Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   [MK1] Pęcherze na lewym progu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=54173)

norbi55555 20-12-11 12:48

[MK1] Pęcherze na lewym progu
 
Naprawiali mi i już w ramch gwarancji 3 razy. Wszystko wychodzi od nowa. Zwróciłem się o wymianę progu jednak Ford Polska odpowiedział negatywnie twierdząc, że to wina użytkownika i stare auto. Auto regularnie sewisowane.
Tylko ja nie wymyśliłem gwarancji na perforację 12 letnią.
Słabe blachy i tyle.
Co radzicie?Dać spokój?
Pozdrawiam
Norbert

kempus 20-12-11 14:55

Nie dawać im spokoju. Z tego co wiem po 3 nieudanych naprawach, za czwartym razem mają obowiązek wymienić element na nowy. Mnie 3 razy naprawiali drzwi od środka. W ogóle dziwne, że naprawiali Ci próg :D mnie od razu powiedzieli, że uszkodzenie mechaniczne :D uszkodzenia mechaniczne to oni mają w głowach :D

loki34 23-12-11 17:46

Nie odpuszczaj,skoro trzy razy uznali reklamacje to dlaczego teraz twierdza ze to uszkodzenie mechaniczne,męcz ich dalej,do skutku. Powodzenia.

loki34 19-01-12 20:46

I co,dostales jakas odpowiedz czy zwodza cie dalej?

norbi55555 01-02-12 11:05

Witam,
Z lewym progiem dałem spokój, to zgłosiłem prawy - ewidentne pęcherze guzy z wodą.
Wypieli się i powiedzieli, że to nie perforacja. Pani z Forda Polska odpisał mi takie same regułki kopiują/klej -dwa różne progi, że gwrancja tego nie obejmuje.

I tyle, co dalej??

coomac 01-02-12 15:10

Uznawanie roszczeń serwisowanego regularnie Forda przypomina widzę loterię. Nie pozostaje Ci nic innego jak opłacenie rzeczoznawcy i ciśnięcie tematu dalej.

kempus 08-02-12 09:41

Dokładnie, nie dawaj za wygraną. Mnie też chcieli puścić w kokosa, ale kilka telefonów do nich, reklamacja, kilka odwiedzin i uznali wszystko co chciałem i nie było problemów. Baa, nawet mi dali samochód zastępczy w zaskakująco niskiej cenie. Męcz ich dalej.

Arturek 11-03-12 09:29

Witam
To ja się dopiszę z gwarancją na perforację - to fikcja

Mondeo 2009, skończyła się "normalna" gwarancja ale niby jest na perforację
Byłem w serwisie Forda - drobne "spulchnienie" pod lakierem u dołu drzwi
W ASO popatrzyli i stwierdzili, że musiało być mikropęknięcie lakieru od kamieni.
Przez mikropęknięcie dostałą się woda i dlatego korozja pod lakierem
Oglądało dwóch gości w ASO
Stwierdzili, że ten przypadek nie podlega gwarancji!!!
Jak chcę utrzymać gwarancję na drzwi, to muszę naprawić drzwi u nich na własny koszt = 1500zł

pozdrawiam
Arturek

norbi55555 11-03-12 19:00

witam,
Wina kamieni to standard ich tłumaczeń. Prawda jest taka, że to wina słabych blach. Na drzwiach też mam takie pęcherzyki - tłumaczenie ASO wina kamieni. Mam jeczcze lanosa w ocynku i tam nie ma pęcherzy i nic nie było malowane 99r. W focusie co roku coś malowali.
Teraz mam guzy na progch i też się wypieli. Lakier odłazi przy chlapczu prawym który był montowany w aso tłumaczenie stare auto. Pani w Fordzie polska odpisuje te same regułki odpowiedzi na zasadzie kopiuj/wklej.
Pozdrawiam
Norbert


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi