do napraw wyłącznie w ASO chodzi mi o te rzeczy które gwarancja nie będzie obejmować ???

Vadero 24-01-10 21:07

Cytat:

Napisał newrafal (Post 407689)
Vadero czy teraz mając tą gwarancję jesteś zobligowany do napraw wyłącznie w ASO chodzi mi o te rzeczy które gwarancja nie będzie obejmować ???

nie - jestem zobligowany do robienia przeglądów okresowych w ASO (czyli mam zamiar swoje części (oryginały z ford.sklep.pl) dawać i płacić tylko za robociznę - około 300zł) i do przeprowadzania napraw części objętych gwarancją w ASO.
Knp. klocki mogę sobie zmieniać gdzie chcę ;)

alex2006 24-01-10 21:26

Cytat:

Napisał Vadero (Post 407700)
nie - jestem zobligowany do robienia przeglądów okresowych w ASO (czyli mam zamiar swoje części (oryginały z ford.sklep.pl) dawać i płacić tylko za robociznę - około 300zł) i do przeprowadzania napraw części objętych gwarancją w ASO.
Knp. klocki mogę sobie zmieniać gdzie chcę ;)

Rozumiem,że jak przywozisz swoje części to nie robią problemu?Płacisz około 300 zł +89 zł za gwarancję?Tak?
Moje auto było do tej pory serwisowane w ASO,ale teraz nie wiem co dalej-tyle się złego o tych ASO słyszy.Z drugiej strony może ta gwarancja fajna???????

Vadero 24-01-10 22:02

Cytat:

Napisał alex2006 (Post 407733)
Rozumiem,że jak przywozisz swoje części to nie robią problemu?Płacisz około 300 zł +89 zł za gwarancję?Tak?
Moje auto było do tej pory serwisowane w ASO,ale teraz nie wiem co dalej-tyle się złego o tych ASO słyszy.Z drugiej strony może ta gwarancja fajna???????

koło 300zł płacę za normalny przegląd jesli przywożę własne części - zależy jaki przegląd (320 dałem za przegląd po 80kkm)

89 to koszt gwarancji na rok.
koszt przeglądu kwalifikacyjnego do gwarancji to 150zł, ALE - jesli serwisowałeś auto w danym ASO to z grzeczności robią ten przegląd za darmo - więc płacisz tylko te 89zł za samą gwarancję.

newrafal 25-01-10 23:27

Zabrałem się za czytanie umowy w sprawie gwarancji Forda i niestety za nic nie rozumie tego zapisu (pomimo że ze mnie studenciak po administracji:))
Moze to naprawdę mało ważne ale chodzi mi o przetłumaczenie po "polskiemu" ???
...
ART.10 WSTAPIENIE W PRAWA
Dealer wstepuje w prawa własciciela pojazdu przysługujace im wzgledem osób odpowiedzialnych, aż do wartosci wszelkich korzysci płynacych z niniejszej umowy. (...)

november 27-01-10 15:07

serwis gwarancja
 
Cytat:

Napisał mark_TDDI (Post 407259)
Te - akwizytor...To nie ten dział (ale zamodowałem;-)


Żaden ze mnie akwizytor:-P
ale stwierdzam fakt, że taka gwarancja jak Ford protect działa. Sam jestem uczulony na takie "wynalazki" ale ten działa :-).

Vadero 27-01-10 15:18

Cytat:

Napisał november (Post 409060)
Żaden ze mnie akwizytor:-P
ale stwierdzam fakt, że taka gwarancja jak Ford protect działa. Sam jestem uczulony na takie "wynalazki" ale ten działa :-).

Zobaczymy :P

Dzisiaj zadzwoniła Pani z serwisu, że moja gwarancja jest gotowa i mam jechać coś podpisać. Podpisałem, dostałem umowę, warunki gwarancji i assistance oraz 2 naklejki które muszę na słupku B lepnąć.
Czyli teraz na słupku B znajduje się - naklejka z serwisu że był przegląd, naklejka ford assistance, naklejka gwarancja 12, naklejka informacyjna o tym ile powietrza ma być w kołach.
Czuję się jak jakiś Turek z całym autem w naklejkach [zlosnik]

newrafal 27-01-10 22:06

Vadero Gwarancja działa od razu na drugi dzień ????

Art.2 Zakres umowy
3. Programem nie sa objete uszkodzenia powstałe w momencie, gdy pojazd jest w okresie 7 dni lub 1 000 km po przegladzie serwisowym uruchamiajacym Program na dany pojazd nawet, jeśli uszkodzenie wchodzi w zakres Programu.

Dlatego pytam...???


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi