Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Wycieraczki - wszelkie problemy. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=49484)

thing 04-03-13 19:35

Cytat:

Napisał ert4 (Post 809912)
Witam,

Mam problem z tylną wycieraczką bo chyba nie działa tak jak trzeba.
Włączam tylną wycieraczkę i nie wraca ona do pierwotnego położenia tylko zatrzymuje się np. na środku i muszę tak kilka razy włączać/wyłączać aby zatrzymała się tam gdzie była, co to może być? jak w ogóle prawidłowo powinna działać ta tylna wycieraczka?


pozdrawiam

Od paru dni ma ten sam problem. Udało Ci się naprawić?

paolos 10-03-13 13:41

MK1 - nie psika przód
 
Cześć!

Od kilku dni mam coś takiego:

Nie działa mi spryskiwanie przedniej szyby, ale tylko przedniej !
Naciśnięcie włącznika na manetce nie załącza pompy i nie uruchamia trzykrotniego przelotu wycieraczek, natomiast pociągnięcie manetki do kierownicy prawidłowo uruchamia i pompę i wycieraczkę tylnej szyby.

Ma ktoś pomysł co mogło paść ? Manetka ?

Falcon 10-03-13 13:52

Pewnie manetka skoro nie działa machnięcie i spryskiwanie bo jak rozumiem wycieraczki działają w normalnym trybie? Chwilowa podmiana manetki da odpowiedź.

Criss7RR 10-03-13 14:36

Cytat:

Napisał paolos (Post 841643)
Cześć!

Od kilku dni mam coś takiego:

Nie działa mi spryskiwanie przedniej szyby, ale tylko przedniej !
Naciśnięcie włącznika na manetce nie załącza pompy i nie uruchamia trzykrotniego przelotu wycieraczek, natomiast pociągnięcie manetki do kierownicy prawidłowo uruchamia i pompę i wycieraczkę tylnej szyby.

Ma ktoś pomysł co mogło paść ? Manetka ?

Ja też mam podobny problem , ale nie zawsze sie zacina i poprostu czasami zamiast delikatnie naciskać włacznik manetki muszę mocniej gwałtowniej wcisnąć go .. i też mam to tylko na przodzie ..

paolos 10-03-13 14:36

Tiaaaa, trzeba jeszcze mieć chwilową manetkę na podmianę :-)
ale też mi się to wydaje najbardziej prawdopodobne.

Wycieraczki działają normalnie, nie ma tylko spryskiwacza.

Criss7RR 10-03-13 14:39

ja już sprawdzałem przewody od spryskiwaczy ale wszystko dobrze , czy zima czy lato to samo sie dzieje. Falcon ma racje z ta manetką tylko paolos skąd taka na chwile wziąć ?;)

MATRIX60MW 10-03-13 15:17

Wejść w dział regionalny (np. małopolska) i tam ktoś z krakowa na bank użyczy na moment podczas jakiegoś spotu

Matn90 10-03-13 21:55

Wybaczcie, że odgrzebuje stary temat, ale mam już dość wycieraczek w Focusie, teraz wycieraczka KAŻDEJ Firmy, niezależnie czy ze spojlerem czy bez chrobocze tak jak w filmiku: Dziwny dĹşwięk z wycieraczek - YouTube
Czy ktoś może mi powiedzieć jak reguluję się wycieraczki w focusie i co można regulować (kąt, docisk wycieraczki (poprzez naciąg śruby). Wycieraczka bez spojlera nie zbiera nawet wody, za to te ze spojlerem porysowały mi szybę, przyznam, że mnie to bardzo denerwuję, a nigdzie nie mogę nic znaleźć o regulacji wycieraczek w focusie, w deszczu i przy takich warunkach jak teraz nie da się jeździć. :smt100

Criss7RR 10-03-13 22:22

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 841682)
Wejść w dział regionalny (np. małopolska) i tam ktoś z krakowa na bank użyczy na moment podczas jakiegoś spotu

oo i to jest pomysł . Dzięki

muzz 11-03-13 09:53

Cytat:

Napisał Matn90 (Post 841838)
Wybaczcie, że odgrzebuje stary temat, ale mam już dość wycieraczek w Focusie, teraz wycieraczka KAŻDEJ Firmy, niezależnie czy ze spojlerem czy bez chrobocze tak jak w filmiku: Dziwny dĹşwięk z wycieraczek - YouTube
Czy ktoś może mi powiedzieć jak reguluję się wycieraczki w focusie i co można regulować (kąt, docisk wycieraczki (poprzez naciąg śruby). Wycieraczka bez spojlera nie zbiera nawet wody, za to te ze spojlerem porysowały mi szybę, przyznam, że mnie to bardzo denerwuję, a nigdzie nie mogę nic znaleźć o regulacji wycieraczek w focusie, w deszczu i przy takich warunkach jak teraz nie da się jeździć.

w pierwszej chwili po przeczytaniu pomyślałem, że masz problem z odpowiednim kątem przylegania wycieraczki do szyby ale to chyba nie to choć nie szkodzi i tego sprawdzić...
wydaje mi się, że jednak tutaj problem jest z samym dociskiem...wyregulować raczej nie ma jak bo siła docisku zależy od sprężyny na ramieniu wycieraczki...

Matn90 11-03-13 09:57

Czyli winne może być ramię wycieraczki? W sumie to miałoby sens, śruba straciła rozciągliwość i teraz za mocno dociska do szyby. Aha i jeszcze zapomniałem dodać te wycieraczki u mojego Ojca w Mondeo mk3 działają bez żadnych dźwięków.

thing 11-03-13 12:41

Cytat:

Napisał Matn90 (Post 841838)
Wybaczcie, że odgrzebuje stary temat, ale mam już dość wycieraczek w Focusie, teraz wycieraczka KAŻDEJ Firmy, niezależnie czy ze spojlerem czy bez chrobocze tak jak w filmiku: Dziwny dĹşwięk z wycieraczek - YouTube

Czy ktoś może mi powiedzieć jak reguluję się wycieraczki w focusie i co można regulować (kąt, docisk wycieraczki (poprzez naciąg śruby). Wycieraczka bez spojlera nie zbiera nawet wody, za to te ze spojlerem porysowały mi szybę, przyznam, że mnie to bardzo denerwuję, a nigdzie nie mogę nic znaleźć o regulacji wycieraczek w focusie, w deszczu i przy takich warunkach jak teraz nie da się jeździć. :smt100

wymieniałeś pióra? U mnie był podobny dźwięk, guma już nie miała takich właściwości i głośno przeskakiwała. Po wymianie cisza.

Matn90 11-03-13 14:13

Właśnie wymieniałem i nie ma żadnej różnicy. :confused:

thing 11-03-13 14:40

sprawdzałeś co tam się dzieje pod podszybiem?

Trociu 11-03-13 16:19

Witajcie. A mi ostatnio zaczyna szwankować tryb jednego machnięcia piórami - czyli manetka w dół. Czasami przez kilka(naście) razy wszystko jest ok, czyli przy naciśnięciu i puszczeniu manetki, wycieraczki robią pełny ruch. Potem raptem ruszają się jedynie w momencie przytrzymania manetki w dół. Jak się puszcza manetkę, to zatrzymują się od razu. Ponowne wciśnięcie manetki powoduje dalszy ruch. Od czego zacząć?

marfm76 11-03-13 16:25

Cytat:

Napisał Trociu (Post 842117)
Witajcie. A mi ostatnio zaczyna szwankować tryb jednego machnięcia piórami... Od czego zacząć?

Od wyjęcia manetki i sprawdzenia styków. Można potraktować to jakimś "kontaktem" ale zazwyczaj wystarczy wyciągnięcie manetki. Jeśli nie zadziała to raczej manetka do wymiany -ale wcześniej pożycz od kogoś na podmiankę, żeby upewnić się czy to na 100% manetka.

Gimnastikball 12-03-13 13:24

Pao wyslij mie pw z namiarami, to Wyslem [los]

pawel116 12-03-13 17:00

Cytat:

Napisał Trociu (Post 842117)
Witajcie. A mi ostatnio zaczyna szwankować tryb jednego machnięcia piórami - czyli manetka w dół. Czasami przez kilka(naście) razy wszystko jest ok, czyli przy naciśnięciu i puszczeniu manetki, wycieraczki robią pełny ruch. Potem raptem ruszają się jedynie w momencie przytrzymania manetki w dół. Jak się puszcza manetkę, to zatrzymują się od razu. Ponowne wciśnięcie manetki powoduje dalszy ruch. Od czego zacząć?

To raczej wygląda na zaśniedziałe styki w przekaźniku.

paolos 16-03-13 20:57

Cytat:

Napisał Gimnastikball (Post 842407)
Pao wyslij mie pw z namiarami, to Wyslem

Nie trzeba już, ale dzieki.
Zajechałem na szrot, klpiłem wajchę z regulatorem, wymieniłem barachło i działa jak dawniej.
Wszystko za 40 zeta i 10 minut dłubaniny bo ciemno było i zimno jak wtenczas...

Acha i chyba nie mam sławetnego białego kabelka o kolorze bliżej nie ustalonym, bo mi regulator nie działa [los2]

thing 18-03-13 07:46

Cytat:

Napisał paolos (Post 844236)
Nie trzeba już, ale dzieki.
Zajechałem na szrot, klpiłem wajchę z regulatorem, wymieniłem barachło i działa jak dawniej.
Wszystko za 40 zeta i 10 minut dłubaniny bo ciemno było i zimno jak wtenczas...

Acha i chyba nie mam sławetnego białego kabelka o kolorze bliżej nie ustalonym, bo mi regulator nie działa [los2]

kolego na jakim szrocie byłeś?

Matn90 01-04-13 15:35

W związku z problemami z źle pracującymi wycieraczkami, wybieram się jutro na szrot po nowe ramię wycieraczki, by nie jeździć dwa razy prosiłbym, aby ktoś ogarnięty stwierdził czy mój silniczek od wycieraczek pracuje normalnie, bo moim zdaniem wydaje jakieś dziwne dźwięki. Filmik nagrałem dla ciągłej pracy wycieraczek:

http://www.youtube.com/watch?v=nMSMG...ature=youtu.be

Edit. Problem rozwiązany, znajomy odgiął wycieraczkę i jest spokój!!!!!!!!!!

czarny145 20-04-13 12:57

panowie a czy ktoś rozpierał silniczek od tylnej wycieraczki, u mnie w ogole nie dziala.

marfm76 20-04-13 22:03

Cytat:

Napisał czarny145 (Post 856823)
czy ktoś rozpierał silniczek od tylnej wycieraczki...

Rozpierał??? Chyba rozbierał albo prędzej rozkręcał :)

Oskar 20-04-13 23:22

Cytat:

Napisał czarny145 (Post 856823)
panowie a czy ktoś rozpierał silniczek od tylnej wycieraczki, u mnie w ogole nie dziala.

Naprawiałem koledze w fusionie, musisz rozebrać , oczyścić i ręcznie "rozruszać" - standardowa usterka - zaciera się .

bobas76 21-04-13 11:00

Cytat:

panowie a czy ktoś rozpierał silniczek od tylnej wycieraczki, u mnie w ogole nie dziala.
Dokładnie to walczę z tym rozebrałem całkowicie przesmarowałem wszystko chodzi bardzo delikatnie a tylna wycieraczka nadal działa mi skokowo więc chyba muszę podmienić manetkę w celu jej sprawdzenia.
Tak jak wcześniej opisywano należy rozebrać plastik klapy tj rozkręcenie czterech plastikowych wkrętów, pociągnięcie plastiku który jest na zatrzaskach, odkręcenie masy silniczka, odkręcenie trzech srób mocujących silniczek, odkręcenie wycieraczki i wyjęcie silniczka.
cały mechanizm silniczka jest skręcony bodajże na ośmiu śrubkach, dostajesz się wtedy do całego mechanizmu(napędu) tylnej wycieraczki.

_pip_12 26-05-13 11:42

witam,
nie wiem czy w dobrym dziale pytam, ale mam problem z wycieraczkami przednimi. nigdzie gdzie koledzy pisza jakies porady nie moge znalezc podstawowej porady jak w ogole sciagnac ta pokrywe nad mechanizmem wycieraczek (ta czarna oslona pod szyba). nie chce na sile tegoi sciagac, aby nie zniszczyc na amen... prosze o pomoc doswiadczonych kolegow :)
i przy okazji gdzie mozna kupic tanio ciegno bowdena do nastawy kierunku dmuchawy :)
pozdrawiam
Artur

Ciacho 03-06-13 00:22

Wycieraczki
 
Koledzy, czy wycieraczki nie wracające na swoją pozycję wyjściową (przełączam dźwignię w pozycję 0 i wycieraczki zatrzymują się) da się jakoś łatwo ogarnąć? Widać to na tym filmie - troszku utrudnia to pracę za kółkiem...


RaJo8 03-06-13 00:53

Przypuszczalnie przekaźnik trzeba wymienić ;-)

MisiekT 03-06-13 01:20

zacznij od manetki, potrafią padac

budi 03-06-13 01:36

Tez stawiam na manetke, mam tak samo tylko ze z tylna wycieraczka(przekaznik, kable itd. sa ok). Idzie to jakos ogarnac czy manetka do wymiany??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi