Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Montaż podgrzewanej przedniej szyby (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=68753)

BiggMike 08-03-14 14:53

Montaż podgrzewanej przedniej szyby
 
Cześć.
Czy któryś z forumowiczów wymieniał przednią szybę ze zwykłej na podgrzewaną w ff2 fl. Interesuje mnie to ze względu na opłacalność takiego zabiegu. Warto czy nie warto, jeśli tak to jakie sa koszty, czy przypadkiem Ford nie instalował wiązki przewodów i wystarczy kupic szybe wsadzić plug and play i nie martwic się zima o porysowanie.

Zdon 08-03-14 20:17

Witam,

To zależy od wersji. Z reguły diesle miały kompletną instalację. Musisz kupić poza szybą włącznik szyby, bezpieczniki 40 A sztuk 2 i przekaźnik, wszystko do skrzynki bezpieczników pod maską. No i na końcu aktywować w komputerze.

Wg mnie warto, sam dokładałem po uderzeniu kamienia. Dużo szybciej się rozmraża zimą.

skoti79 08-03-14 21:47

Też wymieniałem u siebie po kamieniu i zdecydowałem się na podgrzewaną. Okablowanie pod szybę było, tylko była kwestia dokupienia przycisku, jakieś piny mi chłopaki chyba jeszcze przelutowywali i aktywacja softem. Proponuję najpierw zobaczyć u kogoś, jak to wygląda (w sensie sama szyba), bo druciki są bardzo irytujące. W dzień jeszcze ujdzie, ale w nocy ... trzeba się przyzwyczaić :) (już chyba zaakceptowałem ten lekki dyskomfort :p ). Teraz jakbym miał jeszcze raz wybierać, to bym się musiał mocno zastanowić :). Natomiast przydatność w zimie bezcenna :)

loskamilos 08-03-14 22:31

Druciki wcale nie są tak widoczne, ja praktycznie ich nie widzę, ale może to być efekt ładnych kilku lat jazdy z podgrzewaną szybą. W najbliższym czasie mam kupić fokę mk2fl (czekam na dat wykupu z firmy) i pewnie będzie to jeden z pierwszych modów. Nie wyobrażam sobie braku tego bajeru - kompletny koniec skrobania szyb (plus dla samochodu, plus dla dłoni, plus dla organizmu bo się nie przeziębisz :) ).
Ma ktoś może fotkę jak wygląda połączenie szyby (czyli zdjęte podszybie) i jakiej kostki szukać?

Falcon 09-03-14 12:50

A bocznych nie trzeba skrobać?

loskamilos 09-03-14 15:51

Z reguły nie - najczęściej wystarczyło otwarcie i zamknięcie okna.

calypso83 09-03-14 16:31

Chcialbym to zobaczyc jak opuszczasz szybe przy -15 st.:)

coomac 09-03-14 16:43

Przednią też trzeba czyścić mechancznie. To nie jest tak, że mając ogrzewaną jest hipersuper i skrobaczka do kosza :)

decode 09-03-14 18:18

Ja używam takiego ściągacza do wody. Włączam ogrzewanie przedniej szyby, nawiew w dalszym ciągu na full. Jak miną z dwie minutki wychodzę z auta, biorę ściągaczkę, zaczynam od przedniej, i potem pasażera i kierowcy boczą szybę. Gotowe. Fakt, zobaczymy co będzie przy większych minusach auto mam od połowy stycznia. Mrozów aż takich nie było.

tartarek 09-03-14 19:13

witam,

wczesniej mialem ff1 z podgrzewana szyba, teraz ff2 fl niestety bez.
jest ktos z okolic poznania i zajmuje sie wymiana szyb i pomoze w tej kwestii? jesli tak to prosze o kontakt na prv

BiggMike 09-03-14 21:42

Coomac ale to grzany przód nie odmraża tak jak tylna szyba?
Decode robiłem podobnie, włączałem tył i nawiew na maxa na przód ale w te najwieksze mrozy jakie były silnik gasł i pojawiał sie komunikat AWARIA SILNIKA. Dlatego zastanawiam sie nad wymiana na grzany przód, myślę że podgrzewana przednia szyba będzie mniejszym obciążeniem dla akumulatora niż nawiew na maxa.

Falcon 09-03-14 22:17

Nie wiem co Wam daje nawiew na maxa przy zimnym silniku...przecież powietrze i tak leci zimne.

BiggMike 09-03-14 22:37

Masz racje Falcon dizel to nie benzyna i zeby silnik się nagrzał potrzeba sporo czasu, którego nie zawsze człowiek ma. W skrajnych sytuacjach nie ma możliwości zagrzania silnika i w takich wypadkach mam nadzieje ze przyjdzie podgrzewana szyba, którą jak dozbieram kase to założe.

kasprzak 16-03-14 18:24

Chyba, że masz grzałkę PTC, wtedy nieco szybciej :)

loskamilos 17-03-14 20:17

Cytat:

Napisał calypso83 (Post 959982)
Chcialbym to zobaczyc jak opuszczasz szybe przy -15 st.

Że co, zimno? Jak na zewnątrz jest -15 to w samochodzie po całej nocy też jest -15 więc różnicy nie ma.

Cytat:

Napisał coomac (Post 959988)
Przednią też trzeba czyścić mechancznie. To nie jest tak, że mając ogrzewaną jest hipersuper i skrobaczka do kosza

Od dwóch lat nie użyłem skrobaczki...

Wiem, jak mam benzynę to wszystko się szybko nagrzewa i szybciej mogę dać ciepłym powietrzem po szybach, ale dla mnie grzanie przedniej szyby to "must have".

Falcon 17-03-14 21:54

Z tym otwieraniem szyb przy -15 chodzi o to, że szyba jest przymarznięta i próbując ją otworzyć możesz zepsuć mechanizm.

loskamilos 17-03-14 22:04

Cytat:

Napisał Falcon (Post 962881)
Z tym otwieraniem szyb przy -15 chodzi o to, że szyba jest przymarznięta i próbując ją otworzyć możesz zepsuć mechanizm.

OK, rozumiem. Jednak nigdy mi się to nie zdarzyło. Raz mi zdechł siłownik od szyby kierowcy, ale to - co dziwne - było w lecie.

Flower 09-12-16 10:36

Już nie będę tworzyć nowego tematu, czy ten przekaźnik się sprawdzi do grzanej szyby?
Pisza ze jest wielofunkcyjny więc można jego również użyć do grzania foteli ?

http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Przek...AA-FoMoCo/2853

adam1985 20-01-17 12:54

odgrzeję a wlasciwie podgrzeje kotleta. Tez bede chcial sobie wymienic przednia szybe na podgrzewana. Tutaj pytanie - mialbym mozliwosc odsprzedac moja obecna zwykla szybe do zakladu z szybami samochodowymi? Jak oni na to patrza?

Arturek 23-01-17 10:11

Witam

Patrzą na to niechętnie i zaproponują grosze
Na Allegro szyba kosztuje 250zł w detalu
http://allegro.pl/szyba-przednia-for...842403660.html

Ty sprzedajesz:
a) bez rachunku => cena wyjściowa pomniejszona o VAT
b) bez gwarancji => poprzednia cena dzielona przez pół

Ty nie dasz ani faktury, ani gwarancji, a warsztat musi dać gwarancję i fakturę i jeszcze muszą na tym zarobić

wystaw za 100zł na Allegro i po sprawie

pozdrawiam
Arturek

adam1985 23-01-17 17:22

100 zeta to jednak za malo , bardziej te 250 liczylem ale to zoabzce jak wyjdzie. Moze w ogole odpuszcze wymiane i zrobi sie jakąs nonopowloke

Darek_B 08-08-17 01:09

Panowie, czy jest możliwe, że w FFII wersja Titanium i pakiet ST nie było podgrzewanej przedniej szyby? W egzemplarzu który oglądam nie widać ani samej szyby z drucikami, ani przycisku na konsoli środkowej. A po zdekodowaniu VIN jak byk napisane, że seria 40. Będę wdzięczny za wyjaśnienie.

jacekcrv 08-08-17 06:56

Oczywiście, że mogło nie być. Jak masz VIN to w wyposażeniu jest wpis o przedniej szybie z jaką wypuścił fabryke.

adam1985 23-10-17 20:21

Ponawiam temat bo mam juz upatrzona szybe grzana z 2012 za niecale 200 zl. Nie wiem jaki stan ale to uzywka wiec nie ma cudow. Czy mk3 jest dostosowane do montazu i aktywacji grzanej szyby tak jak z fabryki?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi