Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK2] czy warto kupowac felgi stalowe na zime (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43666)

pablo80 27-09-10 18:59

czy warto kupowac felgi stalowe na zime
 
jestem na etapie kupna opon zimowych,ale tak zastanawiam sie nad wymiana felg.bo przy mojej jezdzie w zimie ( naprawde w zime nie wiele jezdze swoim focuesem moze 1000-1500km przez ten okres zrobie) czy warto wymieniic na stalowki?? co grozi moim ALU?? ,czy mozna je jakims preparatem zabezpieczyc przed zima?? dodam jeszcze ze 2012r bede sprzedawal te auto

Rasta 27-09-10 19:05

Olać, pakuj na alu :D

MisiekT 27-09-10 19:06

dopoki lakier nie jest zdarty to nic im nie grozi w zime

maciobyk 27-09-10 20:30

Rozglądnij sie za stalówkami...warto. W razie niechcącego wpadnięcia w poślizg w zimie, małe szkody ze strony felgi. Zawsze możesz ten komplet sprzedać i na pewno znajdzie sie nabywca ;)

Rasta 27-09-10 20:32

Bez jaj ori alu do foki MK2 na Alledrogo stoi w cenie stalówek.

maciobyk 27-09-10 20:57

Kolega pablo80 kupi co mu pasuje.

michmarmik 27-09-10 21:07

ja na alu latałem w zimę rok temu i nic im się nie działo. gorzej jak przejdą spotkanie z krawężnikiem, taka impreza kosztowała mnie 140(albo 180zł) za prostowanie, napawanie i malowanie felgi.(razy dwa XD)
teraz też mam zamiar latać na alu w zimę, ba nawet na letnich oponkach [zimny]
Zależy też jak kolega chce rozmiar opon na zimę, a na zimę zawszę ja brałem oponę na większym profilu, oczywiście z zachowanym obwodem.

Rasta 27-09-10 21:19

Co wy jeździć nie umiecie, jak ma się wychodzić z załażenia, że się wpadnie na krawężnik czy inną kupę to w ogóle najlepiej do fury nie wsiadać tylko tramwajem dymać :D

michmarmik 27-09-10 21:26

ja już sporo w aucie przeżyłem w tym kilka dzwonków :D (lżejsze,mocniejsze), także jazda zimą na letnich sprawia mi jeszcze większą frajdę :) chociaż przestaje mnie to kręcić.

maciobyk 27-09-10 21:26

Tu nie chodzi żeby tramwajem śmigać, tylko żeby koła nie pokrzywić bądź innych szkód nie zrobić. A wiesz pewnie że jak znajdzie sie jakiś kołek w zimie który wyskoczy z bocznej drogi, i niestety nie ma takiego hamowania jak na mokrej czy suchej nawierzchni. Wielokrotnie przerabiałem to ze swoimi uczniami ;)

michmarmik 27-09-10 21:37

ps. wiem rasta że ty się nie boisz i Twoja foczka tyż nie, w końcu nie jedno już przeszła... nie? :)

---------- Post dodany o 21:37 ---------- Poprzedni post był z 21:27 ----------

ale wracając do tematu:
http://www.felgialuminiowe.info.pl/zadbac.php
taki mały artykuł znalazłem.
kolego pablo80 jak masz zamiar sprzedawać auto za dwa lata to sprzedasz je z kompletem zimówek na stalówce, co na pewne zwróci uwagę potencjalnego klienta.

Rasta 27-09-10 21:39

Cytat:

Napisał michmarmik (Post 489054)
także jazda zimą na letnich sprawia mi jeszcze większą frajdę chociaż przestaje mnie to kręcić.

Tu nie chodzi o jazdę w zimie na letnich oponach, bo to uważam za kompletną głupotę, tylko o to czy jeździć na alu.

Cytat:

Napisał maciobyk (Post 489055)
Tu nie chodzi żeby tramwajem śmigać, tylko żeby koła nie pokrzywić bądź innych szkód nie zrobić. A wiesz pewnie że jak znajdzie sie jakiś kołek w zimie który wyskoczy z bocznej drogi, i niestety nie ma takiego hamowania jak na mokrej czy suchej nawierzchni. Wielokrotnie przerabiałem to ze swoimi uczniami

Wiesz w takiej sytuacji ro pogięta alu możne być najmniejszą stratą. Druga sprawa, że tak podchodząc to w lato też powinno się jeździć na stalówce.

Cytat:

Napisał michmarmik (Post 489058)
ps. wiem rasta że ty się nie boisz i Twoja foczka tyż nie, w końcu nie jedno już przeszła... nie?

Jakbym się bał to bym nie wsiadał do samochodu, chociaż kierwoców na letniej oponie w zimę się obawiam...

Nie jedno przechodzi na każdym upalaniu :D I jakoś swoich 18" ani nie mogę zarysować, a tym bardziej pogiąć, dziwne :D

michmarmik 27-09-10 21:53

masz więcej szczęścia... niż pecha :D mnie w zimę na letnich nie musisz się obawiać..
i tak się nie spotkamy :D
wielkie mi halo letnia a zimowa, fakt faktem że letnie ma 2x drogę hamowania, ale zimowa na brei działa jak letnia na śniegu. gdzie tu kompromis?!

Rasta 27-09-10 22:00

Nie uważam, żebym miał pecha, a ze szczęściem tez to nić nie ma wspólnego. Poprostu musi byc dobra felga i opona.

http://www.jhm.com.pl/tor2/22.jpg

Z foto felgi siedemnastka, ostatnio jak wrzucałem na wyważarkę bo leciały nowe slicki wyszło 20/20, a drugie kolo 10/20 gram odważników z przodu.

michmarmik 27-09-10 22:07

i dobry kierownik :)

---------- Post dodany o 22:07 ---------- Poprzedni post był z 22:06 ----------

nie żebym ja był złym :D

tomek242 27-09-10 22:45

Ja jeżdżę na alu cały czas. Bez względu na porę roku robię od 3 do 5 tys km miesięcznie. Alu żyją i mają się świetnie.

Rasta 27-09-10 22:48

Amen

damianTDCI 27-09-10 23:04

pablo80 nie musisz się obawiać o alusy pod względem niszczenia przez sół itp, bo nic się nie stanie, gorzej jak uderzysz o kraweżnik itp. W tamtym roku naprawa alusa kosztowała mnie 160zł, więc w tym roku są stalusy :D

siwy05 28-09-10 10:19

Na zimę mam 15" oryginały forda, na lato będą 17" i jakoś nie widzę w tym problemu, śmigam też autem, które od 3 lat jeździ na tych samych alu cały rok i jakoś nic im nie dolega, więc czym tu się martwić. Co do uszkodzeń mechanicznych, jak się przyje... i po kieszeni dostanie to się człowiek czegoś nauczy. :lol:

pimpus 28-09-10 11:22

Powiem tak: jeździłem kiedyś przez kilka zim na alusach i nie widziałem żadnego śladu zużycia. Podobno coś się może dziać jeśli powłoki lakieru są uszkodzone... Więc patrząc z tej strony to nie warto inwestować w stalowe.

Ale... jak się popatrzy ile kosztują stalówki (120-140 zł/szt - ostatnio kupowane przez internet w NetCar.pl) to warto się jednak zastanowić nad wymianą. Bo przecież koszt przełożenia opon jest spory (u mnie we Wrocławiu ok. 100 zł), czyli wyjdzie 200 zł rocznie. Więc przez 2-2,5 roku zwróci ci się zakup felg stalowych... Do tego jeszcze przedłużasz żywotność felg aluminiowych (bo ich nie zużywasz w zimie). Więc jakbym miał super mega fajne aluski to bym się raczej skłaniał do kupna stalowych...

Rasta 28-09-10 13:57

Stalówka w 16" jest po 120 pln?

MisiekT 29-09-10 09:09

Cytat:

Napisał pimpus (Post 489191)
koszt przełożenia opon jest spory (u mnie we Wrocławiu ok. 100 zł), czyli wyjdzie 200 zł rocznie

pimpus - to znajdz normalny serwis [panna] poza tym liczyc nie umiesz, bo te minimum 2x w roku i tak musisz zabulic za wywazenie i wychodzi na jedno

Rasta 29-09-10 10:02

No i nie zwrócił uwagi, że 2.0 TDCI ma duże heble i felga min, 16"

Adam Getka 29-09-10 13:30

Trochę tu posprzątałem :)

Poszło do kosza, tematy holo, maciobyk i michmarnik

michmarmik 29-09-10 15:13

ok dzięki :) ale reasumując Rasta ma tu chyba najwięcej racji
Cytat:

Napisał Rasta (Post 488975)
Olać, pakuj na alu :D

jak nie zamierzasz jeździć po krawężnikach to będzie oki. Przekładka opon to koszt ok 40-50zł.
A jak kupisz stalówki to potencjalny klient będzie bardziej zadowolony z kupna.
Wybór zależy wyłącznie od ciebie tutaj już nikt ci nie pomorze.

karmaz 29-09-10 18:28

Cytat:

Napisał Rasta (Post 489587)
No i nie zwrócił uwagi, że 2.0 TDCI ma duże heble i felga min, 16"

no 300 i potrzeba 16 ja mam alumy i jakoś teraz nie widzę go na stalówkach

Rasta 29-09-10 19:10

To było by okaleczenie :D

michmarmik 29-09-10 23:51

ale za to jak się zmienia ze stalówek na alumy na wiosnę to auto jak nowe :D

holo 30-09-10 01:34

Cytat:

Napisał michmarmik (Post 489865)
ale za to jak się zmienia ze stalówek na alumy na wiosnę to auto jak nowe

Ale kto broni mieć inne aluny na zimę a inne na lato?

Rasta 30-09-10 01:40

No ja ma 4 komplety alusów :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi