Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [Ogólne] Usuwanie emblematów: Focus i TDCi (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=18047)

Mr. T 31-07-07 03:02

Usuwanie emblematów: Focus i TDCi
 
Witam ,

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak bespiecznie można usunąć znaczek TDCi oraz napis focus z tylniej klapy ?

Pozdro
Tadek

http://blogs.edmunds.com/.ee94b9a/cm...edded..ee94b97

ZENO 31-07-07 07:53

Re: Usuwanie znaczka ?
 
Cytat:

Napisał Mr. T
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak bespiecznie można usunąć znaczek TDCi oraz napis focus z tylniej klapy ?

A co chcesz się bawić w filatelistę :?:

sandman25 31-07-07 12:03

Re: Usuwanie znaczka ?
 
Cytat:

Napisał Mr. T
Witam ,

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak bespiecznie można usunąć znaczek TDCi oraz napis focus z tylniej klapy ?

Pozdro
Tadek

Obrazek


A chcesz może sprzedać ten znaczek TDCi??

Mr. T 31-07-07 15:49

Re: Usuwanie znaczka ?
 
Cytat:

Napisał sandman25
Cytat:

Napisał Mr. T
Witam ,

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak bespiecznie można usunąć znaczek TDCi oraz napis focus z tylniej klapy ?

Pozdro
Tadek

Obrazek


A chcesz może sprzedać ten znaczek TDCi??

Jeśli go odkleję , to mogę ci go nawet dać! :P

[ Dodano: Wto 31 Lip, 2007 16:02 ]
Cytat:

Napisał mariuszmax
uzyj suszarki do wlosow ,podgrzej a potem zdejmij, usun pozostalosci kleju
jest tez druga metoda , zylka

A czy trudno usuwa się owy klej ?

sandman25 31-07-07 17:42

Re: Usuwanie znaczka ?
 
Jeśli go odkleję , to mogę ci go nawet dać! :P

[ Dodano: Wto 31 Lip, 2007 16:02 ]
Cytat:

Napisał mariuszmax
uzyj suszarki do wlosow ,podgrzej a potem zdejmij, usun pozostalosci kleju
jest tez druga metoda , zylka

A czy trudno usuwa się owy klej ?[/quote]

No to trzymam kciuki! Na pewno się uda!
Ja w sobotę usuwałem naklejkę z tylnej szyby w kombi. Po rozgrzaniu suszarą zeszła bezproblemu. Klej usunołem ciepłą woda + płyn do naczyń+ zmywak do naczyń (taki z jedną stroną chropowatą) czas wykonania ok 1 piwo (20 min) [pub2]

Arturek 02-08-07 16:11

Witam
Ja jak kupiłem autko to dokleiłem zapisy:
- FOCUS (po lewej stronie)
- ZETEC (po prawej stronie) - widać w tym opisie:
http://www.fordclubpolska.org/pliki/...ejestracji.pdf
pozdrawiam
Arturek

wojtiix 02-08-07 16:57

A ja mam znaczek ZETEC na prawych drzwiach przed listwa...nigdy nie widzialem drugiego takiego cuda :shock:

lukers 24-12-08 07:38

Co ciekawe tez ma tdci i tak jak Twoj widze tez mam wersje z ksenonami i tez mam na prawych drzwiach znaczek zetec. Znaczy mialem bo go odkleilem.
O co tu chodzi?

[ Dodano: Sro 24 Gru, 2008 07:58 ]
Zobaczcie to zwrocic uwage na prawe drzwi ma to samo.
http://tnij.org/ckq1

[ Dodano: Sro 24 Gru, 2008 08:03 ]
i nastepny:
http://tnij.org/ckq2

Jak widac to normalne ale baardzo zastanawiajace... przeciez oznaczenie "zetec" dotyczy silnikow benzynowych.

pumaaaa 24-12-08 10:30

hehe z tego co widzę to koledzy nikt nie wytłumaczył jak odkleić naklejkę;P Jeśli nadal nie wiesz to wes dobra suszarkę i nagrzej naklejkę i powoli odklejaj im bardziej naklejka będzie gorąca tym łatwiej zejdzie z klejem, uważaj tylko na to żeby nie była za mało nagrzana bo może odejść razem z lakierem, później oczyść płynem np do szyb albo innym środkiem np pasta do samochodu, uważaj na płyn do szyb ponieważ zawiera alkohol

Rasta 24-12-08 20:31

Tyle, że to nie są naklejki - ja rwałem na chama, a potem najlepiej jakąś benzyna ekstrakcyjną lub środkiem do czyszczenia felg usunąć pozostałości. [bigok]

Darelk 24-12-08 20:40

a co do tych naklejek zetec na drzwiach to ma te naklejki każda foka z włoch :)

kasprzak 24-12-08 21:17

To jest bardzo mocny klej na tej piance, tak samo ten na listwach (tam to już na 100% żyłki). Osobiście użyłem opalarki. "focus" odczepił się bez problemowo, ale zostało dużo kleju, który w miare możliwości odrywałem, a potem spolerowałem pastą i gąbką na polerce.

Rasta 24-12-08 22:56

Cytat:

Napisał Darelk
to ma te naklejki każda foka z włoch :)

Moja nie miała :P

Darelk 24-12-08 23:25

Cytat:

Moja nie miała
twoja jest z abisini

Rasta 24-12-08 23:29

pudło :P Z Trentino-Alto Adige / Südtirol :wink:

Darelk 25-12-08 09:23

Cytat:

pudło Z Trentino-Alto Adige / Südtirol
no to tam gdzieś te rejony pewnie wypiłeś z ich wodzem i dali ci w zamian foke :D

Gimnastikball 29-12-08 12:06

Cytat:

Napisał wojtiix
A ja mam znaczek ZETEC na prawych drzwiach przed listwa...nigdy nie widzialem drugiego takiego cuda

Cytat:

Napisał lukers
Co ciekawe tez ma tdci i tak jak Twoj widze tez mam wersje z ksenonami i tez mam na prawych drzwiach znaczek zetec. Znaczy mialem bo go odkleilem.
O co tu chodzi?


Angliki mają takie znaczki na drzwiach za listwą.......
I tylko na anglikach to widziałem

moons 29-12-08 21:56

Cytat:

Napisał Gimnastikball
Angliki mają takie znaczki na drzwiach za listwą.......
I tylko na anglikach to widziałem

Nie tylko angliki, w innych dziwniejszych jeszcze krajach niż Polska i Anglia ZETEC był wersją Focusa tak jak Trend czy Ghia i dlatego te dziwne nalepki na autach które mają inne motorki.
Pozdrawiam

marcin9913 29-12-08 22:13

Cytat:

Napisał Rasta
ja rwałem na chama, a potem najlepiej jakąś benzyna ekstrakcyjną

Potwierdzam... Ja też sie nie cackałem z tymi znaczkimi, poprostu je oderwałem, bez podgrzewania (nie ma szans żeby odszedł lakier) a potem wyczyściłem benzyną ekstrakcyjną (teraz to sie nazywa rozpuszczalnik ekstrakcyjny)...

Gimnastikball 30-12-08 07:52

Cytat:

Napisał moons
dlatego te dziwne nalepki na autach które mają inne motorki.

Acha spoko. Dobrze wiedziec, bo do tej pory widywałem to tylko na angolach.

szyszka 07-02-12 19:52

a ja mam to na jakis bolcach chyba chociaz nie jestem na 100% pewien

janekfocus 07-02-12 20:30

Nie wierzę że masz znaczek tdci na bolcach , czy kołkach ;)

maciobyk 07-02-12 21:25

Bierz suszarkę i powinno zejść :) Ja sobie ST170 tak ściągłem ;)

zomol22 10-02-12 17:39

Witam.
Na tylnej klapie mojego Focusa rok 2008 jest centralnie umiejscowiony owalny, granatowy emblemat z napisem "Ford". Zeszła z niego folia zabezpieczająca i granatowe tło zrobiło się blado niebieskie i szorstkie( Wygląda beznadziejnie)
Chce wymienić emblemat nawet już kupiłem nowy. Pytanie brzmi jak to zrobić. Próbowałem delikatnie za pomocą płaskiego wkrętaka oderwać emblemat ale trzyma się mocno i nie chce puścić. Nie chcę robić tego na chama bo boję się że coś pęknie. Wcześniejsze Wasze wypowiedzi odnoszą się do innych emblematów i zastanawiam się czy tez chodzi o klej.

marfm76 10-02-12 22:20

Cytat:

Napisał zomol22 (Post 676155)
....
Chce wymienić emblemat nawet już kupiłem nowy. Pytanie brzmi jak to zrobić. ....

Kupiłeś może czarny?? Pytam, bo się zastanawiam czy nie zmienić sobie znaczka.....
A wracając do tematu to zobacz temat z FordClubPolska: ZNACZEK -powinno pomóc.
Pozdrawiam

zomol22 11-02-12 10:01

Kupiłem granatowy. Dzięki za podpowiedź, byłaby super gdyby nie to, że kupiłem cały emblemat ( razem z ramką i plastikiem) a nie tylko naklejkę. A więc muszę wymontować całą tą część a nie tylko naklejkę.

http://moto.allegro.pl/znaczek-emble...080139162.html

czarny_kot 21-02-12 09:57

Na co jest przyczepiony/przyklejony tylny emblemat "focus" w mk1 ??
Chyba nie na klej?

MATRIX60MW 21-02-12 10:27

wydaje mi się że na taśmę,wystarczy podgrzać i podobno ładnie schodzi napis ,ewentualne resztki kleju,taśmy przejechać benzyną ekstrakcyjną

czarny_kot 21-02-12 16:33

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 681462)
wydaje mi się że na taśmę,wystarczy podgrzać i podobno ładnie schodzi napis ,ewentualne resztki kleju,taśmy przejechać benzyną ekstrakcyjną

dzięki :) a na co mogę przykleić nowy emblemat? też na taśmę? jaką konkretnie? bo chyba nie taką zwykłą dwustronną? :o

MATRIX60MW 21-02-12 19:31

możesz użyć tej taśmy co używają do klejenia listew na drzwiach bo podobno mocno trzyma tylko o nazwę musisz się zgłosić do K@MIXa


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi