Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Dobry mechanik w Krakowie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23295)

Garulkrk 25-08-08 20:40

Dobry mechanik w Krakowie
 
Witam wszystkich chciałbym zrobić Foce porządny [hammer] przegląd silnik,zawieszenie itp czy ktoś może polecić mi dobrego mechanika z Krakowa nie chciał bym oddawać auta do pierwszego lepszego [screwy] żeby mi coś z piep....

paolos 25-08-08 22:22

Polecić mogę firmę SAS Styła , która od 3 lat grzebie mi w aucie. Poza elektryką mam do nich zaufanie. Nie są najtańsi (ale to tez nie garaż) ale solidni... Znam z autopsji przypadki "niezbędnej wymiany" połowy zawieszenia w ASO, które po wizycie foki u Pana Styły woziło kierownika jeszcze dłuuuuugi czas...


Są tacy, którzy wolą pojechać tuż obok do ABC Focus - dobre ceny i niedrogi serwis. testował kolega z pracy i zadowolony...

W obydwu punktach można spróbować wspomnieć o zniżce na FKP (powołać się na nieustanne wychwalanie na naszych stronach [hehe] )

[bigok]

Garulkrk 26-08-08 17:51

Dzięki za info napewno skorzystam [metal]

m4ki 26-08-08 18:15

Chetnie bym polecil tego u ktorego wymieniałem rozrząd (S&S) ale mam trochę mieszanie uczucia, co do P. Styły to nie miałem okazji skorzystać były kolejki. Dzis byłem w ABC Focus na montaż przewodu serwo, nie jest to co prawda jakaś poważna naprawa ale muszę powiedzieć zostałem mile zaskoczony. Przyjechałem z przewodem (bez terminu) zapytałem czy jest możliwość wymiany i Pan, bez zastanowienia powiedział bym wjechał, przerwał robotę i wziął sie za wymianę przewodu zajęło mu to chwile około 10min (15PLN). Zwracam na ten drobny szczegół uwagę, ponieważ wszędzie indziej nie chcieli tego zrobić tak od reki i musiałbym sie zapisać i dopiero najwcześniej na czwartek- piątek no i cena z 40-60PLN.

wodsoft2 04-12-09 10:18

Cytat:

Napisał paolos (Post 281640)
Polecić mogę firmę SAS Styła , która od 3 lat grzebie mi w aucie. Poza elektryką mam do nich zaufanie. Nie są najtańsi (ale to tez nie garaż) ale solidni... Znam z autopsji przypadki "niezbędnej wymiany" połowy zawieszenia w ASO, które po wizycie foki u Pana Styły woziło kierownika jeszcze dłuuuuugi czas...

Znalazlem dzis na Interii pare opinii o SAS Styla. Cytuje:


Najgorzej wspominam wizytę w serwisie przy ul.
Żmujdzkiej 8 SAS Styła. Po pierwsze nie potrafili
zamontować poprawnie alarmu w Ibizie - potrafił
włączyć się na środku skrzyżowania, po drugie Pan
Styła próbował mnie naciągnąć na kompletny remont
zawieszenia w 3 letnim samochodzie, podczas gdy
wsytarczyło wymienić tuleje w tylnej belce a
robotę wycenił na horrendalną kwotę. Pan Styła
jest nieokrzesanym gburem i chamem, potrafiącym
grozić swoim klientom domagającym się fachowej
usługi. Omijajcie ten serwis z daleka!!!!

*
Re: SAS Styła w Krakowie
(2008-02-26 14:03)
~zrezygnowany i o...

Najgorsze jest to że potrafi sie ładnie uśmiechać
do klienta i tak Go przekonać że klient potem
nabiera sie na Jego niesamowite opowieści.Potrafi
wmówić klientowi że samochód który ma przebieg 30
000 km wymaga naprawy głowicy a w rzeczywistości
jest tylko nieszczelny gumowy wąż a liczy za
remont głowicy Innym razem wmawia klientowi że
zakłada części oryginalne a zakłada buble
zakupione na allegro i to często nie pasujące do
danego auta

Odpowiedz
o
Re: Re: SAS Styła w Krakowie
(2008-04-17 09:17)
~zyczliwy

Masz racje jest oszustem i zwyklym zlodziejem wiem
cos na ten temat omijajcie go ludzie z daleka
prosze was o to

Odpowiedz
o
Re: SAS Styła w Krakowie
(2008-12-11 09:53)
~oszukany

Szkoda, że ja wcześniej nie trafiłem na
opublikowaną tu opinię o oszuście SAS styła. Mnie
też zrobił w bambuko, na po kilku tygodniach od
wykonania swojej usługi, jak pojawiłem się z
reklamacją - wyśmiał!! Pazerność tego styły na
każdą złotówkę nie zna granic! Z cynicznym
uśmieszkiem oświadczył, że czeka mnie kolejna
wizyta u niego, oczywiście kolejną stówkę trzeba
będzie zostawić! A gwarancją mogę se d...
podetrzeć. Dałem sobie spokój z tym osobnikiem,
konkurencja wykonała mi to samo za mniejsze
pieniądze, potwierdzając opinię, że padłem ofiarą
naciągacza styły! LUDZIE! Omijajcie Żmujdzką i SAS
styła z daleka!!

Odpowiedz
+
Re: Re: SAS Styła w Krakowie
(2009-02-14 16:35)
~Zdzich

To i ja dorzuce swoje 3 grosze... w sumie przez
wlasna glupote wracalem do tego warsztatu kilka
razy, ale dzis bylem tam po raz ostatni.... bo pan
Styla powiedzial mi zebym sobie poszukal innego
warsztatu :)) Wszystko przez to, ze
zakwestionowalem jakosc naprawy (i tu pan Styla na
prawde przestal byc mily) - w skrocie mowiac
chcieli mi oddac niesprawny samochod wmawiajac, ze
to nie ich wina. Innym razem po ich naprawie
musialem udac sie do ASO na restart komputera,
ktory kosztowal mnie 350 zl. Innym razem musialem
wrocic do nich, bo zapomnieli czegos zalozyc .. i
tak moznaby wymieniac... kto moze niech omija ten
warsztat z daleka!!

Odpowiedz
#
Re: SAS Styła w Krakowie
(2009-02-24 08:54)
~Piotr S. Audi A4

Tak.... Gość daje po "zaworach" na maxa!!!!!!!!!
Jest strasznie zawistny i fakt naciąga klientów.
80% usterek to uszczelka pod głowicą bez względu
na przebieg i kondycje silnika.
I te jego wciskane kity...
Facet na fantazje ułana,przegina pałe i z tego co
wiem lubi straszyć klientów.
Ale trafi na chłopa co ma ze dwa metry i mu ktoś
rysy poprawi.
Oszukyje i potrafi popsuć cos w aucie na złosć jak
mu z usługi zrezygnujecie.
Wiem cos o tym.
Pozdrawiam

Odpowiedz
*
Re: Re: SAS Styła w Krakowie
(2009-10-22 09:12)
~jan t cytryna...

styla przeniosl warsztat na pocieszki kolo f-my
skarbek czesci francuzkie./uwaga/

Odpowiedz
#
Re: Re: Re: SAS Styła w Krakowie
(2009-02-24 09:32)
~Krzysztof Kącik

Szanowny Panie
Byłem świadkiem tej sytuacji i MIJA SIĘ PAN Z
PRAWDĄ.
Niech Pan ujawni swe nazwisko skoro jest to według
Pana prawda? Ale według mnie to pan próbował
naciągnąć serwis na wymianę żarówki !!! Żarówki
się pala i będą paliły ,klienci są jacy są, sam
jestem nim ale wyłudzanie na żarówkę :) lekko
śmieszne i co ciekawe przystał pan na naprawę a
później zmienił zdanie!!! Tu nie ma winy serwisu.

Odpowiedz
*
Re: Re: Re: Re: SAS Styła w Krakowie
(2009-02-24 11:30)
~GTi

a co ty zowa ani info na stronie autoklubu ani
nazwiska swojego nie umiesz normalnie napisac???
<kącik> dziwie sie tym ludziom nie rozumieja ze
sport kosztuje <lol>

lobuzek 04-12-09 13:53

Ja mam znakomitego mechanika w Żabnie koło Tarnowa, polecam szczerze, w razie potrzeby info na priva.

ademar 07-12-09 20:13

Nie polecam S&S na ulicy Piastowskiej w Krakowie !!!

Kilka miesiecy temu zalozyli mi zle rozrzad. Wybilo dziure w silniku i caly do wymiany. Plus holowanie (700 km od Krakowa). Cała zabawa kosztowala mnie kilka tysiecy złotych (ok 6 tys, nie liczac hotelu itp). Jestem w trakcie robienia dokumentacji, zdjec, opinia biegłego i niedługo cos z tym zrobie. Aha, dowiedzialem sie tez ze komputer jest w strzepach, takze czeka mnie wizyta w ASO. Nie byla to u nich jednorazowa wizyta, serwisowalem tam samochod przez jakis czas.

Natomiast polecam pana Grzegorza z Młoszowej (przed Trzebinia), okolo 38 km od Krakowa. Załatwił mi silnik z Niemiec, włozył, zmontował i jezdzi jak szalony. Wymiana płynów, naprawa bebnów, centralny zamek i duzo innych drobiazgow. A do tego wszystko duzo taniej niz w Krakowie, gdzie mi zpartaczyli samochod. Od teraz ze wszystkim bede tam jezdzil, juz nie ryzykujac wizyt u Krakowskich speców. Jest to dosc duży warszatat samochodowy, ktory prowadzi kilka osób z duzym zapleczem. Młoszowa ul. Krakowska 131.

paolos 09-12-09 10:11

wodsoft2, myślę że podobnych opinii można znaleźć sporo o każdym zakładzie ...

Jak napisałem sam jeżdzę do niego od kilku lat i może nie jest najtańszy ale moim zdaniem jest uczciwy. Dlaczego tak twierdzę :?:

- zleciłem naprawe zawieszenia, bo coś stukało mi. Oblukali powiedzieli że nie ma sensu nic ruszać bo wszystkie elementy sa w dobrym stanie a stuka coś w mocowaniu amortyzatora - szkoda kasy na ruszanie tego . 3 rok już tak mi stuka bez zmian. Diagnozę potwierdził inny zakład przy okazji robienia przeglądu rejestracyjnego...

- reklamacje: 2 lub 3 razy podjeżdząłem raz jeszcze bo paliły mi sie kontrolki. Nie wziął grosza za dopięcie do komputera, mimo, że auto stało z dobrą godzinę na stanowisku ...

- jako "stałemu klientowi" na poczekaniu robił dolewki oleju, sprawdzanie / uzupełnianie płynów przed wakacjami itp, praktycznie po kosztach.

- jeździłem do niego niezależnie autem firmowym. Jego zakład jako jedyny trafnie zdjagnozował przyczynę wariowania silnika w lanosie, czego nie udało się przez ponad 3 lata wszystkim ASO Daewoo w Krakowie


- ... nie chce mi się więcej pisać ...

Nikogo nie namawiam, nikogo nie przekonuję.

Na forum można wejść i napisać cokolwiek.
Z doświadczenia wiem, że są ludzie, któzy są zachwyceni jednym z serwisów w Krakowie, a ja jak o nim wspominają dostaję szału na samo wspomnienie tego co w nim przechodziłem...
Wrażenia jak widac są subiektywne...

dejvid 13-12-09 16:11

ja jak mam coś do zrobienia w autku to głównie ABC Focus, ale zdarzyło mi się zaliczyć wizytę w S&S ( sprzęgło)--> zrobili z terminem nie było problemów, cena była okej a fura nawet została na koniec umyta co się w tego typu serwisach rzadko zdarza........
ale mimo to wolę ABC......

SUCOF33 13-12-09 16:39

Cytat:

Napisał ademar (Post 391832)
Nie polecam S&S na ulicy Piastowskiej w Krakowie !!!

Kilka miesiecy temu zalozyli mi zle rozrzad. Wybilo dziure w silniku i caly do wymiany. Plus holowanie (700 km od Krakowa). Cała zabawa kosztowala mnie kilka tysiecy złotych (ok 6 tys, nie liczac hotelu itp). Jestem w trakcie robienia dokumentacji, zdjec, opinia biegłego i niedługo cos z tym zrobie. Aha, dowiedzialem sie tez ze komputer jest w strzepach, takze czeka mnie wizyta w ASO. Nie byla to u nich jednorazowa wizyta, serwisowalem tam samochod przez jakis czas.
.

A tak z ciekawości na którym stanowisku robili ci samochód bo z własnego doświadczenia wiem że jest tam jeden zajebisty mechanik który ma pojęcie co robi a drugi to już nie bardzo tak samo w sklepie był jeden gościu z którym można było sobie pogadać a reszta traktuje cię jak wroga i czasem nie bardzo wiedzą o czym mówią. (na przykład zamawiałem gumowe dywaniki do c-max nawet spisywali nr vin żeby zamówić dobre za tydzień przyjeżdżam a tu zamówili dywaniki do s-max)

wodsoft2 14-12-09 10:04

Cytat:

Napisał paolos (Post 392370)
wodsoft2, myślę że podobnych opinii można znaleźć sporo o każdym zakładzie ...

Tez o tym myslalem, ale skoro 5 osob narzeka a nikt nie chwali to znaczy ze cos jest na rzeczy. Na abc focus tez ktos marudzil to zaraz sie odezwalo pare osob ze oni robia i nie narzekaja. A tu na forum interii nie bardzo sie ktos odezwal (no ktos tam na koncu ale nie bardzo rozumiem o co mu chodzi), dlatego stwierdzilem ze cos moze byc nie tak... Ale nie bylem, nie robilem u niego, wiec nie wiem :) Acha, podobno nie ma go juz na Zmujdzkiej tylko w Hucie chyba.

wother 17-06-10 22:48

Hej, moje autko wlasnie stoi w SAS STYŁA. Nie jestem z Krakowa i nie orientuje sie tutaj, gdzie jest dobry tani i zaufany warsztat. Mam napewno jakas powazna usterke, mechanik w ABC FOCUS powiedzial ze prawdopodobnie sworzen tłoka i ze trzeba rozebrac silnik a to napewno troche bedzie kosztowalo. Kolo 2-3 tys. ale to bylo takie gadanie na sluch. Pojechalem i zostawilem auto u SAS STYLA na Żmujdzkiej. Teraz wyczytalem nie najlepsze opinie na temat tego warsztatu, tzn bardziej ze drogo niz ze niewporzadku. Czy mozecie mi napisac co mam robic, mam nadzieje ze jutro mi zadzwonia i powiedza ile to mniej wiecej bedzie kosztowalo. I wtedy podejme decyzje, ale czy mozecie polecic inny warsztat czy juz zostawic w SAS ?

ademar 20-06-10 21:01

S&S zle zalozylo mi rozrzad i mialem caly silnik do wymiany, nie polecam. Polecam natomiast:

Rymat service
Młoszowa ul. Krakowska 129

Fachowo, solidnie i duzo taniej niz w Krakowie. Moze kawalek od Krakowa jest, ale zwraca sie z nawiazka. Wymiana calego silnika prawie polowe taniej. Nie jest to serwis w garazu. Naprawde polecam.

kempus 22-11-10 16:23

Odgrzewam kotleta:

Może kojarzycie teraz darmowe przeglądy w FeuVert? Byłem ostatnio na takim w Krakowie. Zostałem miło przyjęty, samochód poszedł na podnośnik. Co się okazało? Walnięte drążki kierownicze, korozja tylnych przewodów hamulcowych. Na moje pytanie odnośnie przednich przewodów bez zastanowienia padła odpowiedź: "też niespecjalne". Facet wyciągnął katalog, zrobił kalkulację:

- kable przód, tył, płyn hamulcowy + wymiana - około 600zł
- 2 drążki kierownicze, być może osłony? (tak zasugerował), wymiana + zbieżność - wyszło około 390zł, z łaską powiedział, że zrobią za 340 jeśli się od razu namyślę. Krew mnie zalała bo w to nie wierzyłem, a że nie mam 1000zł na wydanie w błoto postanowiłem to odwlec. Dzisiaj byłem u znajomego mechanika, obejrzał cały zawias, 0 luzu na obu osiach. Obejrzał przewody hamulcowe, przód w bdb stanie, nawet odciął układ wydechowy żeby dostać się do reszty przewodów. Wszystko super poza jednym, z tyłu od lewego koła. Długość około 110cm. Przewóz zakupiony, do tego 0,5l płynu, końcówki przewodu, w sumie wyszło 30zł z groszami + robocizna. Zmieściłem się w 100zł i dałem na 3 piwa

Ostrzegam przed tego typu akcjami w nieautoryzowanych serwisach, skorzystałem bo był to darmowy przegląd, a akurat Ford nie orgaznizował takiej akcji, a szkoda bo byłbym w stanie zapłacić 100zł za taki przegląd, wykonany rzetelnie. Szkoda nerwów, paliwa i samochodu na takich "speców".


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi