Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Obniżenie foteli z przodu!!! (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20859)

Rogalesku 15-02-08 11:07

Obniżenie foteli z przodu!!!
 
Zastanwiam się od pewnego czasu czy mozna mechanicznie obniżyć dodatkowo fotele przednie. Przyznam, że jetem dosyć wysoki i przeszkadza mi wysokośc fotela. Mam pytanie czy ktoś coś takiego próbował kiedyś zrobić??

Myśle że poprawiło by to wygodę jazdy. :)

wojtiix 15-02-08 11:34

Musze przyznac ze fotele w foczce przynajmniej w I sa strasznie wysokie [panna] Za kierownica przy najnizszym ustawieniu jeszcze ok ale na pasazera... [pop]

Rogalesku 15-02-08 11:37

No właśnie, jaednak przyznam że nadal przy najniższym poziomie fotela kierowcy jest zbyt wysoko, nie wspominając juz o fotelu pasażera. Myślałeś o tym wojtiix aby pobawic się w obniżenie??

wojtiix 15-02-08 12:03

Prawde mowiac troche myslalem ale ogledziny chcialem zostawic do wiosny. Jednak mysle ze u mnie skonczy sie na ogledzinach. Boje sie o poduszki w fotelach i cala instalacje. Ale jak bedzie cieplej postaram sie oblookac. Jesli beda jakies spostrzezenia to mile widziane:)

Rogalesku 15-02-08 12:05

W sumie to zapomniałem o poduszkach :( No nic ale coś sie pomyśli :D

wojtiix 15-02-08 12:22

A jeszcze na dodatek to obnizanie kierowcy fotela [banghead] Obnizanie samego siedziska jest jeszcze w miare ok. bo przynajmniej gorna krawedz oparcia siega wyzej niz do lopatek to ta dziurrra na [ass] [notworthy]

Rogalesku 15-02-08 12:29

hehhe widzę że podone obserwcje jak u mnie! To akurat straszna lipa tą dziurą. A tak aporopo foteli - Wojtiix czy masz skóre czy welur? Bo zastanawiam się czym najlepiej impregnować i czyścić skórę aby jej nei zniszczyć jakimś kiepskim środkiem chemicznym bo by była załamka i strasznie bym się :evil:

Trzeba jak będzie cieplej pomysleć nad tymi fotelami a co najwazniejsze to zrealizować jakis dobry plan.

SUCOF33 15-02-08 12:34

Ja myślałem zamontować stojak fotela od wersji angielskiej żeby pasażer miał regulacje również ale nie wiem czy to możliwe.

Rogalesku 15-02-08 12:38

oj ja też nie wiem chociaż ot była dobra rzecz. Bo chyba w jakiś wersjach jest taka opcja dostępna czy co myle?? :P

wojtiix 15-02-08 13:20

pomysl dobry ciekawe jak z wykonaniem :P A ja nie mam ani skorki [boshe] ani welurku tylko material [hmm] wiec zostaje mi normalne mycie. Co do skorki to kiedys w domu byl opelek w skorce i uzywalismy pianek do skory. efekt wizualny byl bardzo dobry a zniszczen tez nie bylo [tuning]

moons 15-02-08 18:06

Cytat:

Napisał SUCOF33
Ja myślałem zamontować stojak fotela od wersji angielskiej żeby pasażer miał regulacje również ale nie wiem czy to możliwe.

Jak najbardziej możliwe, nawet elektryczną regulację można wstawić. tylko trudno dostać taką podstawę bo każdy chce opchnąć cały fotel. montaż polega na wykręceniu starej podstawy i przykręceniu nowej. zero przeróbek czy czegoś takiego.

Pozdrawiam

gregorc 15-02-08 20:03

Przyznam sie Wam, że jak wsiadam do foki ojca fI 1.6 to czuje się jak w vanie jakoś .... strasznie wysoko, a jak tylko wracam do mojej to mam wrażenie ze szoruję dupskiem po drodze i w to mi graj :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Fakt faktem, że mam fokę obniżoną, 2.0 trend ale jak tak czytam Wasze posty to mam wrażenie, że coś jest na rzeczy :|

Rogalesku 15-02-08 21:56

gregorc, jest coś na rzeczy jak najbardziej stąd ten temat :)myśle że wspólnymi siłami uda się ogarnąć bo pomysły ciekawe na usprawnienia foczek. Trzeba zachęcić innych do podzielenia się spostrzeżeniami :D

Greg 15-02-08 22:03

Panowie , sanki do foteli sa tak skonstruowane ze bedzie problem .
Ja zmienilem fotele i zrobilem nowe nizsze szyny , bez ciecia i spawania
raczej bedzie ciezko z przerobka .

pzdr.

V_Diesel 17-02-08 12:19

Mysle ze ta wersja z fotelem od anglika byla by najprostrza. Jak ktos juz cos takiego zdziala prosze o odpowiedz.
pozdro.





www.sos24.pl

djcooler 20-03-09 16:52

Chce odnowic temat. Czy ktos przekladal sanki z anglika ???

moons 20-03-09 17:21

ja mam podstawę fotela pasażera od anglika wstawioną. Żadnego problemu nie było. Teraz obydwa fotele mają regulację wysokości.
Pozdrawiam

Yerzo 20-03-09 19:14

potwierdzam słowa moonsa. Też przekładałem stelaż z anglika z wersji 5cio drzwiowej do 3drzwiowej i żadnych problemów nie było.

pablo 20-03-09 21:50

Cytat:

Napisał Panther
potwierdzam słowa moonsa. Też przekładałem stelaż z anglika z wersji 5cio drzwiowej do 3drzwiowej i żadnych problemów nie było.

a co z kierownicą? [chytry] :mrgreen:

Yerzo 21-03-09 07:52

Cytat:

Napisał pablo
Cytat:

Napisał Panther
potwierdzam słowa moonsa. Też przekładałem stelaż z anglika z wersji 5cio drzwiowej do 3drzwiowej i żadnych problemów nie było.

a co z kierownicą? [chytry] :mrgreen:

Zobacz, że żadnych problemów nie było ;)
http://graph.exportpages.com/ppic/P70803F10611.jpg
Jak widzisz kierownica jest po właściwej stronie a "sanki" nie ruszane ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi