Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] ile żarówek podświetla zegary (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20273)

mzuberek 04-01-08 13:03

[FFI] ile żarówek podświetla zegary
 
witam

ile zaroweczek podswietla zegary w ff mk1 2002 ?
chce zakupic (diody T5) ale nie wiem ile - chce wymienic wszystkie

pzdrv
mzuberek

Nofy 04-01-08 14:23

3 sztuki do podświetlenia zegarów są potrzebne z tego co pamiętam :D

ppgor 04-01-08 14:37

Cytat:

Napisał Nofy
3 sztuki do podświetlenia zegarów są potrzebne z tego co pamiętam

tak : 3 x 3W

Arturek 13-01-08 21:12

Cytat:

Napisał ppgor
Cytat:

Napisał Nofy
3 sztuki do podświetlenia zegarów są potrzebne z tego co pamiętam

tak : 3 x 3W

Żarówki to temat do dyskusji, bo w licznikach spotkałem różne żarówki podświetlenia licznika:
- 1,2W - w moim focusie po lifcie (mała żarówka jak podświetlenie pokręteł)
- 3W - duża, jak w przednich pozycyjnych lub bocznych kierunkach.
Te żarówki widziałem w liczniku który oglądałem na szrocie. Zgaduję, że to licznik przed liftem.

Demontaż też miałem inny niż opisany w TISie.
- kierownicę radzę maksymalnie wysunąć i opuścić
- trzeba odkęcić 3 wkręty krzyżowe (plastiku wokół zegarów). Mocno trzymały więc odkręcałem przez założenie końcówki krzyżowej do małej grzechotki
- palcami lub płaskim śrubokrętem wyjmujemy gumę osłony kolumny kierownicy z ramki zegarów
- ramka zegarów wg TISu są na 3 lub 4 kołkach. U mnie u dołu jest 5 kołków
- płaskim śrubokrętem podważyłem górę ramki i dzięki temu popuściłu kołki wciskane u dołu
- po wyjęciu ramki odpiąłem przycisk otwierania tylnej klapy. Śrubokrętem nacisnąlem blokadę i wysunąłem kostkę
- wysunąłęm zegary do siebie
- zegary trzyma wiązka kabli. Aby odpiąć wiązkę należy nacisnąć przycisk blokady i "odwajchnąć" w lewo czarną dźwignię. Ona wypchnie kostkę.
- mozna wyjąć zegary
- NIE wolno ich przechylać aby nie wypłynął silikon
- z tyłu jest plastikowa oslona przykręcona na 2 śrubach torks (gwiazdka) nr 10
- po odkręceniu śrub i odpięciu zaczepów tylnej ramki (po 2 na górze i na dole) mamy dostęp do żarówek
- oprawka żarówki mocno siedziała więc odkręciłem kombinerkami
- wyjąłem żarówkę z oprawki i włożyłem nową
- wszystko poskładałem do kupy

Nie chcialo mi się odpinać akumulatora ale chyba powinno się.
pozdrawiam
Arturek

P.S. Jakby ktoś chciał także wymieniać żarówki podświetlenia pokręteł (ndmuch, itd), to opis jest tutaj:
http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=12267

Flu1d 13-01-08 23:42

myślę, że Ślepy nie na darmo się napracował, więc zerknij w artykuł na stronie

suchy666 10-04-09 23:50

chce sie podpiac.

przestało dzialac podswietlenie kilometrów.
czy jest za tym jakas zarowka czy to cos innego??

pozdr

Greg 11-04-09 11:55

Cytat:

Napisał suchy666
czy jest za tym jakas zarowka czy to cos innego??

Cytat:

Napisał suchy666
zarowka

pzdr.

piotrek74 11-04-09 19:38

Cytat:

Napisał suchy666
chce sie podpiac.

przestało dzialac podswietlenie kilometrów.
czy jest za tym jakas zarowka czy to cos innego??

pozdr

Jak masz po lifcie to są diody [bigok]

Satyr 11-04-09 21:17

Cytat:

Napisał Arturek
Nie chcialo mi się odpinać akumulatora ale chyba powinno się.

Ja nie odpinałem i wszystko grało. Poza tym że chyba mi licznik małych km zresetowało, o ile dobrze pamiętam.

suchy666 13-04-09 14:37

Cytat:

Napisał piotrek74
Jak masz po lifcie to są diody [bigok]

mam zarówki w takim razie a jaka tam wchodzi ? to samo co panel środkowy do podswietlania wlacznikow dmuchawy itp?
pozdr i dzieki [pub2]

Bourne 13-04-09 14:52

do zegarów 3 żarówki + 1 mała do wyświetlacza przebiegu

Baryyobary 29-05-09 21:18

Witam. Tydzień temu zakupiłem focusa kombi z 2002 r. 1.8 TDDI. Dopiero wczoraj jechałem nim w nocy i zauważyłem, że tylko środek deski rozdzielczej jest podświetlony tzn. prędkościomierz tak od 0 do 140 km/h i obrotomierz do połowy. Prawa i lewa strona (wskaźnik temp. i paliwa) nie są podświetlone. Tak samo ma się rzecz z pokrętłem na konsoli środkowej, tym z prawej strony od nawiewu. Przeczytałem posty na ten temat i szczerze mówiąc sam już nie wiem czy mam zakupić żarówki (o jakiej mocy ?) czy diody. Chciałbym zrobić z tym porządek w moim aucie. Proszę o podpowiedź co kupić do deski (ile sztuk i jaka moc ?) a co do konsoli środkowej. Mam zamiar kupić wszystkie potrzebne żarówki lub diody jakie tam są na wszelki wypadek i zrobić przegląd. Znalazłem opis wymiany żarówek (diod) w desce, czy istnieje coś takiego do konsoli środkowej ? Proszę o wyrozumiałość, dopiero rozkminiam to auto. Z góry dzięki za pomoc.

Arturek 29-05-09 21:31

O podświetleniu pokręteł masz tutaj:

http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=12267

Baryyobary 29-05-09 21:59

Dzięki, manual do konsoli idealny. Mam nadal wątpliwości czy do deski w moin przypadku będą żaróweczki czy już diody ? Jak żarówki to 3szt 3W tak ?

Arturek 30-05-09 08:47

Cytat:

Napisał Baryyobary
Dzięki, manual do konsoli idealny. Mam nadal wątpliwości czy do deski w moin przypadku będą żaróweczki czy już diody ? Jak żarówki to 3szt 3W tak ?

Musisz sprawdzić doświadczalnie.
Zegary demontuje się bez problemu, więc radzę wykręcić i sprawdzić, a potem iść do sklepu i kupić.
Z drugiej strony żarówki są chyba po 1zł / sztukę (lub tańsze) więc możesz kupić jeden i drugi typ żarówek.
Oczywiście żarówki kupujemy w sklepie motoryzacyjnym lub elektronicznym, a nie w ASO czy supermarkecie bo tam mają chore ceny.

gRuHa 30-05-09 12:05

Baryyobary, jeśli chodzi o podświetlenie zegarów to niezależnie czy przed FL, czy po zawsze tam są żarówki, diody są w kontrolkach, np. oleju

Arturek 30-05-09 12:13

Cytat:

Napisał gRuHa
Baryyobary, jeśli chodzi o podświetlenie zegarów to niezależnie czy przed FL, czy po zawsze tam są żarówki, diody są w kontrolkach, np. oleju

I tak i nie
Już o tym pisałem, że zależnie od wersji, żarówki są różnej wielkości.
Właśnie koledze chodzi o to jakiej wielkości (fizycznie rózna wielkość) żarówki kupić.

gRuHa 30-05-09 17:21

a to sorki w takim razie, nie chciałem wprowadzić w błąd :roll:

Traco 08-06-09 13:38

Witam

A czy da się wymienić diody pod kontrolką rezerwy. Wcześniej się świeciła, a teraz zszedłem wskazówką do zera i się nie odpala. Nawet przy przekręceniu kluczyka się nie świeci.

ppgor 08-06-09 14:13

Cytat:

Napisał Traco
A czy da się wymienić diody pod kontrolką rezerwy.

da sie. tam jest żarówka 1,2W bezcokołowa
:wink:

gRuHa 08-06-09 15:44

ppgor, po lifcie były diody :!:

ppgor 08-06-09 20:47

Cytat:

Napisał gRuHa
ppgor, po lifcie były diody

sie zgadza, lecz Traco, nie ma w profilu FL ,
dlatego żarówki :wink:

gRuHa 09-06-09 15:09

Cytat:

Napisał ppgor
sie zgadza, lecz Traco, nie ma w profilu FL

no fakt, pytał o diody dlatego się zasugerowałem, że jednak FL

mlun 15-06-09 21:49

A ktoś tu wcześniej pisał że do podświetlania LCD z przebiegiem jest jeszcze jedna żarówka? Mam zamiar wymienić na nowe w zegarach bo między innymi nie świeci mi się ekran od przebiegu.W takim razie wystarczą 3x3w czy musze jeszcze jakąś do LCD dokupić?

gRuHa 16-06-09 02:06

jest pod LCD, ale jaka to nie pamiętam...

mlun 16-06-09 09:27

A czy ktoś z was pamięta może? Bo nie chce mi się rozbierać licznika i składać go żeby pojechać do sklepu:P No ewentualnie rower dla zdrowia jeszcze zostaje(ale gorzej jak jest deszcz:P).

Czy te żarówki są w miejscu, które zaznaczyłem na zielono? Tak patrze na to zdjęcie i czy żarówka od podświetlenia LCD nie będzie w miejscu zaznaczonym na niebiesko?
http://img512.imageshack.us/img512/3113/29zd.th.jpg

gRuHa 16-06-09 12:57

Cytat:

Napisał mlun
Czy te żarówki są w miejscu, które zaznaczyłem na zielono? Tak patrze na to zdjęcie i czy żarówka od podświetlenia LCD nie będzie w miejscu zaznaczonym na niebiesko?

dokładnie tak...
Cytat:

Napisał mlun
Bo nie chce mi się rozbierać licznika i składać go żeby pojechać do sklepu:P

a kto powiedział że Foka nie odpali bez licznika??

mlun 16-06-09 19:44

Nikt tak nie mówił:P Ale nie chciałbym takim rozbebeszonym pojechać:P Narazie to mnie czeka znaleźenie odpowiednich do podświetlania regulacji nawiewó bo słyszę że cięzko te 0,4 wata znaleźć.

michtat 19-06-09 07:49

Wie ktos może dokładnie jakie idą żarówki do podświetlenia w foce FL. Rozebrałem to wczoraj i okazuje się że mam 5 żarówek, natomiast na podświetleniu kontrolek są diody. Nie bardzo mogłem rozczytać co jest na fabrycznych żarowkach napisane, ale coś typu 14V 90mA (albo to było 1,4V 90mA, ale to malo prawdopodobne).
I jeszcze jedno - dysponuje ktoś schematem elektrycznym kostki elektrycznej zegarów??

mlun 19-06-09 10:12

Jak czytałem to wychodzi że chyba diody? Najlepiej wykręć jedną i idź z nią do sklepu żeby Ci dobrali. Będziesz miał wtedy pewność że wszystko jest ok.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi