Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   (FF1) przeciwmgielne + tcs + abs = spalony bezpiecznik (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35360)

focus focus 01-02-10 23:41

(FF1) przeciwmgielne + tcs + abs = spalony bezpiecznik
 
witam wszystkich forum-owiczów!
od niedawna posiadam focusa i od początku jest mały problem. Kiedy zapytałem dlaczego światła przeciwmgielne nie działają, poprzedni właściciel powiedział że jest (tylko) przepalony bezpiecznik.. no i się nie mylił tylko że (nie tylko): po włożeniu nowego bezpiecznika odpowiadającego za światła przeciwmgielne (przód-tył 20A) światła świecą się i działają, ale tylko na postoju..kiedy auto ruszy (lub podczas jazdy włączy sie światła przeciwmgielne) na chwile (0,5 sek) zapalają sie kontrolki ABS i TSC i równocześnie bezpiecznik się przepala. Co zrobić by mieć sprawne przeciwmgielne.. i w ogóle co wspólnego mają ze sobą przeciwmgielne z ABS-em i TSC? proszę o poradę czy samemu się w to bawić czy pojechać do elektryka.. troche na prądzie w aucie się znam to może podołam wyzwaniu.
dzięki z góry!

focus focus 08-02-10 19:01

dzięki za odpowiedz wszystkim!

Atol_2008 09-02-10 17:04

Możesz mieć wiązkę gdzieś przetartą ale sprawdź w światłach przeciwmgielnych czy nie ma zwarcia przy żarówce. Miałem niedawno tak samo , co prawda bez zapalających się kontolek ale bezpiecznik jaki bym nie wsadził to paliło od razu.Okazało się,że niedawno wjechałem w zaspę i mocno walnęło w dolną część zderzaka co spowodowało,że kabelki w lampie się zwarły.

focus focus 09-02-10 22:16

oki będe grzebał.. dzięki

Atol_2008 11-02-10 10:01

Kolego focus focus, niedawno natknąłem się na informację,że focusy mają taką przypadłość ,że pod tylną kanapą potrafią się przesierać przewody i dawać zwarcie, więc proponuję sprawdzić i w tamtym miejscu.

focus focus 13-02-10 23:28

dzięki za podpowiedzi.. przy żarówkach przednich i ich kablach jest wszystko si..więc sprawdzę na tyłach auta..

focus focus 05-03-10 20:33

niestety nic nie znalazłem trza bedzie do elektryka.. raczej przetartych kabli nie obstawiam bo auto na postoju może mieć zapalone przeciwmgielne jak długo się chce i bezpiecznik się nie przepala.. ale jak tylko koła w ruch to juz po zawodach.. tak jak pisalem wcześniej.

focus focus 24-05-10 21:55

bardzo późno odpowiadam ale jakiś czas nie włączałem przeciwmgielnych..i się samo naprawiło.. nie wiem co było przyczyną.. a pod tylną kanapą nie ma żadnych kabli może dlatego że to sedan.. nie wiem.. dzięki za podpowiedzi ale jak widać focusy naprawiają się same tylko czasu im trzeba..:)

moons 24-05-10 22:41

Obstawiałbym jednak że problem wróci wcześniej czy później. A dlaczego tylko podczas jazdy przepala się bezpiecznik? bo podczas jazdy przez czujniki ABS idzie sygnał i robi zwarcie z czymś od przeciw mgielnych. Radzę skołować schemat elektryczny i sprawdzić gdzie te dwa układy mogą się stykać. A jeszcze lepiej sprawdzić czy poprzedni właściciel nie instalował jakichś niefirmowych urządzeń typu centralny zamek, domykanie szyb, jakiś alarm. Czasem "fachowe" podłączenie daje dziwne efekty w elektryce auta.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi