Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   smarowanie śrub do kół (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=15756)

stysiek 16-03-07 13:31

smarowanie śrub do kół
 
Witam

Mam pytanie, ostatnio ktoś mi powiedział ze należy smarować smarem śruby do kół w samochodzie żeby się nie zapiekły.
Teorie swą oparł na słowach człowieka - wulkanizatora


Ja nigdy się z tym nie spotkałem.
co wy na to

PePe 16-03-07 13:38

żeby dobrze się wkręcały i wykrecały można lekko smarkiem potraktować.... żadna ani nowośc ani rewelacja....

domar65 16-03-07 13:51

Koleś miał rację. Do smarowania śrub jest specjalny smar grafitowy (zwykły raczej się do tego nie nadaje). Natomiast jest jeszcze smar miedziowy. Tego używa się do smarowania piasty. Smarujesz nim na styku felgi z piastą. Fela nie zapieka się na piaście i bez problemu zdejmujesz koła.

Arturek 16-03-07 14:06

Śruby do kół smaruje się jak pamiętam nie smarem grafitowym tylko miedziowym.

pozdrawiam
Arturek

stysiek 16-03-07 20:26

Nie no o takim w kolorze miedzi to wiem...

ale o zwykłym smarze to nie slyszałem

jacor 17-03-07 19:20

Zawsze smaruje towotem bo tylko taki posiadam, a smarować trzeba .

Gerardoo 18-03-07 11:39

Tylko smar miedziowy., kilka zloty w kazdej stacji paliw, castoramie itepe.

stysiek 19-03-07 20:36

Cytat:

Napisał jacor
a smarować trzeba

ja tam nie smaruje a jeżdze...

moze to błąd ale jakos niebardzo czuje potrzebe uzywania tawotu do kół.

jacor 19-03-07 22:14

Cytat:

Napisał stysiek
ja tam nie smaruje a jeżdze...

Poprzedni właściciel mojej foki też nie smarował. Śruby musiał mi odkręcać wulkanizator udarowym kluczem pneumatycznym a jedno koło ściągał młotem 5 kilogramowym bo zapiekło się na piaście :| Myślałem, że mi serce pęknie :( [dziadek]

wircik 28-03-07 19:55

Witam. Ja tam smaruje Cu 800 (miedz w spray-u) i nigdy nie miałem problemu z odkreceniem kół. Polecam. Dużo nie kosztuje a daje rade. :idea:

mucha 28-03-07 21:55

Ja tam smaruje miedziowym bo kiedyś nie smarowałem a jak złapałem gumę to odkręcałem ponad pół godziny tylne koło [panna]

dragon1064 29-11-09 13:22

Witam
 
mozna smarowac tylko pasta miedziowa,moze byc w spreju,sruby daja sie latwo odkrecac pod warunkiem dokrecenia ich z odpowiednia sila

adas232 29-11-09 14:10

lepiej smarować, jak kupiłem foke to była masakra żeby zdjąć kola bo koleś miał to gdzieś, a ja musiałem się męczyć :(

oomarcin78 13-12-09 23:29

polecam smar miedziowy w spreju, przydaje się również do innych elementów np prowadnice klocków


podjedź na ursynów to Ci go użyczę

Vadero 14-12-09 19:28

całe życie smaruję, (również po poradzie wulkanizatora) :)

gervee 17-12-09 00:44

Śrub od kół nie smarowałem ... no i raz złapałem gumę, śruby odkręciłem a koła z piasty nie zbiłem i Assistance musiała mi pomagać. Drugi raz miałem podobnie. No ale w pewnym momencie przy próbie odkręcenia śrub przy zmianie opon dwie zostały urwane.
Zabawa z wymianą kosztowała sporo czasu ... od tego czasu smaruję ;). Choć nie wiedzieć czemu mechanik nie miał przekonania do smaru miedziowego.

Bourne 17-12-09 18:02

Miedziany jest właśnie po to by zapobiec zapiekaniu sie gwintów


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi