Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [Ogólne] Polecane tarcze oraz klocki hamulcowe - czytaj pierwszy post! (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44413)

MisiekT 14-03-11 23:01

masz sprawdzone ferodo premier i Motorcrafta - po co kombinowac?

abercrombie1974 15-03-11 08:51

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 549333)
masz sprawdzone ferodo premier i Motorcrafta - po co kombinowac?

Dokładnie.
lub Brembo+Ferodo
ja kombinowałem z Zimmerman Sport i wyszła[dupablada].całe szczęście że uznali reklamacje i oddali 900zł.

Pramus 15-03-11 09:57

Jesli chcesz takie ktore mniej beda zuzywaly tarcze, to z opcji
Cytat:

Napisał MisiekT
ferodo premier i Motorcrafta

wez te drugie- sa bardziej miekkie.

MisiekT 15-03-11 09:57

brembo+ferodo jak najbardziej...
ale zeby nie bylo - Motorcrafta tylko klocki, tarcze sa juz badziewne niestety

Aras 15-03-11 14:56

Ok dzięki za pomoc.
Wezmę chyba Motorcrafta, jak polecacie ;-)
Mam nadzieję, że się nie zawiodę...

theanalogs 15-03-11 17:06

Ja będę brał tarcze brembo, a klocki ferodo premier, dla mnie optymalny wybór jak najbardziej.

Kurayoshi 17-03-11 21:54

zamierzam zająć sie swoimi heblami i zamierzam wstawić taki zestaw na przód http://allegro.pl/tarcze-klocki-ford...484150708.html na tył również cały zestaw ferodo bym chciał wstawić ale nie moge takiego znaleść ;/ i na koniec jeszcze przewody http://allegro.pl/przewody-hamulcowe...473200320.html bądź http://allegro.pl/przewody-hamulcowe...466402755.html ....co o tym myślicie ????

Rasta 17-03-11 21:59

Obie firmy dobre po środku cenowym jest Goodridge.

A jak chcesz, żeby hamowało to brać tarczę Brembo gładka i klocek Ferodo DS. A na tyl Ferodo Premiere.

Kurayoshi 17-03-11 22:06

Cytat:

Napisał Rasta (Post 550440)
Obie firmy dobre po środku cenowym jest Goodridge.

A jak chcesz, żeby hamowało to brać tarczę Brembo gładka i klocek Ferodo DS. A na tyl Ferodo Premiere.

własnie staram sie wybrać zestaw pomijając brembo...miałem juz je i nie byłem zadowolony...

Rasta 17-03-11 22:12

Widać nie umiesz hamować :D

pum 17-03-11 22:14

ferodo DS + zwykłe tarcze brembo przód i ferodo premier na tył.

nic więcej nie ugrasz na seryjnym rozmiarze hebli.

Rasta 17-03-11 22:15

Chcesz lepiej hamować, upgrade na heble z ST170, bo wszelkiego rodzaju nacinane/wiercone tarcze w seryjnym rozmiarze to wywalanie klasy w błoto.

Kurayoshi 18-03-11 08:56

Cytat:

Napisał Rasta (Post 550448)
Chcesz lepiej hamować, upgrade na heble z ST170, bo wszelkiego rodzaju nacinane/wiercone tarcze w seryjnym rozmiarze to wywalanie klasy w błoto.

a nie będzie trzeba robić przy tym jakiś przeróbek? wszystko pasuje plug and play?

Rasta 18-03-11 17:13

Jak masz komplet części czyli zwrotnicę z jarzmem i zaciskiem + tarcza i klocki od ST170 to wszystko pasuje p'n'p.

MisiekT 18-03-11 17:35

no w przypadku kolegi jeszcze zimowki trzeba ogarnac :D

Kurayoshi 19-03-11 10:05

Cytat:

Napisał Rasta (Post 550676)
Jak masz komplet części czyli zwrotnicę z jarzmem i zaciskiem + tarcza i klocki od ST170 to wszystko pasuje p'n'p.

własnie....ja mam letnie na 16 ale zimowki na 14'' i tu już wydaje mi sie że był by problem ;D jednak pozostane chyba przy zestawie ferodo tarcze i klocki ferodo premier na przód i tył...chyba to bedzie hamowało [dance1]. Może ktoś wie gdzie jeszcze w necie można tarcze ferodo na tył dostać bo w alledrogo nie ma ;/

Rasta 19-03-11 10:14

A p co ci, na tył braćBbrembo, Ferodo to żaden producent tarcz, na bank ktoś im to robi. a oni przyklejają tylko logo.

Kurayoshi 19-03-11 10:16

czyli brac tarcze brembo przód i tył a klocki ferodo premier ?? a co sądzicie o tym na przód http://allegro.pl/klocki-i-tarcze-na...514547283.html warto sie tym zainteresować czy nie kombinować już ??:)

Pramus 19-03-11 10:28

Zaraz Cie ktos "posoli" za te nacinane tarcze :D

Kurayoshi 19-03-11 10:30

Cytat:

Napisał Pramus (Post 550918)
Zaraz Cie ktos "posoli" za te nacinane tarcze :D

dobra nie było pytania hehe ... wiem wiem już wydziwiam...wybór już padł na zestaw brembo i ferodo

Rasta 19-03-11 10:30

Qarwa, tarcze Brembo gładkie przód/tyk, a jak ma hamować to z przodu klocek Ferodo DS, a z tyłu Ferodo Premiere.

Żeby nie było same klocki Ferodo DS są droższe od tego kompletu z linka więc dalszy komentarz na temat tego zestawu uważam za zbędny.

belek 23-03-11 20:48

na oryginalnych od nowości tarczach była żyleta. przy wymianie skusiłem się więc na motocrafta i masakra. zero hamowania i bicie po kilku tysiącach. te "oryginały" to częściom na pierwszy montaż nawet do stóp nie dorastają. a miałem wziąć EBC.

rasta możesz parę słów na temat kilku tarcz:
1 ebc ultimax
2 ebc turbo groove
3 brembo max
4 brembo oro
5 ate powerdisk

i klocki:

6 ebc green
7 ebc red
8 ferodo ds

oczekuję żeby przy ostrzejszej jeździe po ulicach (od czasu do czasu) nie robiła się ósemka i żeby nie było piep... fadingu. fajnie byłoby żeby tarcze nie korodowały - obok stoi parę nowych aut i wszędzie zero rdzy a motocraft jak szrot. no i muszą hamować już na zimnych bo nie zawsze zdążę rozgrzać zanim będę musiał depnąć. jak duża jest różnica w hałasie pomiędzy ebc TG a Ultimax i ogólnie pomiędzy gładkimi a nacinanymi/nawiercanymi? kombii więc trochę cięższy od HB, z tyłu mam tarcze oryginały. głównie na miasto i polskie krajówki gdzie co chwila gaz i hebel ale też dwa razy w roku jeżdżę do francji więc ostre hamowanie od 180-200km/h na autostradach też się zdarza... duży wybór a nigdzie nie mogę znaleźć sensownego porównania. najlepiej byłoby przetestować samemu ale to nie w focusie

pytam bo słyszałem trochę złych opinii o tarczach ebc i greenach które podobno są bardzo twarde i nie nadają się do gładkich tarcz, a jakiś czas temu wrzuciłem standardowy komplet tarcz i klocków ebc do yaariski dziewczyny i jestem zachwycony. tyle ze to lekki samochod, na miasto i do spokojnej jazdy wiec nie sadze czy w focusie do ostrej jazdy sie sprawdza, ale nie takie ebc straszne jak je maluja ;) przynajmniej standard

markoni 25-03-11 17:00

przyklejam się do tego wątku, wymianiłem swoje bijące orginały na klocki + tarcze Ferodo i napewno muszą się dotrzeć ale teraz musze wciskać pedał do samej podłogi aby choc troche zachamować, dodam że z autkiem wszystko ok czy jest to normalny objaw docierania się tarcz??[niewiem]

MisiekT 25-03-11 17:07

nie, predzej objaw zapowietrzonych hamulcow

markoni 26-03-11 20:52

No tak, ale przy wymianie klocuszków i tarcz nic nie było innego rozkręcane i nie widzę możliwości aby coś się zapowietrzyło - dziwna sprawa

MisiekT 26-03-11 20:55

a poziom plynu sprawdzales?

neonek 26-03-11 22:00

Chcę kupić tarcze Brembo gładkie przód z klockami Ferodo DS tyle że na allegro jest tego pełno a boję się aby nie kupić podrabianej chińszczyzny. Macie może kogoś zaufanego że nie wciska kitu.
Czym się różni klocek FDB od DS?

Dietih 27-03-11 00:22

Cytat:

Napisał neonek (Post 553544)
Macie może kogoś zaufanego że nie wciska kitu.
Czym się różni klocek FDB od DS?

FDB to seria premier , a FDS to - seria DS :lol:

polecam: sklepmoto.pl - jeśli chodzi o sklep i części (m.in klocki ) , na alle występuje on jak o magiczny2 - tak mi się wydaje , sprawdź 8-)

michmarmik 27-03-11 10:58

zklockiem FDB

neonek 27-03-11 14:50

dzięki za info.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi