Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Przełącznik swiateł z mijania na drogowe (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=49363)

szakull 03-05-11 20:00

Przełącznik swiateł z mijania na drogowe
 
witam, mam pytanie odnosnie ustreki przelacznika swiatel z mijania na drogowe, czy jest to typowa usterka przelacznika (focus mk1)
problem jest tego typu ze przy przelaczaniu swiatel z mijania na drogowe wlaczaja sie swiatla drogowe ale gasna mijania (powinny swiecic wszystkie - tak bylo do tej pory - mam zamontowane swiatla hella - soczewki)
http://allegro.pl/show_item.php?item=1582492864
i pewnego dnia przy skrecaniu kierownicy wyczulem jakby klikniecie plastiku, po czym przy przelaczeniu swiatel z mijania na drogowe zaczely gasnac swiatla mijania i swieca tylko drogowe ... ale jesli przyciagne pezelacznik do siebie (ale jakbym chcial tylko 'mrugnac' swieca wszystkie) jesli przelacze do momentu klikniecia swiatla mijania gasna i swieca tylko drogowe ... co daje tylko poblysk. Wymienilem przelacznik na 'inny' i jest ten sam problem ...
rozebralem jeden i w 'mechanizmie' do obu swiatel sa dwie 'gilotynki' ktore jesli przelaczam bez tej wajchy wlacza sie jak powinno ... :(
pytanie czy to jest typowa usterka tych przelacznikow ?? czy mozna to naprawic ... czy musze kupowac te przelaczniki do skutku az trafie na dobry ??
dzieki za odpowiedz ...

moons 03-05-11 20:07

Ale namieszałeś.
W foce przed liftem to jest normalne że jak zapalisz drogowe to mijania gasną, bo w standardowych lampach oba te światła są na jednej żarówce. Więc jakbyś zapalił je oba to nie tylko żarówka ale i lampa poszła by z dymem. Natomiast szybkie mrugnięcie owszem działa tak że na chwilę zapalają się oba włókna w żarówce.
Po lifcie zostało już to zmienione bo i lampy są inne. Jeśli chcesz sobie przerobić zajrzyj do działu FAQ i przeczytaj temat o montażu lamp poliftowych do przedliftowego auta tam jest opisane co należy zrobić.
Pozdrawiam

MisiekT 03-05-11 23:22

spinasz pin 8 i 9 w kostce manetki od kierunkow/swiatel i po temacie, swieca sie zawsze oba... roboty na 3 minuty

szakull 04-05-11 17:30

no troche namieszalem, ale chodzi tu o te konkretne lampy hella ... ktore wczesniej dzialaly normalnie a teraz klops ... / tak czy siak dzieki ... szukam czytam poprobuje. dzieki.

---------- Post dodany o 17:30 ---------- Poprzedni post był z 17:26 ----------

misiekT, co masz na mysli '...swieca sie zawsze oba...', wiesz walczam swiatla mijania swiecic maja mijania, wlaczam wajcha drogowe swieca mijania i drogowe (w tym konkretnym modelu hella), wiesz o co chodzi ... ?

MisiekT 04-05-11 17:35

nie jestem Cie w stanie zrozumiec :(

moons 04-05-11 17:54

Skoro twierdzisz że podczas użytkowania przez Ciebie tego auta i tych lamp wcześniej działało to że po włączeniu długich nadal mijania się świeciły, a nagle przestało działać. Oznacza to jedno: rozłączyło się połączenie o którym było wyżej. Przełącznik nic tu nie ma do rzeczy. On nie steruje tym że zostaną mijania po włączeniu długich.
Pozdrawiam

adas_12 05-05-11 11:47

Hej mam bardzo podobny problem tylko u siebie zamieniłem lampy zwykłe z jedną H4 na lampy z soczewką z dwoma żarówkami H7. Pytanie jest następujące: czy w takim przypadku nie muszę zmienić przekaźników do świateł??? Tak aby z światłami drogowymi świeciły się również światła mijania. czy wystarczy tylko połączyć piny 8 i 9 jak wspomniał wcześniej MisiekT???

MisiekT 05-05-11 11:52

taaak, wystarczy... dluzej pisales to pytanie niz zajmuje wlozenie 5cm drucika w kostke :)

adas_12 05-05-11 13:01

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 568172)
taaak, wystarczy... dluzej pisales to pytanie niz zajmuje wlozenie 5cm drucika w kostke :)

Chciałem jasno opisać swój problem... dzięki jak wroće do domu odrazu sprawdzę czy działa.

adas_12 09-05-11 13:23

podłączyłem tak jak poradziliście, wszystko działa ok.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi